Прескочи до съдържание

София - Лисабон - София, съвети?


Препоръчани мнения

Търся билети София-Лисабон-София. (в краен случай вместо Лисабон - Фаро)

Датите са 1-8 Септември 2018, но може да са 1-2-3 дни преди и съответно след тези дати.

 

Това, което намирам е с прекачване и започва с 80-90 евро в посока София-Лисабон през Рим, Милано, Айндховен, ...

Обратния полет с прекачване е малко по евтин, пак около тази цена.

 

Директните полети на Wizz za 28.08 e 115 евро, обратния е доста по-скъп и не ме устройва.

 

Та въпросите ми са:

Да взимам ли 115 евро директен полет до Лисабон или Wizz могат малко да се смилят и да го понамалят. (гледам, че във всеки месец има и полети под 100 евро)

 

Или да си гледам полетите с прекачаване и така, както ги гледам - кога да купувам.

Принципно съм по-склонен на полетите с прекачаване. Нямам нищо против да изкараме още 1-2-3 дни в Рим, Милано, Цюрих, Брюксел. Хамбург или ... както дойде.

 

Връзка към коментар

Задължително чакаш.

С възможности за лавиране с датите и без проблем с прикачване, 100% ще вземеш на по-ниска цена от сегашната.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

Порто ми е далеч. Аз реално ще съм 7 дена долу в Алгарв.

Че то Райън имат вътрешни полети Порто-Фаро, които неминуемо ще паднат на десетина евро по някое време. Но няма да е скоро.

Редактирано от master_of_germs
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В случай, че си решил да летиш с нискотарифни (независимо дали директни или с прекачване), като че ли е малко раничко още за купуване.  
Това, разбира се, да се приема с голяма доза условност, защото гаранция няма. Но вероятност да поспаднат цените има. 
(Или ако перефразираме задължителната уговорка от финансовата област: "Горното не представлява съвет и/или препоръка за покупка или продажба на самолетни билети" :biggrin: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , master_of_germs каза:

Че то Райън имат вътрешни полети Порто-Фаро, които неминуемо ще паднат на десетина евро по някое време. Но няма да е скоро.

Баш тогава за 10 евро - мислиш ли?!

А пък ми се внася и още една степен на сложност и съгласуваност.

Но ще поглеждам, де. Може пък нещо супер изгодно да се появи.

преди 5 минути , Фичо каза:

В случай, че си решил да летиш с нискотарифни (независимо дали директни или с прекачване), като че ли е малко раничко още за купуване.  
Това, разбира се, да се приема с голяма доза условност, защото гаранция няма! Но вероятност да поспаднат цените има. 
(Или ако перефразираме задължителната уговорка от финансовата облакст: "Горното не представлява съвет и/или препоръка за покупка или продажба на самолетни билети" :biggrin:

А, може и от някой jetcost  (на Папуа нова гвинея, Суринам, Ватикана, Бруней, ...) да изпадне нещо (ще е чудесно с Diners club, например) :lol::lol:

Редактирано от ven62
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Друг вариант за Алгарв е Севиля, разстоянието е горе долу колкото от Лисабон. Два пъти съм летял от Бергамо за  30-40 евро на посока, вторият път беше през юли.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Иначе има  някакви малко по-тънки варианти и в момента:


С Ryan
28/08/18
06:40 Sofia SOF 07:35 Rome CIA

Tu 17:05 Rome CIA  19:00 Lisbon LIS

67€
10/09/18  

09:00 Lisbon LIS 12:40 Brussels (CHARLEROI) CRL

17:05 Brussels CRL 20:45 Sofia SOF 
73€
 

Общо 140€ 

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Само да кажа, че началото на септември е най-топ сезон за там, щото евентуално можеш да си потопиш и палците в морето :biggrin: Аз съм пътувала 5 септември - 9 септември от Лондон и цените бяха умопомрачителни като за нискотарифни компании... Бяха купени месец юни. Това не е препоръка, а само мнение.

Връзка към коментар

Не вярвам уиз да паднат точно по това време, тогава ден година храни.

Гледай с прикачване, но и така по това време няма да е много красива цената, все пак може да изчакаш 1-2 месеца и да наблюдаваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

  Ние до Азорите  го правихме това лято 

 

София-Малпенса 12.99 евро ,  Бергамо-Лисабон 24 евро , Лисабон-Понта Делгада 33евро  На връщане Понта Делгада-Порто-Малпенса-София пак под 100 евро .Всички с Раян. Между летищата Малпенса и Бергамо рейса беше ако не се лъжа 14 евро 

 

 На отиване една нощувка в Бергамо , 2 в Лисабон , 5 дена на Азорите . На обратно 3 дена в Порто и един в Милано.  Не е нещо нарочно или планувано , ами така се връзваха цените на полетите. 

 

 Мисля че с прекачване излиза по евтино ..............ако не броим нощувките и  доброто похапване и пийване на вечеря :lol: .

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тъй като и аз дебна полети за това време виж Easyjet през Малпенса- бяха по 25-27€ до Порто и Лисабон, а на връщане през Пиза пак същата цена, но с   Rayanair.  

 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, bad kid каза:

Друг вариант за Алгарв е Севиля, разстоянието е горе долу колкото от Лисабон. Два пъти съм летял от Бергамо за  30-40 евро на посока, вторият път беше през юли.

Това със Севиля не го бях разглеждал до момента. Ще видя как са рент-а-карите там. В Лисабон поне това е проиграно. Много съм доволен от лисабонския Sixt. Последния път от букнатата най-малка количка ми дадоха чисто нов Мерцедес B класа  (бял   :lol:).

 

преди 14 часа, ivooo каза:

 

 

 Мисля че с прекачване излиза по евтино ..............ако не броим нощувките и  доброто похапване и пийване на вечеря :lol: .

Разбира се, че няма да ги броим т.е. прибавяме. Даже ще изваждаме, защото така съчетавам 2-3 екскурзии и икономисвам от полети. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.