Прескочи до съдържание

Виза за Ямайка


Препоръчани мнения

Здравейте, в края на януари с мои приятели ще пътуваме към Ямайка за десетина дена. 

Разбирам че имаме визов режим с Ямайка, но информациите до които стигаме са доста различни.

В сайта на нашето министерство на външните работи пише че визата се изкарва на място и струва 20 долара.

В Ямайското външно министерство пише че визата е 100 долара. Искат се и някакви сертификати за ваксини.

Четох че български туристи от круизни кораби слизат в Ямайка без визи.

Доста различни информации....

Молбата ми е, ако някой е ходил скоро в Ямайка със самолет да сподели какви точно документи са му искали на границата и какви са таксите.

Необходим ли е наистина имунизационен сертификат ? 

Таксата каквато и да е, ще я платиме. Но да не ни върнат на границата заради някой документ.

 

Моля за помощ

 

Връзка към мнение

Аз съм била преди 3 години. Не е много актуално, но визата наистина беше около 20 - 30 USD. Искаха само обратен билет и резервация за хотел. Стана за 5 минути .

Разбира се ще има по-скоро посетили страната магеланци.

Връзка към мнение

Едва ли моето мнение е полезно в случая, но все пак: Аз ходих през 2006, със самолет. На летището платих 20 USD и получих печат (виза) без дори да ме погледнат. Медицински сертификати не са ми искали. 

Връзка към мнение

Декември бяхме с круиз и не ни трябваше дори и паспорт. Само с круизната карта влязохме. За влизане през летището не мога да помогна, но това което забелязох и четох е че има сериозен картел при таксиметровия превоз и цените са много високи. В Montego bay ви препоръчвам Doctor's Cave Beach

Плажът е платен, но има охрана и спокойствие от амбулантни търговци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1/8/2018 в 20:14, Svetoslav каза:

В Ямайското външно министерство пише че визата е 100 долара. Искат се и някакви сертификати за ваксини.

Това е на сайта на посолството им в САЩ.

Външното министерство е на този адрес:

http://mfaft.gov.jm/wp/visa-requirements-for-visitors/

 

Там пише следното:

NO – 30 days or less as tourists with valid US, UK, Canadian or Schengen visa & presents proof of vaccination against Measles, Rubella & Polio .

 

Което май също не е съвсем актуално :)

 

Независимо от цената имаш VoA:

Visa Issuance:
Visa required, except for Nationals of Bulgaria traveling as tourists can obtain a visa on arrival.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Малко късно се сетих да споделя, но ето какво се случи януари месец. На аерогарата се попълва някаква стандартна декларация и след това показваш резервация за хотел и ти взимат 100$ за визата. Привикаха ни в една стаичка нас, двама румънци и трима унгарци. И ни взеха по 100$ в брой. Всички останали от самолета влязоха без пари, само нас от източна европа ни налазиха със светнали погледи. Почти 1000$ изкараха за 15 мин, екстра е 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.