Прескочи до съдържание

Истанбул и фестивалът на лалето


Вероника

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Вероника каза:

Моят въпрос: Април месец подходящ ли е за посещение на фестивала на лалето в Истанбул?

Това е май единствения подходящ месец. :) 

Възможно е при топла зима и в края на март да има цъфнали лалета, но ще е просто случайност.

Миналата година пътувах на 9-ти април и видях много красоти. В тази тема имам и снимки.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Навсякъде пише, че през целия април се провежда фестивалът на лалето в Истанбул, като се засаждат хиляди, дори милиони луковици, така че да цъфтят  през целия месец. Понеже и мен ме интересува този въпрос, мога ли да го уточня: Хора, които са ходили предишните години, могат ли да кажат в коя част на месеца /началото, средата, края/ е препоръчително да се отиде, за да бъде уау ефектът най-силен?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много зависи какво е времето-дали е студено или по-топло. Била съм в началото на април, началото и дори края на май( 24-26.05)-имаше още. Според мен ефекта уау ще е най ок средата към края на април.

Милиони са луковиците :) Предишни години , когато ходих разправяха, че садели толкова лалета, колкото са жителите на Истанбул (примерно 16млн). Отделно има много други цветя, освен лалетата, в допълнение към картините ,които редят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , pamela каза:

Навсякъде пише, че през целия април се провежда фестивалът на лалето в Истанбул, като се засаждат хиляди, дори милиони луковици, така че да цъфтят  през целия месец. Понеже и мен ме интересува този въпрос, мога ли да го уточня: Хора, които са ходили предишните години, могат ли да кажат в коя част на месеца /началото, средата, края/ е препоръчително да се отиде, за да бъде уау ефектът най-силен?

 

С всички условности, че година с година се различават, то да кажем - средата на месеца е с най-голям шанс всички лалета да са във фаза, която радва окото.

Ако не правите предварителни планове, то може да следите на камерите как се развиват лалетата - вижда се когато започват да ги садят, както и когато започват да цъфтят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 32 минути , pamela каза:

Навсякъде пише, че през целия април се провежда фестивалът на лалето в Истанбул, като се засаждат хиляди, дори милиони луковици, така че да цъфтят  през целия месец. Понеже и мен ме интересува този въпрос, мога ли да го уточня: Хора, които са ходили предишните години, могат ли да кажат в коя част на месеца /началото, средата, края/ е препоръчително да се отиде, за да бъде уау ефектът най-силен?

 

Всяка година ходим в Истанбул в средата на март,лалета още няма, има разни други китчици. А после , ходим и  в средата на април.

Тогава навсякъде лалетата са нацъфтели, че даже, някои са попреминали.

По- миналата година в Емиргян парк всичко беше почти прецъфтяло, че беше много топла пролет.

Но по принцип, в средата на април, според мен, има най- много лалета.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Зависи колко топла е пролетта, но те ги садят по стъпаловиден график, за да има цъфнали по-дълго. При всяко положение около 10-12 април лалетата вече масово цъфтят и Истанбул е прекрасен!  :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.