Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

Пак вмъквам коментара за iCard Виза Стандарт еврова кредитна карта. В момента я ползвам активно за първи път с по-различни валути (полски злоти и чешки крони) и обменният курс е на Виза, без нищо добавено от банката. Курсът за евро е по БНБ. Има естествено доста такси вмъкнати на различни места ако не внимаваш (такса надвнасяне, такса оспорване и т.н.), но за ползване за подобни валути засега е идеална. В България / за левови разплащания продължавам да ползвам различна кредитна карта с кешбек.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
29 minutes ago, Alexander said:

И на теб като ти е леко супер.
На нас ние е тежко, ама с какво спомагаш ти с постоянните писаници, за  да ни стане по-леко?

 

 

Надявам се с това, че когато хората видят, че има и начин без такси, ще почнат да сменят БГ банките често и това ще раздвижи конкуренцията.

Напр. ТБИ предлагат нещо добро, всички от ДСК се юркат натам. ДСК дават по-добра оферта от ТБИ. Всички от ЦКБ отиват в ДСК. ЦКБ пускат по-добра оферта от ДСК и тн. 

Схвана ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , era123 каза:

Надявам се с това, че когато хората видят, че има и начин без такси, ще почнат да сменят БГ банките често и това ще раздвижи конкуренцията.

Напр. ТБИ предлагат нещо добро, всички от ДСК се юркат натам. ДСК дават по-добра оферта от ТБИ. Всички от ЦКБ отиват в ДСК. ЦКБ пускат по-добра оферта от ДСК и тн. 

Схвана ли?

Само дето тази ситуация е само в твоите фантазии.

Хората стоят в БГ банките по различни причини, като най-често срещаната е голям заем, който са започнали при изгодни (към момента) условия, и който ги обвързва с банката.  Ако се преместят в коя да е друга, почват да  плащат същия този заем от лихвите.

Колкото до TBI, която ти е толкова на сърце, приеми че "будалата" предпочита да си плаща за спокойствието, колкото и относително да е то.

И не говоря празни приказки - бях клиент на TBI горе-долу 1 час. След целия безумен процес на регистрация, с N на брой пъти започване от нулата, на дебитната карта се измъдри име, което имаше една буква (А) общо с моето. Шок и нерви, които ескалираха при опитите да се свържа със съпорт, за да ми кажат "Може ли скрийншот? ... Ами ще проверим защо така и ще Ви се обадим". Обадиха ми се след един месец 😄 с някакво любезно извинение.

Ами благодаря за тази банка и всичките й екстри. Ползвай си я със здраве, но приеми, че има и други гледни точки и престани да намилаш колко сме тъпи. Твоят начин не е моят (и на други) начин.

Схвана ли?

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар

продължават да се сравняват курсове за картови плащания и съответно валутен обмен, като сравнението е между държави, една от които е със световна валута с 4-та позиция по обем търговия на Forex, а другата е на 38-мо място от изброени 39 валути, ето това е ненормалното

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Курсовете за БГ банките за всичко различно от Евро (до някъде щатски долар, швейцарски франк и английски паунд) са си дърво от всякъде.

 

Специално съм питал ПИБ как се смята валута, която не е от обявените им, тогава вече е по курса на V/MC.

 

Същото е и при Уникредит-  за всяка валута различна от обявените им на страницата - взимат превалутират към евро по курса на V/MC.

Иначе при Уникредит поне еврото е на добър курс. Малко зависи кога ще ви осчетоводят транзакцията, но повечето пъти е на 1,9585 или най-много 1,96.

 

Револют си е добра опция, че при някой банки за валути различни от горе споменатите 4, маржовете спрямо виксинга стигат до 3-5% което си е мегааа дране.

Връзка към коментар
преди 41 минути , era123 каза:

Схвана ли?

Очарователен е начина, по който всеки ден поне по една тема откриваш топлата вода. Да се чуди човек как сме живели досега без теб!

Така и не даде адекватен пример за качествени продукт и обслужване в UK банка.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 45 минути , era123 каза:

Надявам се с това, че когато хората видят, че има и начин без такси, ще почнат да сменят БГ банките често и това ще раздвижи конкуренцията.

Напр. ТБИ предлагат нещо добро, всички от ДСК се юркат натам. ДСК дават по-добра оферта от ТБИ. Всички от ЦКБ отиват в ДСК. ЦКБ пускат по-добра оферта от ДСК и тн. 

Схвана ли?

Тази работа с "конкуренцията" на българска почва не работи, и то не само за банките. Единственото в което се конкурират е в състезанието по измисляне на нови таксички и вдигане на съществуващите. ТБИ е рядко изключение поради различният им модел за печелене, но ако не ме лъже паметта са относително най-печеливши от всички банки (т.е. с най-висока възвръщаемост на капитала). Та дори и там, въпреки, че няма някои такси, клиентите си плащат порядъчно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
36 minutes ago, iMari said:

Очарователен е начина, по който всеки ден поне по една тема откриваш топлата вода. Да се чуди човек как сме живели досега без теб!

Така и не даде адекватен пример за качествени продукт и обслужване в UK банка.

И аз това се чудя. 🙂

Нарастването на печалбата на БГ банките с по 50%/г говори, че явно не много добре. 

И да, след като не живея в БГ някой неща са ми екзотични.

 

Не е в тая тема мястото за примери от ЮК, ще стане още по-голям оффтопик. 

Разбира се, ако някой иска мога да дам в друга тема. На почти всички приятели и роднини (който искаше) докато можеше съм помогнал и имат ЮК КК карти/банки. След брекзит вече не може, ако имаше възможност на всеки тук бих помогнал с кеф.

 

ПС. Нямам ТБИ, дадох ги като случаен пример, заменете с друга банка за конкуренцията @Надя

21 minutes ago, logist13 said:

Тази работа с "конкуренцията" на българска почва не работи, и то не само за банките.

А може би е време да се запитаме "защо?" и "какво мога аз да направя?"

Връзка към коментар

Много се забавлявам с тази тема!

 

Вече 36 страници магеланци питат, отговарят, търсят и намират по-добри оферти за банкови преводи, такси и обслужване на различни банки в страната. После местят авоари, откриват и закриват сметки, плащат различни такси покрай цялата тази промяна, за да мине някой и друг месец/година и установят, че и новата "най-добра" банка пак е намерила начин да трупа печалби. Изедници, капиталисти, не ги е срам! И после започва всичко отначало...

 

Не разбирам как е възможно в новото почти изцяло подчинено на комерсиалното начало хилядолетие, все още да съществуват субективни очаквания, че някой търговец (в случая банка) ще наруши основно правило (дори нормативно скрепено) да осъществява своята дейност с цел реализиране на печалба, за да удовлетвори желанието на народните маси за "народни цени" на предоставената услуга. Разбирам, че за някои е въпрос на принципи, за други въпрос на спорт, но не разбирам нивото на енергия впрягано при вземане на подобни решения. Очевидно в желанието си да не бъдем "цакани с топла бира", сме склонни дори да пренебрегнем сигурността на спестовни и разплащателни сметки, което от гледна точка на магеланското мислене от една страна е разбираемо, но от друга още по-непонятно...

 

Аз пак да попитам, някой от вас извършва ли търговска/трудова дейност, без да се интересува от нивото на заплащане или цената на собствената си престация под формата на лично положен труд, предоставена услуга или стока?

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Duke абсолютно нормално е , човек да взима информирани решения, особено когато става въпрос за здраве, труд, политика или финанси, както е в конкретния случай. Всеки човек има различни разбирания за това, какво го устройва, в случая на банките за едни е сигурност, за други, минимални разходи, за трети лоялност и добро обслужване и така нататак. Не мисля, че някой във форума очаква банка да работи на загуба или да се превърне в благотворителна организация. Ние като клиенти обаче обаче също имаме правото на информираност и избор. 

За някой е чудно как друг може да си смени няколко пъти обслужващата сметка, но пък аз например 3 пъти съм си рефинансирал ипотечният кредит, което както всеки знае е колосално време и нерви, но крайния резултат за мен е бил винаги задоволителен и аз съм бил повече от удоволетворен, Така, че не се чуди нормални неща са това. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

е, то по принцип смисълът на тази и подобни теми е да се открият най-добрите възможни условия, доколкото за сам човек е по-трудно да сравнява, а хората имат опит с различни банки и чрез споделянето се разбират доста повече подробности, отколкото могат да се прочетат на сайта, проблемът идва, когато започне да се чопли и търси безплатен вариант или да се правят сметки на печалби, които, когато са чужди, винаги изглеждат прекомерни :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен от подобни теми има смисъл, стига да не се отива в крайности:

- На времето така разбрах за Diners Club. Някой ( @Duke ) ще възрази ли, че картата беше ненормално изгодна, ... въпреки нормативно определената им печалба; :wink:

- Wise ми донесоха 200-300 лв. (пари изкарани с 2-3 минутно ненатоварващо цъкане с мишката);

- За "онези" сайтове от типа на jetcost едва ли има смисъл да се споменава;

- От ситуацията Ковид/Wizz някои натрупаха петцифрени кредити в Wizz. За съжаление аз бях с една 0 надолу.

...

 

 

------

@iMari, един съвет. Внимавай какво пишеш. Рискуваш "каките" във форума да се увеличат.:wink:

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 59 минути , Duke каза:

Много се забавлявам с тази тема!

 

Вече 36 страници магеланци питат, отговарят, търсят и намират по-добри оферти за банкови преводи, такси и обслужване на различни банки в страната. После местят авоари, откриват и закриват сметки, плащат различни такси покрай цялата тази промяна, за да мине някой и друг месец/година и установят, че и новата "най-добра" банка пак е намерила начин да трупа печалби. Изедници, капиталисти, не ги е срам! И после започва всичко отначало...

 

Не разбирам как е възможно в новото почти изцяло подчинено на комерсиалното начало хилядолетие, все още да съществуват субективни очаквания, че някой търговец (в случая банка) ще наруши основно правило (дори нормативно скрепено) да осъществява своята дейност с цел реализиране на печалба, за да удовлетвори желанието на народните маси за "народни цени" на предоставената услуга. Разбирам, че за някои е въпрос на принципи, за други въпрос на спорт, но не разбирам нивото на енергия впрягано при вземане на подобни решения. Очевидно в желанието си да не бъдем "цакани с топла бира", сме склонни дори да пренебрегнем сигурността на спестовни и разплащателни сметки, което от гледна точка на магеланското мислене от една страна е разбираемо, но от друга още по-непонятно...

 

Аз пак да попитам, някой от вас извършва ли търговска/трудова дейност, без да се интересува от нивото на заплащане или цената на собствената си престация под формата на лично положен труд, предоставена услуга или стока?

Ами не е съвсем така. Предполагам, че всеки гледа доколко му е изгодно на него, а не да прецака капиталистите на всяка цена.

Поне аз така действам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Много си е хубава темата - нека да има повече инфо, пък вече всеки може да си избира продукт според неговите предпочитания, разбирания, навици и нужди!

 

Преди 1 час, Duke каза:

Очевидно в желанието си да не бъдем "цакани с топла бира", сме склонни дори да пренебрегнем сигурността на спестовни и разплащателни сметки

Ъъъ :rolleyes: , кое е това, което ти дава "сигурност на сметките", ако не броим фонда за гарантиране на влоговете, който, впрочем, в определени случаи може да се окаже че не дава 100% сигурност, и за който няма значение коя  банка  ползваш? :huh:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, Duke said:

Аз пак да попитам, някой от вас извършва ли търговска/трудова дейност, без да се интересува от нивото на заплащане или цената на собствената си престация под формата на лично положен труд, предоставена услуга или стока?

В темата за най-изгодни КК от БГ банки пишеш това. Добре. 🙂 

Да те попитам: колко е минималната месечна такса под която не би избрал да работиш с дадена банка? Т.е. ако банка Х те таксува 12лв/м ти да отидеш при банка У за 22лв/м. За еднаква услуга.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 24 минути , neuromancer каза:

Ами не е съвсем така. Предполагам, че всеки гледа доколко му е изгодно на него, а не да прецака капиталистите на всяка цена.

Поне аз така действам.

Точно пишех същото.

 

Пазарът работи двупосочно - банките правят каквото си искат, но пък ние сме свободни да не сме съгласни и да ги напуснем, когато прекалят.

 

Когато 2017-18 ПИБ за първи път прецака продуктите си без колебание се махнах след 20-годишно клиентство и отидох в ДСК, които отговаряха на търсеното от мен в онзи момент. В рамките на няколко години това реално ми донесе 5-цифрена сума от спестени такси, изкаран кешбек и тн. Когато на свой ред ДСК прецака условията си се махнах и от тях без никакви страсти и дадох изцяло бизнеса си на TBI/Revolut/Crypto.com. Това към момента ежедневно се доказва като изключително правилно решение.

 

Не виждам нищо лошо човек да гони интереса си и наистина не разбирам вричането до живот в някакъв бранд. Когато нещо вече не е ОК, просто не е ОК.

 

@Duke не визирам нищо конкретно, говоря абсолютно принципно. Малко reality check не вреди 🙂

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
5 minutes ago, Георги Матеев said:

Точно пишех същото.

 

Пазарът работи двупосочно - банките правят каквото си искат, но пък ние сме свободни да не сме съгласни и да ги напуснем когато прекалят.

 

Когато 2017-18 ПИБ за първи път прецакаха продуктите си без колебание се махнах след 20-годишно клиентство и отидох в ДСК, които отговаряха на търсеното от мен в онзи момент. В рамките на няколко години това реално ми донесе 5-цифрена сума от спестени такси, изкаран кешбек и тн. Когато ДСК прецака условията си се махнах и от тях без никакви страсти и дадох изцяло бизнеса си на TBI/Revolut/Crypto.com. Това към момента ежедневно се доказва като изключително правилно решение.

 

Не виждам нищо лошо човек да гони интереса си и наистина не разбирам вричането до живот в някакъв бранд. Когато нещо вече не е ОК, просто не е ОК.

А, баш. И ако всички бяха като тебе съм сигурен, че тая тема нямаше да я има и условията щяха да са подобни на ЮК/запад/САЩ.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Не виждам нищо лошо човек да гони интереса си и наистина не разбирам вричането до живот в някакъв бранд, който в един момент просто почва да не е ОК.

Ако визираш моята "привързаност" към ПИБ ще трябва да те разочаровам. Имам сметки още в ПроКредит, ДСК и Уникредит, а съпругата ми има сметка в ОББ. Това е същото като с "привързаността" към Луфтханза, Букинг и България Ер. Ползвам услугите и на други авиокомпании и платформи за настаняване. Общото между всички е вроденото ми "непокорство" към отявлен негативизъм за щяло и нещяло и вечното ми желание да подскажа, че монетата винаги има и друга страна... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
24 minutes ago, Duke said:

Общото между всички е вроденото ми "непокорство" към отявлен негативизъм за щяло и нещяло и вечното ми желание да подскажа, че монетата винаги има и друга страна... 

 Ами не, монетата на банките няма 2 страни. Таксите са прекалени и за всичко. И тѐ така.

Дали за тебе това е негативизъм или позитивизъм, на мен ми е все тая. Ти си знаеш.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Точно пишех същото.

 

Пазарът работи двупосочно - банките правят каквото си искат, но пък ние сме свободни да не сме съгласни и да ги напуснем, когато прекалят.

 

Когато 2017-18 ПИБ за първи път прецака продуктите си без колебание се махнах след 20-годишно клиентство и отидох в ДСК, които отговаряха на търсеното от мен в онзи момент. В рамките на няколко години това реално ми донесе 5-цифрена сума от спестени такси, изкаран кешбек и тн. Когато на свой ред ДСК прецака условията си се махнах и от тях без никакви страсти и дадох изцяло бизнеса си на TBI/Revolut/Crypto.com. Това към момента ежедневно се доказва като изключително правилно решение.

 

Не виждам нищо лошо човек да гони интереса си и наистина не разбирам вричането до живот в някакъв бранд. Когато нещо вече не е ОК, просто не е ОК.

 

@Duke не визирам нищо конкретно, говоря абсолютно принципно. Малко reality check не вреди 🙂

 

За другите пътешествия не си и помислям да се меря с теб, но банковото ми пътуване е идентично 🙂 Това беше в графата да се похваля 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.