Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Zdravko Nestorov каза:

Благодаря за пренасочването към другата тема и се извинявам за спама в тази. На когото му е интересно да разбере повече по темата, може да разгледа в другата тема 🙂 

Тази тук е правилната тема, а не другата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.07.2024 г. в 11:03, Eva eva каза:

Здравей, Здравко,

 

аз си извадих платинена КК Visa от ЦКБ, имам 10 безплатни посещения на салони с нея. Отделно имам и дебитна карта към ЦКБ - World debit Mastercard, с която влизам в  салоните в София, Виена и още няколко града. В тази тема коментираме за салоните 🙂 

 

 

 

 

 

Само да уточня, че безплатни посещения на изброените в сайта на ЦКБ салони (май са 13) са само в случайте, че летите с България Еър, което си е силно ограничаващо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , ven62 каза:

Само да уточня, че безплатни посещения на изброените в сайта на ЦКБ салони (май са 13) са само в случайте, че летите с България Еър, което си е силно ограничаващо.

В другата тема сме коментирали детайлно кое и как. Не става ясно за коя карта твърдиш това, но и с двете коментирани карти има различни възможности за безплатни салони без да се налага да се лети с Бг еър. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.07.2024 г. в 10:17, Zdravko Nestorov каза:

Здравейте. След като картата на Diners е вече в миналото (както и всички облаги, които имаше), се налага да си извадя нова. Изчетох всичко изписано в темата, както и в различните банки и в момента се чудя какво да избера. Основната нужда от КК (кредитната карта) е заради колите под наем, тъй като там поянкога е невъзможно да минеш с ДК (дебитна карта). Застраховка пътуване е също доста важно за мен. Годишната такса, cashback и такса превалутиране - също. И не на последно място - посещението на airport lounges. Ако може да има и гратисен период първата година... няма да го върна.

 

От всичко проверено до момента се спрях на MasterCard от ПИБ - златна или платинена. Двете са изключително близки откъм неща, които бих ползвал, като основната разлика е достъпът до airport lounges - златната предлага Програмата Lounge Key, а платинената - Програма Priority Pass. Програмите изглежда се припокриват в едни 80% от случаите (според различни места), което за мен е страхотно, но никъде не успях да намеря информация дали някоя от двете има опцията за безплатно влизане на придружител в бизнес салоните на летищата в София, Виена, Истанбул, Белград и Скопие или важи само за картодържателя?

 

Ще се радвам да споделите вие с какво заменихте вашите Diners.

Благодаря ви предварително.

Имам две платинени карти от ПИБ и от Райфайзен (стана после ОББ сега не съм сигурен). И двете имат Priority Pass, използвам съм ги да речем общо 10тина пъти и само един път в САЩ (Лас Вегас - 3 човека) не ми дойде сметка за плащане. Иначе всички останали посещения бяха платени в крайна сметка.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

В другата тема сме коментирали детайлно кое и как. Не става ясно за коя карта твърдиш това, но и с двете коментирани карти има различни възможности за безплатни салони без да се налага да се лети с Бг еър. 

ОК.

Аз исках само да уточня за платинената КК Виза на ЦКБ, да не вземе някой да се метне без да знае пълната картинка:

Цитат от сайта на ЦКБ:

 

"Списък на летищата по редовните линии на България Еър, на които има договорен бизнес салон за пътници на авиокомпанията, притежатели на VISA Platinum:

  • София (SOF)
  • Амстердам (AMS)
  • Aтина (ATH)
  • Барселона (BCN)
  • Франкфурт (FRA)
  • Ларнака (LCA)
  • Пафос (PFO)
  • Лондон –летище Heathrow (LHR)
  • Мадрид (MAD)
  • Москва – летище Шереметьево (SVO)
  • Рим – летище Fiumicino(FCO)
  • Тел Авив (TLV)
  • Виена(VIE)
  • Цюрих (ZRH)

Безплатното ползване на бизнес салоните за посочените летища, от пътници на авиокомпанията, важи само когато България Еър е опериращ превозвач (номерът на билета започва с 623 и полетът е отразен в билета с кода на авиокомпанията – FB)."

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 часа, ven62 каза:

ОК.

Аз исках само да уточня за платинената КК Виза на ЦКБ, да не вземе някой да се метне без да знае пълната картинка:

Цитат от сайта на ЦКБ:

 

"Списък на летищата по редовните линии на България Еър, на които има договорен бизнес салон за пътници на авиокомпанията, притежатели на VISA Platinum:

  • София (SOF)
  • Амстердам (AMS)
  • Aтина (ATH)
  • Барселона (BCN)
  • Франкфурт (FRA)
  • Ларнака (LCA)
  • Пафос (PFO)
  • Лондон –летище Heathrow (LHR)
  • Мадрид (MAD)
  • Москва – летище Шереметьево (SVO)
  • Рим – летище Fiumicino(FCO)
  • Тел Авив (TLV)
  • Виена(VIE)
  • Цюрих (ZRH)

Безплатното ползване на бизнес салоните за посочените летища, от пътници на авиокомпанията, важи само когато България Еър е опериращ превозвач (номерът на билета започва с 623 и полетът е отразен в билета с кода на авиокомпанията – FB)."

 

Да, тези са безплатни и при полет, но отделно от тях си имаш 10 през лаунджкий и допълнително тези ънлимитед по текущата промоция на виза 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Jorro каза:

Да, тези са безплатни и при полет, но отделно от тях си имаш 10 през лаунджкий и допълнително тези ънлимитед по текущата промоция на виза 🙂

Мерси, не го знаех, а и не видях по сайта на ЦКБ къде го пише. Ще прегледам пак, но да не разводняваме темата.:biggrin:

Връзка към коментар
преди 26 минути , ven62 каза:

Мерси, не го знаех, а и не видях по сайта на ЦКБ къде го пише. Ще прегледам пак, но да не разводняваме темата.:biggrin:

Има различни табове с информация в страницата на картата, а за тези на виза са в техния сайт, защото е промоция до края на 2024.

Връзка към коментар
На 26.07.2024 г. в 20:01, ven62 каза:

Мерси, не го знаех, а и не видях по сайта на ЦКБ къде го пише. Ще прегледам пак, но да не разводняваме темата.:biggrin:

@ven62 - двата линка по-долу най-добре обобщават всички неща свързани със салоните:

Също така можеш да разгледаш и другата тема, в която описах цялата информация след множество разговори с операторите на ЦКБ, както и посещение на различните клонове. Все още очаквам одобрение по КК, така че ще споделям впечатления.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли идея има ли разлика по отношение достъпа до салони между дебитна платинена и кредитна платинена Mastercard? Доколкото им виждам от сайта, не би трябвало да има, така ли е?

Премиум летищни услуги | LoungeKey™ от Mastercard®

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам питане относно изкарване на нова кредитна карта, тъй като изобщо не съм вещ в сферата. 🙂


Предстои ми пътуване другата година до САЩ, така че ми е наложително изкарването на кредитна карта с около 10000лв лимит, за плащания на хотели/рент-а-кар/изобщо каквото има да се плаща на място. 

 

От разглеждането на различните банки VISA Platinum изглежда най-добра опция за нуждите ми, като по условията на ЦКБ мисля, че има най-много предимства (без годишна такса първата година, без такса втората година при достигане на 30000лв оборот, без изискване за нетен доход (като Уникредит), без такса издаване(поне не видях такава), 15-20% намаление на услугите на AVIS/Hertz и тн.).
Картата ще се ползва главно за пътуването + през цялата година след издаването си, за да се покрие оборота, с цел да отпадне таксата и за следващата година. 

Въпросите ми са: 
1. Тъй като основните плащания ще са в САЩ и България - в каква валута е добре да се издаде картата? Лева, долари? Или дори в евро, нямам идея какви са разликите и какви са предимствата. 

2. Без такса за първата година какво означава - календарна година, или от момента на изкарване на картата? Защото, ако е календарна - до края на 2024 не остава много време и нито си заслужава, нито човек има време да направи 30к лева до края на годината за отпадне на таксата втората година.

3. Видях, че има опция за изкарване на тази карта без да си клиент на банката, съответно без да имаш други сметки в нея - ако някой го прави това нещо - как най-лесно погасявате вноските най-лесно? Превод от друга банка предполагам ще е обвързан с някаква такса, което за големи суми няма да е ок.

4.Това ли е най-добрата карта, според вас, за това което ми е нужно - едно конкретно пътуване, или има някой друг продукт на друга банка, който бихте препоръчали? Имам сметки в UniCredit и DSK, но там не видях нещо по-добро. (TBI не са опция за мен)


Благодаря 🙂

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Предполагам, че си видял на сайта на банката, че картата, цитирам:

Платинената карта Visa от ЦКБ се издава се само на VIP клиенти, след специално одобрение от банката

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да, това го видях, но явно не е точно така, @Zdravko Nestorov си беше изкарал и той също не е бил клиент на банката. 🙂 Така че общо взето май е въпрос на шанс, аз също звънях по телефона да попитам за същото и мен също ме увериха, че не е нужно да съм клиент на банката, за да си изкарам такава карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Kosta Grudov каза:

Да, това го видях, но явно не е точно така, @Zdravko Nestorov си беше изкарал и той също не е бил клиент на банката. 🙂 Така че общо взето май е въпрос на шанс, аз също звънях по телефона да попитам за същото и мен също ме увериха, че не е нужно да съм клиент на банката, за да си изкарам такава карта. 

Да не би да си е извадил World debit mastercard , че знам и за клиенти на банката, които не са одобрени за платинената Visa 

  • Шок 1
Връзка към коментар

Здравейте 🙂 Картата е Visa Platinum и не бях клиент на банката. Един друг съфорумник му беше отказано, та... наистина може да се окаже, че е въпрос и на късмет. Ето тук съм споделил цялата информация какво и как е нужно да се подаде при кандидастване:

 

Надявам се тази информация да ви е полезна. Според мен си заслужава да се пробва, особено ако си подготвите всичко нужно.

Аз извадих моята карта от офиса на ЦКБ в Дружба (до Кауфланд). Може да пробвате този офис, ако е толкова зависимо от служителите, но не мисля, тъй като е нужно да се мине одобрителен процес, който няма нищо общо с клона на банката 🙂 

 

@Kosta Grudov - ето и моите 20 стотинки по темата:

  • Провери си курсовете за обмен на различните валути. По мой изчисления (това е съобразено с начина, по който мисля да я използвам), за мен беше най-изгодно да бъде в лева, като превалутирането към валутите, които са ми интересни, си заслужаваше. Така че... напълно зависи от това къде ще я използваш.
  • Без такса първата година - това са 365 дни от момента на издаване на картата.
  • Дали това е най-добрият продукт зависи изключително много от нуждите ти. За начина, по който искам аз да я използвам (без кешбек, но пък с възможност за достъп до салони в цял свят), тази карта е най-доброто на пазара (особено поради факта, че е безплатна първата година). Ако обаче имаш други нужди, има доста добри карти, които имат специфични условия. В случая на Visa Platinum на ЦКБ, липсата на кешбек е огромен минус, ако това е важно за теб. Според мен е хубаво да си изясниш какво точно искаш от тази кредитна карта и на база на това да видиш кое ще ти пасне най-добре - кешбек, салони, лимити, поддръжка, гратисен период, такси, превалутиране и какво ли още не...
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.