Прескочи до съдържание

Време за прекачване в Доха


Препоръчани мнения

Искам да купя билет до Бангкок, обаче никога до сега не съм летяла извън Европа. 

Колко е минималния престой, който трябва да има в Доха? Че опциите са доста и се обърквам. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Кайлис каза:

Искам да купя билет до Бангкок, обаче никога до сега не съм летяла извън Европа. 

Колко е минималния престой, който трябва да има в Доха? Че опциите са доста и се обърквам. 

Какви са опциите?

Аз съм правила трансфер там и за 40 минути, но към Банкок не е опция с толкова малък престой.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Какви са опциите?

Аз съм правила трансфер там и за 40 минути, но към Банкок не е опция с толкова малък престой.

Аз пък съм правил Бангкок с 40 минути :) Счупихме си краката, минавахме среднощни секюрити проверки, но ни чакаха.

Ако сега избирам, бих предпочел поне 80.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Кайлис каза:

Искам да купя билет до Бангкок, обаче никога до сега не съм летяла извън Европа. 

Колко е минималния престой, който трябва да има в Доха? Че опциите са доста и се обърквам. 

Когато пътувахме до Малдивите имахме 50 мин за прекачване в Доха и много бързахме, обаче реално имаше предостатъчно време и даже почакахме. До Бангкок когато пътувахме имахме 1ч 45м и беше предостатъчно.  

Връзка към коментар
преди 3 минути , Боби каза:

Аз пък съм правил Бангкок с 40 минути :) Счупихме си краката, минавахме среднощни секюрити проверки, но ни чакаха.

Ако сега избирам, бих предпочел поне 80.

Разбира се, че е възможно, но за Банкок по-рядко чакат.

Още повече, че пита човек, който ще лети за пръв път извън Европа.

Връзка към коментар

При късите връзки проблем не е само дали ще стигнете навреме за втория полет, а и дали ще има време багажът ви също да бъде натоварен на самолета. 

Аз след препускането из това летище, при престой от 55 мин, вече не бих поела този риск.  Ние имахме престой 1,05 мин., но поради закъснение на първия полет, станаха 55 мин. На магия успяхме да стигнем навреме, но в крайната точка ми бяха оставили съобщение на лентата за багажите, че багажът ми е в Доха.

Връзка към коментар

Здравейте, минималното време за трансфер в Доха официално е 45 мин., и винаги стига. Скоро пътувахме с дете под 2 год. за Мале, на всички проверки си показвахме билетите и когато кажем че сме с минимум време за трансфер, ни вдигат лентите и минаваме "служебно" пред цялата опашка.

 

Връзка към коментар

Здравей :) Моите 5 стотинки по темата...

 

Можеш да си позволиш кратък трансфер, ако:

 

- е на един билет;

- нямаш инфарктни други прехвърляния след големия билет;

- се подсигуриш в ръчния багаж с дрехи и основни нужди за три дни.

 

Това като минимум. Владеенето на английски с цел комуникация е задължително.

Телефон и резервни пари също ;) 

 

Желая чудесна ваканция! 

 

Връзка към коментар

Прекрачвала съм и за по- малко от 45 Мин . , след закъснение от София. Но пак  ще пиша за наш случай. Прекачване 45 минути, пътува възрастна дама, наели сме инвалиден стол с цел да сме сигурни, че ще хване полета. Резултат: забавят се за ради  други пътници, наели стол и изпуска полета. Е, вярно е, че осигуриха храна и хотел, но след 24ч закъснение майка ми пристигна в София разплакана. 

Връзка към коментар

 

преди 7 часа, Кайлис каза:

Искам да купя билет до Бангкок, обаче никога до сега не съм летяла извън Европа. 

Колко е минималния престой, който трябва да има в Доха? Че опциите са доста и се обърквам. 

Щом продават такива билети, значи времето в общия случай стига. Ако не стигне, ще ви качат на следващ полет безплатно, + храна и хотел ако се налага. Ако това не ви устройва и твърдо искате да избегнете закъснение (отивате на сватба, на работа, следващи полети на отделни билети), изберете връзки с по-удобно прекачване.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

И азна това разчитам, ще щом го продават на един билет, значи е възможно. При забравен багаж от летището ли си го взимате или ви го карат в хотела ?

п.с. специално за Пукет, към момента турците бият катарците и с цена и с удобни трансфери.

Връзка към коментар
преди 3 часа, bibi каза:

И азна това разчитам, ще щом го продават на един билет, значи е възможно. При забравен багаж от летището ли си го взимате или ви го карат в хотела ?

п.с. специално за Пукет, към момента турците бият катарците и с цена и с удобни трансфери.

Нямам опит с Катарците - със загубен багаж имам предвид, и се надявам да нямам, че ми предстои полет с тях :lol: - но имам опит с европейски авиокомпании.

 

Багажът се кара директно в хотела - или в къщи (ако се прибираш). Когато имам чекиран багаж, подготвям предварително адреси, които да попълня във формата и където да ми го докарат. Когато планирам пътуване, този фактор също го отчитам, за да не ме гони багажа по трасето... 

 

Помня как давах адреса си на сестра ми (един изключително неопитен пътуващ) при първото й идване ако случайно Бритиш й потурчат багажа и тя изпадна в паника - как провокирам лошите случки :lol:

 

Всъчност, вече избягвам категорично чекиран багаж, когато имам възможност. Жалкото е, че катарците не са щедри на ръчния.

 

Пожелавам на всички късмет - и на себе си - с тази съществена част от пътуването! :) 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

И Катарците карат багажа до хотела.

В Сайгон уведомих рецепцията, че багажът ми не е пристигнал с мен и те поеха случая присърце. Непрекъснато се информираха какво става с него и ме запознаваха къде е и кога се очаква да ми бъде предаден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, bibi каза:

При забравен багаж от летището ли си го взимате или ви го карат в хотела ?

Длъжни са да го доставят на адрес, но понякога някои компании се циганят.

Връзка към коментар
преди 10 минути , mililia каза:

И Катарците карат багажа до хотела.

В Сайгон уведомих рецепцията, че багажът ми не е пристигнал с мен и те поеха случая присърце. Непрекъснато се информираха какво става с него и ме запознаваха къде е и кога се очаква да ми бъде предаден.

Еми, а след колко време ти го доставиха?

При моя единствен случай с непристигнал багаж, ми беше доставен още вечерта на същия ден в хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен не само, че ми го доставиха до адрес, ами и до другия край на Щатите...буквално! :)

 

Полетът ми беше от София до Seattle, като там пристигах около обяд, а вечерта с друг полет летях до Burlington, VT на гости на сестра ми. Багажът ми от София беше останал в Амстердам, поради кратка връзка (не беше чак толкова кратка - 2 часа), но KLM/Northwest не го бяха прехвърлили. На следващия ден ми го докараха в Burlington, въпреки, че полетът ми с тях беше до Seattle.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Aз реших да рискувам и взех билети с прикачване 50 мин, но навръщане. В най-лошия случай ще удължим екскурзията с 1 ден :lol:

 

На отиване оставих 14 часа престой защото искаме да разгледаме Доха :) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Предстои ни да купим билети за това райско кътче! Но се нуждаем от малко помощ:) Ако някой може да помогне, ще съм крайно благодарна!

Смятаме да ползваме авиолиниите на Катар. В единият случай ще пристигнем в Мале сутринта около 9.00, което ни е ок. Това което ни притеснява е, че на отиване времето за прикачване между двата полета е 1час и 15мин. На връщане е 55мин. Полетите се изпълняват от Катарските авиолинии.

Не знам дали това време ще ни е достатъчно . Ако някой има опит, нека да сподели!

При вторият вариант имаме около 7.30 престой между двата полета!

 

Редактирано от Емито
Връзка към коментар
11 minutes ago, Емито said:

Предстои ни да купим билети за това райско кътче! Но се нуждаем от малко помощ:) Ако някой може да помогне, ще съм крайно благодарна!

Смятаме да ползваме авиолиниите на Катар. В единият случай ще пристигнем в Мале сутринта около 9.00, което ни е ок. Това което ни притеснява е, че на отиване времето за прикачване между двата полета е 1час и 15мин. На връщане е 55мин. Полетите се изпълняват от Катарските авиолинии.

Не знам дали това време ще ни е достатъчно . Ако някой има опит, нека да сподели!

При вторият вариант имаме около 7.30 престой между двата полета!

 

Не се притеснявайте за времето за прекачване, няма да останете на летището :)))) Не си заслужава да правите голям престой в Доха освен , ако не решите да останете 1 нощувка там за тяхна сметка.  При по-кратки трансфери или примерно , ако ви закъснее полета даже ви посрещат на гейта за пристигане с табелка и ви изпровождат до гейта за заминаване по най-бързия начин. Няма абсолютно никаква причина да се притесняваш от нещо. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 10 минути , Емито каза:

Предстои ни да купим билети за това райско кътче! Но се нуждаем от малко помощ:) Ако някой може да помогне, ще съм крайно благодарна!

Смятаме да ползваме авиолиниите на Катар. В единият случай ще пристигнем в Мале сутринта около 9.00, което ни е ок. Това което ни притеснява е, че на отиване времето за прикачване между двата полета е 1час и 15мин. На връщане е 55мин. Полетите се изпълняват от Катарските авиолинии.

Не знам дали това време ще ни е достатъчно . Ако някой има опит, нека да сподели!

При вторият вариант имаме около 7.30 престой между двата полета!

 

Ако сте на ризорт, не е от значение кога пристигате.

Ако не сте на ризорт с гарантиран трансфер, и пристигате след обяд, ще се наложи да направите нощувка близо до летището. Гледайте указанията за транспорта в букинг, че фериботи не за навсякъде има ежедневно. 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Емито каза:

Предстои ни да купим билети за това райско кътче! Но се нуждаем от малко помощ:) Ако някой може да помогне, ще съм крайно благодарна!

Смятаме да ползваме авиолиниите на Катар. В единият случай ще пристигнем в Мале сутринта около 9.00, което ни е ок. Това което ни притеснява е, че на отиване времето за прикачване между двата полета е 1час и 15мин. На връщане е 55мин. Полетите се изпълняват от Катарските авиолинии.

Не знам дали това време ще ни е достатъчно . Ако някой има опит, нека да сподели!

При вторият вариант имаме около 7.30 престой между двата полета!

 

При нормални обстоятелства(излитане навреме) - няма да имате проблем. Аз съм правила трансфер с 45 минути. Ако имате малко закъснение е много вероятно да ви изчакат, но няма да е дълго.

Понеже часовете на полетите не са еднакви във всеки ден, погледнете съседните дати как са.

преди 7 часа, Дани Магелани каза:

Ако сте на ризорт, не е от значение кога пристигате.

Ако не сте на ризорт с гарантиран трансфер, и пристигате след обяд, ще се наложи да направите нощувка близо до летището. Гледайте указанията за транспорта в букинг, че фериботи не за навсякъде има ежедневно. 

Проблем може да възникне, ако имат трансфер с хидроплан, защото повечето са с външна компания и ... знаете какво се случва при пътуване на отделни билети...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.