Прескочи до съдържание

Бразилия - София


Препоръчани мнения

Я да питам и аз нещо  :)

Търся билети за четирима (двама възрастни и две деца) от Бразилия (Бело Оризонте BHZ, Рио GIG или Сао Пауло GRU) до София. Датите са 7 април - 23 април, +-2-3 дена, т.е. може от събота и да се върна в неделя.

Това си е много сериозна сума и ми се иска да я намаля колкото мога повече.

Имам мили на Бритиш еъруейз достатъчни за един човек и останалите трима с кеш, но няма места за Лондон - София и София - Лондон, т.е трябва да са отделни билети, като платя Лондон-София-Лондон с кеш или чакам да се освободи място. Проблема е, че между GRU-LHR и LHR-SOF има 1 час, което е проблем при закъснение. Значи трябва да добавим 1 ден престой в Лондон.

В сайта на Бритиш платен билет излиза ~$1600,  което ми е леко много.

Вдъхновен от темата на Георги за Рио за карнавала проверявам от Рио с Орбитс (на сайта на Бритиш не става, заради престоите вероятно). Излиза ми най-евтино $1160 пак с Бритиш - какъв късмет (GIG-LHR-SOF с преспиване в Лондон и SOF-LHR-GRU-GIG без преспиване). Много прекачване има, така че пробвам multicity GIG-SOF + SOF-GRU в ITA и Орбитс, обаче излиза $1300.

Сега се сещам, че мога просто да зарежа последния полет GRU-GIG, тъй като багажа така и така трябва да го взема в Сао Пауло, за да мине митница.

Между Бело Оризонте и Сао Пауло и Рио не е проблем.

Бело Оризонте - София не съм проверявал - ако е същите полети + добавени вътрешни ще е по-скъпо, иначе пък съвсем ще ме хвърли в размисъл. Държа да пътуваме заедно.

 

Сега, ако това беше преди една година направо взимам за $1160 и не се колебая, обаче след като видях ония $780 от София... :unsure: Тогава проверих за обратната посока и цената си беше нормалната около 1100. Аз такива цени от сорта на $780 никога не съм уцелвал, но това не значи, че е нямало. Евентуално мога да изчакам разпродажба на Бритиш, но дали ще има в моята посока или евтините места ще свършат дотогава не знам. Обаче дори и да чакам ще е добре да взема полета с милите сега, за да не свършат местата. Промените са лесни, 25 паунда. Нещо друго, което мога да проверя? Престоя в Лондон на отиване не ми харесва много, но не виждам как да го избегна.

 

 

ПП Можеше и да не го пиша това, ама Георги каза, че му е кеф да разцъква, дори когато не е за него, та да видя още някоя гледна точка, освен моята  :)

Благодаря.

Връзка към коментар

Успех! Сумите са впечатляващи, особено умножено по 4. От интерес погледнах цените на Луфтханза, но и те са високи. От Лондон не може ли да се комбинира с нискобюджетна, ако няма места на Бритиш (Ако съм разбрала правилно)? За човек, който винаги купува билети в последния момент, намирам много странно, че няма места до Лондон след половин година.

Връзка към коментар

И аз като те чета тия месеци оставам с впечатление , че няма какво повече да научиш , но надеждата е , че все пак няколко човека може да видят нещо което си пропуснал :)

Връзка към коментар

Успех! Сумите са впечатляващи, особено умножено по 4. От интерес погледнах цените на Луфтханза, но и те са високи. От Лондон не може ли да се комбинира с нискобюджетна, ако няма места на Бритиш (Ако съм разбрала правилно)? За човек, който винаги купува билети в последния момент, намирам много странно, че няма места до Лондон след половин година.

 

Лондон-София няма места с мили, ако се плаща с пари има. Обаче комбинацията изисква два отделни билета, което е проблем при само един час между полетите (този април ми закъсня полета и трябваше да обикалям 3 терминала на Хийтроу като гламав с две деца на главата, плюс ново прекачване в Букурещ).

Може и Бразилия - Лондон или Бразилия - Мадрид и оттам до София както дойде с нискотарифни, но не съм гледал все още. Ако е Лондон няма да е с нискотарифна, защото трябва да пътуваме до друго летище и става сложно ако е в един ден, ако има престой може. Тоя престой не ми харесва, защото ще сме с деца, ама ако спестяванията са достатъчни ще го преглътна.

 

За деца има намаление, и един възрастен ще е с мили, така че няма да е х4, а около х2.5-3, но пак си е много.

Връзка към коментар

То толкова добре си си направил домашното, че какво друго да измисли човек :) Пробвах отчаяно някакви неща, но по-добро от това, което си намерил няма. И то най-вече за това, че и събираш мили с бритиш, предполагам имате семеен акаунт и точките си се трупат. Това ограничава много избора до British, Iberia и American кажи речи. Та е истински бонус, че точно бритиш са с най-добрата цена. 

 

А ако чакаш същата цена като от Европа, може и с чакането да остане. Просто нямам никаква представа как се движат цените в тая посока, и докато от Европа 500-600 евро до Бразилия са си сравнително често, то в обратна посока не е задължително да са такива. Поредната идиотщина в ценообразуването е че, от Б до А цената не винаги е същата като от А до Б. 

 

Тарифата на Бритиш между другото не изглежда много промоционална, а е целогодишна, не мисля, че е нещо, на което да се нахвърляш моментално. Та какво може да направим...вземи си билета с точките и се ослушвай за промоции. Ако излезнат, може и да жертваш колкото е там таксата за да откажеш билета. Ако не излезнат, взимаш нормални билети за останалите. След това може да пратиш всички от семейството да си се приберат, а ти да дойдеш малко след тях и да си вземеш билет, който е с повече пауза в Лондон. 

 

То всъщност, нали те излитат от Лондон чак на другия ден, какво пречи да си вземеш и ти за тоя полет към София (като се надяваме да отворят award билетите по някое време) след като сте кацнали в Лондон заедно? 

 

Всъщност, имаш ли опит с award билетите на бритиш, дали не са пуснати просто, защото е доста времето до тогава или има друга причина?

Връзка към коментар

То всъщност, нали те излитат от Лондон чак на другия ден, какво пречи да си вземеш и ти за тоя полет към София (като се надяваме да отворят award билетите по някое време) след като сте кацнали в Лондон заедно? 

Не пречи, точно това ще направя, ако взема тези от Рио. Ако е от Сао Пауло, трябва да добавям престой от един ден, заради единия час престой. Май ще резервирам билета с мили тия дни и ще чакам някоя промоция за тези в кеш.

Ще ми се да го няма тоя престой просто, но пък може да го направим интересен някак си. Някакви идеи за забавления на 3 годишни деца в Лондон?

 

Всъщност, имаш ли опит с award билетите на бритиш, дали не са пуснати просто, защото е доста времето до тогава или има друга причина?

Аз опит уж имам, но точно от миналата година до сега имаше някаква драстична промяна в начина, по който ги пускат, та не съм съвсем наясно. Дотогава има шансове да пуснат, но не се знае. (Принципно пускат award билети 350 дена предварително някакво количество, или 0, и по-нататък съобразно как им вървят продажбите). Освен това имат навика да пускат повече места в последните дни, но това не ми върши работа в случая, защото трябва да комбинирам с другите три билета. Ако бях сам си чакам до последния момент и не ми пука, защото дори да не е точно тази дата, все +- 2 дена ще излезе нещо.

 

А ако чакаш същата цена като от Европа, може и с чакането да остане. Просто нямам никаква представа как се движат цените в тая посока, и докато от Европа 500-600 евро до Бразилия са си сравнително често, то в обратна посока не е задължително да са такива. Поредната идиотщина в ценообразуването е че, от Б до А цената не винаги е същата като от А до Б. 

Аз за доста години много по-ниски цени оттук към Европа не съм видял (но може и да е имало де). Някакви грешки имаше при open jaw билети, но те вървяха само от Европа към Бразилия доколкото съм видял.

Връзка към коментар

1.Ми, а сега де, те тригодишните не се ли кефят на едни и същи забавления без значение дестинацията. Едва ли ще разберат нещо от Мадам Тюсо примерно :)

 

2. Освен да прегледаш секцията за BA във flyertalk, друго май не се сещам...

 

3. Няма как да стане от Бразилия. Тия Open Jaw билети са евтини, защото се редуцира fuel surcharge, а fuel surcharge са забранени в Бразилия и за това таксата е интегрирана в базовата тарифа...

Връзка към коментар

Да поразнообразя списъка:

GIG - IST - GIG - 1106 USD за 7.Apr - 24 Apr с Emirates. От IST има и рейс, в случай, че не дойде някой магеланец с кола :)

Милите към тях можеш да ползваш в Easy или TAP Portugal.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Такааа, значи най-накрая ги купих тия билети

6.4-23.4 с един ден престой в Лондон.

Е, останаха вътрешните полети до Сао Пауло, там още малко дебнене, че изпуснах една хубава промоция.

Докато чаках някоя разпродажба (която за моя маршрут така и не дойде), цените естествено се вдигнаха. Обаче аз посъбрах още мили и в крайна сметка взех 2 билета с мили и двата детски с пари (заради намалението).

 

Тук възникна въпрос от висшия пилотаж: ако не стане връзката авиокомпанията трябва да се погрижи за децата, а за възрастните не, обаче деца на 3г сами не вървят, какво става? Ама не държа да експериментирам чак толкова де, и без това имам малко работа в Лондон... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Такааа, значи най-накрая ги купих тия билети

Тук възникна въпрос от висшия пилотаж: ако не стане връзката авиокомпанията трябва да се погрижи за децата, а за възрастните не, обаче деца на 3г сами не вървят, какво става? Ама не държа да експериментирам чак толкова де, и без това имам малко работа в Лондон... 

Чакай, как така да се погрижи за децата, а за възрастните не? ако не стане връзката, авиокомпанията трябва да ви осигури хотел на всички, не само на децата. Това, че сте на различни билети няма никакво значение, ако сте на един и същ полет, който хипотетично закъснява или просто изпускате другия полет до крайната дестинация, поради малкото време за трансфер. Макар, че аз се съмнявам, че ще изпуснете вторият полет, дори и с час връзка, освен ако полетите от Бразилия не са от тия, дето още кацат на terminal 3 на LHR, щото там май още има разни полети на Бритиш дето вместо да са на T5, са на T3.

Връзка към коментар

Не съм обяснил добре. За възрастните са отделни билети до Лондон и после до София, а децата са с един билет. А шанса да се изпусне полета е доста голям, малко закъснение и готово. Миналия април го играхме това. Дори без закъснения си трябва непрекъснато бързане от Т5С до Т5А и ужасно бавния секюрити чек.

Връзка към коментар

Ясно, ами най-добре звънни на Бритиш и ги питай, каква им е политиката в този конкретен случай. Аз се съмнявам да има закон или някакви международни правила, които да уреждат въпроса и предполагам, че всяка авиокомпания си урежда нещата спрямо собственият си вътрешен кодекс, статуса на съответният клиент и т.н. Наистина интересен казус.

Връзка към коментар

Aз така или иначе си оставих един ден в Лондон за всеки случай, та просто академичен интерес, или за в бъдеще. На връщане са 6-7 часа, не би трябвало да има проблеми.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.