Прескочи до съдържание

Съвети за програма от Сингапур


Препоръчани мнения

Здравейте! Купих си билети на турските авиолинии от Варна до Сингапур и обратно. И сега се мъча, да измисля програма. Кацам в Сингапур на 25.11 надвечер и излитам късно вечер на 9.12 обратно. Първоначално мислех да направя Сингапур - Куала Лумпур - Пенанг , но понеже имам 2 седмици, се чудя дали да не включа Индонезия или Филипините, или Пном Пен, който все ми убягва засега. Не си падам много по плажове, предпочитам да разглеждам забележителности, музеи и т.н. От една страна ми се иска да видя повече, но и да не е голямо бягане и полети през ден. Бил съм в Тайланд, Камбоджа (без Пном Пен) и Виетнам по няколко пъти. Не съм бил в Малайзия, Индонезия и Филипини. Дайте идеи за програма от Сингапур?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Spokovn каза:

Здравейте! Купих си билети на турските авиолинии от Варна до Сингапур и обратно. И сега се мъча, да измисля програма. Кацам в Сингапур на 25.11 надвечер и излитам късно вечер на 9.12 обратно. Първоначално мислех да направя Сингапур - Куала Лумпур - Пенанг , но понеже имам 2 седмици, се чудя дали да не включа Индонезия или Филипините, или Пном Пен, който все ми убягва засега. Не си падам много по плажове, предпочитам да разглеждам забележителности, музеи и т.н. От една страна ми се иска да видя повече, но и да не е голямо бягане и полети през ден. Бил съм в Тайланд, Камбоджа (без Пном Пен) и Виетнам по няколко пъти. Не съм бил в Малайзия, Индонезия и Филипини. Дайте идеи за програма от Сингапур?

От моя гледна точка е добре:

Сингапур - 4 дни

КЛ - 3 дни

Пенанг - 1 ден - сутринта кацаш, вземаш туристическия Хоп он, Хоп оф от центъра (спира около най-високата сграда), минаваш по двете му линии и вечерта вземаш полет обратно.

Бали - 6 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пном Пен мисля, че има смисъл само при друго пътуване до Камбоджа, няма нужда да се планира като отделна дестинация. 

 

А Бали има незаслужено слава на плажна дестинация и за това и доста разочарования, за тези които очакват перфектни плажове :) 6 дни даже може да са малко за пълна обиколка на острова, просто е силно концентрирана смесица от запазени древни обичаи, култура, природа и история. Попрегледай пътеписите и разказите от Бали във форума, ще видиш че малко хора се фокусират на плажовете. Но не се наемам да кажа дали другаде в Индонезия не е по-подходящо за теб, но при всички случаи комбинацията Сингапур + Индонезия за две седмици ми се струва перфектна. Друга опция е Сингапур + Малайзия, където пък да се вкараш малко в джунглите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бих ти препоръчал от Куала Лумпур да си хванеш полет до Борнео, където спокойно може да изкараш 10 дни из природни резервати, без въобще да си помислиш за плаж. Може да включиш и Бруней за ден-два.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Spokovn каза:

Има ли какво да се гледа на Бали 6 дни?! Аз съм от Варна и на плаж не стъпвам. Не е ли по-добре до Борубодур, ако ще е Индонезия?

Не предлагам програма, а само пет стотинки по темата - за размисъл. Две седмици е прекрасно количество време, а Сингапур е чудесна отправна точка. 

 

Аз бих отделила на Сингапур 3 дни (максимум), а ако трябва да избирам - 2 дни. И останалото за Индонезия (и Малайзия, но за там нямам опит). 

 

А... Бали е магия! Изобщо не говорим за плажове... Толкова съжалявам, че се подведох преди години по приказките за комерса там и му отделих само 4 дни. Но пък е чудесен повод да отида отново и ще отида! :) 

 

И още пет стотинки от мен - иди непременно до остров Ява (Борободур и прочие). Мисля, много ще се изкефиш. 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 1/22/2018 в 17:01, Spokovn каза:

Дайте идеи за програма от Сингапур?

Освен Марина Бей с инфинити басейна, би могъл да поразгледаш градините около марината. Националната орхидеева градина никак не е за изпускане. Има Universal Studios на Сентоса. За запълване на времето има китайски квартал с пагоди, индийски квартал с индийски храмове, араб стрийт с турски мезета, например. Изобщо можеш да направиш чудесен кулинарен туризъм в Сингапур. Има разбира се и други атракции. Ти какво предпочиташ да разглеждаш, когато си на ново място?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.