Прескочи до съдържание

Температури в Дубай


Препоръчани мнения

преди 1 час, Емика каза:

Май в Дубай е 100 градуса

Ами аз бях миналия Юли. :) Наистина е неприятно горещо, но с кола под наем е търпимо. В сравнение с по-подходящите сезони сякаш ги нямаше нормалните туристи и беше пълно с индийци само. :)

Връзка към коментар

 

преди 1 час, Емика каза:

Май в Дубай е 100 градуса

преди 10 минути , Dani Magelan каза:

Не е. Само 43. :lol:

Всъщност, в Дубай средната температура през май е 31°C

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Фичо каза:

Де да беше. :) Това не е средна дневна, според мен. Аз през ноща не съм проверявала. През деня е над 40 градуса още от сутринта.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Фичо каза:

Всъщност, в Дубай средната температура през май е 31°C

преди 25 минути , Dani Magelan каза:

Де да беше.

 

Цък
Цък 
Цък

 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
16 minutes ago, Фичо said:

В същият сайт средната дневна температура за София в юли и август е 20 градуса цък

 

Нощните часове вероятно свалят доста средната температура, но това не означава, че през деня не е много топло.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Нощните часове вероятно свалят доста средната температура

Точно така! Затова аз винаги, когато избирам месец за посещение на една дестинация гледам средни ДНЕВНИ температури. Това особено важи ако човек ще ходи в планински район, където през нощта темпаратурата пада значително и това изкривява представата за дневната температура.

 

А също това което ми е полезно са брой дъждовни дни в месеца. Не ми се иска да отида някъде и цяла седмица да е с валежи, пък било то и незначителни като количество. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

но това не означава, че през деня не е много топло.

А кой е твърдял подобно нещо? 

преди 1 час, vorbis каза:

Затова аз винаги, когато избирам месец за посещение на една дестинация гледам средни ДНЕВНИ температури.

Откъде ги намираш?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето това е сайтът. Той ми е един от любимите за онзи начален момент на планиране на дестинациите.

 

Тук съм заредил за пример Аликанте: http://www.holiday-weather.com/alicante/averages/

 

image.png.2219801cae3aa06f7bf4c2e4d4d1cdb0.png

Гледаш жълтото - Average HIGH tempretarure.

 

Ето го и за дъждовните дни:

image.png.feac242163385da45f30527cf04189a6.png

 

В случая за Аликанте през януари средна макс. температура е 17 градуса и има само 3 дъждовни дни. Извод: идеално за разходки с мъничко късмет. По-надолу има и средно дневни слънчеви часове, температура на морската вода и т.н.

 

По същия начин виждам, че който не държи на жега или има проблеми със сърцето трябва да ходи в Дубай преди месец май, когато температурата достига цели 37 градуса през деня.

 

Дълго ми стана съобщението. Дано да съм бил полезен на магеланците!

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 10
Връзка към коментар
18 minutes ago, vorbis said:

По същия начин виждам, че който не държи на жега или има проблеми със сърцето трябва да ходи в Дубай преди месец май, когато температурата достига цели 37 градуса през деня.

Това е отговорът на въпроса! Който се гласи за май месец в Дубай да очаква температури от 35 до 40 градуса през деня...

Връзка към коментар
преди 42 минути , vorbis каза:

 

image.png.2219801cae3aa06f7bf4c2e4d4d1cdb0.pngГледаш жълтото - Average HIGH tempretarure.

Да знам го този сайт, а и повечето сайтове дават Average high tempretarure.  Но това не е среднодневна температура. Това е най-висока температура достигната през денонощието. И съответно на базата на всички най-високи температури за денонощие през даден месец се изчислява средната най-висока температура за този месец. 


 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това, което казваш е така, но няма друг по-близък до реалността показател, който наистина да върши работа. Average high tempretarure отлично върши работа, поне за мен. Досега не съм се дънил, разчитайки на него.

Ще се радвам, ако някой друг сподели друг по-добър начин за ориентиране в метеорологичните условия за коя да е дестинация. 

Другият вариант е като в онзи виц да гледаме индианците дали носят много дърва. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много важен фактор е и относителната влажност на въздуха. При висока влажност се усещат много по-сериозно както високите, така и ниските температури. 40 градуса лятото в Дубай сравнено с 40 градуса в Пловдив...не че искам да подценявам пловдивчани, но разликата ще е космическа :)

 

Така, че мятайте едно око и на прогнозираната влажност :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз бях в края на май в Дубай /22-27 май/ и беше топличко наистина, но не чак непоносимо. А и за цената, която платих с Уизз /134лв. с дискаунт/ беше повече от добре. Ние бяхме и с рент-а-кар, така че много не сме мятали крачоли в жегата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.