Прескочи до съдържание

Canon 6D Mark II откъде да го купя най-евтино?


Препоръчани мнения

преди 26 минути , Ametist каза:

Втория беше портретен, но много по-евтин от първия.

Преди 1 час, Raybeez каза:
 

Ами именно... :) 50 mm-овия е точно портретен и ако действително е Canon EF 50mm f/1.8 STM, e с цена под $200. Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM от своя страна е под $500, така че ако това са обективите и тялото е $1046, даже ще ти е по-изгодно да си ги купиш отделно и общата цена ще излезе около $1700.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А не. 6Д нали е фул фрейм? За фул фрейм портретен е към 85мм, има един точно за целта. А 50тката и без това е много рязък и да не стане като със снимките на Lindt :)

50 мм е за по-общи снимки

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и да е с други обективи - честно казано цена от 1000$ за чисто ново, фул фрейм тяло си е адска далавера.

 

@neuromancer

50-ката е стандартен обектив, но много често се ползва за портрети. Аз лично ползвам 50 и 135-ца на ФФ за портрети, като търся различни неща. Наскоро обмислям и взимане на 35-ца на f/1.4, която също да ползвам за портрети (в цял ръст)

Връзка към мнение

Ами за снимане на хора става естествено, ама за класически портрет дето в кадъра е само главата и малко надолу трябва да си доста близо.

 

Връзка към мнение

За начинаещ фотограф не бих препоръчала твърд обектив. Лично аз започнах с китовия 24-105 и си бях екстра и за пейзажи, и за портрети. Твърдаците са за по-напреднали, най-вече за да се използват възможностите им максимално. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И още... ФФ апаратът има големи възможности, но за да правиш добри снимки трябва да умееш да го ползваш + да обработваш. Ако идеята е да снимаш на автоматичен режим, единствената разлика между снимките ти преди и сега ще е повече детайл в картинката и дотам. За пейзажи към килограмите на техниката добави и читав статив, който ще издържи апарата. За добри портрети са нужни време и отлични умения за комуникация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Tedy каза:

И още... ФФ апаратът има големи възможности, но за да правиш добри снимки трябва да умееш да го ползваш + да обработваш. Ако идеята е да снимаш на автоматичен режим, единствената разлика между снимките ти преди и сега ще е повече детайл в картинката и дотам. За пейзажи към килограмите на техниката добави и читав статив, който ще издържи апарата. За добри портрети са нужни време и отлични умения за комуникация.

Ако ще е на автоматичен режим няма смисъл, знам. Тепърва ще се уча. Благодаря за съветите на всички. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет,

 

извинявам се, че пак повдигам темата, но ако тепърва ще се учиш, бих искал да споделя, че в момента чета една книга: "Всичко за фотографията" на Крис Гаткъм, която е доста добре написана и обяснява точно основите. Аз лично съм доста доволен и впечатлен от начина на представяне на информацията, примерите и съветите. Просто предложение :)

Връзка към мнение
преди 22 часа, Tedy каза:

И още... ФФ апаратът има големи възможности, но за да правиш добри снимки трябва да умееш да го ползваш + да обработваш. Ако идеята е да снимаш на автоматичен режим, единствената разлика между снимките ти преди и сега ще е повече детайл в картинката и дотам. За пейзажи към килограмите на техниката добави и читав статив, който ще издържи апарата. За добри портрети са нужни време и отлични умения за комуникация.

Теди, зависи от ФФ апарата, може да не е само в детайл разликата. Никон ФФ апаратите правят невероятни нощни снимки без светкавица или статив, също фокусират (с добър обектив) превъзходно при ниско осветление. Аз от 5 години насам не ползвам статив и/или светкавица за нощните си снимки и много малко хора ми вярват като им кажа това.

Всички снимки отдолу са правени от ръка, последните две даже от доста бързо движещо се корабче. За това не се изискват даже и особени умения - просто нагласяш апарата на автоматично ISO и му задаваш минимална скорост на затвора, под която да не пада, а да вдига ISO и готово.

 

11138577_10205031476000543_7746750586685814160_n.jpg

 

 

1395333_10201288062457544_70134940_n.jpg

 

 

10620255_10203975101111831_3755801955031968182_o.jpg

 

 

11138107_10205031470400403_8279660239295779834_n.jpg

 

 

10295793_10203273685936890_5484049628341034783_n.jpg

 

 

10301951_10203270446055895_2711468363273744151_n.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За 2,000 долара (или съвсем малко отгоре, а може и за по-малко) има един апарат, за който си струва да се замисли един начинаещ ентусиаст (то без малко даже и аз да си го купя) - Sony RX10 IV. Много е важно да е четворката, защото само тя разрешава един основен пробем при предните модели, както и при всички останали bridge апарати до момента - бързото и точно фокусиране, особено в дългия край на зума. Този апарат е първият и единствен от този тип с фазово фокусиране.

Общо взето е всичко в едно:

- добър и сравнително светлосилен обектив на Zeiss - бленда 2.5 - 4.

- Невероятен обхват на зума - еквивалент на 24-600 мм. при 35 мм. филм (не ти трябва смяна на обектив, все едно носиш няколко обектива със себе си).

- Фокусира много добре по цялото протежение на зума.

- Магнезиево тяло, защитено от природните елементи.

- Обектива не се сменя, но на кого му трябва смяна при такъв диапазон.

- От автоматични, през получатоматични до напълно ръчни настройки.

- Сензора е един инч, но е толкова добър, че слага в джоба повече по-големи сензори на 4/3 системите.

- Използваем достъп до 600 мм. фокусно разстояние (пиша използваем, защото на всички други подобни супер зумове фокуса в тази част е разочароващ). За да стигнеш до 600 мм. с DSLR ти трябват поне 7-8000 долара, най-вероятно и отгоре.

 

- Апарата е абсолютен тотален убиец за видеозаснемане. Някои хора си го купуват даже само за това. Не е само факта, че прави 4К видео. Фокусира невроятно, можеш с touchscreen-a да сменяш фокуса от един обект на друг без да спираш да снимаш, можеш да сменяш бленда по време на видеозаснемане (има си опция да се сменя от пръстена на обектива и плавно без кликане). Има сериозно добро заснемане на видео със забавено движение.

- Въпреки не особено големата матрица, пак се получава дълбочина на полето и може да се размазва фона зад обекта (при желание).

- Мега бърз - прави макс до 25 кадъра в секунда при работещ следящ фокус.

Купуваш си това и ти гарантирам, че ще минат години, за да му надрастнеш възможностите, ще носиш все едно апарат + 3 или 4 обектива постоянно със себе си и за пръв път такъв огромен зум е подплатен от яка автофокусна система.. В същото време, ще правиш убийствени видео клипове.

Виж в youtube някои клипове с ревюта на Sony RX10 IV, както и видео и снимки заснети с него. За пътешественици, които не са маняци на ФФ DSLR-и, това е може би най-универсалното "оръжие" за фото и видео заснемане. Няма ситуация, за която да не си готова, ако изключим наистина добри нощни снимки без триножник, но това не го правят и 95% от останалите апарати, най-вероятно и този, към който си се насочила. А нищо чудно и да стават в широкия край на зума, където имаш бленда 2.5... Трябва да се пробва.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 41 минути , FlyTraveler каза:

Теди, зависи от ФФ апарата, може да не е само в детайл разликата. Никон ФФ апаратите правят невероятни нощни снимки без светкавица или статив, също фокусират (с добър обектив) превъзходно при ниско осветление. Аз от 5 години насам не ползвам статив и/или светкавица за нощните си снимки и много малко хора ми вярват като им кажа това.

Флай, те и Каноните снимат добре нощни снимки, но не е там работата. Трябват си знания и опит за използване възможностите на апарата, включително и в примера, който си дал - ИСО, мин. скорост и т.н. Умения за композиция и като цяло работа със светлина и контраст. Без горното фотографиите няма да са много по-добри, без значение от техниката.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Tedy каза:

Флай, те и Каноните снимат добре нощни снимки, но не е там работата. Трябват си знания и опит за използване възможностите на апарата, включително и в примера, който си дал - ИСО, мин. скорост и т.н. Умения за композиция и като цяло работа със светлина и контраст. Без горното фотографиите няма да са много по-добри, без значение от техниката.

Абе, това са две-три настройки в менютата + горе-долу някакво разбиране за скороста и снимане на приоритет на скороста. Имам предвид, че може да се извади видима полза от ФФ (на Никон, бих предположил и на Сони) и без задълбочени познания по фотография, а не, че ще станат невероятни кадри. На Каноните като цяло, фокусирането при ниско осветление и снимането на високо ISO не им е силната страна, имат си много други предимства. :):)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Raybeez каза:

Привет,

 

извинявам се, че пак повдигам темата, но ако тепърва ще се учиш, бих искал да споделя, че в момента чета една книга: "Всичко за фотографията" на Крис Гаткъм, която е доста добре написана и обяснява точно основите. Аз лично съм доста доволен и впечатлен от начина на представяне на информацията, примерите и съветите. Просто предложение :)

Благодаря, ще поръчам на някой да ми я донесе до Малдивите :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.