Прескочи до съдържание

Canon 6D Mark II откъде да го купя най-евтино?


Препоръчани мнения

Някой има ли идея в коя държава този фотоапарат може да се купи най-изгодно? Проверих го в Банкок. Цената само на фотоапарата без обектив е  33333 бата. С два обектива отива близо към 2000$ .

Приемам съвети и за други модели Canon.

Връзка към мнение

От моя опит знам, че в азиатските държави при плащане кеш е най-изгодно. Преди 2 месеца исках да си купя техника в Сеул, но ми казаха, че цената е по-висока, ако се плати с кредитна/дебитна карта. Мои приятели редовно си пазаруват техника от Куала Лумпур, защото било много по-евтино. Не съм бил и не мога да потвърдя. В Хонконг също си заслужава, защото може да преговаряш за цената и правят големи отстъпки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Guinness каза:

От моя опит знам, че в азиатските държави при плащане кеш е най-изгодно. Преди 2 месеца исках да си купя техника в Сеул, но ми казаха, че цената е по-висока, ако се плати с кредитна/дебитна карта. Мои приятели редовно си пазаруват техника от Куала Лумпур, защото било много по-евтино. Не съм бил и не мога да потвърдя. В Хонконг също си заслужава, защото може да преговаряш за цената и правят големи отстъпки.

Да и аз си мислех за Куала Лумпур, но се чудя как да проверя цената. Ако някой пътува натам и го прочете, моля да провери за цената на фотоапаратите :) 

Връзка към мнение
преди 1 час, Ametist каза:

Някой има ли идея в коя държава този фотоапарат може да се купи най-изгодно?

В държавата, която ти дава най-дълга гаранция и могат безпроблемно да обслужат апарата, ако се наложи.

 

преди 1 час, Ametist каза:

Приемам съвети и за други модели Canon.

Дай малко повече инфо. С какви обективи разполагаш, какво ще снимаш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-ниската видима цена май е в Щатите. Иначе моя апарат е от Япония, но там трябва да си с местен, който знае къде да те заведе и как да се пазари, иначе не е евтино. Предполагам, че навсякъде из Азия е така.

Гаранцията също е важна, моя беше с международна гаранция, купен в Япония, поправяха го в Англия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ревюто за този модел на DP Review не е особено ласкаво.

 

Conclusion:

As it should be, the EOS 6D II is a better camera than its predecessor in almost every way. With plenty of resolution, respectable burst shooting speeds and pleasing Canon color, it's a camera that's capable of producing great images in a variety of situations. Despite this, it is simply overshadowed by competition that is made up of more capable cameras at similar or lower prices.

Кое те кара да търсиш точно него?

 

Фразата "Един или два обектива към апарата" не дава никаква информация, има обективи по 150 долара, има и по 20,000 и нагоре.

По принцип най-добри цени на фототехниа се намират в САЩ, проблема е, че като се поръчва от там, се плаща мито + ДДС (зависи къде го получаваш). Най-добър индикатор за цени би могъл да бъде Ebay, отиваш на съответните сайтове .com ; .de; .co.uk ; .fr ; .it и пр. печаташ името на модела и гледаш (не се бъркай с тези, за които се наддава, гледай "Buy now" обяви). Там има и много фирми, които ship-ват от Хонг Конг на добри цени. Иначе специално за фотографска техника, аз никога не съм намирал нещо изгодно физически по магазините из азиатските държави. Не е точно както примерно някои намират телефони на много добри цени в Куала Лумпур.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , bulpa каза:

 

 

Дай малко повече инфо. С какви обективи разполагаш, какво ще снимаш?

Нямам обективи. Ще снимам пейзажи и хора основно. Незнам какво е водещото, когато си купуваш добър фотоапарат и затова и пуснах темата. Сигурно модела не най-добрия.  Ако някой разбира повече ще бъда благодарна за информацията, а мисля че и други като мен се интересуват и ще бъде полезно.

Връзка към мнение

Може би тогава първо да върнеш 1-2 крачки назад, да изоставиш конкретния модел и да видим според нуждите и бюджета какво може да се намери :) На първо време един от основните фактори е теглото и желанието да сменяш обективи. Общо взето отговаряйки на следните въпроси:

 

- Колко кг фото техника бих носила с мен, без да ми пречи и да е неудобно?

- Ще имам ли против да спирам за снимки, да сменям обективи и да търся най-точната композиция или по-скоро няма аз (и спътниците ми, важно е!) да имат търпението. 

 

Знам, че е трудно да дадеш отговори на тези въпроси, но ще отсеят наистина голяма част от категориите камери, които биха били приложими :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги каза:

Може би тогава първо да върнеш 1-2 крачки назад, да изоставиш конкретния модел и да видим според нуждите и бюджета какво може да се намери :) На първо време един от основните фактори е теглото и желанието да сменяш обективи. Общо взето отговаряйки на следните въпроси:

 

- Колко кг фото техника бих носила с мен, без да ми пречи и да е неудобно?

- Ще имам ли против да спирам за снимки, да сменям обективи и да търся най-точната композиция или по-скоро няма аз (и спътниците ми, важно е!) да имат търпението. 
:)

Да, може би темата трябваше да е с друго заглавие :) 

Мисля, че до 2 кг с обективите е поносимо. Едва ли някой ще има против да се спира за хубави снимки :) 

Всичките ми снимки от Камбоджа са с телефона, за съжаление и с едно GoPro , което ползвах за филмчета. Много съжалявам, че нямах хубав фотоапарат.  Затова после ще се наложи повторение :)

Връзка към мнение

Т.е. си сигурна, че искаш да сменяш обективи? Аз не случайно наблягам на това, защото уникално много хора си купуват камера със сменяема оптика и държат само първоначалния китов обектив, защото ги мързи да сменят или не им се харчат повече пари. Тялото и първия обектив са само първоначалната стъпка, като ти трябват поне 3 обектива като краен минимум. Не е задължително да се купуват веднага, де, аз още драпам натам :) Но просто да имаш нагласата, че при купуването на камера със сменяеми обективи разходите тепърва започват. 

 

Ориентировъчен бюджет също би помогнал, ако е горния $2000, наистина може да се постигне нещо добро :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Модела е нов и наистина няма ласкави ревюта, даже беше пооплют, но в сравнение с gopro или телефон, разликата ще е огромна.

Важно е какви са и обективите.

 

А защо не и безогледална система, ако теглото и обема са също от значение?

Връзка към мнение

Всъщност първо виж безогледална система ли искаш или рефлексна, кроп или фул фрейм и после кой точно клас. Оттам нататък който и да хванеш няма да сбъркаш. Аз по едно време реших, че нищо качествено ново няма да излезе и спрях да следя, а камерата ми е на 15тина годинки и още си работи перфектно, но е крайно време да се цифровизирам :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз като запознат със системата на Олимпус ще дам две предложения от моята гледна точка. 

 

Вариант 1:

 

Тяло: Olympus OM-D E-M10 iii $549

Обектив 1: Olympus 12-100/f4 PRO $1299

Обектив 2: Panasonic 20mm/f1.7 $297.99

 

Обща цена: около $2150. Имай предвид, че това е корична цена, почти винаги има някакви отстъпки, например комплект обектив+тяло на Олимпус сигурно ще свалят поне $100-200

 

Общо тегло: 410гр+561гр+87гр = 1,058кг

 

Вариант 2:

 

Тяло: Olympus OM-D E-M10 iii $549

Обектив 1: Olympus 12-40/f2.8 PRO $849

Обектив 2: Olympus 40-150/f4-5.6 $124

Обектив 3: Panasonic 20mm/f1.7 $297.99

 

Обща цена: $1820, важи същия коментар като по-горе. 

 

Общо тегло: 410гр+382гр+190гр+87гр = 1,069кг

 

И при двата варианта имаш много да растеш, докато стигнеш 2-та кг, а повярвай ми теглото или по-скоро липсата му ще я оцениш. Понеже телата са еднакви ще се спра на разликите в обективите.

 

При вариант 1 имаш един обектив от PRO серията с приличен зум и няма да се налага да сменяш обективи често. Този обектив има обхват от широкоъгълен пейзаж до прилично приближение в далечния край. Няма да можеш да снимаш птици най-вероятно, но обикновено, ако искаш супер снимки на птици обективите, техниката на снимане, както и цените са други :) Недостатък е доста тясната бленда от f4, което означава, че няма да можеш да снимаш добре на тъмно с него, макар че стабилизацията на Олимпус е много добра и може и да имаш успехи. За това е добавен и Панасоник обектива, който е супер малък, компактен и с отворена бленда, така камерата ще стане доста удобна за носене например на някое вечерно излизане с дамска чанта или яке с широки джобове. 

 

При втори вариант вместо един зум обектив имаш два - този, който е по-скъп и е също от PRO серията покрива 12-40мм, общо взето това е обхвата който ще ползваш най-често така и така. Другия е 40-150мм и е "китов", общо взето това е обектив, който не блести с нещо изключително, но ще свърши работа, ако искаш да снимаш по-далечен обект. И тук имаме Панасоник 20мм/f1.7, който да помогне с компактността и нощните снимки, когато са необходими. 

 

Това е моята препоръка, общо взето лека система, но с невероятни възможности, които със сигурност няма да надрастнеш скоро след като тепърва прохождаш във фотографията, а тогава вече идва времето на фул фрейм системите, с техните предимства и недостатъци. 

 

Който е запознат с другите системи, да драсне някакво предложение също, което да се включва в тегло и цена, пък ти да си прецениш. Аз така бих ги похарчил $2000 за фототехника. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, Ametist каза:

Цената само на фотоапарата без обектив е  33333 бата. С два обектива отива близо към 2000$ .

 

преди 16 часа, Ametist каза:

Максимум до 2000$ с 2 обектива. 

След като този апарат ти е легнал на сърце и се вместваш в определения бюджет - взимай го :)

 

Моят съвет към начинаещи е да започнат с по-нисък клас фотоапарат ( Compact SLR  - на Канон Ребел серията, примерно) и постепенно да надграждат. Когато започнат да те дразнят недостатъците на това тяло ще си готова да смениш ниския клас с по-висок или фул фрейм.

Да се обоснова - тези фотоапарати имат пълния набор ръчни  настройки, които ти дават възможност да експериментираш снимайки. Със сменяеми обективи са, така че ще си играеш да сменяш обективи. Това ще ти помогне да се ориентираш какво точно фотография те влече и съответно в какви обективи и тела да инвестираш на по-късен етап. Освен обективите, има доста филтри (поляризационни, ефектни, ND), с които също може да се заиграеш и също струват маса пари, особено тези с по-голям диаметър. Дали ще бъде Канон, Никон, Сони, Олимпус или друга марка е без значение. Набелязваш си две-три системи и отиваш в добър магазин за да ги тестваш, да видиш как стоят в ръката ти, колко са тежки, колко са ти удобни и т.н.

Друго перо във фотографията е софтуера, нужен ти е за обработка на снимките. В началото може да ползваш базисният софт, който върви с апарата.

 

И последно размахване на пръст - скъп фотоапарат не е равносилно на хубави снимки! Хубавите снимки се правят от човека зад апарат, а не от апарата ;)

 

По-горе са ти дали добри насоки. Успех в избора :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не съм взела финално решение дали ще е точно този модел, но със сигурност искам да е Canon. До момента всичките ми фотоапарати са били Canon. Много се обърквам с тези обективи. Някакъв съвет към кои точно обективи на Canon да се ориентирам?

Връзка към мнение
преди 15 минути , bulpa каза:

Моят съвет към начинаещи е да започнат с по-нисък клас фотоапарат ( Compact SLR  - на Канон Ребел серията, примерно) и постепенно да надграждат. Когато започнат да те дразнят недостатъците на това тяло ще си готова да смениш ниския клас с по-висок или фул фрейм.

 

Да, ама ако от началото си е взела кроп с обективи за него, после ако минава на фул фрейм ще трябва да купува и нов обектив обикновено...

преди 18 минути , bulpa каза:

И последно размахване на пръст - скъп фотоапарат не е равносилно на хубави снимки! Хубавите снимки се правят от човека зад апарат, а не от апарата ;)

Точно така, особено с такъв апарат снимането не е като с телефон и си трябва малко учене и практика, поне в началото може снимките от телефона да ти излизат по-добри

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Да, ама ако от началото си е взела кроп с обективи за него, после ако минава на фул фрейм ще трябва да купува и нов обектив обикновено...

Не е задължително... :) Ако си купи директно обективи за full frame (познават се по означението EF), те стават и за crop сензорен, но фокусното разстояние вече не е това, което пише, а се умножава по crop фактора :) Примерно ef 50mm f/1.8 stm поставен на crop сензор тяло отговаря на 80 mm 

 

Обратното обаче е невъзможно - обективи за crop сензор (EF-S) да се сложат на full frame.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Авторката на темата иска да е Canon и като цяло 6D Mk.II е доста приличен фотоапарат.

 

Въпроса с обективите е доста по-сложен, защото често се получава така че закупуването на тяло (фотоапарат) е най-малката инвестиция, а всъщност по-важни са обективите. И точно от тук идва въпроса - какви са обективите с които цената отива до $2000, както бе споменато в първия пост.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Raybeez каза:

какви са обективите с които цената отива до $2000, както бе споменато в първия пост.

Единият най-вероятно е кит-овият EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, за втория само мога да гадая :) Вероятно Canon EF 50mm f-нещо си... :)

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Единият най-вероятно е кит-овият EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, за втория само мога да гадая :) Вероятно Canon EF 50mm f-нещо си... :)

Мдам,

сигурно ще е този вариант, но 50-ката f/1.8 STM е безумно евтин навсякъде, макар и да е симпатичен обектив за кроп (не съм го ползвал на пълноформатен), но виждам и на доста места, че 6D Mk.II го продават и с L-ка 24-105mm F/4L IS USM, което вече ще е доста интересен вариант и ще е адски изгодно, ако за 2000$ можеш да се сдобиеш с тялото и подобен обектив.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Raybeez каза:

сигурно ще е този вариант, но 50-ката f/1.8 STM

Вероятно ще е този, защото е евтин, макар, че има вариант и с 1.8 USM, който също не е безумно скъп... Затова писах f-нещо си, защото не е ясно какъв ще е :)

Връзка към мнение
преди 45 минути , chandni каза:

Единият най-вероятно е кит-овият EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, за втория само мога да гадая :) Вероятно Canon EF 50mm f-нещо си... :)

Втория беше портретен, но много по-евтин от първия.

преди 53 минути , Raybeez каза:

Авторката на темата иска да е Canon и като цяло 6D Mk.II е доста приличен фотоапарат.

 

Въпроса с обективите е доста по-сложен, защото често се получава така че закупуването на тяло (фотоапарат) е най-малката инвестиция, а всъщност по-важни са обективите. И точно от тук идва въпроса - какви са обективите с които цената отива до $2000, както бе споменато в първия пост.

Само тялото струва 1046$.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.