Прескочи до съдържание

Препоръка за малък, компактен фотоапарат


Препоръчани мнения

преди 32 минути , Климент каза:

 

RX100 , но там последната версия (VI)тук цената е доста солена , RX100 2 има в момента единични демо бройки  на супер цена ( 500 лв) но не съм сигурен че искам толкова стар модел, няма зум, а дали е добър на тъмно не съм сигурен. Не съм впечатлен от това което пробвах в магазина.

 

И какво като е стар моделът,  прегледа ли какви са разликите между двата?  Модел II не е като да няма зуум (3.6 28–100 mm екв.) , а при модел VI наистина е повече (8.3  24–200 mm екв.) , обаче това е за сметка на светлосилата на обектива - при най-отворена бленда - f2.8 при VI срещу f1.8 при II   - с други думи - на тъмно би трябвало II да е по-добър. Всичко останало е в общи линии едно и също, може би освен визьора при VI, който при II е опция.
А, всъщност има и още някои разлики, които обаче не са в полза на по-новия модел - малко по-тежък е, батерията му издържа по-малко (по спецификации) и минмалното разстояние за фокусиране при макро  е 8см срещу 5см. при II  . 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
On 3/20/2019 at 2:37 PM, Климент said:

На мен също ми предстои закупуване на компактна камера. Аз естествено искам всичко , голям зум, добри снимки при слаба светлина , бърза реакция и най-вече малък размер. ( на сегашния ми TZ30 екрана му сдаде багажа след изпускане)

В момента се чудя между между няколко различни ,

TZ100, TZ200 на панасоник, някой ползвал ли ги е , това което ме спира са доста разно-посочните отзиви за тях в интернет оу супер , до отвратително качество на снимките и качество на изработка  + лесно запрашаване на обектива. Другото че размера не е най-компактния.

 

RX100 , но там последната версия (VI)тук цената е доста солена , RX100 2 има в момента единични демо бройки  на супер цена ( 500 лв) но не съм сигурен че искам толкова стар модел, няма зум, а дали е добър на тъмно не съм сигурен. Не съм впечатлен от това което пробвах в магазина

 

Друг модел на който съм хвърлил око е HX90V на Сони, там на тъмно снимки няма да има но зума и размерите са впечатляващи. ( гледах и HX99 но поне по спецификации не виждам защо да дам още 300лв) . Другото е че модела е на 4 години 

От същото време е и  TZ70 но го няма много на пазара .

Отворен съм към всякакви предложения

 

 

 

Аз преди седмица си купих TZ200 след дълго чудене, тестване и четене на ревюта. Трябваше ми джобен Travel Zoom, който да замени добрия стар Канон SX240HS (20х) - и Панасоника се оказа точно това, което ми трябва. Компактен, с много издръжлива батерия (близо 400 снимки), събира се в джоб, зарежда се с ЮСБ като телефон, много добро изображение дори и при високо ИСО - засега не съжалявам. Заглеждах се и по Сони RX100 (VI), който е два пъти по-скъп, с по-малък зум и два пъти по-слаба батерия (около 200 снимки) и лично аз не намерих разлика в изображението. Не ми е оставало много време тия дни за снимки, а и още го разучавам.

 

Ето две снимки - на 24 мм и на 360 мм от Троян, както и едно макро

P1043739.JPG

P1043741.JPG

P1043789.JPG

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Здравейте. 

От много години ползвам Canon sx240hs. Качвам малка част от снимките, които съм правил през годините с него. Малък и удобен е, но е много стар и технически и морално. Време е за смяна и ме интересува Вашето мнение за Panasonic tz200. Благодаря!

 

IMG_9770.JPG

IMG_9681.JPG

IMG_9506.JPG

IMG_9173.JPG

IMG_9066.JPG

IMG_9050.JPG

IMG_8975_1603824576110.JPG

IMG_8970.JPG

IMG_8961.JPG

IMG_8034.JPG

IMG_6875.JPG

IMG_5893.JPG

IMG_7481.JPG

IMG_4979.JPG

Връзка към коментар

 

Преди 1 час, jsn_81 каза:

Време е за смяна и ме интересува Вашето мнение за Panasonic tz200. 

IMG_9770.JPG

IMG_9681.JPG

IMG_9506.JPG

IMG_9173.JPG

IMG_9066.JPG

IMG_9050.JPG

IMG_8975_1603824576110.JPG

IMG_8970.JPG

IMG_8961.JPG

IMG_8034.JPG

IMG_6875.JPG

IMG_5893.JPG

IMG_7481.JPG

IMG_4979.JPG

Ако ти трябва зуум, е добра опция.

Аз съм с ЛХ100. Няма толкова зуум, но всичко друго му е по-добре според мен (светъл обектив, голям сензор, лесни ръчни насатройки).

Отдавна има и  ЛХ100 II, макар и малко по-скъп от tz200.

Имай го предвид като опция евентуално.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, jsn_81 каза:

Здравейте. 

От много години ползвам Canon sx240hs. Качвам малка част от снимките, които съм правил през годините с него. Малък и удобен е, но е много стар и технически и морално. Време е за смяна и ме интересува Вашето мнение за Panasonic tz200. Благодаря!

 

IMG_9770.JPG

IMG_9681.JPG

IMG_9506.JPG

IMG_9173.JPG

IMG_9066.JPG

IMG_9050.JPG

IMG_8975_1603824576110.JPG

IMG_8970.JPG

IMG_8961.JPG

IMG_8034.JPG

IMG_6875.JPG

IMG_5893.JPG

IMG_7481.JPG

IMG_4979.JPG

Аз от 4-5 години имам tz-100.  Набързо прегледах - основната разлика в харакеристиките на двата модела е 10 към 15 пъти оптично увеличение.

От tz-100 съм много доволен. Компактен и здрав. И жена ми и аз няколко пъти сме го изпускали на земята. Последния път се изтъркаля по едни бетонни стълби. Оцеля.

Така и не се справих с няколкото стотин страници юзергайд. Щракам само в няколко режима. 

Имай предвид, че аз така и не станах на ти с фотографията. Фотоапарати,  които не могат да се натикат в джоба ми са с нулев интерес от моя страна.  И пари да ми дават не бих ги мъкнал по екскурзии и почивки.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , ven62 каза:

..... 

Имай предвид, че аз така и не станах на ти с фотографията. Фотоапарати,  които не могат да се натикат в джоба ми са с нулев интерес от моя страна.  И пари да ми дават не бих ги мъкнал по екскурзии и почивки.

 

Такъв силен и здрав мъж, пък 700 грама не му се носят :grin:. Аз си укрепвам вратните мускули докато пътувам. 

  • Смея се 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам доколко е съобразено с правилата на форума, но имаме един свободен Panasonic Lumix LX100, който бих искал да продам. Ползван е много малко време, може би има не повече от 500-600 снимки. Идва с оригинален калъф и 64 GB карта...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.