Прескочи до съдържание

Летище София - Бизнес салон с Mastercard Gold


Препоръчани мнения

Не знам дали тук е правилното място да питам, но: 

 

Имам златна кредитна карта Mastercard, издадена от Райфайзенбанк. 

 

Според сайта на банката, и по-конкретно секцията на картата тук, "картата е пропуск за специалните салони SKY Lounge и JET Lounge на летище Виена и салон за гости Преслав на летище София". 

 

Според сайта на Mastercard: 

Цитат

Скрий се от напрежението на летището и се подготви за полета си в спокойна и уютна атмосфера в специалните бизнес салони на Терминал 2 в София.

На сайта им пише и Плиска, и Преслав. 

 

Сега въпросите ми са следните: 

 

Картата ми дава достъп, който пак се плаща или е безплатен заради самата карта? Ако е второто, трябва да ме таксуват на входа и после да чакам да ми го възстановят или просто директно си ме пускат? Питам, защото никъде не пише, че е безплатно, но може да се предполага, щом "дават достъп", знам ли :Д 

 

Вътре консумацията безплатна ли е и каква е разликата между двата салона? Според темата в категорията на Diners Club във форума, единият се плащало вътре всичко, а в другия не. 

 

Ако въпросът ми не е за тази тема, бих помолил модератор да премести коментара, където сметне за добре. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , MCC каза:

Не мога да дам мнение относно картата, но що се отнася до "салон" Преслав - вътре има точно 2 масажни стола и нищо повече. 

 

Това изобщо не е вярно освен ако в последните месеци няма коренна промяна.  Вярно,  че избора на храни и напитки е далеч от най-добрите салони по света,  но има всичко необходимо за приятен престой. 

 

П. С.  Консумацията е безплатна,  заплащат се само алкохолните напитки в "София".  В "Плиска" и "Преслав" не знам,  но май са безплатни или поне леките напитки като бира и вино. 

Връзка към мнение
преди 14 часа, stanimir каза:

В "Плиска" и "Преслав" не знам,  но май са безплатни или поне леките напитки като бира и вино. 

Безплатни са. Само на Т1 се заплащат.

Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

Безплатни са. Само на Т1 се заплащат.

Т.е. консумацията вътре е безплатна? 

Чакам отговор от Райфайзен сега да кажат дали безплатно влизам или просто ми "дава" достъп. После ще кажа и на вас да си знаете :D

Редактирано от Loverboy
Връзка към мнение

консумацията е безплатна

Мастеркард голд въобще не е някаква премиум карта, та ми е странно да дават безплатен достъп. Явно е само за карта от тази банка, по договор със салоните.

Връзка към мнение

Достъп, рекламиран с карта е равно на безплатен такъв . Всеки може да заплати дневен /годишен пас и да влезе в лаундж салон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С карта от ЦКБ Mastercard World ( дебитна и то ) също има безплатен достъп до трите салона на терминал 2 и до този във Виена. За притежателя и още един придружител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , neuromancer каза:

консумацията е безплатна

Мастеркард голд въобще не е някаква премиум карта, та ми е странно да дават безплатен достъп. Явно е само за карта от тази банка, по договор със салоните.

На ОББ -  Мастеркард голд има същия достъп до тези  салони, но не съм го ползвала за да споделя условия

Редактирано от funny
Връзка към мнение
Георги Матеев

С Visa Gold / Platinum / Infinite, издадена от която и да е българска банка, достъпът до Плиска и Преслав също е  напълно безплатен.

 

https://www.visabg.com/zlatnata-zona-na-visa/promocii/sofiaairport/

Връзка към мнение

Доколкото разбрах - офертата не е на Mastercard Premium като цяло, а конкретно на българското подразделение на Mastercard, защото по другите държави същата програма осигурява много повече безплатни салони по кви ли не страни. 

 

Никой не е твърдял, че Gold е "премиум", но участва в Premium програмата на Mastercard, която в случая обхваща тези карти в България. 

 

И тъй като от банката още не са ми отговорили, питам тук, чисто информативно. Разбирам, че и други карти Gold в Бъглария дават същата привилегия - има ли някой, който ги е ползвал, за да даде информация? 

Връзка към мнение
преди 21 часа, stanimir каза:

 

Това изобщо не е вярно освен ако в последните месеци няма коренна промяна.  Вярно,  че избора на храни и напитки е далеч от най-добрите салони по света,  но има всичко необходимо за приятен престой. 

 

Ок, коригирам се. Когато аз бях там (преди 3 седмици), вътре имаше точно 2 масажни стола и нищо повече. :)

Връзка към мнение
преди 4 часа, dealni каза:

С карта от ЦКБ Mastercard World ( дебитна и то ) също има безплатен достъп до трите салона на терминал 2 и до този във Виена. За притежателя и още един придружител.

Това за придружителя пише ли го някъде? 

Връзка към мнение
преди 56 минути , MCC каза:

 

Ок, коригирам се. Когато аз бях там (преди 3 седмици), вътре имаше точно 2 масажни стола и нищо повече. :)

 

Сигурен ли си, че си бил в салон "Преслав"? Това е най-ценното място за всички пушачи на летището! Освен залата за пушачи има и някакъв (вярно скромен) набор от неща за хапване, ядки и няколко вида алкохол. Бях там в първата седмица на месеца, както и вчера.

 

P.S.Масажни столове обаче нямам спомен да съм виждал.

Редактирано от Пламен
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Ardent каза:

Сигурен ли си, че си бил в салон "Преслав"? Това е най-ценното място за всички пушачи на летището! Освен залата за пушачи има и някакъв (вярно скромен) набор от неща за хапване, ядки и няколко вида алкохол. Бях там в първата седмица на месеца, както и вчера.

 

P.S.Масажни столове обаче нямам спомен да съм виждал.

Ако това е салон "Преслав", да, сигурна съм. Може би моята представа за салон е изкривена, не знам. 

 

P.S. Не съм пушач :)

Редактирано от MCC
Връзка към мнение

Да, това е салона. Последно видя ли бюфета или само тези масажни столове?

От поста ти останах с впечатлението, че съвсем не е имало нищо, а не, че не е било на ниво.

Връзка към мнение
преди 52 минути , Ardent каза:

Да, това е салона. Последно видя ли бюфета или само тези масажни столове?

От поста ти останах с впечатлението, че съвсем не е имало нищо, а не, че не е било на ниво.

Последно - не, не видях нищо, наподобяващо бюфет :huh: Може би се дължи на ранния час - около 8 сутринта, но действително освен столовете друго нямаше. <тук моят принос към темата се изчерпва>

Връзка към мнение
преди 41 минути , MCC каза:

Последно - не, не видях нищо, наподобяващо бюфет :huh: Може би се дължи на ранния час - около 8 сутринта, но действително освен столовете друго нямаше. <тук моят принос към темата се изчерпва>

Добре, ето един линк за да стане ясно как изглежда салона:

http://panomagic.eu/sa/sa2.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така, Райфайзен отговориха: 

 

Цитат
Здравейте, като притежател на кредитна карта Mastercard Gold, Вие можете да влизате в бизнес салон "Преслав" и "Плиска", като посещенията на салон "Преслав" е нова услуга и предстои информацията да бъде добавена на нашия сайт. Моля да ни извините за разминаването на информацията към днешна дата. Посещенията и в двата салона са безплатни. На влизане в салона е необходимо да представите бордна карта, а Вашата кредитна карта поставяте в ПОС терминал, за да се провери, че е валидна и участва в програмата. При поставяне на картата на ПОС-а не се събира такса. Оставаме на разположение при допълнителни въпроси. Поздрави и успешен ден!
 

Преди да ми отговорят се бях обадил в кол центъра, като от тям казаха, че само за единия салон гарантират, за другия не. 

 

Гледам тука са се объркали и са писали, че Преслав е новият, но всъщност Плиска преди не беше включена. 

 

Някой, който е ползвал салоните, може ли да каже какво се рпави с картата - само се преоторизира или? 

Връзка към мнение
преди 16 часа, Loverboy каза:

Това за придружителя пише ли го някъде? 

Да, пише го и в сайта на банката, но това е за моята  карта, която съм цитирала, тя е дебитна Мастеркард World. Не зная дали е валидно и за други видове карти...

Връзка към мнение
На 23/01/2018 в 22:45, stanimir каза:

Това изобщо не е вярно освен ако в последните месеци няма коренна промяна.  Вярно,  че избора на храни и напитки е далеч от най-добрите салони по света,  но има всичко необходимо за приятен престой. 

Приятният престой за едни не е като приятния престой за други. Тъй като е форум за търсачи на и любители на изгодните /авантите, казано по местному/, самото безплатно влизане в такъв салон, е гарантирано приятен за някои . По-смисленета информация би била да се изброят информативно наличните екстри и ползи, като когато се дава качествена оценка, да се позоваваме на  личния си вкус и разбирания...

Аз също  не намирам приятен престоя  в този салон, въпреки, че лятото, когато го посетих, кроасана и марциапновия домашен бонбон с кокос, който изконсумирах с едно нес кафе/:nea::nea: ми излязоха безплатно...Освен, че имаше  двама посетители само, други предимства не открих...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , shnuky каза:

Приятният престой за едни не е като приятния престой за други. Тъй като е форум за търсачи на и любители на изгодните /авантите, казано по местному/, самото безплатно влизане в такъв салон, е гарантирано приятен за някои . По-смисленета информация би била да се изброят информативно наличните екстри и ползи, като когато се дава качествена оценка, да се позоваваме на  личния си вкус и разбирания...

Аз също  не намирам приятен престоя  в този салон, въпреки, че лятото, когато го посетих, кроасана и марциапновия домашен бонбон с кокос, който изконсумирах с едно нес кафе/:nea::nea: ми излязоха безплатно...Освен, че имаше  двама посетители само, други предимства не открих...

Има изрична тема във форума относно наличните екстри и ползи на доста салони. https://magelanci.com/forums/topic/11210-посетени-салони-на-летища-с-карти-diners-тема-2/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, shnuky каза:

Тъй като е форум за търсачи на и любители на изгодните /авантите, казано по местному/, самото безплатно влизане в такъв салон, е гарантирано приятен за някои .

Изгода и аванта са различни понятия. Авантата е незаслужена изгода и облага, придобита по нечестен път.

Да, в нашия форум се търся и намират изгодни оферти, както и такива възможности за по-приятно изкарване на времето между полетите, но те в никакъв случай не са безплатна екстра, която по някакъв начин ние тук с хитринки сме успели да получим, а са в следствие на оферти, общодостъпни за всички хора.:)

По темата - още преди възможностите, предоставени от Дайнърс клъб, имам MasterCard World, когато ЦКБ започнаха да ги издават, и съм влизала в салон Преслав с нея, при това с придружител. Действало е безпроблемно.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.