Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Търся билети до Карпатос за лятото и открих сравнително добра цена от следната италианска авиокомпания:

www.blue-panorama.com

 

Понеже има време до Юли, реших да потърся повече информация за компанията и попаднах на следните ревюта в trip advisor:

https://www.tripadvisor.com/Airline_Review-d8729037-Reviews-Cheap-Flights-or10-Blue-Panorama-Airlines#REVIEWS

 

Ревютата на английски са страховити, на италиански са малко по-добре, но отново преобладават тези в категория terrible.

Основното оплакване е, че искат допълнително пари за "промяна на името", заради липсващо второ име.

Има ли някой от вас опит с тях?

Имате ли някакви препоръки как да действам в такъв случай? Първото което ми дойде на ума е да повикам близкия полицай и да го попитам моето име ли е това или не.

Струва ли си да се поема риска, или по-добре да играя на сигурно? Понеже сме с 2 деца разликата се получава около 400 Евро, което е значително.

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , georgiev каза:

Търся билети до Карпатос за лятото и открих сравнително добра цена от следната италианска авиокомпания:

www.blue-panorama.com

 

Понеже има време до Юли, реших да потърся повече информация за компанията и попаднах на следните ревюта в trip advisor:

https://www.tripadvisor.com/Airline_Review-d8729037-Reviews-Cheap-Flights-or10-Blue-Panorama-Airlines#REVIEWS

 

Ревютата на английски са страховити, на италиански са малко по-добре, но отново преобладават тези в категория terrible.

Основното оплакване е, че искат допълнително пари за "промяна на името", заради липсващо второ име.

Има ли някой от вас опит с тях?

Имате ли някакви препоръки как да действам в такъв случай? Първото което ми дойде на ума е да повикам близкия полицай и да го попитам моето име ли е това или не.

Струва ли си да се поема риска, или по-добре да играя на сигурно? Понеже сме с 2 деца разликата се получава около 400 Евро, което е значително.

 

Преди няколко месеца летях с Blue Panorama от Тирана до Бергамо. Второто ми име не беше написано и нямаше никакъв проблем - никой не го е искал.

 

Авиокомпанията не е нищо особено, стандартен лоукост, но върши чудесна работа. Според мен ревютата са преувеличени.

Връзка към коментар

Значи не винаги го правят този номер. Последните ревюта относно този проблем са от Октомври-Ноември 2017. Не изглежда да са се отказали.

Намерих една друга лоукост компания дето лети Малпенса-Карпатос и там нещата изглеждат много различно:

https://www.tripadvisor.com/Airline_Review-d10816881-Reviews-Cheap-Flights-Neos

 

Някак си не ми се струва логично да има заговор в tripadvisor срещу блу панорама...

Връзка към коментар

Аз също ги гледах за полети до Карибите, но не открих никакви други сериозни оплаквания освен тези за имената. Ако си напишеш обаче пълното име не вярвам да е проблем. По сериозния проблем според мен е, че са минали преди няколко години през процедура по несъстоятелност и като цяло не ми се струват много финансова стабилна компания. Човек е добре да си има едно на ум, особено ако купува скъпи билети за далечни дестинации.

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Малко допълнителни детайли след полета:

1. Чекиран багаж може да се добави само по време на резервацията или на летището. Не може да се добавя на сайта им след като резервацията е завършена, така че си преценето багажа преди да резервирате. На мен ми излезе с 80 Евро отгоре заради навика ми да добавям багаж после. Имат кол център, който обаче винаги е зает и на практика никой не отговаря.

2. Ако имената в документа за самоличност са ви три отделни (както е в личната карта) не е проблем в резервацията да са само две от тях. В паспорта обаче първото и второто са заедно и го правят на проблем. Чек-ин агента ни посъветва ако на връщане ни направят проблем, да си покажем личните карти. Аз букнах през експедия като допълнителна застраховка и се оказа че дори в сайта на експедия да попълниш три имена, в резервцията от blue panorama фигурират само две. Но пък експедия обещаха да съдействат при проблеми. За радост такива не възникнаха.

3. Доста са далеч от нормланите лоу-кост като обслужване и уеб сайт, но в крайна сметка цената определя решението. Ако имаше друга възможност бих ги избегнал, но за съжаление нямаше.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.