Прескочи до съдържание

Предложения за моята програма в Бали


geybrial

Препоръчани мнения

Здравейте и от мен от скоро разбрах за сайта и вече почвам да чета коментарите ви, които са много полезни. Благодаря за което!

Моята програма е следната пристигам в Сингапур с мъжа ми на 29 март и на 31 март летим към Бали надявам се днес да взема билетите тъй като сутринта през AirAsia не успях да платя с дебитната карта.Предвидила съм 9 пълни дни за Бали , знам че не са достатъчни и трябва много повече , но за сега толкова имаме на разположение. Сама правя организацията за екскурзията ми и бих се радвала ако ми дадете малко инфо и полезни съвети за местата:

Програмата , която съм намислила е следната, като за сега не съм запазвала никъде хотели или вили, в момента ги проучвам и събирам мнения от всякъде.

1 или 3 дни в Семиняк. Разходка по плажа , кафенца и Танах Лот.От там да си наемем скутер и да се разходим до Uluwatu единия ден като разгледаме плажовете в тази част и храма Uluwatu Temple.

Другия ден отново със скутер да се разходим до частта Нуса Дуа и нейните плажове.

Другия вариант който обмислям е смао един ден за Семиняк и другите два дни да са около Uluwatu или Nusa Dua.

След което да отидем за 3 дни на Nusa Lembongan и от там пак със скутерче и лодка да се разходим и до Nusa Penida и Nusa Ceningan. Там отново да разгледаме плажове и някакви други забележителности ако има.

Като и обмислям варианта за един ден до Гили. Какво ще кажете заслужава ли си и с кои лодки е удачно и по изгодно?

След което 3 дни да отделим и да спим в Убуд или около Убуд. От там смятам вече да наемем шофьор , който да ни е гид и да ни отведе до следните места:

- единия ден да бъда за Убуд , маймуните, зоологическата, терасите и водопада , който е близко до Убуд.

- другите два дни да са за изгрева на Батур и околността отново има храмове и водопади  и на следващия ден Ulun Danu Beratan Temple и околността отново има няколко водопада и красиви гледки.

 

А и се сетих наистина ли има някакви такси (или както ги наричат дарения) за плажовете и ако ДА за кои по точно и колко са таксите тъй като искам да знам дали си заслужава да се видят всички плажове ако на всякъде ти дрънчат пари?

 

 

Та въпросите са ми какво ще кажете за програмата ми, както и съвети нещо ако си заслужава или не както и препоръки за шофьор и места за спане.

Знам че на всякъде има гущери , което мен ме плаши , но бих искала поне там където спим да държат на чистота и да е някак по защитено от по малко похитители през ноща по възможност.

Както и ако може да ми дадете съвет от къде е добре от сингапур или директно от Бали да се снабдя с репеленти за комари и кои са добри, както и ако знаете хубави бански.

Всякакви други съвети биха били полезни. Благодаря ви много предварително!

Редактирано от geybrial
Връзка към коментар

Аз да дам малко съвети, по неща дето и мен ме притесняват. Това с гущерите и другите влечуги и мен ме ужасяваше страшно много, до там че да изпадна първия ден в комична ситуация. Някои магеланци сигурно още помнят страха ми.

Според мен вариантите да намалите, но не и да изключите на 100% досега с влечуги са два. Търсите хотели, които да са по "бетонирани" и да не са в оризови поля. На мен този вариант не ми хареса, че исках хотел в балийски стил.

Другият вариант е да си харесате хотел, в който банята да не е открита, да искате да сте на горен етаж и да има климатик. Освен това четете ревюта и там където доста често има оплаквания от влечуги, просто ги зачерквате от списъка. Мисля, че липсва хотел, в който да няма оплаквания от това, но нека все пак са минимален брой. Аз директно бях писала на хотела, че ме е страх от влечуги и искам стая на горен етаж. Дадоха ми такава.

В интерес на истината, не открих нито веднъж влечуго в стаята, но всеки път влизах в нея с очакване да ми изкочи някоя жаба или да видя змия. Първо си показвах главата, оглеждах добре всичко и после влизах. :lol: Това второто със змията е почти невъзможно да се случи, тъй като правителството там провежда политика срещу  тях. Все пак е тропика и съществува като възможност. Не чух и крякането на гущер отблизо, така че предполагам в стаята, не е имало. На втората нощ вече усещате гласовете на тропическите животни. Стоите далеч и от маймунската гора, т.е. не търсите хотел в близост до нея.

Семиняк е скъп и доколкото четох не е с добър плаж, но пък вие пишете, че ще обикаляте. Аз лично бих търсила нещо в Санур или Нуса Дуа.

 

Със сигурност плажовете, които посетих бяха с някаква такса. Беше нещо дребно, но я имаше. Отделно май се плащаше и за паркинг.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, mililia каза:

Аз да дам малко съвети, по неща дето и мен ме притесняват. Това с гущерите и другите влечуги и мен ме ужасяваше страшно много, до там че да изпадна първия ден в комична ситуация. Някои магеланци сигурно още помнят страха ми.

Според мен вариантите да намалите, но не и да изключите на 100% досега с влечуги са два. Търсите хотели, които да са по "бетонирани" и да не са в оризови поля. На мен този вариант не ми хареса, че исках хотел в балийски стил.

Другият вариант е да си харесате хотел, в който банята да не е открита, да искате да сте на горен етаж и да има климатик. Освен това четете ревюта и там където доста често има оплаквания от влечуги, просто ги зачерквате от списъка. Мисля, че липсва хотел, в който да няма оплаквания от това, но нека все пак са минимален брой. Аз директно бях писала на хотела, че ме е страх от влечуги и искам стая на горен етаж. Дадоха ми такава.

В интерес на истината, не открих нито веднъж влечуго в стаята, но всеки път влизах в нея с очакване да ми изкочи някоя жаба или да видя змия. Първо си показвах главата, оглеждах добре всичко и после влизах. :lol: Това второто със змията е почти невъзможно да се случи, тъй като правителството там провежда политика срещу  тях. Все пак е тропика и съществува като възможност. Не чух и крякането на гущер отблизо, така че предполагам в стаята, не е имало. На втората нощ вече усещате гласовете на тропическите животни. Стоите далеч и от маймунската гора, т.е. не търсите хотел в близост до нея.

Семиняк е скъп и доколкото четох не е с добър плаж, но пък вие пишете, че ще обикаляте. Аз лично бих търсила нещо в Санур или Нуса Дуа.

 

Със сигурност плажовете, които посетих бяха с някаква такса. Беше нещо дребно, но я имаше. Отделно май се плащаше и за паркинг.

 

 

Благодаря много за отговора ви много е полезен.Наистина къщичките , които са типични за Бали и аз предполагам че допринасят за повечето влечуги, но наистина ми се иска и да отседнем в нещо по автентично, но ще си помисля и ще проуча предварително всяко място което харесам.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.