Прескочи до съдържание

Обмяна на валута в Мексико


mililia

Препоръчани мнения

Правилно ли съм разбрала, че в Мексико сменят както долари, така и евро?

Някой, ако е сменял евро, може ли да каже имат ли изисквания към банкнотите и купюрите, както е за доларите? Каква валута е най-добре да носим на там?

Песото просто е изчезнало от чендж бюрата и е невъзможно да се снабдим с него от тук.

Връзка към коментар

Ние тръгнахме с песо от Тавекс. На място сменяхме долари, но приемаха евро. Говоря за обменните бюра в Плая дел Кармен. Не са ни правили проблем за банкноти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И ние си бяхме взели достатъчно от Тавекс, но нямаше никакъв проблем - гледах, че и в хотела сменяха, кой, каквото даде - и долари, и евро, в различни купюри.

В Плая Кармен имаше много обменни бюра и на таблата имаше курс и за евро.

Мил, в Тавекс може да се поръча, оставяш някакъв аванс и те до няколко дни ти се обаждат да отидеш, за да си вземеш поръчката.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

 

Мил, в Тавекс може да се поръча, оставяш някакъв аванс и те до няколко дни ти се обаждат да отидеш, за да си вземеш поръчката.

Обиколих един куп бюра и съм дала поръчки - Никар, Тавекс, Фактор ИН. Никой не се ангажира, че ще осигури песото. Искам да имам и друг вариант. Знам, че с долари става, но предпочитам да сменям от евро, още повече че ще имаме престой и в Мадрид, та да не нося много валути.

 

По скоро питането ми беше дали банкноти от 50 и 100 евро са ок, ама така както пишете трябва да вървят.

Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Обиколих един куп бюра и съм дала поръчки - Никар, Тавекс, Фактор ИН. Никой не се ангажира, че ще осигури песото. Искам да имам и друг вариант. Знам, че с долари става, но предпочитам да сменям от евро, още повече че ще имаме престой и в Мадрид, та да не нося много валути.

 

По скоро питането ми беше дали банкноти от 50 и 100 евро са ок, ама така както пишете трябва да вървят.

Защо не изтеглиш от банкомат?

Връзка към коментар
преди 1 час, Childish каза:

Защо не изтеглиш от банкомат?

Ами, по спокойно ми е като знам, че съм подсигурена с пари за разходите. Това да не мога да си направя сметка на бюджета или някъде картата ми да не мине, направо такива ситуации ме ужасяват. За 2 седмици, парите винаги са кеш. КК и др. Карти ползвам само при извънредни ситуации извън Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, mililia каза:

Ами, по спокойно ми е като знам, че съм подсигурена с пари за разходите. Това да не мога да си направя сметка на бюджета или някъде картата ми да не мине, направо такива ситуации ме ужасяват. За 2 седмици, парите винаги са кеш. КК и др. Карти ползвам само при извънредни ситуации извън Европа.

Не го разбирам това с парите в брой. Можеш да ги изгубиш, изхарчиш, да те оберат или пък да не ти стигнат. Отделно на място трябва да се занимаваш да търсиш обменни бюра. 

Не се сещам за неминало плащане с карта. Навсякъде първо се опитвам да платя с карта и плащам в брой само, ако не приемат карти или пък сумата е прекалено дребна.

Не съм сменяла пари в Мексико, но предполагам, че еврото е непознато извън Канкун и all inclusive комплексите, където се срещат повече европейци. Ако го има пък, курсът ще е по-неизгоден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моите  5 стотинки. Има много бюра, ние сменяхме долари, не знам защо държите да е евро, така или иначе трябва да се купи валута. По добър курс дават за 100 $ банкноти. Лили, и аз винаги нося кеш, нося карта, разбира се, но е само за крайни случаи. Не разчитам, ако банкомата случайно зацикли, или недай си боже ми я източат, тези безконтактните сега даже и пин не им трябва. Знам за случаи, в които казват, че транзакцията не е минала и ти искат пари в брой, а после се оказва, че е минала. Според мен и в двата варианта риска е еднакъв.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.