Прескочи до съдържание

Барселона-Андора-Франция


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте,

Планираме пътуване през май месец до Барселона, като имаме пълни 5 дни. 

Имам леко амбициозен план и си мисля, дали си заслужава за краткото време, с което разполагаме... дали няма да се разбием от път... 

Иска ми се 1 ден да наемем кола и да се насочим към Андора. След това да се отправим към Тулуз (интересно ли е да се посети?)

2 и 3 ден планирам разходка из Каркасон, Менпелие, Монсегюр и др. от този тип. 

4 ден връщане и разглеждане на Барселона, както и 5.

 

Другата опция е да се позиционираме в Барселона и освен града да отидем до Монсерат, Хирона и Андора.

Понеже много ни се иска да посетим района на Каркасон и Монпелие - дали има друг добър вариант да се направи маршрута без да се пътува толкова дълго от Барселона - примерно от Ница?

 

 

Връзка към коментар

Относно плана ти.......?!?

1.Трябва да решиш какво искаш-Франция или Каталония?

2.Така и така сте в Каталония,разгледайте нея.Отидете до Монсерат,Андора,Жирона/страхотен град/ и спокойно си разгледайте Барселона.

3.Района на Каркасон и Тулуза е уникален и много красив,но по-добре си го остави за отделно пътуване.

4.Ако все пак вятъра ви отвее на там имай предвид,че до Каркасон пътуването от Барселона е доста по-кратко като време и късо като километри отколкото от Ница.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо. Ако искате да посетите всичко това, ще ви трябва ренталкар за повече от 1 ден:).

Второ. Най-добрата изходна точка е Барселона. Ница напълно отпада като вариант.

Трето. Като цяло може да се направи, но всичко ще бъде отгоре-отгоре.

Четвърто. Подкрепям мнението  k. denev с двете ръце.

 

Барселона е страхотен град и има много за разглеждане. Аз лично съм я разглеждал за 2 дни, точно както планирате и вие, но не останах доволен.  Посетихме всичко каквото трябва, но бяхме все на тагадък. Барселона е град, накойто човек трябва да отдели повече време не само, за раглеждането, но и за да може да стане малка част от него, да усети духа му. 

 

Ако тръгвате на френска обиколка, според мен има смисъл първия ден да направите Андора и Монсегюр.

Андора - страхотни планини, невероятна природа, ски курорти и евтини цигари, алкохол, парфюми (безмитна зона). Между другото тези неща са евтини за испанци и особено французи. За нас не е точно така.  Столицата е малка и китна, без забележителности, както и цялата страна.

Правите една страхотна разходка, прибавяте една държава към списъка си и се впускате в търсене на "Светия Граал" :). През Средновековието Монсегюр е бил зверски сринат, така че има доста по-забележителни места от него, но историята, която носи си е само негова. :elf:. Нощувате някъде там, на другия ден правите Каркасон и поемате на обратно. Тулуза и Монпелие са страхотни, особено Монпелие, но във вашия случай пътуване, до който и да е от двата е излишно хабене на време и ресурс с единствената цел: "Оу, да. Бил съм и там!":)

 

 

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря на всички за мнението! В крайна сметка реших да останем в Барселона и да посетим Хирона, Монсерат и Андора. 

В момента обаче срещам сериозен проблем с намирането на хотел в центъра на нормална цена (визирам 50-макс 70 евра). 

Дали някой може да ми помогне с тази част? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.