Прескочи до съдържание

Виза за Кабо Верде


Препоръчани мнения

Ако ще посещавате някой от туристическите острови Сал или Боа Виста не ви трябват ваксини. За там трябват само репеленти срещу комари. През май нямаше никакви комари, но по принцип на Боа Виста има малария и като превантивна мярка се препоръчва ползването на репеленти. Водата по чешмите не служи за пиене и за миене на зъби.

За останалите острови, не мога да кажа. Мисля, че няма задължителни ваксини, но е възможно да има препоръчителни такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, Планувам да пътувам с няколко приятели през ноември в Кабо Верде, с посещение и планински преходи на островите Сантяго, Сао Висенте, Санто Антао и Фого. За 12 дни общо.

Въпросът е: Трябва ли да си извадим предварително визи или можем да получим такива при пристигането си на летището в Прая? Всички сме с български паспорти. Ако трябва предварително, каква е процедурата?

Благодаря предварително.

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , Валери каза:

Здравейте, Планувам да пътувам с няколко приятели през ноември в Кабо Верде, с посещение и планински преходи на островите Сантяго, Сао Висенте, Санто Антао и Фого. За 12 дни общо.

Въпросът е: Трябва ли да си извадим предварително визи или можем да получим такива при пристигането си на летището в Прая? Всички сме с български паспорти. Ако трябва предварително, каква е процедурата?

Благодаря предварително.

 

"Визи" (обикновен печат в паспорта) се взимат директно на място на летището, процедурата отнема около 1 минута. Имиграционните имат пос-терминали - задължително платете с кредитна/дебитна карта, че иначе значително ви прецакват с обменния курс.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 33 минути , Валери каза:

Здравейте, Планувам да пътувам с няколко приятели през ноември в Кабо Верде, с посещение и планински преходи на островите Сантяго, Сао Висенте, Санто Антао и Фого. За 12 дни общо.

Въпросът е: Трябва ли да си извадим предварително визи или можем да получим такива при пристигането си на летището в Прая? Всички сме с български паспорти. Ако трябва предварително, каква е процедурата?

Благодаря предварително.

 

Въпроса е преместен в тази тема, където е дискутирано за визите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

"Визи" (обикновен печат в паспорта) 

Може би има значение входната точка. Моята е стикер на цяла страница. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А нали излезе и информация, че Кабо Верде ще открива консулство в София, даже назоваха и кой ще е консул - имате ли информация дали вече е открито и какво се случва?

 

http://www.desant.net/show-news/42870

 

https://frognews.bg/novini/kabo-verde-otkriva-pochetno-konsulstvo-nas.html

Връзка към мнение

Макар и с необходимата здравословна доза скептицизъм по отношение на гръмките изявления по време на срещи на висши държавници:
През май отпадат визите за Кабо Верде
Бързо преглед в мрежата показва, че има подобни индикации, отбелзани и от други източници, от есента на миналата година:
Cape Verde to eliminate visas for EU citizens
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

В момента се намирам на Кабо Верде и искам да споделя следното важно инфо: от средата на месец май 2018 всички граждани на Европейски съюз не се нуждаят от виза за краткосрочно пребиваване от 30 дни в Кабо Верде. На страницата на мнвр инфото е, че се издавало виза в посолството на Кабо Верде в Берлин, във форума Магеланци имаше инфо, че на летището срещу 25 евро се дава виза, както и че се очаква да няма визи за граждани на ЕС. 

 Дано инфото ми да помогне на други пътешественици. Тъй-като кацнах в Прая в 00.10 на 25.12.2018г., беше ми изморено, наредих се на гишето visa on arrival, до мен беше гишето за местните, и после видях, че имаше и трето гише, на което имаше доста хора, които минаваха бързо, без виза, реших, че  това трета гише е за португалци, които влизат без виза. Все пак до 1975г. Кабо Верде е била португалска колония и помислих, че имат споразумение за безвизов режим. Чак след като получих виза за 25 евро на една опашка, която отне 1 час, и се настаних в хотела, видях в хотела немец, който е бил на третото гише, и си е влязъл, без виза и най-вече без това изморително чакане. 

 Желая на всички здраве и вълнуващи пътешествия през 2019г.

IMG_20181231_135528.jpg

IMG_20190101_203808.jpg

IMG_20181226_111048.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 1 час, Stefano каза:

Чак след като получих виза за 25 евро на една опашка

Чакай, чакай, какво излиза, на теб са ти взели 25 евро за виза, въпреки, че нямаме нужда от виза? Само защото си бил на грешното гише.

Все пак немеца, въпреки че е европейски гражданин, може да няма нужда от виза, а ние да имаме, има няколко такива случая, като САЩ най-очеизбождащ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото знам, визата е отпаднала от тази година, не от май 2018, и аз съм на Кабо Верде в момента и едва ли са ми взели парите на гишето от незнание...

Връзка към мнение
На 2.01.2019 г. в 23:17, searus каза:

Доколкото знам, визата е отпаднала от тази година, не от май 2018, и аз съм на Кабо Верде в момента и едва ли са ми взели парите на гишето от незнание...

Ми има нещо такова, ето недостоверен източник

https://clubofmozambique.com/news/cape-verde-visa-exemption-for-eu-citizens-postponed-until-january/

 

Официалното споразумение с ЕС е от преди години, но не е конкретизирана дата

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/HTML/?uri=CELEX:22013A1024(01)&from=EN

 

----

 

А ето и официалния източник:

"Important information for European visitors to Cabo Verde:

As of 1 January 2019, there is no visa requirement anymore for citizens of most European countries (incl. all EU members) visiting Cabo Verde. However, all non-resident visitors must henceforth pre-register and pay an airport security tax of 3400 escudos. There are 3 ways how to do this:

- online up to 5 days prior to your flight, at www.ease.gov.cv

- at a travel agency

- upon arrival at the airport (queues possible)

The countries exempted from the visa requirement are all 28 EU member states incl. UK, as well as Switzerland, Liechtenstein, Norway. Exemption is foreseen for Monaco, San Marino and Andorra.

For more information please see  www.ease.gov.cv"

 

https://eeas.europa.eu/delegations/cabo-verde/56167/travel-info-cabo-verde-replaces-visa-europeans-pre-registration-system-and-airport-security_en

 

 

А взимането на ок. 30 EUR (3400 escudos) всъшност е секюрити такса на летището....

Връзка към мнение
преди 31 минути , cck каза:

Ми има нещо такова, ето недостоверен източник

https://clubofmozambique.com/news/cape-verde-visa-exemption-for-eu-citizens-postponed-until-january/

 

Официалното споразумение с ЕС е от преди години, но не е конкретизирана дата

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/HTML/?uri=CELEX:22013A1024(01)&from=EN

 

----

 

А ето и официалния източник:

"Important information for European visitors to Cabo Verde:

As of 1 January 2019, there is no visa requirement anymore for citizens of most European countries (incl. all EU members) visiting Cabo Verde. However, all non-resident visitors must henceforth pre-register and pay an airport security tax of 3400 escudos. There are 3 ways how to do this:

- online up to 5 days prior to your flight, at www.ease.gov.cv

- at a travel agency

- upon arrival at the airport (queues possible)

The countries exempted from the visa requirement are all 28 EU member states incl. UK, as well as Switzerland, Liechtenstein, Norway. Exemption is foreseen for Monaco, San Marino and Andorra.

For more information please see  www.ease.gov.cv"

 

https://eeas.europa.eu/delegations/cabo-verde/56167/travel-info-cabo-verde-replaces-visa-europeans-pre-registration-system-and-airport-security_en

 

 

А взимането на ок. 30 EUR (3400 escudos) всъшност е секюрити такса на летището....

Да, и аз стигнах до тези и подобни източници (дори прегледах по диагонал споразумението), когато търсех информация, но на летището ни взеха 3х25 евро, ако не се лъжа, все пак беше на 21.12., а не след 1.1., така че не знам сега има ли такса, няма ли, и всъщност това ми звучи като увеличение, а не премахване на визата... Да не говорим за допълнителните 2 евро на ден 'city tax' на човек (за максимум от 10 дни)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , searus каза:

всъщност това ми звучи като увеличение

И на мен. Зачетох се и в причините за забавянето с толкова време - приходът от визи явно е бил основен фактор.

Формално виза няма - има такса 🙂

И за city tax-а е така. Дразнещи щипвания от тук и там. Но това и на други места е популярна практика, в Европа също.

 

Приятно изкарване и благодарско за актуалното включване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, ние се завърнахме вече, но @temporary писа, че ще ходи натам средата на месеца и ще доложи 😀 Сега погледнах фактурата, на моята виза пише visto de turismo, а на двамата мъже с английски паспорти - visto do tipo ordinario, българската цена е в евро (25), а английската е в ескудо - 2500. Немецът, с когото е говорил @Stefano най-вероятно изобщо не знае, че е платил, ако е бил със закупен пакет от Туи, те са с включени визи и такси...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До колкото четохме и ние - не трябва да имаме виза, но очаквам всякакви изненади. От мястото ще пиша след няколко дни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.