Прескочи до съдържание

Виза за Кабо Верде


Препоръчани мнения

Моля за съвет от по-опитните с ваденето на визи пътешественици.

Оказа се, че за Кабо Верде трябва да извадя виза предварително, въпреки че повечето от пътуващите за там европейци си вадят на летището. Едно от изисванията е референция от този, при когото ще отседнем. В тази връзка коя възможност да избера?:

- тъй като все още държа резервацията за хотел, мога ли да представя резервацията или трябва да искам нещо допълнително от хотела? В случай, че ползвам този вариант и в последствие отседнем в апартамента има ли възможност да стане фал.

- с оглед крайното ни решение да наемем апартамент, трябва  да искам нещо от собственика да напише ли? Тук проблемът е, че собственикът е шотландец и не се намира на острова и ако е необходимо заверка от община или някакъв орган няма как да стане.

Какво бихте ме посъветвали да направя?

Връзка към мнение

Моля за съвет от по-опитните с ваденето на визи пътешественици.

Оказа се, че за Кабо Верде трябва да извадя виза предварително, въпреки че повечето от пътуващите за там европейци си вадят на летището. Едно от изисванията е референция от този, при когото ще отседнем. В тази връзка коя възможност да избера?:

- тъй като все още държа резервацията за хотел, мога ли да представя резервацията или трябва да искам нещо допълнително от хотела? В случай, че ползвам този вариант и в последствие отседнем в апартамента има ли възможност да стане фал.

- с оглед крайното ни решение да наемем апартамент, трябва  да искам нещо от собственика да напише ли? Тук проблемът е, че собственикът е шотландец и не се намира на острова и ако е необходимо заверка от община или някакъв орган няма как да стане.

Какво бихте ме посъветвали да направя?

 

Дай повече подробности, по какъв начин точно е оформено изискването?

 

Само грубо казвам, че не е добра идея да даваш като доказателство отменена хотелска резервация, макар и едва ли да са свързани системите и да знаят, че е отменена. А апартамента сте го резервирали все през някой сайт, от който също ще може да извадиш потвърждение или всичко е по имейл със собственика? Пиши му имейл, едва ли му е първият такъв случай, след като настанява неорганизирани туристи. 

 

Иначе за визата пише, че след като нямаме дипломатическо представителство тук се получава на летището, ще посочиш ли къде пише, че ви трябва предварително?

Връзка към мнение

Сигурен ли си за визата?

За съжаление не открих нищо черно на бяло, но оставам с впечатлението, че можеш да вземеш виза на място.

Връзка към мнение

От сайта на МВнР ме препращат към посолството на Кабо Верде в Берлин. От там естествено не си направиха труда да ми отговорят на имейлите. Междувременно открих, че Кабо Верде има Консулска служба в Милано и от там получих информацията.  Според тях трябва да си извадя виза предварително. Притеснява ме фактът, че могат да не ме допуснат на полета до там, ако нямам такава.

От собственика имам информация, че визи се вадят и на летището. До сега обаче не съм го информирала че съм от България. Ще го питам отново, но виждам, че останалите му наематели са били все от Великобритания. Явно  необходимостта да се получиза виза предварително не се отнася за останалите страни от ЕО. Приятелят ми е с италиански паспорт и за него не се налага вадене на виза предварително. Навсякъде в информацията за Кабо Верде е посочено, че визи могат да се извадят и на летището. До сега не съм намерила нещо в нета от други българи пътували до там.

Помислих си за резервацията за хотела, тъй като все още не съм я отменила. Мога да я задържа до получаването на виза, но ме притеснява евентуална засечка на летището. До тогава резервацията вече ще е освободена.

Връзка към мнение

Сигурен ли си за визата?

За съжаление не открих нищо черно на бяло, но оставам с впечатлението, че можеш да вземеш виза на място.

Ами това ми отговориха от Консулството на Кабо Верде в Милано.

И аз до този момент си мислех, че ще я взема на летището, но след като прочетох, че някаква авиокомпания е правила проблем на руснаци и не е искала да ги качи на борда реших да се презастраховам.

За съжаление нямам никаква писмена информация освен телефонен разговор. Визата се получава веднага, но искат освен стандартните документи и такава референция.

Връзка към мнение

От сайта на МВнР ме препращат към посолството на Кабо Верде в Берлин. От там естествено не си направиха труда да ми отговорят на имейлите. Междувременно открих, че Кабо Верде има Консулска служба в Милано и от там получих информацията.  Според тях трябва да си извадя виза предварително. Притеснява ме фактът, че могат да не ме допуснат на полета до там, ако нямам такава.

От собственика имам информация, че визи се вадят и на летището. До сега обаче не съм го информирала че съм от България. Ще го питам отново, но виждам, че останалите му наематели са били все от Великобритания. Явно  необходимостта да се получиза виза предварително не се отнася за останалите страни от ЕО. Приятелят ми е с италиански паспорт и за него не се налага вадене на виза предварително. Навсякъде в информацията за Кабо Верде е посочено, че визи могат да се извадят и на летището. До сега не съм намерила нещо в нета от други българи пътували до там.

Помислих си за резервацията за хотела, тъй като все още не съм я отменила. Мога да я задържа до получаването на виза, но ме притеснява евентуална засечка на летището. До тогава резервацията вече ще е освободена.

 

http://www.capeverde.com/travel-tips/entry-requirements-visa.html

 

може виза on arrival 40 euro ,може и преди това да си я извадиш

 

http://www.capeverdevisa.com/

 

А тук може и online  да я извадиш за 45 паунда

Връзка към мнение

http://www.capeverde.com/travel-tips/entry-requirements-visa.html

 

може виза on arrival 40 euro ,може и преди това да си я извадиш

 

http://www.capeverdevisa.com/

 

А тук може и online  да я извадиш за 45 паунда

Благодаря ти Иво.

Запозната съм с първия сайт и точно от написаното в него до този момент си мислех, че ще мога да си извадя виза на летището. Приемах, че след като пише ,че за всички европейски граждани е така, ще е валидно и за българи. Когато обаче уточних, че съм българка в Консулството на Кабо Верде отговорът беше, че ще ми е нужно предварително да си извадя виза. Това е нещото, което ме притеснява.

Вторият сайт ще разгладам подробно. Доколкото се запознах набързо виждам, че той е предназначен за вадене на визи за Британски граждани, но ще го поразцъкам, за да получа повече информация. Ще пиша на мейла за контакти, за да видя какво ще ми отговорят.

Благодаря.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз до този момент си мислех, че ще я взема на летището, 

 

За визи проверявайте в сайтовете на авиокомпаниите!

Там ще видите същите правила, които виждат те, когато се регистрирате за полет: 

 

 

09FEB14 / 1000 UTC

National Bulgaria (BG) /Embarkation Portugal (PT)

Destination Cape Verde (CV)

 

vi_de.gif

Cape Verde (CV)

in_on_no.gif

Passport required.

- Passport and/or passport replacing documents must be valid

for the period of the intended stay.

Passport Exemptions:

 

- Holders of Identity cards issued by the Ministry of Foreign

 

Affairs to foreign mission personnel.

 

Visa required, except for Former nationals of Cape Verde

 

including their spouses and children.

Visa Issuance:

Visa required, except for Nationals of Bulgaria can obtain a

 

visa on arrival. Fee: EUR 25.-. 

 

 

https://www.klm.com/travel/za_en/prepare_for_travel/travel_planning/travel_clinic/visaform.htm

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За визи проверявайте в сайтовете на авиокомпаниите!

Там ще видите същите правила, които виждат те, когато се регистрирате за полет: 

 

 

09FEB14 / 1000 UTC

National Bulgaria (BG) /Embarkation Portugal (PT)

Destination Cape Verde (CV)

 

vi_de.gif

Cape Verde (CV)

in_on_no.gif

Passport required.

- Passport and/or passport replacing documents must be valid

for the period of the intended stay.

Passport Exemptions:

 

- Holders of Identity cards issued by the Ministry of Foreign

 

Affairs to foreign mission personnel.

 

Visa required, except for Former nationals of Cape Verde

 

including their spouses and children.

Visa Issuance:

Visa required, except for Nationals of Bulgaria can obtain a

 

visa on arrival. Fee: EUR 25.-. 

 

 

https://www.klm.com/travel/za_en/prepare_for_travel/travel_planning/travel_clinic/visaform.htm

Домосед, благодаря за тази информация. Опитвам се, обаче да намеря същото на сайта на TAP Portugal, но не успявам. Тъй като компанията не лети до България, а нашият полет е от Милано, въобще не мога да намеря каквато и да било информация за визи. 

Връзка към мнение

 не на сайта на всяка компания го има това. Тази информация е на IATA всъщност, и е една. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето тази: "except for Nationals of Bulgaria ".

 

Не бяхме ли от голямото Европейско семейство?

 

Цитатът не разбран!

 

Visa required, except for Nationals of Bulgaria can obtain a visa on arrival. Fee: EUR 25.-.

 

Да се чете: Виза се изисква, но за граждани на България се прави изключение и може да е получи при пристигане срещу 25 евро.

 

Вярно, идиотски е стилът, но това значи. Ако искаш, си поиграй с различни комбинации паспорти/дестинации и ще видиш.

 

https://www.klm.com/travel/za_en/prepare_for_travel/travel_planning/travel_clinic/visaform.htm

 

Специално за Кабо Верде няма разлика между условията за България и останалите от Европейското семейство.

Но за Зимбабве, примерно, има:

 

/ 09FEB14 / 2226 UTC

National Bulgaria (BG) /Embarkation South Africa (ZA)

Destination Zimbabwe (ZW)

vi_de.gif

Zimbabwe (ZW)

in_on_no.gif

Passport required.

- Passport and/or passport replacing documents must be valid

for the period of intended stay.

 

Visa required.

 

 

/ 09FEB14 / 2227 UTC

 

National France (FR) /Embarkation South Africa (ZA)

Destination Zimbabwe (ZW)

vi_de.gif

Zimbabwe (ZW)

in_on_no.gif

Passport required.

- Passport and/or passport replacing documents must be valid

for the period of intended stay.

 

Visa Issuance:

Visa required, except for A visa can be obtained on arrival

provided traveling as tourist, for a max. stay of 3 months.

Fees vary between USD 30.- and USD 70.-, or equivalent in EUR

or GBP.

Visa required, except for A visa can be obtained on arrival

provided traveling on business, for a max. stay of 30 days.

Fees vary between USD 30.- and USD 70.-, or equivalent in EUR

or GBP.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Сдобих се с виза за Кабо Верде. Извадих си я от Консулството в Торино. Цената на визата от миналата година е 45 евро, но консулът ни предложи да ни води като семейство и ни издаде семейна виза за двамата за общо 60 евро.

От консула научих, че тези които закупуват туристически пакет не получават виза, а само разрешение за достъп на конкретен остров - Боа Виста или Сал. Ако искат да пътуват до друг остров трябва да си вадят виза предварително или да я правят на място. Визата, която получихме важи за всички острови и можем да посетим и друг остров, като бяхме предупредени, че следва да сме сигурни, че ще имаме транпорт да се върнем отново на Боа Виста.

Визата представлява обикновен печат в паспорта. Интересното е, че в паспорта на приятеля ми, който е с италианско гражданство, консулът направи и две почти незабележими дупки, там където са надписите на различни езици. В моя паспорт обаче липсва този знак. Аз дори не забелязах, че се поставя такъв знак, но приятелят ми  каза, че е видял как консулът прави нещо в паспортите ни с нещо като ножче. После прегледахме самите паспорти и в неговия имаше този знак.

Като цяло консулът, почетен консул на Кабо Верде, но италианец, нямаше никаква представа за България. Попита ме преди да ми издаде виза дали след това няма да имам проблем да се върна в Италия. Даде ни семейната виза за по-малко пари и листовки, с който ни запозна с дейността на някаква фондация, която набира пари за третия свят. Докато, чакахме да ни оформя документите ни осведоми как преди имало консул и в Милано, била дама от Кабо Верде, но внезапно изчезнала, а после я открили да готви в ресторант в Милано. Абе с две думи беше забавно.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

И аз се интересувам, освен това бих попитал по повод туристическият пакет - ако се закупят само самолетни билети през ТУИ или подобен оператор, трябва ли да се вади виза, ако не се сменя острова?

Връзка към мнение

Звучи логично, но четох в една от темите тук, че при закупуване на билет от ТУИ в Германия,Белгия или Холандия за Куба, визата е включена в цената на билета и се получава при чекиране....

Връзка към мнение
Георги Матеев

Звучи логично, но четох в една от темите тук, че при закупуване на билет от ТУИ в Германия,Белгия или Холандия за Куба, визата е включена в цената на билета и се получава при чекиране....

Аз летях с Tui Белгия и цената със сигурност НЕ включваше виза. Билетът беше купен директно от тях.

 

Виза се взима за около 1 минута при пристигане на летището. Задължително се плаща с карта в местна валута иначе удрят грубо в курса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Възможно е, но това, което ми направи впечатления, че докато се редях за виза на летището в Сал се изсипа един чартър от Белгия и повечето бяха с визи. Но имаше и малцина без визи, които се наредиха на гишето за визи и тогава си помислих, че това са независими пътуващи, които са хванали чартъра, но не са си купили пакет. Но това винаги можеш да го провериш с ТУИ предполагам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
Зоолог до откат

Благодаря Двуцветковец, много помогна и на мен. Ще пътувам до Boa Vista през февруари, опитвам се да се свържа с посолството на Кабо Верде в Берлин - звъня по телефона, пиша мейли, за да питам дали може виза на летището и познайте дали някой вдига телефона или отговаря по мейла. Тези хора са в друго измерение...

Редактирано от Зоолог до откат
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.