Прескочи до съдържание

За дългосрочно планиращи - Египет, април/май 2019


Препоръчани мнения

Здравейте :) 

 

Планирам - евентуално - догодина един Египет около Великден: 19 април - 5 май.

 

Намеренията са ми на ниво намерения, ако най-вече политическата обстановка се запази добра, и разбира се, всичко е наред по отношение на работа и пари.

 

Мисля си за

- 9 дни исторически Египет: Кайро, Луксор, Асуан , и

- 8 дни Sharm el Sheikh в хотел на крайбрежна линия- гмуркания и излежаване - нещо много нетипично за мен, но засега съм го оставила като намерение :) 

 

Уточнявам двете части на Египет, защото 15+ дни е безкрайно много време (за мен) и е напълно реално интересите на магеланци да разпределени само в единия сегмент.

 

Направих едни предварителни проучвания - цените в Египет се оказват очарователни за доста високо качество - визирам моите нескромни претенции. Това е и един от поводите да гледам в тази посока. 

 

Всъщност, основната причина да попитам тук е лекото ми нежелание да скитам сама в Египет, макар че е по-скоро психологическа бариера.

Цените на турове и хотели са с една идея по-маловажни като причина.

 

В никакъв случай нямам очаквания за категорични уговаряния - аз съм луда на тема планиране, но се намира и някое зрънце здрав разум :) 

 

Все още не съм взела и някакви категорични решения за мен самата.

 

По-скоро е начин да споделя сред по-голям брой приятели какво ми се върти в главата и ако има съвпадение на намерения, да си похортуваме по въпроса. 

 

Поздрави :) 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

За 2018-та или 2019-та става дума? :biggrin:

Тъкмо ти писах бележка да го оправиш... хахахахаххахаа

Оправих го... хахаа... явно мозъкът ми се е възмутил и е отказал да напише 2019 :biggrin:

Връзка към мнение
преди 3 минути , Mary каза:

Сега по същество - мисля, че да изкараш 8 дни на морето ... не е в твой стил.

Можеш да съкратиш тези дни.

 

Така е - причината да ги смятам толкова е, че се събират почивните дни между Великден и ранния пролетен Bank Holiday. Но си права определено :)  Благодаря!

Връзка към мнение

Абе за 2024 го бях планувала този Египет , но .... така предложено , може да разбутам стройната си програма по часове за 2019-та за да го изместя по-рано :lol:.

 

Майтапа на страна , много добре звучи и ако до тогава все още има валидна оферта може и да се включа. Но това "тогава " за мен е началото на април 2019-та.

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , funny каза:

Абе за 2024 го бях планувала този Египет , но .... така предложено , може да разбутам стройната си програма по часове за 2019-та за да го изместя по-рано :lol:.

:biggrin: Знаех си аз че ще има юркане и се хилих, докато го пишех :biggrin:

 

преди 1 минута , funny каза:

Майтапа на страна , много добре звучи и ако до тогава все още има валидна оферта може и да се включа. Но това "тогава " за мен е началото на април 2019-та.

Началото на април ми е наистина късно за планиране, но вероятно ще взема решение месец декември тази година :) 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

:biggrin: Знаех си аз че ще има юркане и се хилих, докато го пишех :biggrin:

 

Началото на април ми е наистина късно за планиране, но вероятно ще взема решение месец декември тази година :) 

Декември е доста по-реалистично да дам отговор ( въх, пак говорим за 4 месеца предварително, ама ....на фона на този февруари си е в последната минута направо.)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

То юркане ще има, но дано покрай него да има и друго. :biggrin:

Абе... аз съм леко песеместична за намиране на случаен спътник във форум, пък и като знам какво съм си лайн... пардон, уханна претенция :biggrin:, не знам доколко бих се напаснала с когото и да е, но вече се познавам с доста хора тук, а човек не знае. И реших да опитам :) Просто не съм сигурна, че ми се скита сама в Египет, а искам да ида, както и цените са много хубави... 

преди 2 минути , funny каза:

Декември е доста по-реалистично да дам отговор ( въх, пак говорим за 4 месеца предварително, ама ....на фона на този февруари си е в последната минута направо.)

Разбира се :) Просто сега имах импулс да го напиша... хаха.. а и човешкият мозък има навик да помни понякога, та може и да е от полза :) 

Връзка към мнение

Ние не планираме толкова напред. Но от години мислим за Египет и периодът е от задължителните ни за пътуване.  Възможно е да се включим за част от времето, около 9 дни, разделени между атракции и мъничко море.

Погледни и хотелите около Марса Алам, вместо Шарм. Като разположение е по-подходящо, а според прочетеното морето е с добър риф и италиански наклонности в храната.

Ще следя за развитие, не ни се ходи сами и без ритник, не запазваме никакви преминаващи оферти.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е необходимо да са всичките 8 дни на море. Има и други обекти на Синайския полуоистров, удобни откъм Шарм. Обаче ситуацията там е динамична с терористичните атаки. Затова Марса Алам е по-удачен избор, мисля. Точно Марса Алам си бях избрал при първия си опит да пътешествам из Египет преди десетина години. Тогава ми се провали в последния момент, че ме изтресе варицелата :(. Ще ви следя темата с интерес, че и аз съм замислил догодина да сливам празниците. Имам едни други идеи, но то не се знае, та... ;) 

 

П.П. В България Великден ще се падне седмица по-късно, отколкото при @Гост, това също да го има предвид евентуалните спътници

 

П.П.П. И последно - април е най-гадният месец за Египет. Не е зле човек да се подготви предварително, че от 15 дни поне в два ще трябва да си стои вътре в хотела, без да може да си подаде носа навън заради пясъчни бури.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Ние не планираме толкова напред. Но от години мислим за Египет и периодът е от задължителните ни за пътуване.  Възможно е да се включим за част от времето, около 9 дни, разделени между атракции и мъничко море.

Погледни и хотелите около Марса Алам, вместо Шарм. Като разположение е по-подходящо, а според прочетеното морето е с добър риф и италиански наклонности в храната.

Ще следя за развитие, не ни се ходи сами и без ритник, не запазваме никакви преминаващи оферти.

 

Не бих казала, че в случая е планиране и при мен :) Намерението и разработване на програма е огромна част от удоволствието. За дните - ето една полза от споделянето. @Mary познава добре стила ми и е права, че няма да са 8 дни море :) Но историческите забележителности... 

 

Следвала съм програмата на @desislavna, като съм махнала деня за шопинг в Кайро. В момента съм ги курдисала общо 7 дни чисто древен Египет. 3 дни Кайро, 2 дни Луксор, 2 дни Асуан. Мога да ги намаля максимум с един ден , ако оставя Кайро 2 дни, но повече няма да режа. Заедно със самолетните дни стават 8-9.  

 

За гмуркането съм некомпетентна. Аз възнамерявам да ползвам организиран шнорхелинг, така че не знам доколко рифът има значение. Ще се радвам, ако се съберем компания, ако светът не полудее дотогава :) 

преди 44 минути , master_of_germs каза:

П.П.П. И последно - април е най-гадният месец за Египет. Не е зле човек да се подготви предварително, че от 15 дни поне в два ще трябва да си стои вътре в хотела, без да може да си подаде носа навън заради пясъчни бури.

Нямах никаква идея за това, благодаря ти. Но ако отида, ще е тогава, така че трябва да поема този риск :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

И аз не знаех за пясъчните бури :O Добре, че не купих билетите за тази пролет :)

Аз хич не обичам да се скитам из арабски градове. Не че съм ходила в много, но ми е крайно неприятно като звуци, лепкави погледи и мръсотия. Така че Кайро изобщо не го поглеждам. Държа на Асуан и Луксор, а заради Жижо е задължителна разходка до пирамидите. За море се триумя, искам да дам втори шанс на Червено море, ние не се гмуркаме, мисля за шнорхелинг и почивка, но ол инклузив настаняването не съвпада с шилото в дупето ми.  

С 2 думи не знам доколко ще сме полезни за компания, но може да споделим няколко питиета, емоции и турове, ако така се подредят нещата. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , mradulova каза:

Идеята за историческия Египет много ми е на сърце, така че ще следя темата :)

Чудесно! :) Значи не е била чак толкова тъпа идея да споделя намерения година по-рано...

 

Вероятно към Нова Година ще имам и аз яснота накъде духат египетските ветрове и ще дам индикация за намеренията си. :) Благодаря!

Връзка към мнение

Това за ветровете и то е относително, ние два пъти сме били през април и веднъж през октомври и все си беше екстра времето.Жегичка, каквато си обичаме , без силни ветрове и пясъчни бури. Така че, на късмет е.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние в момента сме тук, демек Египет. Имаме седмица круиз по Нил от Луксор до Асуан и седмица плаж на Ел Гуна.  Немски пакет с полетите и пр. 

Има от повечето неща от задължителните камънаци без Кайро. 

За сега сме видяли само Луксор и сме в началото. 

Ще споделя нататък бива ли. 

Този вариант би ти свършил работа, но да не си с немска група, като не разбираш немски.

Самостоятелно пътуване не се получава тук. Трябват турове. А ресортите и круизите ги предлагат в изобилие.  

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , bay_kolio каза:

Ние в момента сме тук, демек Египет. Имаме седмица круиз по Нил от Луксор до Асуан и седмица плаж на Ел Гуна.  Немски пакет с полетите и пр. 

Има от повечето неща от задължителните камънаци без Кайро. 

За сега сме видяли само Луксор и сме в началото. 

Ще споделя нататък бива ли. 

Този вариант би ти свършил работа, но да не си с немска група, като не разбираш немски.

Самостоятелно пътуване не се получава тук. Трябват турове. А ресортите и круизите ги предлагат в изобилие.  

Благодаря ти! Ще се радвам на коментар - но си признавам откровено, че това едва ли ще ми свърши работа... Гледах офертите от Англия. Няма всички камънаци, пък аз всичките искам :) Освен това искам Кайро... Освен това тези пакети са за по двама човека, иначе цената става идиотски висока. И не на последно място - не ме кефят групите и това е.

Желая ти чудесно изкарване!

преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Това за ветровете и то е относително, ние два пъти сме били през април и веднъж през октомври и все си беше екстра времето.Жегичка, каквато си обичаме , без силни ветрове и пясъчни бури. Така че, на късмет е.:)

Определено е на късмет... Гледах статистики по въпроса и наистина най-много бури има през март, април, май. Но пък най-голямата буря е регистрирана през февруари.... Изобщо късмет си трябва :) 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Аз да кажа, че Египет е вече 50/50. В плановете се набута Южен Китай за м. май - отлаган поне 4 години. Просто ме хвана охтиката за там :grin: 

 

То до догодина още кой знае какво ще се набута, ама така и така съм станала за мезе, поне да сервирам и малко подправки за салатата :biggrin:

Връзка към мнение

Е как чак сега виждам темата? От няколко години отлагам Египет точно заради проблемите там. Някой писа, че не е за сам човек - защо? Ние сме двама ама ни се иска рент а кар и сами да обикаляме. Иначе Rainy с удоволствие бихме се прикачили към теб, но ни е още рано за планове 🙂 слядя все пак развитието.

Връзка към мнение
преди 3 минути , atrencheva каза:

Е как чак сега виждам темата? От няколко години отлагам Египет точно заради проблемите там. Някой писа, че не е за сам човек - защо? Ние сме двама ама ни се иска рент а кар и сами да обикаляме. Иначе Rainy с удоволствие бихме се прикачили към теб, но ни е още рано за планове 🙂 слядя все пак развитието.

Рент-а-кар никога не ми е хрумвало, признавам... А иначе е рано, естествено. Просто има магеланци, които много ме юркат за ранното планиране и аз пуснах темата къде на майтап, къде на истина :grin:

 

В смисъл, не си търся спътници насила, чувствам се добре и да пътувам сама, но може да пропусна някоя възможност да пътувам с готини хора или приятели, които искат където и аз, а аз да не знам, и така 🙂 

 

Ако не е Китай, ще поддържам темата. Поздрави! 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.