Прескочи до съдържание

За дългосрочно планиращи - Египет, април/май 2019


Препоръчани мнения

преди 21 минути , atrencheva каза:

Е как чак сега виждам темата? От няколко години отлагам Египет точно заради проблемите там. Някой писа, че не е за сам човек - защо? Ние сме двама ама ни се иска рент а кар и сами да обикаляме. Иначе Rainy с удоволствие бихме се прикачили към теб, но ни е още рано за планове 🙂 слядя все пак развитието.

Не се притеснявайте, проблемите със сигурността са като навсякъде. Само тарикатлък има в повече, но се свиква. Дестинацията е чудесна и сега е удачен момент, заради отлива на туристи, въпреки че започнаха да се възвръщат. Не е скъпо, а има много какво да се види. Ние ходихме две жени и освен напористите флиртове и зяпане, както и апелите на търговците да се качиш на тяхната лодка или каляска, не сме имали никакви проблеми. И късно вечер няма причини за тревоги.

По повод колата - египтяните са царе на бибиткането. И празна улица да има, една кола да мине, тя ще бибитка. Трафикът в Кайро е безобразен, както и шофирането. Извън градовете или в по-малките такива не е толкова зле. На места пътищата са по-хубави от нашите, на места няма дори асфалт.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Ще ти дам аз на теб един Китай по това време! :grin: 

Марш в Египет! Не че и там не ми се ходи пак... :lol:

Ахахаххххххххх... Това е само Южен Китай, Северен и Централен отделно.... Като не ходя там, поне програми си съставям... ахаххххххххххх... Искрено ме разсмя! 😂 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

:laugh: 

Ха ха - викаш все за някой ще се класирам и аз? :grin:

Аз съм подбрала нарочно отсечка без световни забележителности - ако евентуално хептен откача :laugh: А за класирането - стига съпругът ти да не ме издирва с Интерпол - както и моята банка, стават всичките ни планове.л  :laugh:

Връзка към мнение
преди 46 минути , atrencheva каза:

Ние сме двама ама ни се иска рент а кар и сами да обикаляме.

 

Имай предвид, че шофьорите в оня край на Африка са малко... смахнати, да се изразя по-меко.

Връзка към мнение
преди 21 минути , Mary каза:

Айдееее, ще си кажете всичко вие! :grin: 

:rofl:

 

преди 23 минути , slujitel каза:

Чудя се, дали няма да се засечем нейде из Китай?

Сега ти погледнах програмата. Няма начин 🙂 Разминаваме се по време (аз го мисля 15-30 май), но и най-вече по дестинации. Аз съм заплюла Южен Китай: Dazhai, Xingping,  Kunming, Dali и Lijiang - с полет през Хонконг - а ти си в цялата останала част на Китай - която мнооого искам, и където и @Mary иска :biggrin:но наведнъж няма как да стане. Затова на три пъти...

 

Сега... то и този план не е сигурен :grin: Ще направя бюджет за Китай v/s Египет&Хургада и който е по-евтин, той печели... ахахахаа... Иначе ми се ходи и на двете места. Надявам се поне едното да стане, щото историята показва и други развития на планове, но... keep positive! 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Ще направя бюджет за Китай v/s Египет&Хургада и който е по-евтин, той печели... ахахахаа...

Ще ти спестя време за сметки - Египет е по-евтин! :lol: 

Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

Ще ти спестя време за сметки - Египет е по-евтин! :lol: 

Не се обзалагай :grin: 

 

За момента London - Hong Kong, заедно с вътрешните полети и влакове отива на по-ниска цена от Лондон-Кайро-Асуан-Кайро-Хургада-Лондон.

 

Пък като сложа за капачка 4 дни all inclusive в Hurgada :shok::biggrin:

 

Обещавам да докладвам, обаче! ахахаха

Връзка към мнение
преди 12 минути , Гост каза:

:rofl:

 

Сега ти погледнах програмата. Няма начин 🙂 Разминаваме се по време (аз го мисля 15-30 май), но и най-вече по дестинации. Аз съм заплюла Южен Китай: Dazhai, Xingping,  Kunming, Dali и Lijiang - с полет през Хонконг - а ти си в цялата останала част на Китай - която мнооого искам, и където и @Mary иска :biggrin:но наведнъж няма как да стане. Затова на три пъти...

 

Сега... то и този план не е сигурен :grin: Ще направя бюджет за Китай v/s Египет&Хургада и който е по-евтин, той печели... ахахахаа... Иначе ми се ходи и на двете места. Надявам се поне едното да стане, щото историята показва и други развития на планове, но... keep positive! 🙂 

Моите дати на са точни, ще станат като купя билетите, тези в програмата са само примерни. Но програмата не търпи промени. И аз се чудя как изкара Египет по скъп от Китай, но ти си смятала, а аз не знам твоите планове. Защото и аз глася и Египет и Китай и Китай ми е три пъти по скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , slujitel каза:

Моите дати на са точни, ще станат като купя билетите, тези в програмата са само примерни. Но програмата не търпи промени. И аз се чудя как изкара Египет по скъп от Китай, но ти си смятала, а аз не знам твоите планове. Защото и аз глася и Египет и Китай и Китай ми е три пъти по скъпо.

Твоят Китай е ОГРОМЕН, бе 🙂 

Връзка към мнение
преди 51 минути , Goal & Boss каза:

Имай предвид, че шофьорите в оня край на Африка са малко... смахнати, да се изразя по-меко.

Идеята ми за шофиране е извън градовете, няма да си го причиня в Кайро. По-скоро за между отделните дестинации. Не сме го обмислили още. За сега едно Мароко придвиждаме, ама и то май ще се отложи 😞

Връзка към мнение

Освен безобразния трафик и бибиткане в Кайро (на които не съм бил свидетел), има още няколко неща.

Почти навсякъде основното МПС е четириного (М=то в МПС да се чете като "магарешко", а не като "моторно" 🙂 

Тук-туци (или нещо подобно) има навсякъде и не спазват никакви знаци и правила... Просто защото не ги знаят. Не се майтапя! За да караш тук-тук в Египет не се иска шофьорска книжка нито какъв да е друг документ.

Мечтата на средностатистическия египтянин е да събере две хиляди долара да си купи тук-тук и да бачка като нелицензирано такси по договорка с пазарлък. Колите са малко за сметка на мотопедчета и каруци. Ако се не лъжа, в стомилионен Египет има регистрирани не повече от пет-шест милиона коли. Преобладават Пежо, а ако имаш Опел, си просто цар. Чувал съм и митове, че имало божества с BMW, но не съм ги виждал.

Светофари няма.

Пешеходни пътеки - броят се на пръсти, но никой не ги признава.

И последно, но много важно! Никой(!!!) не включва фаровете си, щом се стъмни. (А се стъмва много рано, както рано се и съмва). Като ги питаш: "Що така?", отговарят: "Да не заслепя тоя пред мене."

А тройното изпреварване нощем за нищо го нямат. На няколко пъти ми се изправиха косите в автобусите.

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , slujitel каза:

Еми няма да вадя виза втори път, каквото видя, това е.

 

Аз го казах единствено в контекста, че едва ли ще обикаляш толкова време - и разстояния - в Египет, сравнено с Китай, та разликата нормално да е тройна, а при мен не е така - аз захапвам едно късче само - ако го захапя 🙂 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

Аз го казах единствено в контекста, че едва ли ще обикаляш толкова време - и разстояния - в Египет, сравнено с Китай, та разликата нормално да е тройна, а при мен не е така - аз захапвам едно късче само - ако го захапя 🙂 

Да, права си, така е.

Връзка към мнение

Я ме светнете къде я гледате програмата за Китай на @slujitel. Аз съм била в много малка част там и ще отида пак. 

Жалко, че в обсъждания период няма да мога, иначе направо се мятах в Египет с @Гост

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение
преди 2 часа, Цвете каза:

Я ме светнете къде я гледате програмата за Китай на @slujitel. Аз съм била в много малка част там и ще отида пак. 

Жалко, че в обсъждания период няма да мога, иначе направо се мятах в Египет с @Гост

В мейла ми :air_kiss: Не може всичко да е публично... 

Връзка към мнение

Аз, понеже се стресирах от погледа на @Mary :grin: и нагазих по-дълбоко в намеренията си спрямо Египет - като нищо не е 100% сигурно, разбира се - освен може би периода, който съм фиксирала: от 13-ти до 26-ти април, като смятам да разпределя така: 13-21 април историческа част и 22 - 26 април - излежаване и шнорхелинг в Hurgada (засега съм си харесала Serenity Makadi Beach). 

 

Когато затвърдя категорично намеренията - вероятно веднага след Нова Година, ще пусна по-подробен план, но засега това ми върти в главата и го оставям към приятелите, които проявяваха интерес:

 

13-Apr    London –  Cairo (намерение за полет през Италия, изчаквам нискотарифните компании да си заявят сезона)
14-Apr    Cairo
15-Apr    Cairo    
16-Apr    Cairo    
17-Apr    Cairo - Luxor (полет с Nile AirNile сутринта - почти цял ден в luxor)
18-Apr    Luxor    
19-Apr    Luxor - Aswan - трансфер с кола на Aswan Individual цял ден (stops in Komombo and Edfu) 
20-Apr    Aswan    
21-Apr    Aswan (Abu Simbel)
22-Apr    Aswan – Hurgada 

 

22-Apr Hurgada 

23-Apr Hurgada 

24-Apr Hurgada 

22-Apr Hurgada 

22-Apr Hurgada - London

 

Имам питане към @desislavna специално - макар че ще се радвам на съвет и от @FlyTraveler - и двамата правят маршрута, който аз искам, по-точно искам техния маршрут, да бъдем коректни 🙂 

 

1. Деска, каква цена ви беше тура в Luxor? Знам, че беше ползвала Aswan Individual и смятам да им пиша. Искам да ги ангажирам и за Aswan, и за трансфер  между Luxor и Aswan.

 

2. Деска, твоят шофьор на такси може ли да го играе "гид" в Кайро и на каква цена би кандисал, според теб? 

 

3. Харесала съм си този хотел в Кайро: https://www.booking.com/hotel/eg/nile-view-zamalek.en-gb.html  Искам на Нил, но не съм склонна да дам огромния разход за Новотела, за другите по-висок клас да не говорим. Имате ли впечатления дали Zamalek е ок за отсядане като район?

 

Благодаря! 🙂 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

@Гост Сега проверих - целодневна обиколка на Лукор на стойност 60 USD.  Да, точно Aswan Individual ползвах и съм доволна много. При Fly обаче имаше проблем.

Ние ги ползвахме в Луксор за тази обиколка и от Асуан до Абу Симбел. Спомням си, че на сайта им имаше и цени за трансфери между двата града, но ние пътувахме с влака. Има и вариант с автобус, ако решиш случайно.

Моят приятел от Кайро не е шофьор. С него просто обикаляхме на добра воля от негова страна. Пътувахме с таксита и той се разправяше с шофьорите, защото пазарлък е абсолютно задължително. Не е скъпо изобщо, но веднага ще искат да лъжат.

Замалек е на много хубаво място. И Fly, и ние отсядахме там. През мостта и си до Тахрир и Египетския музей. Част от остров Гезира е. Кулата на Кайро също е на близо.

Връзка към мнение

@desislavna, аз имах предвид шофьорът на такси в Кайро с жена рускиня, ако не ме лъже паметта 🙂 Просто не ми се мотае съвсем сама, а и искам някой да ми показва разни местни специфики...

Благодаря ти!

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

@desislavna, аз имах предвид шофьорът на такси в Кайро с жена рускиня, ако не ме лъже паметта 🙂 Просто не ми се мотае съвсем сама, а и искам някой да ми показва разни местни специфики...

Благодаря ти!

 

А, този беше в Асун с полякиня "жена", дето имала апартамент в Хургада и случайно попаднах на него на гарата :))))

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.