Прескочи до съдържание

Няколко дни около Неапол и поправителен във Ватикана


Lindt

Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)
преди 24 минути , Светославов каза:

Lindt, по-горе сподели, че сте ходили от Амалфи до Майори. Само по шосето между тях ли вървяхте? Ако да, не беше ли шумно и неприятно заради трафика?

А за автобусите в направление Соренто-Амалфи, в един западен форум ги представят едва ли не като един от кръговете на Ада. Но за човек, ползвал софийския(за вас)/варненския(за нас) общ. транспорт, едва ли е толкова стресиращо :) 

Пък ти стискай палци и за нас за времето :), и ние летим на 12-ти за Неапол и като Ася на базов лагер в Соренто. 

 

Ние от Амалфи до Майори отидохме с бус сутринта. От там се отправихме към Минори по лимонената пътека. Не е за коли, само за човечета, сенчеста, ароматна и много спокойна. Почти нямаше хора по нея, добре маркирана е. След това питахме едни добри полицаи как да стигнем пеша до Равело и те ни избраха едно чудно стълбище. Пак не видяхме хора, но има и друга пътечка с повече гледки. Нашата не беше лоша, но аз съм по-ниска и не виждах много над дуварите. Равело много ни хареса и там се помотахме над час. Пихме и капучино след това. Не влязохме в градините на вила Руфало, защото имаше повече човеци, отколкото бяхме видели общо за деня. Взехме си бира и моцарела и се отправихме надолу по пешеходен път към Амалфи. Имаше възхитителни места по пътя ни и си направихме чудесен пикник. Накрая излязохме на улицата за коли до Атрани, но намерихме тунел за пешеходци до Амалфи. По самите улици не е толкова страшно също. 

Автобусите са много страшни за маниаци на тема организация като Жижо. Иначе вчера научихме, че като няма място в автобуса за всички, идва допълнителен. Ние спим над Амалфи и ако такова забавяне ни сполети и си изпуснем буса нагоре, трябва да си висим 2 часа до следващ. 

Не е некомфортно прав, но ако си минал 15 км стълби, си тъжен, че не можеш да седнеш 

 

 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение
преди 44 минути , Lindt каза:

Не, не говоря за пътуване от и до летище, а за придвижването между градчетата. Прекалено много хора чакаха едно бусче за Соренто. И от Соренто до Амалфи имаше правостоящи.

Лодките са добра идея. Днес имаше, предните дни заради бурното море не. 

Ще ви стискам палци за времето, важно е.

Защо не спите на някое островче, имаше доста приятни оферти за настаняване? И не ни се видя толкова скъпо в заведенията. 

Знаем, пътували сме, ще видим на място как е. Не ми се мъкне багаж, затова нощувките са на едно место. 

Връзка към мнение
Светославов

Благодаря,

За транспорта до Бомерано някъде четох, че освен SITA , имало и SEA/SIА? бус  от Амалфи към Бомерано, който бил малко по-скъп, но по-удобен.

Дали е вярно...

Сега гледах метео.ит и вероятно на 15-ти може да има дъждец. Та ще съм благодарен препатили да споделят препоръки къде да се прекара дъждовен ден. 

Ася, и ние с благоверната сме в Соренто по това време с ежедневни скитания насам-натам без багаж. Та може да пием някъде по лимончело.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Светославов каза:

Благодаря,

За транспорта до Бомерано някъде четох, че освен SITA , имало и SEA/SIА? бус  от Амалфи към Бомерано, който бил малко по-скъп, но по-удобен.

Дали е вярно...

Сега гледах метео.ит и вероятно на 15-ти може да има дъждец. Та ще съм благодарен препатили да споделят препоръки къде да се прекара дъждовен ден. 

Ася, и ние с благоверната сме в Соренто по това време с ежедневни скитания насам-натам без багаж. Та може да пием някъде по лимончело.

Става. Аз ще съм с дъщеря ми за една седмица, летим с полета на wizz на 12-и май

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.