Прескочи до съдържание

Няколко дни около Неапол и поправителен във Ватикана


Lindt

Препоръчани мнения

Планирах да пускам обща тема за разходките ни в рая, защото станаха 5 + още 2 в следващите 3 месеца. Обаче не знам от къде да почна, затова най-егоистично си отварям поредната тема с въпроси :search:

И така задължителното ни пътуване в началото на май се опитахме да го нагласим в Сардиния, но Volotea не пожелаха да ни съдействат и да ни продадат билети с никаква карта, така че миг преди емоционално изтощение забелязахме, че отиване по обяд на 02.05 в Рим и връщане на 08.05 вечерта от Неапол ще ни струват 140 лв за двама с купено членство от wizz. 

И с тази покупка имахме затруднения, защото активирането на членство не става автоматично и чакахме почти час, за да ни позволи да купим и билетите за връщане. Надявам се това да изчерпва всички проблеми в организацията на това пътуване :)

 

Много ми хареса Бергамо в ранна пролет с всичките цветни градини из богаташките къщи и убийствен аромат на кестени. Много ми хареса и разхождането из Лука, пешеходното придвижване между селцата в Чинкуе Тере, а се влюбих и в Портофино , Сестри Леванте и Санта Маргерита. Представям си посещението на Амалфийския и Неаполския залив по подобен романтичен начин, дано не бъркам :) 

Рим беше първото ни изцяло самоорганизирано пътуване. Беше кучи студ, с много януарски дъжд и занижен бюджет. Хареса ни! Но колената ми отказаха и не можах да кача Свети Петър :resent: 

Програмата №1 е следната:

02.05 - пристигане следобед и под слънчеви лъчи разходка от Термини до апартамента ни, с вечеря в Трастевере. Препоръчайте ми заведение :)  Не че съм си запазила нощувките, но районът ме изкушава. 

03.05 - Рожден ден, стартиращ с базиликата Свети Петър. Вероятно разходка до вила Д'есте, още не съм го измислила. 

04.05 Вариант 1 - пътуване до Соренто, по възможност спиране и катерене с един лифт, за който @iaia_mama говореше и разходка за гледки към заливите. 

04.05 Вариант 2 - влак до Салерно, следобедна разходка до Vietri Sul Mare, Амалфи или някое друго очарователно място. Приемат се всякакви препоръки :)

05.05 - Позитано и Пътеката на боговете

06.05 - Лодка до Капри и катерене на всеки чукар с надежда за гледки 

07.05 - обиколка около Капри и фери до Неапол. Вечеря и запознаване с града

08.05 - цял ден в Неапол, оставяне на багажа в хотела, до гарата или където е възможно. Много ранна вечеря и полет към София.

 

Въпроси :

Много ще ме улесните ако ми дадете ориентир за цените на храната в района и нещата, които да не пропускаме да изядем :). Също и за транспорта в околността - цени на бусове, корабчета и кои отсечки са най-живописни. А има ли градчета, между които да ходим пеша? 

Заслужава ли си да прекараме 2 дни на Капри, а не в разходки по брега? Колко по-скъпо ще е на островчето да се изхранваме? Можем ли да го обикаляме само пеша?

 

Благодаря!

 

П.П. Да е жива и здрава @Гост, че прави такива подробни теми (10 страници)с питанки :)  Ако вземе и да разкаже ...

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В Соренто ли ще нощувате? За вашата програма ще е по-удачно. От Соренто до Салерно няма влакове, само автобуси. Мисля,ч е беше 8 евро еднодневна карта за автобусите по амалфийското крайбрежие.

Тиволи отива в друга посока, пък само Вила д'Есте без другите вили ми се струва претупана работа.

Моят съвет е от Рим напът за Неапол да слезете в Касерта и да отделите този ден на Двореца с френската и особено английската градина, и, ако ви остане време - Амфитеатъра в Капуа. Мисля, че е супер, като за рожден ден :) и ще ти хареса повече от Тиволи.

Гледам, че има една фреча в трениталия за 19.90 евро, която  тръгва от Рома Термини в 08.05 ч и в 09.13 ч е в Касерта (други директни влакове няма). Дворецът е точно срещу гарата. От двореца в  Касерта може да си купите Кампания АртеКард с която три дни да имате безплатен транспорт в цяла кампания, включително по амалфийския бряг. И два безплатни обекта (а то Касерта и без това е най-скъпият вход). Картата не важи за Капри, но по вашата програма то и без това си е оставено към края на пътуването.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 минути , master_of_germs каза:

В Соренто ли ще нощувате? За вашата програма ще е по-удачно. От Соренто до Салерно няма влакове, само автобуси. Мисля,ч е беше 8 евро еднодневна карта за автобусите по амалфийското крайбрежие.

Тиволи отива в друга посока, пък само Вила д'Есте без другите вили ми се струва претупана работа.

Моят съвет е от Рим напът за Неапол да слезете в Касерта (реджионалетата спират) и да отделите този ден на Двореца с френската и особено английската градина, и, ако ви остане време - Амфитеатъра в Капуа. Мисля, че е супер, като за рожден ден :) и ще ти хареса повече от Тиволи.

Гледам, че има една фреча в трениталия за 19.90 евро, която  тръгва от Рома Термини в 08.05 ч и в 09.13 ч е в Касерта (други директни влакове няма). Дворецът е точно срещу гарата. От двореца в  Касерта може да си купите Кампания АртеКард с която три дни да имате безплатен транспорт в цяла кампания, включително по амалфийския бряг. И два безплатни обекта (а то Касерта и без това е най-скъпият вход). Картата не важи за Капри, но по вашата програма то и без това си е оставено към края на пътуването.

Благодаря :) 

Не ми харесва тази градина, мразя такива равни пространства с подредени храсти и дървета. Затова няма да посетя Версай ;) Искам да имам разхвърляни цветя, статуи, водопади, алпинeуми, езерца и патици. 

Моля за снимки от Тиволи, знам, че имаш ;)

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Lindt каза:

Благодаря :) 

Не ми харесва тази градина, мразя такива равни пространства с подредени храсти и дървета. Затова няма да посетя Версай ;) Искам да имам разхвърляни цветя, статуи, водопади, алпиниуми, езерца и патици. 

Моля за снимки от Тиволи, знам, че имаш ;)

И точно затова ще харесаш Касерта повече от Тиволи :)

В английската градина в Касерта има точно каквото търсиш!!! :)  

Френската и на мене не ми хареса толкова, освен водопада в дъното ѝ. Тя е доста дълга, но ходенето може да се спести, като се вземе файтонче. Имайте предвид, че точно вила д'Есте е послужила като вдъхновение за Версай, макар че поне е мъничка. Така че и тя е подредена.

Аз лично бих ги класирал Английската в Касерта > Д'Есте > Версай > Френската в Касерта (При това съм бил в Касерта през зимата!)

Edit: В Тиволи Вила Грегориана е твоето място ;) 

 

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Неапол е може би едно от най-евтините места за хапване в Италия, по крайбрежието и на Капри е по-скъпо.

Капри е скъпо за спане, но ако намерите изгодна оферта мисля, че си струва да останете.

Иначе до места с гледки се стига лесно пеша от площадчето с църквата

Едно от нещата, които да пробвате в Неапол е бабА

xl_10499_baba-finedininglovers-TP.jpg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , bad kid каза:

Неапол е може би едно от най-евтините места за хапване в Италия, по крайбрежието и на Капри е по-скъпо.

Капри е скъпо за спане, но ако намерите изгодна оферта мисля, че си струва да останете.

Иначе до места с гледки се стига лесно пеша от площадчето с църквата

Едно от нещата, които да пробвате в Неапол е бабА

xl_10499_baba-finedininglovers-TP.jpg

 

 

 

Ами не е изобщо евтина оферта това Капри. 90 евро е стаята, която съм запазила, с някаква закуска на красива тераса. И оценка над 9.  Това е много над обичайния ми бюджет за хотел, които се преглъщат, ако има какво да правим на острова и ни е много приятно. Тоест ако се преструвам, че това е цената на изживяването, а не на стаята, сме ок. Може да си напълним една чанта с прошуто и моцарела и бутилка лимончело и да си правим пикник на някой склон. Ама пък склонове с гледка има и извън острова. 

Ако отидем за ден, а платим 50-55 за нощувка на брега, реално сме спестили 40 евро, които ще изхарчим за друго. При сходни цени в заведенията по крайбрежието и на острова.  

Много смятане има около това пътуване :) Капри може изцяло да отпадне, а да ползваме безплатна неделя от месеца за посещение на някакви интересни обекти по брега, а втория ден за още някой трек или обиколка с корабче.

Или пък още по-икономично да спим в Неапол и да отидем за малко до Капри с ферибот.

 

Връзка към мнение
преди 34 минути , bad kid каза:

Едно от нещата, които да пробвате в Неапол е бабА

Никой не искам да ангажирам с мнението си, но това е може би най-гадното нещо, което съм пробвала в Италия :girlumbrage:

От сладките неща освен традиционното джелато, в района ми допадна тортата капрезе, тирамисуто и разни десертчета с лимонов крем :) Като ястия освен задължителната пица в Неапол, може да пробвате равиоли капрезе, някакви рибки с маслено-лимонов сос, ризото/паста с морски дарове и т.н. Ако ви влече и салата капрезе, поднесена на шиш...

 

На Капри има местенца, където да се хапне на нормални цени, просто вероятно няма да са на главните площади или с мега яката гледка. То в Позитано/Амалфи на топ локациите няма да е по-бюджетно. Ако ходите до Соренто, може оттам да си направите дей трип до Капри, с бързите ферита е ~ 20 мин. в посока.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 10 минути , Carrie каза:

Никой не искам да ангажирам с мнението си, но това е може би най-гадното нещо, което съм пробвала в Италия :girlumbrage:

От сладките неща освен традиционното джелато, в района ми допадна тортата капрезе, тирамисуто и разни десертчети с лимонов крем :) Като ястия освен задължителната пица в Неапол, може да пробвате равиоли капрезе, някакви рибки с маслено-лимонов сос, ризото/паста с морски дарове и т.н. Ако ви влече и салата капрезе, поднесена на шиш...

 

На Капри има местенца, където да се хапне на нормални цени, просто вероятно няма да са на главните площади или с мега яката гледка. То в Позитано/Амалфи на топ локациите няма да е по-бюджетно. Ако ходите до Соренто, може оттам да си направите дей трип до Капри, с бързите ферита е ~ 20 мин. в посока.

И на мен ми изглежда като изсъхнала тулумбичка, но не мога да отхвърлям всеки съвет в темата :)  Аз обичам сладкиши с крем, а всъщност мога спокойно да прекарам времето си в Италия без да изям и едно сладко нещо. Последно за Флоренция твърдо реших да опитам поне 3 десерта, по един на вечер и си тръгнахме, без нито една хапка сладко. Е, на закуска имаше яйчен кейк и плодов пай, значи лъжа.

Изброеното меню е по мой вкус обаче.

В Соренто засега ни се падат петък и събота и няма пукнат хотел на цена около 50 евро. Чудя се за друга база, но още не си знам програмата, за да търся подходящо от транспортна гледна точка място. Даже проверих всички препоръчани във темата на Рейни и не намерих под 300 лв, което е стресираща цена, явно нещо се е променило след посещенията или е от сезона. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Бабата е сладкиш напоен с ром уж или поне някаква подобна есенция, но идва едно горчиво такова :blink: Просто може да пробвате някое мъничко за начало, много от десертите ги предлагат в мини-вариант (sample size) :)

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

БабА е отвратителен сладкиш, но аз по принцип ненавиждам всичко, което е сладко и сиропирано. Жена ми го обожава и беше много доволна, когато преди две седмици тая чудесия ѝ я намерих в една квартална сладкарница във Верона при моите нощни скитания :D Аз бях не по-малко изненадан да намеря този десерт толкова далеч на север. Но вие вероятно още в Сицилия ще го опитате - бабА се води типично неаполитански, но в цяла Южна Италия се намира лесно.

На Капри не сме ходили - ние бяхме за три нощувки и максимално се възползвахме от Кампания АртеКард. Но и домакините ни в Неапол, и повечето от италианските ми студенти (а такива имам много) бяха на мнение, че Капри е капан за туристи и ме съветваха, ако ще ходим на остров, да изберем Иския. 

Наясно съм, че Капри напролет ще ти хареса повече от Помпей, ама все пак... При безплатна неделя особено ;)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Carrie каза:

Никой не искам да ангажирам с мнението си, но това е може би най-гадното нещо, което съм пробвала в Италия :girlumbrage:

 

На мен ми приличаше на сиропиран поизсъхнал козунак:). Иначе пица и "home vine" бяха прекрасни. Само да не сядате в прехвалени заведения за туристи.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен бабА ми харесва и за това препоръчвам, по декуманите в Неапол се предлага за евро парчето.

Но пък друг характерен за Соренто продукт - лимончелото, изобщо не ми е по вкуса.

Колкото до нощувките за мен идеална база е Неапол, но пък знам, че на много хора там не им харесва особено, та е въпрос на предпочитание

Връзка към мнение
Цитат

...В Соренто засега ни се падат петък и събота и няма пукнат хотел на цена около 50 евро. Чудя се за друга база, но още не си знам програмата, за да търся подходящо от транспортна гледна точка място. Даже проверих всички препоръчани във темата на Рейни и не намерих под 300 лв, което е стресираща цена, явно нещо се е променило след посещенията или е от сезона. "
 

Пробвай да си харесаш нещо в Кателамаре ди Стабия, Вико Екуенсе или Пиано ди Соренто - в тези селища има доста хотели на прилични цени, а от тях до Соренто има влак на всеки час, ако не и по-начесто. Билетът струва 3-4€.

 

Цитат

Но и домакините ни в Неапол, и повечето от италианските ми студенти (а такива имам много) бяха на мнение, че Капри е капан за туристи и ме съветваха, ако ще ходим на остров, да изберем Иския. 

Не съм съгласна! Капри си е Капри, а Иския си е Иския. И двата острова са хубави, макар и различни. Разбира се, че Капри е отработен капан за туристи, но никой не ви кара насила да купувате нещо от там, просто отивате да се разходите и да се насладите на природна красота. Разликата е, че Капри може да се обходи кажи-речи целия за един ден, но за Иския един ден е невъзможно, не само защото е по-голям, а и защото има повече селища, по-насечен ландшафт, някой-друг добър естествен плаж и изобщо повече за гледане.

 

Цитат

БабА е отвратителен сладкиш..."

Абсолютно вярно! Отвратителен вкус, поне за мен.
Aз бих препоръчала "дзеполе" (zeppole, ударението е на първото е) - това е принципно италиански сладкиш, но е особено харесван в Наполи и района. Естествено, всеки регион в Италия влага нещо си свое в дзеполе, но специално в Наполи той задължително е с крем и поръсен обилно с пудра захар. Традиционно се подарява и задължително се яде в деня на Св. Джузепе, когато е и именния ден на всички, които се казват Джузепе. Този ден е 19 март.

Така изглеждат наполетанските дзеполе:
 

FINEST1075_soft.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря @iaia_mama!

 

Аз се загледах в Бомерано. Ние сме без кола и никога не сме спали в селце в Италия, много изкушаващо ми звучи. Предполагам, че все някак ще се доберем до там, а първия ден ще прекараме в спускане до Позитано. Чудя се вторият ден как да го прекараме и дали има още някой пешеходен маршрут. Обаче ако е просто пункт около известна пътека и вечер рискуваме гладна смърт, няма да е добра идея. 

 

Видях добре оценени места за приемливи цени в Vico Equense.  Този район по-живописен ли е от Бомерано?

Връзка към мнение

С около седмица се разминаваме за "Пътеката на боговете". 

Може да погледнете http://rifugiodeglidei.it/ за след разходката по пътеката. В един от вариантите бях планирал там 1-2нощувки.  Мисля, че би било приятно да се преспи там, а на другия ден през Позитано към Салерно или Соренто. Позитано би могло да се види и в един ден с пътеката, ако я минете примерно до обяд. Наистина нощувките по costiera Amalfitana са сериозно перо в бюджета. 

Понеже и аз си пиша сега домашното за нашето ходене, ето някои детайли за препоръчвани вкусотии:

 - местно сирене - provolone (del Monaco); 

- местно вино - lacrima Christi(сълзата на Христос);

- сладкиш gianduja.

- в Неапол - soppa di mare в нетуристически заведения

С уговорката, че никое от посочените не е пробвано лично :)

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt, знам, че вече си прочела темата ми - радвам се, че ти е помогнала или ще ти помогне :) 

 

Аз съм потресаващо очарована от Амалфийското крайбрежие... Още няколко стотинки от мен: 

 

- Аз се фокусирах върху Амалфийското крайбрежие и отделих няколко часа на Неапол само - за разходка в стария град и една изумителна пица с вино. Трябва да избирате, не може всичко.

- По аналогия на горното игнорирах исторически забележителности и грам не съжалявам... Някога ако ида отново в Неапол - сигурно ще - може и да се разходя и до там. Този път исках само dolce vita.

- Соренто е изключително местенце и за отсядане, и за отправна точка. Виждам, че цените са вече стресиращи - аз наех моето B&B много рано. За четири вечери платих EUR280, ако не ме лъже паметта. Ако няма, то други магеланци са дали разни идеи... 

- Отделете на Амалфийското крайбрежие поне два пълни дни - единият ден едната част, на другия - другата, още повече ако планирате трекинг. Смесете лодки и автобуси (явно кола няма да взимате). Ще се размажете от кеф. Не го препускайте, няма смисъл... 

- Капри е очарователен! На мен ми харесва идеята ви, но спокойно може и  без нощувка там, освен ако нямате конкретна цел. Тоест, за мен един ден му е достатъчен, за да го подушите и усетите. 

 

Ако знаеш как ти завиждам за емоцията, която те очаква! 

Връзка към мнение

Оххх, аз не знам кое по-напред да ви препоръчам, много ви е малко времето, но общо взето, мнението на master_of_germs  се припокрива с моето. Аз по лични причини много се впечетлих от амфитеатъра в Капуа, Касерта беше много приятна изненада, а и след една книга (Легенда за Сан Микеле, на Аксел Мунте) не спирам да препоръчвам вила Сан Микеле на Капри.  Бяхме с кола там, та за транспорт не мога да се изкажа, но и без него, Кампания АртеКард беше достатъчно изгодна и си изби парите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз малко такава една препоръка ще изпляскам, за заведение в Трастевере, без да съм я проверила лично, обаче просто нямаше кога. Препоръчано от приятел, който живее в квартала, ресторантчето е леко забутано, встрани от туристическия поток, като минахме покрай него дори не разбрахме, че има заведение там (ни табела, ни нищо). Много ми се искаше да го пробваме, но работи само по няколко часа вечер (от 7 до 11), а ние имаме вечерен час заради дребното. Сега виждам на страничката им, че отварят по обед и уикенда. Самата уличка обаче не ми се стори много приятно място, а и май месец ще е по-хубаво да се седне някъде навън, освен ако не е заради самата храна...

Редактирано от searus
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Цитат

Видях добре оценени места за приемливи цени в Vico Equense.  Този район по-живописен ли е от Бомерано?

Бомерано си е едно село, а Вико Екуенсе е градче с чар и много добра локация, а като се има предвид, че влакове минават към и от Наполи през половин-един час, определено е за предпочитане. Определено бих предпочела Вико Екуенсе. А Мета ди Соренто и Пиано ди Соренто са най-удобни при бюджетно пътуване. Заедно със Сант'Аниело тези градчета са като сателитни на Соренто и, де факто, те са дори на пешеходно разстояние от Соренто. При добро желание и достатъчно време можете да се движите и пеша вместо с влак или автобус (има градски автобус, който ги обикаля всичките). Аз съм го изминавала пеша това разстояние - около 5-6км е от Соренто до Мета или Пиано ди Соренто. 

 

Цитат

местно вино - lacrima Christi(сълзата на Христос);

 

Бяло, розе и червено вино, като за червеното се смята, че такова или много подобно са пили още по времето на Римската империя, защото са открили някакви остатъци от такова вино в древни съдове за вино от 5 век пр.н.е. Бялото и розето са по-съвременни варианти. На мен най-ми допада червеното. Розето има някаква плодова нотка, но пък е универсално за всякакво ядене. Бялата "сълза" на мен лично ми киселее леко и има плодово-флорален вкус. Определено най-високо оценявам червената "сълза Христова"  :)

Цитат

Касерта беше много приятна изненада..

Потвърждавам! Касерта е неочаквана приятна изненада. Дворецът е доста добър, самият парк е много голям и уморителен за обикаляне пеша, а и не толкова интересен (според мен), но дават колела под наем или файтончета срещу допълнително заплащане, разбира се. Но пък Английската градина в началото на месец май е най-пищна и красива и си струва да се види. Каскадата водопади - също. Често там се правят свадбени фотосесии при хубаво време.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен също най-много време трябва да се отдели на Амалфийското крайбрежие. Горещо препоръчвам един апартхотел в Позитано , в който бяхме за седмица - La Caravella Positano. Много удобно място и прекрасна почивка . Е не е евтино, но все пак зависи от сезона. В юни беше поносимо, така че виж и вариант за апартхотел. Доста често са по-добри цени от апартаментите в Airbnb в добрите места в Амалфийското крайбрежие. Казвам го, за да провериш как е спрямо Соренто като възможности - Соренто е удобно, но в Амалфи и Позитано усещането е по-друго.

Връзка към мнение

Аз имам един малък въпрос в страни от основната тема:  Явно ще имаме 1 нощувка в Неапол, най-вероятно ще идваме с влак от Сорено/Салерно или фери от Капри (гледам, че са близко пристанището и централната гара). Та, кой район според вас е най-удобен за спане?

Редактирано от Gentleman Basta
Връзка към мнение

Аз понеже само си мислех, че имам програма, но сега се разкъсвам от колебания, може ли някой да ми разкаже за Иския? Не вярвам, че Капри няма да ни хареса, просто вече ми омръзна, а не съм ходила :)

Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

Аз понеже само си мислех, че имам програма, но сега се разкъсвам от колебания, може ли някой да ми разкаже за Иския? Не вярвам, че Капри няма да ни хареса, просто вече ми омръзна, а не съм ходила :)

Капри е прекрасен остров. Пренаселен и мнооого скъп - да. Вкусен - много. Просто ти (и цялото магеланско войнство) искаш да имаш изключителни права на емоционални открития - а в Европа това е кауза пердута - невъзможна - каквото там :) 

Не казах нищо за Иския. Просто споделих мисли. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , Гост каза:

Капри е прекрасен остров. Пренаселен и мнооого скъп - да. Вкусен - много. Просто ти (и цялото магеланско войнство) искаш да имаш изключителни права на емоционални открития - а в Европа това е кауза пердута - невъзможна - каквото там :) 

Не казах нищо за Иския. Просто споделих мисли. 

Да, така си е. Просто това, че на всички им харесва и го препоръчват, ми прави програмата твърде предвидима, лесна, изпълнима, логична. А аз ... ми не искам. Искам нещо да се обърка, да ме изненада, да изисква ровене... 

 

За Иския научих, че има термални извори, на които няма да отидем, плажове, за които не сме точно в сезон, хълмчета с неизвестна гледка и едно островче -замък. Последното е и притегателната сила, защото до Мон Сен Мишел няма да стигна скоро и това мъниче ми човърка съзнанието. Иначе не обичам крепости и замъци, нямам въображение да си представям миналото или какво му е било непревземаемото. Но това е едно такова, в морето, романтично :) 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Да, така си е. Просто това, че на всички им харесва и го препоръчват, ми прави програмата твърде предвидима, лесна, изпълнима, логична. А аз ... ми не искам. Искам нещо да се обърка, да ме изненада, да изисква ровене... 

 

За Иския научих, че има термални извори, на които няма да отидем, плажове, за които не сме точно в сезон, хълмчета с неизвестна гледка и едно островче -замък. Последното е и притегателната сила, защото до Мон Сан Мишел няма да стигна скоро и това мъниче ми човърка съзнанието. Иначе не обичам крепости и замъци, нямам въображение да си представям миналото или какво му е било непревземаемото. Но това е едно такова, в морето, романтично :) 

 

Не ходи в Италия - целият свят я знае, начело с Магеланци, няма ровене, няма дявол... :biggrin:

П.П. Обожавам Италия. 

П.П.П. Закачам се, прощавай. Амалфийското крайбрежие е магия. Да не ти пука от каквото и да е. Просто го изживейте. 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.