Прескочи до съдържание

Самолетен билет София - Рейкявик


Препоръчани мнения

Здравейте група, търся самолетен билет от София до Рейкявик (Исландия) за следните дати:

07.07.2018 - 15.07.2018

Потърсих в разни сайтове, но много скъпо ми се вижда. Например с Луфтханза излиза 550 евро в двете посоки. Всъщност колко е нормалната цена за тези билети? Ще се радвам на всякакви препоръки.

Редактирано от Bell@
Връзка към коментар

elateq, благодаря! Още един въпрос, това постижимо ли е, предвид това че има смяна на компании и ще трябва сигурно и багажа да се прехвърли:

 

8     Su 09:00 Reykjavik KEFReykjavik (Keflavik) KEF 12:55 London LTNLondon (Luton) LTN U22296 easyJet Live! €47.13 Book flight

7 0:55 h   Su 13:50 London LTNLondon (Luton) LTN 19:00 Sofia SOF W64306 Wizz Air Live!

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 38 минути , Bell@ каза:

elateq, благодаря! Още един въпрос, това постижимо ли е, предвид това че има смяна на компании и ще трябва сигурно и багажа да се прехвърли:

 

8     Su 09:00 Reykjavik KEFReykjavik (Keflavik) KEF 12:55 London LTNLondon (Luton) LTN U22296 easyJet Live! €47.13 Book flight

7 0:55 h   Su 13:50 London LTNLondon (Luton) LTN 19:00 Sofia SOF W64306 Wizz Air Live!

Аз лично не бих рискувала, защото ако има някакво закъснение на предишния полет, а вие сте и с багаж следващия полет ще изгори. Гледам малко по-нагоре, че има опция със следващия полет от Лутън в 21:40, въпреки че има близо 9 часов престой, си е доста по-сигурно.

 

P.S Не знам, как са цените ако се мине през други сайтове.

Връзка към коментар

То ако имате поне 1 голям куфар със сигурност е по-добре да вземете за 550евро от Луфтханза...

 

EDIT: 517 евро, сега проверих.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Не са точно вашите дати, но виж каква оферта излезе.

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-super-cheap-flights-from-london-to-iceland-for-only-21/

 

Предполагам не е трудно да се намери бюджетен вариант Сф-Лондон.

Връзка към коментар

Нормален билет с багаж беше около 300-350 евро, когато летяха Ер Берлин. Изглежда скъпо на пръв поглед, но ако имаш куфар, само той ти е поне 150 евро с лоу костовете, а лятото и останалите отсечки не са супер евтини. Сега може би тази цена е скочила на 550. Все пак погледнете azair за прекачване с лоу кост, и ако може да се поберете няколко човека с един куфар ще спестите. 

 

 

Връзка към коментар

Ох, и това прекачване ме притеснява. Отделно лоу кост не им дреме за закъснения и отменени полети и може да стане много "весело". Та тези пари дето ще ги спестим май май не си заслужава.

За нормалните компании кой сайт ще препоръчате? Че Луфтханза нещо не ми харесват с този среднощен полет на връщане.

Връзка към коментар
преди 20 часа, Bell@ каза:

Ох, и това прекачване ме притеснява. Отделно лоу кост не им дреме за закъснения и отменени полети и може да стане много "весело". Та тези пари дето ще ги спестим май май не си заслужава.

За нормалните компании кой сайт ще препоръчате? Че Луфтханза нещо не ми харесват с този среднощен полет на връщане.

Вариантите са полети на един билет от България са ограничени и както виждаш много скъпи, а може и да са неудобни. Ако те притесняват прекачванията с лоу костове, може да направиш междинна нощувка или две някъде. 

Връзка към коментар

Да, сега обмислям варианта през Дъблин. До там с Райън и после до Исландия с WOWair. На връщане понеже връзката не е удобна трябва да се направи нощувка, а може и няколко :) Ирландия също ми се вижда много интересна дестинация. Сега ще попрочета какво може да се прави там.

За Исландия как ще е времето в началото на септември?

Редактирано от Bell@
Връзка към коментар
преди 10 часа, Bell@ каза:

Да, сега обмислям варианта през Дъблин. До там с Райън и после до Исландия с WOWair. На връщане понеже връзката не е удобна трябва да се направи нощувка, а може и няколко :) Ирландия също ми се вижда много интересна дестинация. Сега ще попрочета какво може да се прави там.

За Исландия как ще е времето в началото на септември?

Дъждовно и ветровито и такова е целогодишно :) Майтапа настрана, в известна степен наистина е така, но началото на септември е чудесен период - денят е с прилична дължина, започва сезонът на сиянията, летните тълпи са си тръгнали. Пускаш си тема в подфорум Исландия и ще раздъвчем всичко :)

Връзка към коментар

Разцъкай и EasyJet.com 

През Лондон, Единбург, Манчестър...

EasyJet са удобни, защото наведнъж могат да се купуват различни билети - от/до различни летища и така билетите стават по-евтини (те имаха някаква такса при купуването от сайта им)

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Разцъкай и EasyJet.com 

През Лондон, Единбург, Манчестър...

EasyJet са удобни, защото наведнъж могат да се купуват различни билети - от/до различни летища и така билетите стават по-евтини (те имаха някаква такса при купуването от сайта им)

 

В края на ноември 2017 г. имаше билети по 50 - 60 евро двупосочно от Лондон до Рейкявик за дати от април до юли 2018 г. включително.

Най-ниската цена, която съм срещал е била  около сто паунда от София и обратно с една нощувка в Лондон с Изиджет, а с без нощувка  с дълги прекачвания и два превозвача около 150 евро.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Таньо каза:

В края на ноември 2017 г. имаше билети по 50 - 60 евро двупосочно от Лондон до Рейкявик за дати от април до юли 2018 г. включително.

Най-ниската цена, която съм срещал е била  около сто паунда от София и обратно с една нощувка в Лондон с Изиджет, а с без нощувка  с дълги прекачвания и два превозвача около 150 евро.

Да допълня @Таньо:

Да, има по един ден престой в Единбург и Манчестър, но за нас това е по-скоро ефект, а не дефект. Не сме били в тези градове. :)

 

Малко вероятно е да попаднеш на такива цени. Все пак март не е юли.

Дано да имаш късмет. :) 

Връзка към коментар

Summer! Germany to Iceland from only €129 with checked bag!

Travel dates:
July – August 2018

Routing and sample dates:
Dresden – Reykjavik – Dresden Jul 11-19, Jul 25- Aug 2 
Nuremberg – Reykjavik – Nuremberg Aug 18-23, 18-26, 18-29

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/summer-2018-germany-to-iceland-from-only-e129-with-checked-bag/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.