Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте! Предстои ни екскурзия до Атина по време на Великденските празници.Престоят ни там ще е една седмица,бихте ли ми препоръчали забележителности,които задължително трябва да се посетят? Искам и да попитам до кои острови наблизо можем да отидем,примерно за ден с ферибота...

Връзка към коментар

Здравей и добре дошла- Акропола , площад Синтагма, хълма Ликавитос, квартал Плака, Кулата на ветровете, храма на Зевс, Древната Агора, Архелогическият музей и Новият музей на Акропола...няма как да скучаете в Атина.Вляво от площад Синтагма  тръгват и автобусите за Сунион, където можете да разгледате прекрасния храм на Посейдон. Билетът струваше 14 евро отиване и връщане преди 1 година. Входът - 8 €. Препоръчвам с две ръце Новият музей на Акропола. Вход само 5 € . 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря за изчерпателния отговор :) Доста полезна информация,от която с удоволствие ще се възползваме и ще се постараем да не пропуснем някоя от изброените забележителности B)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, предстоят ми два пълни дни в Атина и съм почти наясно със себе си къде искам да заведа домочадието : Акропола и Партенона, хълма/върха Ликавитос, храма на Зевс, античния стадион в съседство, евентуално Националните градини. Също така, заради децата, ще се ходи до Пирея за да се видят големите круизни кораби и до площад Синтагма за смяната на войниците. Покрай хапването и сувенирите ще се мине и през Монастираки и/или Плака. Сега въпросите:

1. Как мислите постижимо ли е за два дни

2. Не мога да открия адекватни цени за билетите по тези забележителности, за повечето дори не мога да разбера дали са free или не...

Редактирано от КолЮ
Връзка към коментар

20€ е цената за Акропола. Има комбиниран билет за 30€,  който важи за няколко дни и включва още забележителности.

 

Музея на Акропола се плаща отделно. Вече  е на ново място в близост,  но извън архелогическия комплекс.  Струва 5€.

 

Два дни според мен са предостатъчни за набелязаните неща ако е за възрастни хора.  С деца не знам :)

Редактирано от stanimir
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Цената на Акропола зависи от сезона. От 1 ноември до 31 март е намалена на 10 евро, иначе си е 20 справка
Относно круизните кораби на Пирея - не очаквайте много. Пристанището е огромно и лично мен изобщо не ме впечатли. 

Връзка към коментар

Големите кораби май са лятото. Не ми се вярва сега да има от тях. Пристанището е доста голямо и големите круизни кораби са в далечината. Може на децата да има харесат корабите които пътуват до Крит и другите острови. Повечето тръгват рано сутринта, а сигурно след обяд идват пристигащите. Може да стане така, че да не видите големи кораби. Е, все някой ще е там. 

 

Националнта градина и Ликавитос са безплатни. 

 

Май ще направиме магеланска среща в Атина. Ще има и други в Атина по празниците.

 

Смяната на войниците е най-впечатляваща в неделя, 10:20 до колкото си спомянм. В неделя има и оркестър. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря много за препоръките,надявам се да натрупаме чудесни спомени! За съжаление,неколкократно ме предупредиха,че по Великден гърците почиват активно и се страхувам дали това няма да се отрази на нашата жажда за забележителности...

Връзка към коментар
преди 7 минути , КолЮ каза:

Някакви гръцки инфо сайтове обясняват колко трудно е да се качиш пеша на Ликавитос. Така ли е наистина или просто маркетинг целящ запълване на фуникуляра?

Не е трудно, има си добре направени пътеки и стъпала, за млад човек е напълно ок.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Всичко набелязано беше посетено, че и нещо отгоре... Обаче ми се оказаха криви сметките за градския транспорт и в частност детските билети. Като резултат имам за подаряване предплатена детска карта с останали 5 или 6 пътувания. Ако на някой му е нужна, нека да сподели...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.