Прескочи до съдържание

Пътешествие по нова година


Препоръчани мнения

Не знам, аз чета темата и оставам с усещане, че пътуваме по различни места в този период. Досега не ми е направило впечатление да има завишаване на цените между Коледа и Нова година. Напротив, навсякъде попадам на намаления. За тълпите туристи също не съм съгласен, но явно сме имали късмет и не сме попадали на организирани туристически групи...

E, няма се предвид че едно ядене в ресторант е по-скъпо около Нова Година, по-скъпи са самолетните билети примерно, защото много хора пътуват тогава. Ако обаче планираш отрано или имаш известна гъвкавост не е толкова страшно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами това със лишаването от "празничната" вечеря как става точно? Може би нямам опит по света, но поне в България изглежда, че няма как да ти се размине. То тия куверти са си един вид минимална граница на харчове поставена от собственика на заведението, от там нататък дали ще ядеш трите салати и четирите основни, без никакъв алкохол включен си е твой проблем. 

 

Та, има ли заведения по света, които по нова година си работят на нормален режим и нормални цени?

Връзка към коментар

E, няма се предвид че едно ядене в ресторант е по-скъпо около Нова Година, по-скъпи са самолетните билети примерно, защото много хора пътуват тогава. Ако обаче планираш отрано или имаш известна гъвкавост не е толкова страшно.

 

Именно ранното планиране е в основата на успеха. И още нещо, което и друг път съм споделял. Има една ясна зависимост, че цената на самолетните билети в тези периоди е по-висока в обратна посока, защото голяма част от нашите сънародници се връщат в България. Когато пътуваш от София около Коледа и се връщаш обратно около Нова година, обикновено цените са съвсем прилични, особено ако билетите се купят през лятото... ;)

Връзка към коментар

Аз така се заплеснах по пътеписите на Roje, че не съм понаписал и аз нещо :). Но по повод на Нова Година ми се ще да добавя, че най-зрелищното й посрещане съм имал на площадите в Сингапур. Това наистина е феерия. Пожелавам на всички, които още не са опитали една топла нова година. Усещането просто е различно.

Не че не става и на друг голям празник - стига за местните да е празник :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами това със лишаването от "празничната" вечеря как става точно? Може би нямам опит по света, но поне в България изглежда, че няма как да ти се размине. То тия куверти са си един вид минимална граница на харчове поставена от собственика на заведението, от там нататък дали ще ядеш трите салати и четирите основни, без никакъв алкохол включен си е твой проблем. 

 

Та, има ли заведения по света, които по нова година си работят на нормален режим и нормални цени?

 

На нас храната тогава не ни беше фокус и сме се хранили в заведения, които не работят цялата новогодишна нощ. След това приготвяне в хотела, бутилка шампанско в раницата и навън - по площади и централни улици където тече купонът. Като ни стане студено влизаме в някой пъб или клуб. Наистина доста от тях са с предварителни куверти и резервация, но се намират (обикновено) и на свободна консумация и нормални цени. Веднъж малко необмислено останахме в едно неголямо градче в Хърватска. Оказа се, че единственото заведение, което ще работи на Нова Година е  едно заведение на площада. Имаше куверт, неголям,  който включваше студен бюфет (доста разнообразен) + плюс някакви питиета. Ние бяхме май единствените чужденци и като такива привличахме всеобщото внимание и гостоприемство. Завързахме сума ти контакти, танцувахме, мезихме, като ни омръзне излизахме навън, където имаше  друга програма и фойеверки.

 

Ако искаш обаче официална Новогодишна вечеря, тогава май неизбежно трябва да резервираш със съответния куверт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-скоро идеята ми беше новогодишната вечер да не е по-различна от петък вечер да речем, не пречи да се хапне и пийне на заведение и ресторант, но без да бъдеш принуждаван да плащаш куверт. Ама явно пиниза със шампанското и площада е опцията :)

Връзка към коментар

Ами кажете си мненията за този феномен.

 

За коя Нова година питаш? Аз зная един, който твърдеше, че много мрази пътуванията по Нова година, обаче отиде в Китай през февруари и се оказа, че такова, нали... четвъртит.

;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За коя Нова година питаш? Аз зная един, който твърдеше, че много мрази пътуванията по Нова година, обаче отиде в Китай през февруари и се оказа, че такова, нали... четвъртит.

;)

 

Абсолютно резонен въпрос :) Сега се замислям, че сигурно би ми било интересно по тяхната нова година...а кой знае колко е по-различна от нашата :) Макар че съм чувал, че големите градове се изпразват, всичко скача на влаковете и самолетите и ако планираш някакъв транспорт е шок и ужас...

Връзка към коментар

Хименно :) Аз за Китай зная, че по време на новогодишните празници търговията и транспортът почти замират, а преди и след тях влаковете и магистралите са претоварени с народ. За неподготвен турист преживяването може да се окаже доста неприятно, когато установи, че действителността няма нищо общо с плановете му. От друга страна, има шанс да види незабравими празнични гледки и събития :)

В тоя ред на мисли предлагам да помислиш за страничка с информация за националните и религиозните празници по света, както и за климатичните сезони. От лични наблюдения зная, че много често хора, които заминават за някое далечно място, не са много наясно какво точно ги очаква там. Това важи особено силно за Азия, както и за местата в Южното полукълбо.

 

:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нова година прекарваме с приятели в домашна обстановка. Сега като сме с деца почти няма друг вариант.

Гледах цените евентуално да комбинираме със ски курорт и се отказах. Нещо откачено.

Хубавото засега е, че поне ски картите не ги вдигат за Нова Година, та ще се покара през почивните дни.

Редактирано от georgiev
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Нова година в някоя хижичка, пред каминката с чаша червено винце и добри приятели, а навън да трупа бял пухкав сняг :)

 

Ако все пак ми се наложи да пътувам някъде, определено бих си взела напитката в раничката и на площада :drinks:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.