Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте.

Аз съм един любопитен пътуващ с около 40 полета само в Европа, последния път друсна и малко се депресирах, та от тогава имам лек страх от летене, знам татистиката, че от 2015та в Европа няма полет с инциденти и затова отново искам да пътувам.

Прочетох доста теми и не мисля да губя време с моята личност, а директно минавам към въпросите и предложенията.

Търсих от тия сайтове - търсачки, но нищо не открих, едно че е на португалски или испански, ползвам транслатор не е проблем, но ако резервирам тия посредници кога потвърджават дали билета е издаден?!

Също така като въведа типа карта, цената се качва, кога идва тая отстъпка и как се разбира ,че я има. Хубаво конвертирам валутите, но нищо не намирам по-евтино.

Относно картите също имам само Виза Електрон на ЦКБ и MasterCard от Skrill. Като за начало каква да си извадя следваща карта за да минава и да има отстъпки - никъде не видях раздел конкретно съчетано така като таблица примерно за улеснение.

Така ли само се намират по-евтини полети с чуждо ай пи и впн. Аз имам на Аваста и в браузъра знам как се сменя без проблем.

Как се получава билета от тия последници, веднага ли се получава потвърждение, какви са проблемите възможни - защото искам като резервирам да знам, че има 100% билет. Чекирането кой го прави - искам аз.

Дайте ми някакъв пример как мога да достигна при цена от 50-100Евро до билет за 0-6 или минус Евро?! Възможна ли е такава голяма отстъпка или по 10тина Евро да очаквам намаления?!

Бос съм виждам тука, че се радвате и намирате, но аз нищо не намирам и се чувствам супер тъпо и не на място :D

 

Примерно искам да пътувам София-Атина-Родос и обратно или Солун-Родос 21-25ти Май. може и близки дати по към юни.

Как може да си намеря по-евтин от на авиокомпанията step by step ?!

Много ще се радвам на някой да му се занимава и да отговори дори и на един от въпросите и разсъжденията ми.

Също така , ако има написано някъде от къде да започна да чета ?!

 

 

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Здравей и добре дошъл. 

По въпросите, ръководство стъпка по стъпка няма, нещата се променят бързо, чети тази тема 

Но, цена 50-100 евро няма как да стане 0-5 евро. Тия отстъпки са фиксирани обикновено, по 5-10-20 евро. Отстъпката за всеки различен случай е с различна карта, обикновено я пише, примерно Мастеркард Дебит - надценка 0, всички други - надценка 20. Затова като избереш троя тип карта цената се качва. Тия неща също се променят непрекъснато, така че няма как някой да направи таблица коя карта къде минава и каква отстъпка дава.

В темата има едно препоръчано мнение (най-отгоре на всяка страница), където тези неща са систематизирани за един конкретен ден, но много бих се изненадал, ако са останали същите досега.

Връзка към коментар
преди 9 часа, vinidj каза:

Търсих от тия сайтове - търсачки, но нищо не открих, едно че е на португалски или испански, ползвам транслатор не е проблем, но ако резервирам тия посредници кога потвърджават дали билета е издаден?!

Зависи от сайта, зависи и от авиокомпанията. Може да се наложи да почакаш няколко часа, но мисля че повечето изкарват билета автоматично и веднага. 

 

преди 9 часа, vinidj каза:

Също така като въведа типа карта, цената се качва, кога идва тая отстъпка и как се разбира ,че я има. Хубаво конвертирам валутите, но нищо не намирам по-евтино.

Както е писал neuromancer, отстъпката идва като въведеш точния тип карта. Т.е. ти виждаш дадена цена, ако имаш нужната карта за нея ще остане същата. Ако въведеш друга карта цената ще скочи. 

 

преди 9 часа, vinidj каза:

Относно картите също имам само Виза Електрон на ЦКБ и MasterCard от Skrill. Като за начало каква да си извадя следваща карта за да минава и да има отстъпки - никъде не видях раздел конкретно съчетано така като таблица примерно за улеснение.

 

Сменят се постоянно, в момента са вървежни Visa Debit и MasterCard Credit, но това може да е в момента, утре да е друго. Имай предвид, че в повечето случаи дадена карта може да се ползва еднократно. Visa Debit в момента се вади лесно онлайн от https://virtualcard.ccbank.bg/

 

 

 

преди 9 часа, vinidj каза:

Как се получава билета от тия последници, веднага ли се получава потвърждение, какви са проблемите възможни - защото искам като резервирам да знам, че има 100% билет. Чекирането кой го прави - искам аз.

Както писах - зависи от сайта и авиокомпанията. Но или се получава веднага или скоро след това. Чекирането винаги го правиш ти. 

 

преди 9 часа, vinidj каза:

Дайте ми някакъв пример как мога да достигна при цена от 50-100Евро до билет за 0-6 или минус Евро?! Възможна ли е такава голяма отстъпка или по 10тина Евро да очаквам намаления?!

 

В общия случай средно е около 10-ина евро. Случват се и по-големи отстъпки, по-малки също, но пак зависи много от комбинацията сайт-авиокомпания-конкретен билет. 

 

преди 9 часа, vinidj каза:

Как може да си намеря по-евтин от на авиокомпанията step by step ?!

 

Коя е авиокомпанията?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.