Прескочи до съдържание

Бали - 10 нощувки


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Реших да пусна отделна тема за Бали, а на по-късен етап и за Япония, т.к. въпреки че са в едно пътуване, двете дестинации са доста различни. 

 

Пристигаме на 21.09 сутринта 08:10 в Бали:

 

   -  Трансфер до Убуд и 4 нощувки там.

   -  25.09 - 2 нощувки някъде извън Бали. Мислехме да летим до Джогджа и да обиколим храмовете Боробудур и Прамбанан за това време. 

   -  Връщане в Бали и още 4 нощувки там. Вероятно плажна дестинация - Санур, Семиняк, Джимбаран.

 

В тази връзка имам няколко въпроса:

 

 - Ако правим 2 нощувки в Джогджа дали има опция да осъществим полетите до там и обратно само с ръчен багаж и да оставим големите куфари някъде на съхранение в Бали ?  Защото не виждам смисъл да мъкнем 4 души 4 големи куфара за 2 нощувки престой. Полетите по всяка вероятност ще са с Air Asia и там ще ни излезе солено да доплащаме за багаж

 

 - Кое е най-доброто място за база за последните 4 нощувки? Не искаме да сме в центъра на нощния живот (затова изключих Кута), а да отседнем в хубав резорт или вила и да имаме опцията да правим екскурзийки през деня с частен шофьор до различни места в близост.

 

Всякакви допълнителни съвети за разпределение на нощувките ще са от полза, т.к. все още нямаме нищо фиксирано.

 

Връзка към коментар

По втория въпрос - била съм  в Санур и в Семиняк /на Джимбаран само за една вечеря, така че няма да го коментирам/. В Санур е по-спокойно и океанът става за плуване /особено при Ина гранд, тъй като там има изкуствен риф, който спира вълните/. Удобно е и за обиколки из вътрешността на острова, но пък вие вече ще сте видели основните неща от Убуд. Има крайбрежна уличка с кръчми на добри цени.

В Семиняк е по-оживено, има повече ресторанти, барове, дискотеки /ако си падате, идете в Ku De Ta/, изобщо нощен живот. Малко по-скъпо е от Санур и не е особено удобно за обикаляне из вътрешността /не че не става, но ще е по-бавно/. Плажът е хубав, но с големи вълни и много сърфисти - за плуване не става, но може да се пробвате с някой друг урок по сърф - изживяването е един път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен мястото в Бали е Нуса Дуа. Хубави хотели и плажове, контролиран достъп, отлично обслужване. Пълен релакс. До Ява пътувах без преспиване, само с ръчен багаж и съм доволна от този вариант. Имах достатъчно време да видя всичко набелязано. В пакета ми беше включено трансфер хотел - летище - хотел, самолетни билети, а на Ява кола с шофьор и гид, посещение на Борободур и Прамбанан, обяд, султанския дворец, а можеше и нещо допълнително да добавим, ако искахме.  Ако няма да посещавате вулкани, един ден е напълно достатъчен. Тръгва се около 4.30 сутринта и се връща около 24 ч.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Diana Doncheva каза:

За мен мястото в Бали е Нуса Дуа. Хубави хотели и плажове, контролиран достъп, отлично обслужване. Пълен релакс. До Ява пътувах без преспиване, само с ръчен багаж и съм доволна от този вариант. Имах достатъчно време да видя всичко набелязано. В пакета ми беше включено трансфер хотел - летище - хотел, самолетни билети, а на Ява кола с шофьор и гид, посещение на Борободур и Прамбанан, обяд, султанския дворец, а можеше и нещо допълнително да добавим, ако искахме.  Ако няма да посещавате вулкани, един ден е напълно достатъчен. Тръгва се около 4.30 сутринта и се връща около 24 ч.

 

Някоя туристическа агенция ли предлага тази услуга, ако да - коя?  

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

На място я купих, но не съм сигурна в името. Но това е стандатна екскурзия. На летището е пълно с брошури и почти всички се повтарят. Но трябва и малко пазарене. Ако вземете кола с шофьор и после екскурзия винаги може да искате отстъпка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Открих тази фирма за съхранение на багажа, по време на пътуването ни до Джогджа за 2 дни, някой ползвал ли я е и има ли впечатления?

 

http://balistoreluggage.com/ 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.