Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

image.png.72e0a60d1074b8948703c3feb1268e20.png

 

Qatar имат идея да направят в Италия това, което Etihad не успяха - да притежават печеливша авиокомпания. За целта купиха  Meridiana и я прекръстиха тези дни на Air Italy, ползвайки своето "burgundy red" за ливерията на новата а/к. Плановете на Катар са за много далечни дестинации, изграждане на хъб в Милано и флот от 30 B787-8 oт 2019. За 2018 компанията ще получи под наем А330 от Qatar. Кратките полети на компанията ще продължат да бъдат изпълнявани от 737NG, от 2019 постепенно ще бъдат подменени с нови 737 MAX. Новите дестинации са Банкок, Ню Йорк и Маями. Много е вероятно в началото да имат евтини промоционални билети.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

https://www.airitaly.com/en/

 

Милано до Куба - от 445 евро РТ

Милано до Фуертевентура - от 175 евро РТ

От Милано:

Неапол - от 33 евро

Катания - от 40 евро

Палермо - от 34 евро

Рим - от 44 евро

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
6 minutes ago, Георги Матеев said:

Чудесна новина. Смятам да ги пробвам скоро. Някаква идея дали полетите с тях ще носят мили в QR програмата Privilege Club?

На сайта пише, че програмата им ползва АВИОС - най-вероятно може да ти начислят милите в сметката при ВА.

Връзка към коментар

Здравейте магеланци:)

Свързах се с AIRITALY и ми казаха, че засега са отделна компания от Qatar и не се натрупват мили в Privilege Club.

Натрупват се AVIOS. И промо кодовете на Qatar не важат при тях(пробвах:))

Ще летя с тях от Хавана до Милано през Април и ще споделя впечатления.

Успешен ден на всички

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ползвах услугите на Air Italy за полет от Хавана до Милано и смело мога да твърдя, че е една от най-лошите авиокомпании, с които съм летял( поне засега, докато не получат новите самолети).

 

Накратко(става дума за economy class):

 

- Разстоянието между седалките е супер малко( висок съм 185 и колената ми се допираха в предната седалка през цялото време)

- Нямаше entertainment система( нито информация за полета или нещо подобно).... на презокеански полет не ми се беше случвало.

- Нямаше мокри кърпички или други подобни "екстри" :(

- Ако искаш вода трябва да отидеш до края на самолета и да си поискаш, защото не минават много  стюардеси:)

 

+ Храната беше ок.

+ Цената на билета е супер( платихме по 200 евро на човек с включен багаж за еднопосочен билет. В момента мисля, че имат и за 345 евро двупосочен)

 

Поздрави и ако можете изчакайте да сменят самолетите ( трябва да е през 2019 година:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, аз съм една от потърпевшите от фалита на тази компания. На сайта им има съобщение, че уж ще възстановят сумите за закупените билети. Изпартила съм майл с данните за връщане, но какво друго мога да направя ако случайно не ми бъде възстановена сумата за закупените билети.

Връзка към коментар
4 minutes ago, Силвия said:

Здравейте, аз съм една от потърпевшите от фалита на тази компания. На сайта им има съобщение, че уж ще възстановят сумите за закупените билети. Изпартила съм майл с данните за връщане, но какво друго мога да направя ако случайно не ми бъде възстановена сумата за закупените билети.

Ако билетите са купени с кредитна или дебитна карта може да се обърнеш към банката и да си искаш парите, защото услугата не е доставена. Банката е длъжна в такива случаи да върне парите. За да е успешен такъв иск обаче трябва да се изчака авикомпанията да откаже връщането на парите или да се забави прекалено много време (примерно месеци)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Силвия каза:

Здравейте, аз съм една от потърпевшите от фалита на тази компания. На сайта им има съобщение, че уж ще възстановят сумите за закупените билети. Изпартила съм майл с данните за връщане, но какво друго мога да направя ако случайно не ми бъде възстановена сумата за закупените билети.

Ако си платила с кредитна карта можеш да оспориш транзакцията чрез твоята банка, това ти е най-добрия шанс.

 

Макар че не очаквам Air Italy да направят проблем с връщането на сумите, като се има предвид чие финансиране седи зад гърба им.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, с кредитната карта на мъжът ми, но през октомври месец още. Значи да имам търпение да изчакам за някаква реакция от Air Italy и ако нищо не получа да се обърна към банката. Благодаря Ви.

Връзка към коментар

Аз също имам закупени полети с Air Italy. Първоначално изпратих мейл, с който поисках възстановяване на платената сума. Получих автоматичен отговор, че заявката ми ще бъде обработена при първа възпожност. Междувременно намерих група на италиански във Фейсбук, в която членуват хора, които искат да си върнат парите - AIR ITALY per cercare di sapere novita. Коментират се въпроси какво да се направи за да си върнеш парите. Има функция за превод за да може да се разбере какво пишат. След като прочетох мнения в тази група, че освен мейла за възстановяване хората звънят на телефонен номер - 0039 0789 52609. Пробвах да звънна, но или ми казваше, че всички оператори са заети или когато дойдеше моя ред връзката пропадаше. След 15 опит да се свържа най-накрая успях да говоря с оператор, който ме попита дали съм пратил мейл, при което аз му казах, че съм пратил и той ми отговори, че щом съм пратил той не може да ми помогне и трябва да чакам отговор по мейла. Продължих да проверявам Фейсбук страницата и там видях, че хората пратили мейли звънят на телефона и след разговор с оператор получават мейл, че процедурата по възстановяване е стартирана. Звъннах отново и този път явно оператора беше добър човек и след 15 мин разговор и чакане на линията успях да стартирам възстановяването, като за това получих мейл, в който пише, че ако е платено с кредитна карта срока е 10 работни дни и при всякакво друго плащане срока е 30 работни дни. В тази Фейсбук група има качени снимки на направени възстановявания от авиокомпанията, така че явно ще възстановят сумите, но просто трябва да мине време. Междувременно си купих билети за същите дни от Милано до Торонто, но с около 200 лв. на билет повече от това, което бях платил преди това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 17.02.2020 г. в 10:28, Георги Матеев каза:

Ако си платила с кредитна карта можеш да оспориш транзакцията чрез твоята банка, това ти е най-добрия шанс.

 

Макар че не очаквам Air Italy да направят проблем с връщането на сумите, като се има предвид чие финансиране седи зад гърба им.

Отнова с питане по казуса. Бях закупила три билета - с две транзакции. Еднита сума ми е възстановена от AirItaly, но другата все още не е. Съответно бях пуснала оспорване на транзакцията към банката. Мъжът ми тия дни говори със служител на банката и от той му е казал, че работят по случаят, но можело и нищо да не се получи /т.е. да не възстановят сумата за билета/. Ако това се случи, какво трябва да предприема /спрямо банката/?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 5 минути , Силвия каза:

Отнова с питане по казуса. Бях закупила три билета - с две транзакции. Еднита сума ми е възстановена от AirItaly, но другата все още не е. Съответно бях пуснала оспорване на транзакцията към банката. Мъжът ми тия дни говори със служител на банката и от той му е казал, че работят по случаят, но можело и нищо да не се получи /т.е. да не възстановят сумата за билета/. Ако това се случи, какво трябва да предприема /спрямо банката/?

Ако и банката не успее да помогне - пиеш една студена вода. Не виждам какви действия може да предприемеш спрямо банката.

 

Пробва ли все пак да се свържеш с Air Italy да попиташ защо едната сума я има, а другата не?

Връзка към коментар

Обадете се по телефона, защото с мейли нищо няма да стане. На мен ми върнаха парите след доста чакане на линия, но накрая успях да се свържа с тях и ми ги върнаха след 1 седмица. Това е номера, на който звънях 0039 789 711865. Заредете се с търпение, защото се чака доста. Най-добре им звънете сутрин след 8 ч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.