Прескочи до съдържание

Спирка на Terravision на Фиумичино


Ivan Ivanich

Препоръчани мнения

Да попитам, по разписание пристигам в 08:00 часа на летище Фиумичино, възможно ли е в 08:30 да хваня автобус на Terravision (само ръчен багаж)? Къде се пада точно спирката и какво се случва с предварително закупения билет, ако не успея?

 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Ivan Ivanich каза:

Да попитам, по разписание пристигам в 08:00 часа на летище Фиумичино, възможно ли е в 08:30 да хваня автобус на Terravision (само ръчен багаж)? Къде се пада точно спирката и какво се случва с предварително закупения билет, ако не успея?

 

Всичко е възможно, но е малко вероятно да се справиш за 30 мин. Спирката е от изхода надясно, около 50-100 метра. Пише си, ще я видиш. Почти съм сигурна, че ще те качат на следващия, стига да не е огромен наплива. Иначе, чакаш докато остане място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , Ivan Ivanich каза:

Да попитам, по разписание пристигам в 08:00 часа на летище Фиумичино, възможно ли е в 08:30 да хваня автобус на Terravision (само ръчен багаж)? Къде се пада точно спирката и какво се случва с предварително закупения билет, ако не успея?

По скоро не. Разстоянията са огромни, ползваш и влак между терминалите. 

Защо ти е предварително закупен билет? По евтино ли е?  Автобуси има на често, на различни компании. Всичките тръгват от едно място, само пероните са различни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук нещо се обърках - eloena казва, че спирката е на 50-100 метра от изхода, а bobole4e пише за "влак между терминалите", кое от двете е вяено?

А относно предварително закупения билет - четох някъде, че първо се качват тези с билети и ако има места - тези без билети, та затова.

Връзка към коментар

Не съм ползвала влак и нямам представа за неговото съществуване, макар че есента УИЗ кацаха на терминал 3 ( най - далечния спрямо спирката на градския транспорт ). От там до автобусите се ходи, но не отчайващо дълго.Наистина са вдясно от изходите - входовете на терминалите.На края на сградата на летището е залепена барака с гишета за билети.На място, на спирките младежи също продават билети.Аз също не смятам за нужно предварително да се купува билет, защото автобусите на фирмите са през няколко минути.Те имат различни маршрути, и можеш да видиш различни части на града.

Да, първо се качват тези с билети, но места винаги остават предостатъчно.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivan Ivanich каза:

Да попитам, по разписание пристигам в 08:00 часа на летище Фиумичино, възможно ли е в 08:30 да хваня автобус на Terravision (само ръчен багаж)? Къде се пада точно спирката и какво се случва с предварително закупения билет, ако не успея?

 

Според мен точно на Теравижън няма да хванеш, защото, както и ти, повечето хора ще търсят тях, като по-известно име. Касите за билети са малко преди изхода за автобусите. Минавайки натам просто попитай кой е следващият автобус, за който има места. Другите са на SITBUS, TAM и COTRAL.

Връзка към коментар

Всъщност аз последно летях декември, самолета излетя със закъснение и може би не сме кацнали на първоначално предвидения терминал. Но ме изненада влака-това беше ново за мен ( и преди съм била на това летище) .

Иначе спирката на автобусите наистина е на 50-100м след като излезеш от летището. На мен ми отне време да стигна до този изход. Вече като излязох, автобусите са един през друг, касата е с 3 гишета. Билетите за Ситбус се купуват пред автобуса.

Връзка към коментар

Sitbus се хваща от стоянката на автобусите точно до Терминал 3. Ние си взимаме билети онлайн. Досега не са ни правили проблем да ни качат на следващ автобус. Само първият път се наложи да чакаме, защото автобусът се беше напълнил и нямаше места за нас, въпреки че имахме закупени билети. Трябвало да отидем 15 мин по- рано, а ние се появихме в последния момент. По принцип няма нужда от предварително закупуване. Има достатъчно автобуси на споменатите фирми. 

Връзка към коментар

О.К. Благодаря на всички!

И да попитам, къде да търся билети за летището (Фиумичино) на гара Термини (понеже обратния полет е сравнително ранов в 08:40 ч.) за този случай трябва ли предварително да има човек билет или ...

Връзка към коментар
преди 2 часа, bobole4e каза:

По скоро не. Разстоянията са огромни, ползваш и влак между терминалите. 

През последните няколко месеца дават на Wizzair доста отдалечени гейтове, до които се достига с т.нар. SkyBridge - малко автоматично влакче, което си го има поне от 15 години, но е хубаво да се предвиди малко повече време, особено в посока София.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Ivan Ivanich каза:

О.К. Благодаря на всички!

И да попитам, къде да търся билети за летището (Фиумичино) на гара Термини (понеже обратния полет е сравнително ранов в 08:40 ч.) за този случай трябва ли предварително да има човек билет или ...

За Sit Bus Shuttle може от автобуса направо, но трябва да знаеш къде му е спирката на Термини. Автобусите на различните фирми тръгват от различни места. 

Връзка към коментар

Като застанеш срещу гарата, завиваш зад десния ъгъл покрай нея  и виждаш с просто око спирките.Те са на тротоара обикалящ сградата.Билети се продават от младежи с кочани на самите спирки.

Редактирано от patilana
Връзка към коментар
преди 3 минути , patilana каза:

Като застанеш срещу гарата, завиваш зад десния ъгъл покрай нея  и виждаш с просто око спирките.Те са на тротоара обикалящ сградата.Билети се продават от младежи с кочани на самите спирки.

Там са спирките на две от фирмите. Тази на Terravision е зад левия ъгъл, а тази на Sit Bus е малко по-отдалечена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май го объркахме човека.:lol:

@Ivan Ivanich не се плаши, Рим мисли за всички и не им поставя пречки. По - скоро се чуди как да ги улесни още малко та с радост да оставят там повече от парите си!

Те и тези две фирми са си напълно достатъчни според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже аз съм ползвала само Terravision и трите пъти, в които съм била в Рим, казвам за тях. За към летището спирката е отляво на главния вход и трябва да отидеш малко по-рано и да се чекираш. Това става в едно кафе, точно на спирката, дават ти някакви ламинирани карти. Явно е, защото тогава хората гонят самолети и е по-фатално, ако не успеят да си хванат автобуса. Всъщност, гледай къде слизаш на Термини, от същото място, 100 метра по надолу го хващаш за към летището. Огледай се като слизаш, виж кафето и спирката, за да ти е по-спокойно навръщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да благодаря на всички още веднъж и да споделя - благодарение на Вашите съвети и указания, лека-полека стигнах до спирката и се оказа, че съм се справил много добре т.е. автобуса на Теравижън все още не беше тръгнал, дори продаваха билети. Естествено свършиха пред мен, но аз Ви бях послушах да не се обвързвам предварително с дадена компания и 15 мин по-късно се носех към Рим със следващия автобус на Т.А.М.

Сутринта на гара Термини имаше един симпатяга който продаваше билети, така че не се наложи да търся кафето.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не, не съм ползвал никакво влакче. Докато обяснявах на жената да се оглежда за статуята на Леонардо да Винчи, засякох спирката за автобуси на има няма 100 м. По моя преценка разстоянието от най-отдалечената точка на Т3 до спирката да е мах. 200 м., така че няма нужда от какъвто и да е превоз между терминалите (те са си една сграда). Сега си спомням, че видях указателни табели за влак и шатъл, и може би служат за връзка с паркинга на летището, понеже той е сравнително отдалечен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Влакчето е връзка с една отдалечена сграда на терминала, не между терминалите. Влакчето се ползва само ако гейта е във въпросната сграда. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.