Прескочи до съдържание

София-Кьолн-София


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам нужда от помощ за двупосочен билет до Кьолн за 14-15 юли т.к ще водя приятелката ми на концерт . Може да пътуваме в петък, ако полета е след 19ч. от София или в събота сутринта. Трябва да сме в Кьолн най-късно в ранния следобед -2 -3 ч.  Мислех варианти за полет до Нюрнберг в петък, нощувка там и с влак на следващия ден до Кьолн или полет на eurowings , но връщането в неделя от Кьолн на Раън до София е на скандална цена. Предполагам цената ще падне, но пък е разгара на лятото и не ми се рискува да чакам.

Отиването в събота до Дортмунд пак е скъпо за тази отсечка, а връщането скандално колкото и полета на Райън. Разцъквах варианти и от близките летища включително Берлин, Шарлероа, Айдховен, но като калкулирам всички разходи и неудобства ми се струва, че най-добрия вариант е да пътуваме двупосочно с Луфтханза до Франкфурт и от летището с ICE до Кьолн на 1 билет.  

Полета на 14-ти е 06:30-07:55 SOF-FRA 09:09-10:05 ICE to Cologne, а връщането на 15-ти е ICE Koeln Hbf - FRA 13:35-14:49 + 19:00-22:10 FRA-SOF. Цената , която намерих е 115 евро на човек през момондо италия. 

 

Моля за вашите препоръки изчерпил ли съм всички варианти и има ли накъде още да намаля цената на билета на луфтханза, т.к за сега само това май ми е вариант. 

 

Благодаря ви предварително!

 
 
Редактирано от Jorro
Връзка към коментар

При посочените супер стриктни условия и имайки предвид, че е средата на юли месец, общо взето крайна цена под 120 евро е супер. А и нямаш прекачвания с лоу костове, риск от изпускане на връзка и т.н.

 

Най-евтиният полет Германия - България в неделя е от Карлсруе/Баден-Баден на раян, но и с него като си добавиш логистиката ще надхвърлиш цената на ЛХ. 

Връзка към коментар
7 hours ago, Георги said:

При посочените супер стриктни условия и имайки предвид, че е средата на юли месец, общо взето крайна цена под 120 евро е супер. А и нямаш прекачвания с лоу костове, риск от изпускане на връзка и т.н.

 

Най-евтиният полет Германия - България в неделя е от Карлсруе/Баден-Баден на раян, но и с него като си добавиш логистиката ще надхвърлиш цената на ЛХ. 

Благодаря, мислех го и този вариант с Карлсруе, но с влак до там става безумно и като цена и като логистика. Май ще заложа на Луфтханза.

С тези лоу костове толкова ми се е смъкнала психологическата граница за самолетен билет, че не мога да си представя 120 евро за 1 билет и то до Германия...където летим за по 20-30 лв макс.. Идеи как да смъкна билета на Луфти още малко?

Връзка към коментар
43 minutes ago, funny said:

Също с Луфтханза 13-15 юли с   www.jetcost.com.co цената става 292,703 COP =83.4533EUR

 

Screen Shot 2018-03-16 at 11.19.44.png

Благодаря, като включа обаче и влака до Кьолн  в търсенето се получава 112 евро. Ако го купя отделно пък е в най-добрия случай 19.90 евро в посока за ICE, (поне в момента не съм видял дискаунт код за DB) но ме притеснява, че като не са на 1 билет, ако ми закъснее самолета ще изгоря и с билета, защото промо билетите са с фиксиран час. Предполагам като са на 1 билет е подобно на полетите и ще ми го презаверят при евентуално закъснение.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Благодаря, като включа обаче и влака до Кьолн  в търсенето се получава 112 евро. Ако го купя отделно пък е в най-добрия случай 19.90 евро в посока за ICE, (поне в момента не съм видял дискаунт код за DB) но ме притеснява, че като не са на 1 билет, ако ми закъснее самолета ще изгоря и с билета, защото промо билетите са с фиксиран час. Предполагам като са на 1 билет е подобно на полетите и ще ми го презаверят при евентуално закъснение.

Правилно мислиш, ако ЛХ ти гарантира стигане до Кьолн, вземи от тях направо, за да си подсигурен, струват си няколкото евро отгоре застраховката за пристигане където трябва.

Иначе варианти има и за автобусно придвижване, но ще отнеме повече време.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.