Прескочи до съдържание

Сингапур-Куала Лумпур-Бали през май 2018


Препоръчани мнения

Здравейте,

По време на януарската промоция на Катар се сдобих с билети за така желаните от мен дестинации - Сингапур,Куала Лумпур и Бали. Започвайки това планиране открих форума и съм изключително благодарен на създателите му и всички, които пишете тук- това е страхотно място за запалени пътешественици.

Бих искал да споделя програмата на екскурзията, която сглобих и да получа вашите съвети. За съставяне на програмата много ми помогнаха отговорите на магеланците в форума като @mililia, @Lindt и много други в темите, в които питах. Все още имам обаче няколко дупки, които трябва да попълня и реших,че е редно да го направя в 1 тема, а не в други 3.

 

Накратко за групата след сглобената на бързо адженда от 2-ма човека (аз и приятелката ми)  с билети неусетно станахме 13 :д Така спонтанно се получи голяма семейно-приятелска екскурзия с възрастова група от 11г до 61 години :D - определено ще бъде забавно.  Предвид числеността на групата и различните интереси ще се разделим на 2 групи на дневните екскурзии в Бали, а вечер ще се събираме заедно на разходка и вечеря ( не ми се мисли как ще намираме маса за 13 човека :Д) В Сингапур и КЛ ще бъдем заедно.

 

Плана е следния:

28.04.2018 по обед полет Катар София-Доха-Сингапур - кацаме на 29.04 в 09:15ч. сутринта.

Тук с приятелката ми се настаняваме в Марина бей Сендс, а останалите в хотел Fragrance Hotel - Emerald 2 stars. / Гледах да е близо до метро, да са в двойни стаи и да е с приличен рейтинг- 44 евро е на стая за 2-ма ,мисля че е добре.

Още не сме изяснили програмата, но предвид, че на следващия ден вечерта имаме полет за КЛ нямаме много време за разходки ( страхотен повод да отидем пак)

Плана накратко е настаняване по хотели, след това градините на Марина бей и може би булеварда за първия ден, за да може да се приберем по-рано и да покиснем в басейна ( с приятелката ми) другите ще отидат до чайна таун. За следващия ден приемам предложения- може би о-в Сентоса нз....

За транспорт мисля да ползваме влака и предимно метро вкл. от/до летището.  За 2 дена заслужава ли си да купя сим карта или има достатъчно фрии wifi навсякъде?

 

30.04.2018 Сингапур - Куала Лумпур с Малиндо ер 21:30 pm от Т3 на Changi airport. Искам да отидем поне 3часа по-рано за да се порадваме на летището, т.е 5pm трябва да хванем влака натам. 

Кацаме в 10:30 pm и право в хотела. Запазил съм апартамент Luxury Homes @ Platinum Suites KLCC, който видях, че е препоръчан във форума ( или поне тази сграда).

1.05.2018 - Разходка до пещерите сутринта, следобед Патронас и ТВ кулата.  Приемам предложения за други места, т.к това са задължителните за сега.

2.05.2018 Разходка в града- не сме решили още, но ще е нещо до към обяд.  

За транспорта от летището мисля да ползваме двупосочно влака даже на връщане искам да се чекираме на гарата с багажа за да не се връщаме до хотела да си го взимаме преди полета. Някой има ли опит? Колко часа по-рано може да се чекираме и оставим багажа на гарата и може ли да не се качваме веднага на влака е по-важния въпрос? Проверих, че Малиндо ер предлагат опция за in town check in.

Полетът ни към Бали е в 6.05 pm и кацаме в 21:10 pm.

Уредил съм трансфер с Буда до хотела - 17 $ на кола, като ни трябвало и 1 кола за багажа ....

Запазил съм 4 нощувки в The Akmani Legian . Хотела ще се ползва само за спане, така че гледах да е хубав и по-евтин ./избивам нощувката в Марина бей :D/

На 6-ти май ще се преместим за 3 нощувки в Убуд, където сме се спрели на хотел: Bucu View Resort

 На 9-ти май полета ни за София от Бали с Катар е в 9:30 ам , затова имаме трансфер пак по същата схема 2 коли за нас и 1 за багаж -25 $ на кола рано сутринта.

 

Тук за дневните екскурзии се разделихме на 2 групи и програмата е следната:

 

дата маршрут  група 1 брой цена на кола [$] брой коли цена на човек [$/ч] маршрут  група 2 брой цена на кола [$] брой коли цена на човек [$/ч]
02.05.2018 Трансфер летище 10 17 3 5.1          
03.05.2018 1. Nusa Dua beach   + snorkelling minimum 2 h in total nusa dua beach and snorkelling
2.Geger beach - 1.5h
3.Pandawa beach -min 2h
4. Garuda Wisnu Kencana
5 40 1 8.00 1. Snorkeling - Nusa Dua
2. Pandawa beach
3. Padang Padang beach
4. Balangan Beach
5. Blue point beach
6. Uluwatu temple
7. Kecak and fire dance
8 45 2 5.63
04.05.2018 Borobodur 5 200 1 200.00 1.Barong dance (traditional balinese dance)
2. Luwak coffee Plantation
3. Bali Bird Park
4. Garuda Wisnu Kencana
5 40 1 8.00
05.05.2018 1.Nusa Lembongan transfer 9 32+ 40  2 45.00 1.Pura Tanah Lot
2.Butterfly park
3.Jatiluwih Rice Terraces
4.Ulun Danu Beratan Temple
4 45 1 11.25
06.05.2018 1. Taman ujung
2. Tirta Gangga
3. Tegallalang Rice Terrace
4.Check in Ubud Hotel
7 55 1 7.86 1.Goa gajah
2. Tegalalang Rice Terrace
3.Tirta Empul Temple
4.Check in Ubud Hotel
6 40 1 6.67
07.05.2018 1. Ulun Danu Beratan Temple, Danau Beratan
2. Jatiluwih Rice Terraces,
3. Taman Ayun Temple
4. Goa Gajah
6 45 1 7.50 1.Kintamani batur volcano and lake to see the sun rise – we know that we have to go at 2:30 am but we really want to go there
2.Ulun Danu Batur
3.Elefant ride in TARO park 
7 Цената зависи от броя хора - ориентировъчно 40$ на човек. Точната ще се знае когато кажем колко хора ще ходим  
08.05.2018 1.Balangan beach – min 2,5h
2. Padang padang beach min 2,5 h
3. Blue point beach
4. Uluwatu temple
7 40 1 5.71  1.Tirta Gangga
2. Taman ujung ( water palace )
3.Besakih temple
6 55 1 9.17
09.05.2018 Трансфер летище 10 25 3 7.5 Трансфер летище 10 25 3 7.5

 

 

 

Програмата беше направена от нас, а цените са на Буда.  Колите му били за 7 човека.  Цените изглеждат разумни, въпреки че предвид колко голяма група си мисля, че можеше да направи още някаква отстъпка. 

 

За Бали имам следните въпроси.

1. Буда препоръча като място за шнорхелинг място около Нуса Дуа, но не казва точно къде е. Някой ходил ли е на такъв тур за да каже дали става. Ние по принцип ще си носим шнорхел, но не съм сигурен на брега ли ще бъде или ще се влиза някъде с лодка. Той е написал, че е организирано на място с местен център, но още не ми е написал цената. Някой знае ли колко е? Може ли да предложите други места за шнорхелинг в тази част около Пандава, Нуса дуа....?

2. Друг ден Буда ни предлага трансфер от Легиан до Санур за 32 $ двупосочно  от където ще може да си хванем лодката до Нуса Ленбонган .До колкото намирам инфо в интернет е около 30 $ .За там обаче нз колко ще ни струва да се предвижваме. Планирал съм този ден за шнорхелинг  и плаж. Моля предложете къде. За сега съм харесал на снимки Dream beach . Като цяло се насочихме към този остров въпреки първоначалното желание за Джилитата и Ломбок, след като прочетох пътеписа на @Lindt. 

3. За деня с Борободур решихме да отидем с полет в 7.10 ам на Ер Айжия и да се върнем вечерта с Лайън ер в 20:40 от там. Билетите за 4.05 излизат 104 лв редовна цена, ще  се опитам за 1-2 да ги намаля през jetcost с по 10лв .Намирам цена от 40 $ за комбиниран билет за вход заБорободур и Пранбанан. На фона на останалите темпъли този ми се вижда много скъп,но явно това е положението.  От летището като кацнем в 8 мисля направо към храма да отидем, а следобед да отидем в града. Предполагам ще има някакъв уличен пазар в Джогджа да си купим някакви сувенири ,нали? Честно казано не ми се обикаля цял ден по темпъли, ще е хубаво, ако в града намерим някакъв пазар с улична храна и джунджурийки...Моля за предложения.

За транспорт се надявам да се спазарим по 40$ на кола за целия ден. Какво мислите? Всъщност като излезем от летището ще има ли официално бюро за таксита или на улицата ще се пазарим.

За другите дни гледах да ги подредя нещата да са в 1 област така, че да не обикаляме излишно, че и без това на половината ни става лошо като пътуваме с кола.

 

В заключение за Сингапур знам, че времето е малко,но предвид евтините полети,които изпадат до там реших, че ще го повторим на път за друга азиятска държава. 
В и-нет попаднахме на сайта за резервации на билети за атракции www.klook.com ,който особено за Азия е много богат на предложения.  Има и моб апп и цените изглеждат добре. Някой ползвал ли го е, че мисля всички  билети да ги купя онлайн предварително да не се редим по опашки.

Сим карти: Какви карти и от къде да си купим за Сингапур,КЛ и Бали? Интересува ме вечерта като кацаме късно ще има ли нещо отворено?

 

Тъй като много се унесох в писане спирам до тук. Ще се радвам да чуя съветите на преживялите вече това приключение.

 

 

 

Връзка към коментар
17 minutes ago, Дани Магелани said:

Времето за Сингапур е малко, според мен. Няма да ви се излиза от Марина бей. Аз имах 2 пълни дни и бяха крайно недестатъчни.

И ние го осъзнаваме,но основната цел беше Бали, Сингапур и КЛ ги вкарах като бонус.... Хубавото е, че Сингапур ще бъде място за трансфер за следваща почивка/екскурзия така, че ще му отделим тогава подобаващо внимание като спим в по-приемлив като цена хотел. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Jorro said:

Плана е следния:

28.04.2018 по обед полет Катар София-Доха-Сингапур - кацаме на 29.04 в 09:15ч. сутринта.

Тук с приятелката ми се настаняваме в Марина бей Сендс, а останалите в хотел Fragrance Hotel - Emerald 2 stars. / Гледах да е близо до метро, да са в двойни стаи и да е с приличен рейтинг- 44 евро е на стая за 2-ма ,мисля че е добре.

Още не сме изяснили програмата, но предвид, че на следващия ден вечерта имаме полет за КЛ нямаме много време за разходки ( страхотен повод да отидем пак)

Плана накратко е настаняване по хотели, след това градините на Марина бей и може би булеварда за първия ден, за да може да се приберем по-рано и да покиснем в басейна ( с приятелката ми) другите ще отидат до чайна таун. За следващия ден приемам предложения- може би о-в Сентоса нз....

За транспорт мисля да ползваме влака и предимно метро вкл. от/до летището.  За 2 дена заслужава ли си да купя сим карта или има достатъчно фрии wifi навсякъде?

Привет.

Не съм сигурна доколко е разпространен free wi-fi-я. Доста е възможно да е, но понеже ние си взехме карти, не сме търсили. Но бяхме за 5 дни.

На летището ни застреляха с цени от 30 сингапурски долара за сим карта... със 100 гб интернет за не помня колко дни. На гишето на другия оператор беше подобно. Видяхме по-евтина оферта в брошурата, но ни казаха, че нямат такива. В мол в офис на StarHub си взехме за 15 с.д. с 15 гб интернет за 5 дни и включени 18 с.д. време за разговори. Не съм сигурна какви оферти предлагат другите. Ако ти остане време, може да провериш по сайтовете им, аз нямах. Операторите са M1, Singtel и Starhub. За мен 15 с.д. за два дена са много. Иначе карти за навигация може да си свалите и предварително, въпросът е комуникацията с другите предполагам.

 

о. Сентоса - само ако предварително си набележите атракцион, на който да идете. Но струва ми се може да намерите по-интересни места в града за малкото време, за което ще сте, и може да го оставите за следващо ходене.

Gardens by the bay (което вероятно си визирал с градините на Марина бей) посетете задължително и по възможност по светло. Не са бърза разходка обаче. Разходете се в Cloud Forest и във Flower Dome (не помня цената за вход, може би 33 с.д.) и имайте предвид, че вътре си е хладничко, аз бях с връхна дреха. Ако решите да ходите по моста, той беше 8 с.д. и го затварят, ако вали, а билетът е non-refundable; може би него може да си го оставите за следващо идване. Вечер има готино светлинно шоу - гледам в нета пише, че е в 19:45 и в 20:45. Също така до МБС има друго светлинно шоу, Spectra, в 20:00 и 21:00, а в петък и събота също и в 22:00.

Ботаническата градина с градината за орхидеите е нещото, което препоръчвам за втория ден. Може да си го комбинирате с МБС сутринта, просто разходка из града или каквото там решите. "Бърза" забележителност е Fountain of Wealth до Suntec City - някога е бил в книгата на Гинес за най-голям фонтан, после са махнали категорията заради спор. Считай примерно поне половин ден за ботаническата и помисли какво да правиш за другото време.

 

 

Quote

30.04.2018 Сингапур - Куала Лумпур с Малиндо ер 21:30 pm от Т3 на Changi airport. Искам да отидем поне 3часа по-рано за да се порадваме на летището, т.е 5pm трябва да хванем влака натам. 

Кацаме в 10:30 pm и право в хотела. Запазил съм апартамент Luxury Homes @ Platinum Suites KLCC, който видях, че е препоръчан във форума ( или поне тази сграда).

1.05.2018 - Разходка до пещерите сутринта, следобед Патронас и ТВ кулата.  Приемам предложения за други места, т.к това са задължителните за сега.

2.05.2018 Разходка в града- не сме решили още, но ще е нещо до към обяд.  

...

В заключение за Сингапур знам, че времето е малко,но предвид евтините полети,които изпадат до там реших, че ще го повторим на път за друга азиятска държава. 
 

Сим карти: Какви карти и от къде да си купим за Сингапур,КЛ и Бали? Интересува ме вечерта като кацаме късно ще има ли нещо отворено?

 

Тъй като много се унесох в писане спирам до тук. Ще се радвам да чуя съветите на преживялите вече това приключение.

За КЛ СИМ карти взехме от летището. Дали ще работят като кацате - не знам... но там за десетина лева (20-25 рингита) ще си вземеш карта с данни и малко разговори. Имаше три оператора, чиито оферти разглеждахме.

 

Platinum Suites е супер. После може да ми го съпоставиш с Марина Бей Сендс. ;) Вижда се от Петронас, между другото, а на 83-тия етаж има и далекоглед, с който можете да пошпионирате хората на басейна. :D

20180303_182142.jpg.4f7542bf43187e0aaeccb94b7dd7a2e1.jpg

Също в КЛ имайте предвид, че пешеходецът е никой и между метрото и Платинум има един светофар, на който се чака вечност, ако искаш да минеш на зелено. Има бутон за пешеходците, който върши работа така, че на няколко цикъла да успееш да видиш зелено човече. То не е само там де, но това ми беше най-досадно за Платинум. Минавали сме на червено, както хич не обичам да правя...

 

До ТВ кулата не стигнахме и съответно съм малко предубедена, но ако няма да се качвате на нея (а според мен е малко тъпо да се качвате и на Петронас, и на кулата, а и имате 51-ви етаж на Платинум), по-добре я заменете с нещо друго. На мен Bird park-ът ми хареса много. За него обаче вижте на гугъл мапс първо къде е входът, защото ние го пообиколихме от грешната страна единия ден и това ни загуби доста време и енергия. Също Central Market е място, което е интересно и може да отнеме малко или повече време според както си го направите. До Петронас май има и някакъв аквариум, но не съм сигурна за повече инфо, не ни остана време за него.

 

До Петронас също има фонтани с цветомузика вечер. Не са толкова добри, колкото сингапурските, но също препоръчвам.

 

П.П. Аз от Чанги нещо не се впечатлих. Хубаво е, ама след толкова хвалби ... може би не съм гледала където трябва. :)

 

Редактирано от Victoria
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Чудя се защо се избрали за място за отсядане Семиняк, а не Санур или Нуса Дуа. Всеки ден ще пътувате до там. Липсва в програмата ви храма Танох Лот. Включете го, той ви е съвсем близо и е нещо различно. Питайте Буда къде да го вмъкнете.

 

За маршрут 1 аз бих махнала от програмата Garuda Wisnu Kencana и бих избрала едно от двете: Taman ujung или Tirta Gangga . Доколкото виждам и двете са воден парк и не виждам смисъл да ходите и до двете. Наблизо е Белия плаж, по-добре идете малко на него или го сложете под въпрос, ако ви остане време след водния парк.

 

За маршрут 2 Баронг танца го отсвирете. Вече ще сте видели Кечак танца в Улувато и той си заслужава. Останалото всички споделят, че е глупост.

Язденето на слон е изключително скъпо в Бали, мотаете се из една бетонна площадка и ходите до една рекичка, служеща за тоалетна на слоновете. Самите слонове ги насочват с едни железни чукчета и аз бях изключително разочарована. По добре разгледайте парка, нахранете слончетата и т.н. Мъка ми беше, че платих около 75 долара, за да тормозят слончето. В този маршрут също бих изпуснала Garuda Wisnu Kencana и бих избрала между един от водните паркове. Не вкарвайте много неща, а по скоро си оставете време за спокойно разглеждане на по-малко обекти. Бали ще ви успокои и няма да ви се обикаля интензивно.

Връзка към коментар
7 hours ago, Victoria said:

о. Сентоса - само ако предварително си набележите атракцион, на който да идете. Но струва ми се може да намерите по-интересни места в града за малкото време, за което ще сте, и може да го оставите за следващо ходене.

Идеята на групата беше да се повозим на лифта там заради гледката от високо. Иначе фонтаните са задължителни в Сингапур и вероятно ще се разхождаме около хотела видях, че има хубави пешеходни зони. За кулите мислехме да се качим и на двете - едната по-тъмно (Петронас) другата по светло (TV кулата), защото има някаква стъклена "кутия" на която се показваш и се снимаш..... :Д На парк с птици ще се ходи в Бали, този по-як ли е?

 

Връзка към коментар
8 minutes ago, mililia said:

Чудя се защо се избрали за място за отсядане Семиняк, а не Санур или Нуса Дуа. Всеки ден ще пътувате до там. Липсва в програмата ви храма Танох Лот. Включете го, той ви е съвсем близо и е нещо различно. Питайте Буда къде да го вмъкнете.

 

За маршрут 1 аз бих махнала от програмата Garuda Wisnu Kencana и бих избрала едно от двете: Taman ujung или Tirta Gangga . Доколкото виждам и двете са воден парк и не виждам смисъл да ходите и до двете. Наблизо е Белия плаж, по-добре идете малко на него или го сложете под въпрос, ако ви остане време след водния парк.

 

За маршрут 2 Баронг танца го отсвирете. Вече ще сте видели Кечак танца в Улувато и той си заслужава. Останалото всички споделят, че е глупост.

Язденето на слон е изключително скъпо в Бали, мотаете се из една бетонна площадка и ходите до една рекичка, служеща за тоалетна на слоновете. Самите слонове ги насочват с едни железни чукчета и аз бях изключително разочарована. По добре разгледайте парка, нахранете слончетата и т.н. Мъка ми беше, че платих около 75 долара, за да тормозят слончето. В този маршрут също бих изпуснала Garuda Wisnu Kencana и бих избрала между един от водните паркове. Не вкарвайте много неща, а по скоро си оставете време за спокойно разглеждане на по-малко обекти. Бали ще ви успокои и няма да ви се обикаля интензивно.

Хотелите в Нуса дуа и Санур са много по-скъпи (поне тези, които харесахме) и като цяло решихме, че ще ни излезе по-евтин престоя в Легиян . На практика ние само вечер ще сме в хотела и ще искаме да има къде да отидем да вечеряме - определящото беше бюджета- хотела е на заден план.

 

Кой е "белия плаж" ? Бих го вмъкнал вместо Taman ujung, който го сложих като пълнеж понеже беше по-пътя.

 

За втория маршрут вие в същия парк със слонове ли сте ходили, т.к в сайта им се хвалят колко хуманни били с тях? От водните паркове има Tirta gangga последния ден.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , mililia каза:

Чудя се защо се избрали за място за отсядане Семиняк, а не Санур или Нуса Дуа. Всеки ден ще пътувате до там. Липсва в програмата ви храма Танох Лот. Включете го, той ви е съвсем близо и е нещо различно. Питайте Буда къде да го вмъкнете.

Подкрепям. Танах Лот е марката на Бали. Като нашата розова долина, напр.

Имах две нощувки в същия район и беше разощароващо. Всеки път препоръчвам къщичките на хотел Ина в Санур. Лично съм била, собственият плаж е чудесен, басейнът и паркът -също. Цените са отлични.

Имам предвид Легиан.

Връзка към коментар

White Virgine Beach

 

https://www.google.bg/search?q=white+virgin+beach&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiTuq7e7ffZAhVM3SwKHerxCPkQsAQINQ&biw=1366&bih=620

 

Погледнете какви са цените на Kubu Garden в Нуса Дуа и дали има достатъчно място, че сте голяма група. Малко семейно хотелче, което препоръчвам като условия и обслужване.

Връзка към коментар

Километрите не изглеждат много, но там придвижването е на време, а не на километър, така че ще си отвисите всеки ден по сума ти време. Ако все още е възможно, сменете нощувките. Около Санур има безброй хотели на повече от прилична цена, както и много голям избор за хранене, така че е в пъти по-добра локация за база.

Връзка към коментар
преди 43 минути , Jorro каза:

За втория маршрут вие в същия парк със слонове ли сте ходили, т.к в сайта им се хвалят колко хуманни били с тях?

Не помня името на парка, но Буда ме заведе там.

Ами хуманни са, крият чукчетата под едни кърпи да не ги видят туристите. Аз го видях при разминаване с друг слон и после почнах да заглеждам водачите и видях, че всички държат чукчета под някакви кърпи.

Връзка към коментар
12 hours ago, mililia said:

White Virgine Beach

 

https://www.google.bg/search?q=white+virgin+beach&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiTuq7e7ffZAhVM3SwKHerxCPkQsAQINQ&biw=1366&bih=620

 

Погледнете какви са цените на Kubu Garden в Нуса Дуа и дали има достатъчно място, че сте голяма група. Малко семейно хотелче, което препоръчвам като условия и обслужване.

Благодаря , изглежда много добре този плаж така, че вероятно ще го включим.

За хотела, изглежда добре, но няма места, пък и не искам да го сменям вече....

12 hours ago, Дани Магелани said:

Подкрепям. Танах Лот е марката на Бали. Като нашата розова долина, напр.

Имах две нощувки в същия район и беше разощароващо. Всеки път препоръчвам къщичките на хотел Ина в Санур. Лично съм била, собственият плаж е чудесен, басейнът и паркът -също. Цените са отлични.

Имам предвид Легиан.

11 hours ago, Тони said:

Километрите не изглеждат много, но там придвижването е на време, а не на километър, така че ще си отвисите всеки ден по сума ти време. Ако все още е възможно, сменете нощувките. Около Санур има безброй хотели на повече от прилична цена, както и много голям избор за хранене, така че е в пъти по-добра локация за база.

За хотела не ми се сменя вече сложно е при толкова голяма група , пък и този вече всички от групата го харесаха така че....

Надявам се да не е чак толкова бавно, все пак ще сме в началото на сезона ,може още да е спокойно движението....

 

Танах Лот ще го видят втората група, ако е чак толкова хубав ще видя дали има къде да го вместим, но честно казано имам чувството, че на втория ден ще ми е писнало вече от храмове.

 

Връзка към коментар
15 hours ago, Jorro said:

Идеята на групата беше да се повозим на лифта там заради гледката от високо. Иначе фонтаните са задължителни в Сингапур и вероятно ще се разхождаме около хотела видях, че има хубави пешеходни зони. За кулите мислехме да се качим и на двете - едната по-тъмно (Петронас) другата по светло (TV кулата), защото има някаква стъклена "кутия" на която се показваш и се снимаш..... :Д На парк с птици ще се ходи в Бали, този по-як ли е?

 

На лифта исках да се качим, но... нямахме консенсус. :( Та не мога да дам мнение за него. От високо Сингапур вие с приятелката ти предполагам ще го гледате от МБС, а пък другите май доколкото съм чела също могат да се качат на нея (но не в басейнната част), ако искат, но може и да е по-скъпо от лифта. Вероятно двете неща са несравними де, всяко си е хубаво по своему.

 

За парка с птици - нямам идея кой е по-хубав. На мен ми беше първо ходене в Азия като цяло и Бали не влизаше в обиколката, съответно не мога да кажа за там, но КЛ-ският бърд парк ни хареса доста (иначе в нета се срещат и някои отрицателни коментари за него... може би някой базира сравненията си с други неща, които е виждал някъде, не знам)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Пътуването наближава и дойде време да сменя и пари за Малайзия, Сингапур и Индонезия.

Дайте съвети в София от Графа, Тавекс или на НДК да ходя за смяна на валута? Мисля да купя основно долари и по малко ( нз колко точно) сингапурски долари , малайзийски рингит и рупий. Чудя се обаче дали да не ползвам революта да тегля от банкомати вместо да обменям първо тук в долари , а после и долари в рупии.

Някой смятал ли е дали не е по-изгодно направо да си заредя революта и навсякъде да си тегля дори и след 200-те евро, които са без такса?

Връзка към коментар
преди 13 минути , Jorro каза:

Някой смятал ли е дали не е по-изгодно направо да си заредя революта и навсякъде да си тегля дори и след 200-те евро, които са без такса?

Определено ще ти е по-изгодно! Където може, плащай с карта (обменният курс на Visa ще ти е далеч по-изгоден от кое да е exchange бюро), а където не може с карта, ще си дръпнеш малко пари в брой от Revolut, който пък се зарежда в евро на 1.958, което си е почти по фиксинг.

Връзка към коментар
18 minutes ago, chandni said:

Определено ще ти е по-изгодно! Където може, плащай с карта (обменният курс на Visa ще ти е далеч по-изгоден от кое да е exchange бюро), а където не може с карта, ще си дръпнеш малко пари в брой от Revolut, който пък се зарежда в евро на 1.958, което си е почти по фиксинг.

Т.е да си взема кеш малко долари и всичко останало с карта или теглене. ВЪпроса е над 200-те евро като тегля в рупии, рингити и сингапурски долари как е курса и таксите? Ще бъдем много хора и не искам да нося кеш толкова много пари с мен.

Връзка към коментар

Останалата част от групата могат да видят Сингапур от високо от бара или от observation desk-а на Марина Бей. Като за 2рото трябва да заплатят около S$20, а доколкото помня излиза доста по-изгодно просто да отидат до бара, който е над observation desk-a и да си поръчат нещо там. Разбира се винаги могат да се качат и на някой друг rooftop bar :)

 

 Аз предпочитам KL Bird park - много ми хареса

 

Подкрепям всички който са те посъветвали да смениш настоящите ти нощувки с такива в Санур. Ние бяхме в Puri Kelapi (малки бунгалца), които са близо до самия плаж. Относно храмовете - ние ходихме до Monkey Forest и след това обикаляхме малки и симпатични храмове в Убуд, където имаше и доста сергийки за сувенири. 

Връзка към коментар

Страхотен бар за 360 градусова гледка към Сингапур е  1 Altitude

Плаща се вход 35 долара, но е включена напитка/коктейл. Имат и ресторант, ама е скъп. Но ако ви влиза в бюджета, защо не? Друго място е бара CeLaVi в хотел Марина сандс. Намира се над observation desk-а, точно до басейна. Входът е 20 долара и има консумация за тези пари, но те стигат само за бира, иначе се доплаща.

 

За Куала Лумпур може да си избереш нещо интересно тук:

 

Spoiler

Какво да посетим a.k.a Програмата

Всеки е различен не само като човек, но и като турист, затова ще напиша важните места за посещение, а всеки сам ще си прецени кое да види.

1.     Batu Caves – известната пещера-храм в покрайнините на Куала Лумпур. Повече инфо тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Batu_Caves

До там най-лесно се стига с Grab. Ако използвате градския транспорт, от KL Sentral трябва да хванете линията KTM Laluan Seremban (номер 1 на картата по-горе). KTM влаковете има вагони само за жени, така че бъдете внимателни къде се качвате.

Ако разполагате с Grab и малко повечко време, горещо препоръчвам фабриката за луксозни калаени изделия Royal Selnagor, която се намира близо до пещерите. Туровете са безплатни, много е интересно, а и може да си изковете собствена купичка за ориз с вашите инициали само за 65 рингитс. Магазини на фабриката има в луксозните молове в града, както и в 4-5 града извън страната.

 

2.     Историческата част на Чайнатаун – намира се до спирка Pasar Seni на LRT Laluan Kelana Jaya (номер 5 на картата). Тази линия покрива голяма част от туристическите места, ако се спрете на градския транспорт като опция за разглеждане на града.

Тук важното е:

·      Central market  - евтини сувенири и местни неща, картини, антикварии и т.н. В средата на сградата от ляво като се влезе от главния вход има едно щандче с плодове и там изцеждат пред вас сок от захарна тръстика. 5 рингитс е, опитайте го, страхотен е.

·      Petaling street – покрита улица с хиляди щандове с всякакви имитации, но е интересно. Някои от имитациите са добри.

·      Guan Di Temple

·      Sri Mahamariamman Temple

·      Old market square

 

Little India съвсем спокойно може да се пропусне. Тя не е и много близо до Чайнатаун.

 

 

3.     Merdeka square – площадът на независимостта.  Спирка Masjid Jamek на LRT Laluan Kelana Jaya (номер 5 на картата).

Тук са:

·      Kuala Lumpur City gallery – доскоро беше 10 рингитс входа, ако имате време, влезте.

·      Пред нея е I love KL structure

·      Около площада са наредени – National Textile museum, Royal Selangor club, City Theatre, Former High cort building и т.н.

·      В края до самата спирка е Jamek Sultan Abdul Smad mosque).  Срещу нея  се събират двете реки в Куала Лумпур, където е основан града.

 

4.     До Merdeka square (на пешеходно разсояние) e Perdana Botanical garden. Това е един огромен хълм, в които се намират:

·      Orchid and Hibiscus garden

·      Bird park

·      National mosque

·      Islamis art museum

·      KL Railway station and KTM Building – само отвън

 

Голяма част от изброените по-горе могат да се видим в един ден, ако няма да влизате в парковете и градините. Ако все пак влизате в тях, в добро темпо може да стане в един ден.

 

5.     Bukit Bintang – за вечерно посещение. Така наречния “Златен триъгълник” на Куала Лумпур. Стига се по пешеходния климатизиран мост, свързващ KLCC (мол Сурия) и МОЛ Павилион (ако сте около кулите), както и с MRT Laluan Sungai Buloh – Kajang (номер 9 на картата) на спирка Bukit Bintang и с монорейла от KL Sentral на спирка Air Asia - Bukit Bintang. Това е районът м/у Jalan Raja Chulan, Jalan Sultan Ismail, Jalan Ampand. Заведения, ресторанти, магазини.

 

·      Jalan Alor – прословутата улица с местна улична храна, където на което и заведение да седнете, все е вкусно и добро.

·      Chankat – перпендикулярна на горната, само ресторанти, барове в западен стил. В Havana club е голям купон през уикенда.

·      KL Tower and KL Eco – forest park.

ТВ кулата е една от локациите за гледки от високо: https://www.menarakl.com.my/, а до нея е паркът с Canopy walk и Upside down къщата. Разгледайте attractions менюто на линка по-горе.

·      Мол Pavillion с Pavilion Crystal Fountain пред единия вход, определен за една от топ актракциите в града.



 

6.     KLCC:

 

·      Кулите Петронас – ако искате да ги посетите и да се качите на 86-тия етаж, купете си билети предварително оттук: https://www.petronastwintowers.com.my/tickets 85 рингитс на човек. За мен е най-красиво на смрачаване тоест туровете в 19 или 19:15. Тогава се хваща залезът, който при хубаво време е много красив, както и нощните светлини на града.

·      Мол Сурия – под самите кули

·      Аквариумът под мол Сурия - http://aquariaklcc.com/

·      Паркът зад мола с отделна част за деца. Има открити фонтани и всякакви пръскалки за деца, голяма веселба пада. На езерото с фонтаните има и светлинно шоу с музика вечер от 20 до 22 часа през определен интервал. Е, не е като в Дубай или Лас Вегас, но пак е приятно, ако сте там по това време на деня.

·      Джамията Syakirin Mosque

 

 

Атракции за деца:

 

·      Аквариумът

·      Bird park

·      Petrosains – интерактивен природо-научен музей за деца http://www.petrosains.com.my/ на последния етаж на мол Сурия

·      Canopy walk и Upside down къщата

·      Паркът зад Сурия мол

 

 

Барове с гледки:

 

·      Marini’s 57 – спортно елегантно облекло, намира се в сградата до кулите или т.нар. трета кула на 57 етаж

·      Traders hotel – барът на последния етаж на хотела – прекрасна гледка към кулите. Ако сте през уикенда, искат по 50 рингитс куверт на човек, в който се включва напитка

·      Heli Lounge Bar Kuala Lumpur – ако времето е хубаво, прекрасно място да се гледа залеза

 

 

Места за хранене Malaysia, truly Asia

 

Това е туристическият слоган на Малайзия. И е много точен. Тук може да намерите всичко от Азия, като започнете от Индия и минете през Тайланд, Камбоджа, Виетнам и стигнете до Япония и Корея, включително и много добра европейска кухня. Има си и малайзийска кухня.

За мен задължително е поне една вечеря на Jalan Alor, а за останалите където ви хареса и каквото ви се хапва.

Има едно апокрифно ресторантче, знаят си го местните китайци, там ядем страхотни лобстъри на мнооого добри цени. Но се намира далеч от даунтаун и гарата, ще ви трябва Grab. Изглежда мизерно, но е страхотно вкусно. Казва се Hoi Peng, No.30, Jalan SS2/24, Petaling Jaya.

В мол Павилион, на последния етаж има цяла част само за Япония. Там има заведения, където плащаш куперт и ядеш каквото и колкото можеш. Японско, разбира се, сам си го готвиш пред теб. Има суши навсякъде, в хранителните магазини има щандове за суши. Прясно, вкусно и по-евтино от БГ.

На последния етаж на мол Сурия има т.нар. food court с всякаква храна от Азия. Поръчваш си където си харесаш, плащаш, вземаш си таблата и сядаш да ядеш. Същото го има и на най-долния етаж на мол Павилион.

До аквариума под мол Сурия има food court за малайзийска храна, ако ви е интересно да опитате.

Важно – храната в Малайзия е люта. Винаги питайте дали е люта и дали се предлага нещо нелюто, ако не обичате люта храна.

И има още една местна особеност – рядко, но все пак може да видите местните да се хранят с ръце, по-точно само с дясната ръка. Да не се учудвате!

 

Тъй като живея в КЛ, това е част от информация, която току-що споделих в съседна тема.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , DaBo каза:

Тъй като живея в КЛ, това е част от информация, която току-що споделих в съседна тема.

Тъй като информацията от поста ти е много полезна, може би е добре да се обособи в отделна тема тип Магелански пътеводител по подобие на този да речем. Дали би имала желание като човек, живещ в региона, с познания за транспорта, заведенията и живота като цяло, да направиш таква тема? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, chandni said:

Тъй като информацията от поста ти е много полезна, може би е добре да се обособи в отделна тема тип Магелански пътеводител по подобие на този да речем. Дали би имала желание като човек, живещ в региона, с познания за транспорта, заведенията и живота като цяло, да направиш таква тема? :)

О, да! Няма проблем. Вече имам голям файл за Куала Лумпур и малко за Малайзия. Може би ще събера още малко информация, ще мина през туристическото бюро на гарата и ще пусна такава тема в близките дни. Дано да я полезна за пътуващите насам.

 

Edit - само да допълня това приложение https://www.klook.com/, чрез което могат да се закупят входове за различни атракции с намаление.

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
17 hours ago, DaBo said:

О, да! Няма проблем. Вече имам голям файл за Куала Лумпур и малко за Малайзия. Може би ще събера още малко информация, ще мина през туристическото бюро на гарата и ще пусна такава тема в близките дни. Дано да я полезна за пътуващите насам.

 

Edit - само да допълня това приложение https://www.klook.com/, чрез което могат да се закупят входове за различни атракции с намаление.

@Jorro, ще коментирам малко и аз твоята програма.

 

Предплатени сим карти

 

Малайзия - Предплатените карти за туристи не са скъпи, например 30 рингитс (12 лева) за една седмица с включен 5 GB интернет, като първите два дни е 10 GB. Има и по-евтин вариант, който е 20 рингитс за 2 GB, като първите два дни ти дават още 2 GB. Вие ще сте два дни в КЛ, така че този вариант май е най-изгоден. Има обаче и дневни карти, още по-евтини. Най-големите оператори са Maxis и Celcom/Blue cubes. Тази цена е от миналата седмица на Celcom/Blue cubes, така че проверете на място какви са им текущите цени, съответно промоции. Вариант също е и мобилният оператор Digi. Щандове има след имиграцията преди залата с коланите, както и веднага като излезете с багажите от залата вляво. Но не знам дали ще са отворени по времето, когато кацате. 

 

Сингапур - Цената е 30 долара, ако не сте супер късметлии да попаднете на промоция в момента. На мен ми се е случвало един път и тогава картата беше 10 долара.

 

Бали - след залата с багажите, веднага вляво има щанд на един от техните мобилни оператори XL Axiata. Цената беше в зависимост от периода на валидност и гигабайтите включени в тях. Преди месец бях там и ми се вътри в главата, че платих 250 000 рупии за едноседмична карта с много гигабайти. Имаше и по-евтини.

 

Билети за КЛИА експрес - ако не си купиш предварително билети или онлайн, или от апп-а за телефони, точно в залата с лентите за багаж има тяхно гише. Купете си оттам, докато чакате да излезе багажа. В Малайзия не са особено бързи с багажите.

Ако през втория ден изберете да се въртите околоКулите, не си губете времето да ходите да си оставяте багажа на гарата. Но ако решите да ходите до Merdeka square, Central Market и Birds park, то тогава е добре да го оставите. Тези места ви препоръчвам за втория ден. До два, три дни мога да отида до гарата и да питам кога най-рано може да се чекира багажа за полета ви до Бали. Ако полетът е 18 часа и летите с Малиндо, някъде към 15:30 най-късно трябва да хванете влака. Ще ги разпитам като отида дотам.

 

За първата вечер - ако сте в района на ТВ кулата, отидете да вечеряте на Jalan Alor. Да усетите атмосферата, а и храната е хубава. Като ходим там, винаги си поръчвам butter prawns. Където и да седнете, навсякъде ги има. Също имат няколко начина за приготвяне на прясна риба. На нас ни харесва - deep fried или steamed със соев сос. Ти сам си избираш рибата коя да бъде, ние взимаме местния лаврак, но има и много други. Цената е на 100 грама. След вечеря се насочете към мол Павилион, ще видите светещия фонтан пред него, минете през мола и хванете климатизирания пешеходен мост до мол Сурия и Кулите. Но това трябва да стане преди 23 часа, защото тогава мостът го затварят, не е отворен денонощно. Ако не знаете къде се намира, питайте охраната в мол Павилион и те ще ви ориентират. След това отидете за коктейл и в Трейдърс хотел. Оттам е най-хубавата гледка към Кулите. Денят ще ви бъде натоварен, но ще е супер! Имай предвид, че 1-ви май е неработен тук и ще има повечко хора по туристическите места.

 

За втория ден в Сингапур - Сентоса е вариант. Там има разни неща, които да видите, но ако искате леко лежерно разпускане, препоръчвам Tangong Beach club

Аз лично бих се разходила още из Сингапур - Чайнатаун с Buddha Tooth Relic Temple, после из финансовата част, след това по реката през Clarke quay, Boаt quay, The Fullerton hotel Singapore към National Gallery of Singapore до St.Andrews cathedral и после наобратно през Theatre by the bay.

Бих препоръчала при наличие на време да влезете само в the Cloud в градините и да гледате музикалното шоу там. Има в 19:45 и в 20:25, 15 минути е. Холограмното шоу пред Марината е в 20 и 21 часа.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Jorro, ето тук прочети за чекирането на багаж на гишетата до КЛИА експрес. Нали летите с Малиндо до Бали:

Drop off your bags and check in at KL Sentral

Значи може да се чекирате не по-рано от 8 часа преди полета и не по-късно от 3 часа преди полета.

Връзка към коментар
On 13.04.2018 г. at 10:09 AM, Jody said:

Останалата част от групата могат да видят Сингапур от високо от бара или от observation desk-а на Марина Бей. Като за 2рото трябва да заплатят около S$20, а доколкото помня излиза доста по-изгодно просто да отидат до бара, който е над observation desk-a и да си поръчат нещо там. Разбира се винаги могат да се качат и на някой друг rooftop bar :)

 

 Аз предпочитам KL Bird park - много ми хареса

 

Подкрепям всички който са те посъветвали да смениш настоящите ти нощувки с такива в Санур. Ние бяхме в Puri Kelapi (малки бунгалца), които са близо до самия плаж. Относно храмовете - ние ходихме до Monkey Forest и след това обикаляхме малки и симпатични храмове в Убуд, където имаше и доста сергийки за сувенири. 

Здравей,

За Бали, нямам опция вече да сменям локацията. Когато търсих нощувки в началото за 13 човека ми излизаха варианти, в които да сме в 1 хотел повечето от Легиан, Семиняк,Кута....тези в Санур и Нуса Дуа бяха на цени неотговарящи на бюджета ни, а пък в крайна сметка 2 дни само ще сме в тази посока, така че ще го преживеем. (надявам се, че всички толкова са ме наплашили как ще си отстоим в задръстванията )

 

 

12 hours ago, DaBo said:

@Jorro, ще коментирам малко и аз твоята програма.

 

Предплатени сим карти

 

Малайзия - Предплатените карти за туристи не са скъпи, например 30 рингитс (12 лева) за една седмица с включен 5 GB интернет, като първите два дни е 10 GB. Има и по-евтин вариант, който е 20 рингитс за 2 GB, като първите два дни ти дават още 2 GB. Вие ще сте два дни в КЛ, така че този вариант май е най-изгоден. Има обаче и дневни карти, още по-евтини. Най-големите оператори са Maxis и Celcom/Blue cubes. Тази цена е от миналата седмица на Celcom/Blue cubes, така че проверете на място какви са им текущите цени, съответно промоции. Вариант също е и мобилният оператор Digi. Щандове има след имиграцията преди залата с коланите, както и веднага като излезете с багажите от залата вляво. Но не знам дали ще са отворени по времето, когато кацате. 

 

Сингапур - Цената е 30 долара, ако не сте супер късметлии да попаднете на промоция в момента. На мен ми се е случвало един път и тогава картата беше 10 долара.

 

Бали - след залата с багажите, веднага вляво има щанд на един от техните мобилни оператори XL Axiata. Цената беше в зависимост от периода на валидност и гигабайтите включени в тях. Преди месец бях там и ми се вътри в главата, че платих 250 000 рупии за едноседмична карта с много гигабайти. Имаше и по-евтини.

 

Билети за КЛИА експрес - ако не си купиш предварително билети или онлайн, или от апп-а за телефони, точно в залата с лентите за багаж има тяхно гише. Купете си оттам, докато чакате да излезе багажа. В Малайзия не са особено бързи с багажите.

Ако през втория ден изберете да се въртите околоКулите, не си губете времето да ходите да си оставяте багажа на гарата. Но ако решите да ходите до Merdeka square, Central Market и Birds park, то тогава е добре да го оставите. Тези места ви препоръчвам за втория ден. До два, три дни мога да отида до гарата и да питам кога най-рано може да се чекира багажа за полета ви до Бали. Ако полетът е 18 часа и летите с Малиндо, някъде към 15:30 най-късно трябва да хванете влака. Ще ги разпитам като отида дотам.

 

За първата вечер - ако сте в района на ТВ кулата, отидете да вечеряте на Jalan Alor. Да усетите атмосферата, а и храната е хубава. Като ходим там, винаги си поръчвам butter prawns. Където и да седнете, навсякъде ги има. Също имат няколко начина за приготвяне на прясна риба. На нас ни харесва - deep fried или steamed със соев сос. Ти сам си избираш рибата коя да бъде, ние взимаме местния лаврак, но има и много други. Цената е на 100 грама. След вечеря се насочете към мол Павилион, ще видите светещия фонтан пред него, минете през мола и хванете климатизирания пешеходен мост до мол Сурия и Кулите. Но това трябва да стане преди 23 часа, защото тогава мостът го затварят, не е отворен денонощно. Ако не знаете къде се намира, питайте охраната в мол Павилион и те ще ви ориентират. След това отидете за коктейл и в Трейдърс хотел. Оттам е най-хубавата гледка към Кулите. Денят ще ви бъде натоварен, но ще е супер! Имай предвид, че 1-ви май е неработен тук и ще има повечко хора по туристическите места.

 

За втория ден в Сингапур - Сентоса е вариант. Там има разни неща, които да видите, но ако искате леко лежерно разпускане, препоръчвам Tangong Beach club

Аз лично бих се разходила още из Сингапур - Чайнатаун с Buddha Tooth Relic Temple, после из финансовата част, след това по реката през Clarke quay, Boаt quay, The Fullerton hotel Singapore към National Gallery of Singapore до St.Andrews cathedral и после наобратно през Theatre by the bay.

Бих препоръчала при наличие на време да влезете само в the Cloud в градините и да гледате музикалното шоу там. Има в 19:45 и в 20:25, 15 минути е. Холограмното шоу пред Марината е в 20 и 21 часа.

Благодаря ти за информацията изключително ценна е. За Сингапур предложението ти за "дългия тур " ми харесва и ще разгледам подробно нещата, които си написал.

 

За КЛ като пристигнем едва ли ще имаме сили за излизане и вечеря така, че направо сън. На следващия ден мислех първо да започнем с пещерите, но не мога да преценя кога ще се върнем за да купя билет за Патронас и ТВ кулата с час затова май ще ги завъртя нещата за да сме спокойни . Понеже сме в апартамент близо до кулите Петронас се чудя дали не е по-добре да взема билети за първия час в 10:00ч за да може след това да отидем на пещерите спокойни, че не бързаме за никъде. Само дано по обед там да е пика на навалицата.  :D Нали няма входна такса там, за която да трябва да се редим по опашки?  За да избегнем задръстванията мислим да отидем с влак до там. Не помня къде, но някъде прочетох за ремонти по линията и някакви заместващи автобуси и не знам в момента движат ли се влакове до там или не, защото ако не може да стигнем с влак, то определено ще вземем GRAB. 

Та след тях мисля да направим ТВ кулата или да остане за следващия ден сутринта като първа атракция. Така първо трябва да отидем до нея с такси ( видях, че не е далеч от хотела ни ( Platinum suites) ,но много се обикаля и е баир...  и след това се връщаме в хотела взимаме багажа и отиваме на гарата да се чекираме. Оставяме багажа и тръгваме към Merdeka square, Central Market за около 2 часа .Ще ни стигнат ли?  Мисля още 2 -2:30 pm да сме хванали влака за летището. В Азия с тези огромни опашки с хора навсякъде не ми се иска да бързаме и да се притесняваме за полета. 

Та остава за първия ден да преценя колко време ще ни отнеме от Петронас до Бату и обратно за да сметна в колко ще сме обратно в КЛ и да предвидя какво да се разгледа преди вечерята. След нея предложението за фонтаните ми допада и най-вероятно и ако другите са съгласни така ще го направим маршрута.

За чекина на гарата  в КЛ видях, че е мин 3ч, макс. 8ч преди полета . Предполагам не ме обвързват да си оставя багажа и веднага да се кача на влака за летището?  Моля за съвет каква карта да си взема за градския транспорт. Държа от и до летището да сме с влака. Мисля на отиване да вземем единични билети от промоцията с ГРАБ кредит 10РМ и допълнително картата , която е за 1 пътуване с KLIA експрес и 2 дни неограничено ползване на метрото в КЛ. Двупосочния вариант е най-изгоден, но доколкото прочетох, не е 48 часа а 2 последователни дни и като ползваме влака в 23:00ч на 30.04 това ще ни е първия ден, а на нас ни трябва само да стигнем до хотела, а реално следващите два дни ще ползваме метрото.  Има ли друг по подходящ вариант за карта? Ще ни трябва и за влака до Бату също , а видях че може в нея да се зареди кредит, който да се ползва за влака.  

пп. Сега се замислих, че вечерта в 23ч може би ще е по-добре да поръчам GRAB от летището - направо 2 големи коли от летището за 10 човека и багажа ни. Предполагам, по това време няма да има трафик и ще стигнем за същото време до хотела, но по-удобно и по-евтино ако не купувам 10 билета по 55 рингита.  Мога ли през приложението да поръчам 2 коли с 1 заявка по 1 и същи маршрут?

3 hours ago, DaBo said:

@Jorro, ето тук прочети за чекирането на багаж на гишетата до КЛИА експрес. Нали летите с Малиндо до Бали:

Drop off your bags and check in at KL Sentral

Значи може да се чекирате не по-рано от 8 часа преди полета и не по-късно от 3 часа преди полета.

Благодаря, точно и аз го видях, перфектно ни устройва. 

Редактирано от Jorro
Връзка към коментар

Сега подред - докато кацнете от Сингапур, минете през имигрейшън, после влак и граб до апартаментите, ще стане полунощ. Наспете се!

На следващия ден отидете на Бату възможно най-рано. Започнете с тях. Тогава все още няма да има празничните задръствания, ако пътувате с граб, но най-важното е, че все още няма да е супер горещо. После по обяд да катерите тези стълби, не си е работа. Така че започнете с Бату Кейвс. Вход няма, само трябва да сте с покрити крака и рамене - както мъжете, така и жените. Ако не сте, на входа ще ви дадат едни наметала. Ако сте в 10 часа там, ама съвсем спокойно със снимките ви трябва един час там. Просто има много стълби и храм вътре в пещерата. Няма кой знае какво за гледане и за губене на време.

За влака не знаех, че правят ремонт. Като мина през гарата, ще ги питам. Ако наистина има такъв ремонт, направо се мятайте на граб. Да кажем, че около 13 пак ще сте в даунтаун. Ще може да хапнете в мол Сурия, да пообиколите около Кулите. Ако много държиш да се качите и на двете места - кулите и тв кула, избери следобед кулите, за здрачаване (около 19 часа) тв кулата. Залезът при хубаво време е много красив. Началото на май вече ще е сухия сезон тоест не означава, че няма да вали, но ще бъде много горещо и от време на време може да вали. След тв кулата, отидете на Jalan Alor, вечеряйте. После през мол Павилион, пешеходния мост, през мол Сурия и ако имате сили и желание - по една напитка в Трейдърс. Ако ли не, починете си, кулите ще ги видите осветени и от тв кулата, и навръщане от мол Павилион. На следващия ден си оставете багажа на КЛИА експрес, оттам е една спирка до Merdeka square. Разгледайте там спокойно, оттем пак е една спирка до Pasar Seni. Каквито опашки да има в Азия, не ви трябва толкова рано да тръгвате за летището. Както ти казах - хванете влака около 15:30.

 

Сега за картите - тази карта, която гледаш е нова. Става въпрос за тази KL TravelPass, нали? Тя не покрива влака до Бату Кейвс. Ако първия ден отидете до Бату Кейвс и обратно с граб, то за този ден не ви трябва друг транспорт. На втория ден - от KLCC е едно пътуване по линия номер 5 на LRT в посока Putra heights до KL Sentral, оставяте багажа. Оттам още едно пътуване със същата линия в обратна посока до спирка Majid Jamek да разгледате Merdeka Square. Оттам пеша до Чайнатаун, има пешеходен мост над ж.п.линиите и пътя. Накрая от Чайнатаун е пак само една спирка, за да се върнете до KL Sentral. Общо три пътувания с единични жетони, около 5 рингитс на човек ще е всичко.

Виж картата на градския транспорт тук: 28062016_TransitMap_650.jpg

 

Интересувате само линия 5 LRT Gombak - Putra heights. Едно пътуване от KLCC до KL Sentral, едно от KL Sentral до Masjid Jamek, едно от Pasar Seni до KL Sentral.

 

От летището на идване е наистина най-добре два граба. Бързо, лесно и удобно директно до апартаментите. Навръщане към летището един еднопосочен билет и готово.

 

Edit - ще се опитам да намеря някой препоръчан с голям бус. Ако успея, ще ти изпратя координатите, за да се свържеш и да видиш каква цена ще ти поискат за трансфер от/до летището, както и от/до Бату кейвс. Много хора сте и като се сумира цената за всичко, може да е по-изгодно един бус с шофьор само на ваше разположение.

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
38 minutes ago, DaBo said:

Сега подред - докато кацнете от Сингапур, минете през имигрейшън, после влак и граб до апартаментите, ще стане полунощ. Наспете се!

На следващия ден отидете на Бату възможно най-рано. Започнете с тях. Тогава все още няма да има празничните задръствания, ако пътувате с граб, но най-важното е, че все още няма да е супер горещо. После по обяд да катерите тези стълби, не си е работа. Така че започнете с Бату Кейвс. Вход няма, само трябва да сте с покрити крака и рамене - както мъжете, така и жените. Ако не сте, на входа ще ви дадат едни наметала. Ако сте в 10 часа там, ама съвсем спокойно със снимките ви трябва един час там. Просто има много стълби и храм вътре в пещерата. Няма кой знае какво за гледане и за губене на време.

За влака не знаех, че правят ремонт. Като мина през гарата, ще ги питам. Ако наистина има такъв ремонт, направо се мятайте на граб. Да кажем, че около 13 пак ще сте в даунтаун. Ще може да хапнете в мол Сурия, да пообиколите около Кулите. Ако много държиш да се качите и на двете места - кулите и тв кула, избери следобед кулите, за здрачаване (около 19 часа) тв кулата. Залезът при хубаво време е много красив. Началото на май вече ще е сухия сезон тоест не означава, че няма да вали, но ще бъде много горещо и от време на време може да вали. След тв кулата, отидете на Jalan Alor, вечеряйте. После през мол Павилион, пешеходния мост, през мол Сурия и ако имате сили и желание - по една напитка в Трейдърс. Ако ли не, починете си, кулите ще ги видите осветени и от тв кулата, и навръщане от мол Павилион. На следващия ден си оставете багажа на КЛИА експрес, оттам е една спирка до Merdeka square. Разгледайте там спокойно, оттем пак е една спирка до Pasar Seni. Каквито опашки да има в Азия, не ви трябва толкова рано да тръгвате за летището. Както ти казах - хванете влака около 15:30.

 

Сега за картите - тази карта, която гледаш е нова. Става въпрос за тази KL TravelPass, нали? Тя не покрива влака до Бату Кейвс. Ако първия ден отидете до Бату Кейвс и обратно с граб, то за този ден не ви трябва друг транспорт. На втория ден - от KLCC е едно пътуване по линия номер 5 на LRT в посока Putra heights до KL Sentral, оставяте багажа. Оттам още едно пътуване със същата линия в обратна посока до спирка Majid Jamek да разгледате Merdeka Square. Оттам пеша до Чайнатаун, има пешеходен мост над ж.п.линиите и пътя. Накрая от Чайнатаун е пак само една спирка, за да се върнете до KL Sentral. Общо три пътувания с единични жетони, около 5 рингитс на човек ще е всичко.

Виж картата на градския транспорт тук: 28062016_TransitMap_650.jpg

 

Интересувате само линия 5 LRT Gombak - Putra heights. Едно пътуване от KLCC до KL Sentral, едно от KL Sentral до Masjid Jamek, едно от Pasar Seni до KL Sentral.

 

От летището на идване е наистина най-добре два граба. Бързо, лесно и удобно директно до апартаментите. Навръщане към летището един еднопосочен билет и готово.

 

Edit - ще се опитам да намеря някой препоръчан с голям бус. Ако успея, ще ти изпратя координатите, за да се свържеш и да видиш каква цена ще ти поискат за трансфер от/до летището, както и от/до Бату кейвс. Много хора сте и като се сумира цената за всичко, може да е по-изгодно един бус с шофьор само на ваше разположение.

Това с жегата по обед не го бях съобразил.  Понеже искам да купя всички билети предварително трябва да посоча часове за влизане,но ще посоча 18:30ч за кулите, ако към 19-19:30 е залеза така ще видим гледката и на светло и тъмно както и самия залез. Гледка към кулите имаме и от басейна на покрива на нашия хотел, така че може би ще оставим тв кулата за следващата сутрин, понеже искаме снимки в "кутията" по светло :) . Благодаря за другите препоръки, сега успях да допрочета и целия ти наръчник за Малайзия в другата тема и почвам да си избистрям картинката.

За градския транспорт може би си права, че с жетони ще ни излезе най-евтино. За този пасс говоря. https://www.kliaekspres.com/kl-travelpass/

В него могат да се заредят и пари и да го ползваме за влака до Бату пещерите иначе е за 1 или 2 посоки на влака от летището и транспорта в града.

Май съм се ориентирал вече за GRAB или бус ,както предлагаш при пристигане , в града с жетони и на връщане групов билет за KLIA express по 40 рингита. Май това ще е оптималния вариант като удобство и цени.

Можеш ли да ме посъветваш нещо и за обмяната на пари. Къде да търсят чейндж с изгоден курс? За първата вечер от София ли да купя или на летището да обменя? Ще нося долари и евро с мен. Предполагам и там едрите банкноти са на почит и предлагат по-добър курс? В града предполагам в моловете има обменни бюра с добър курс нали?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.