Прескочи до съдържание

Еднодневно до Борободур от Бали


Препоръчани мнения

Моля за съвет за Борободур. Искаме да го направим като дневен трип със самолет от Бали.

Със сигурност ще хванем първия полет на Ер Ейжия 

07:20  07:50
Денпасар (DPS) - Джокякарта (JOG)
 
За навръщане обаче имаме 2 опции:
15:35  18:00
Джокякарта (JOG) - Денпасар (DPS)
или
20:50  23:00
Джокякарта (JOG) - Денпасар (DPS)  на Lion Air.
 
Въпроса ми е колко време ще ни трябва да отидем от летището до храма и в близост има ли още какво да се види за да преценя колко време ще ни трябва. Ще бъдем 3-ма човека и се чудя да търся от някъде организиран тур или с такси да го разглеждаме? Някой може ли да ме ориентира с цена?
Връзка към коментар

От летището до храма ще ви отнеме поне час, ако не попаднете в задръстване. За храма може да отделите минимум 1,30 ч, въпреки че може и повече. Близо до летището е Прамбанан, който храм също е хубаво да разгледате. За него също отделете към 1,30. Има и един дворец на Султана. Него ние го пропуснахме и не ми изглежда като нещо, което задължително да се види. Има и още няколко храма, но ще ви писне от тях.

Така както го смятам ще си отидат поне 6-7 ч с доста бързане, без двореца.

Ние тръгнахме към 8 и към 15.30 приключихме заради пороен дъжд. Аз бих избрала по-късния полет, обаче ще ви остане доста време за уплътняване. Летището е малко, но в Азия изискването за време преди полета е да се явите 3 часа. Не е необходимо да го спазвате, но все пак не може да се явите в последния момент.

 

Щом сте трима, наемете такси.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря :) А 1 такси да договорим за целия ден или да си ползваме такси с брояч за всяка отсечка. В Индонезия работи ли приложението GRAB или има друго, които да се използва? С цените можеш ли да ми ориентираш как стоят нещата?

Връзка към коментар

Ами, помня, че кола с шофьор за цял ден може да се наеме за около 600000 рупии. Предполагам, че на място може и да договорите нещо около 500000-550000. Зависи колко сте добри в преговорите.

Аз бих договаряла цена за цял ден, а не на метър. Въобще не знам, дали там има брояч или всичко е въпрос на договаряне. Но с цена за цял ден няма да се притеснявате колко ще ви излезе и сумата ще е ясна изначално. Имайте предвид, че около Джогджа стават много големи задръствания в определени часове.

Ние ползвахме колата на хотела, в който бяхме отседнали и платихме 650000 рупии за 10 часа трип. После видях, че има подобни предложения за около 600000, но за по-малко часове.

Редактирано от mililia
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, mililia said:

Ами, помня, че кола с шофьор за цял ден може да се наеме за около 600000 рупии. Предполагам, че на място може и да договорите нещо около 500000-550000. Зависи колко сте добри в преговорите.

Аз бих договаряла цена за цял ден, а не на метър. Въобще не знам, дали там има брояч или всичко е въпрос на договаряне. Но с цена за цял ден няма да се притеснявате колко ще ви излезе и сумата ще е ясна изначално. Имайте предвид, че около Джогджа стават много големи задръствания в определени часове.

 

Много благодаря! Вече ми е по-спокойно, заемам се с резервациите.

 

 

 

Връзка към коментар

Задължително е да е за ден, тъй като е много вероятно като излезете от Борободур да няма нищо, с което да можете да се придвижите до където и да е. А и наем за ден е най-разпространено там, ще ви чакат колкото и където е нужно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.