Прескочи до съдържание

Тасмания или Нова Зеландия (северен остров)?


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Върти ми се идея да отида на зимна почивка в Тасмания или северният остров на НЗ, нещо от сорта спане по хостели и обикаляне по пътеки и планини почти всеки ден. И двете дестинации ми харесват, въпроса е коя да избера - иска ми се да отида за 8-9 дни някъде в периода юни - август.

 

Цените за да стигна дотам ми изглеждат подобни:

  • Тасмания - около $440 за Spirit of Tasmania, аз + кола + спане на кораба
  • НЗ - около $300 билет до Уелингтън + $150-200 за рентакар

Цените на хотелите предполагам са подобни, бензинът в НЗ е по-скъп

 

За разглеждане грубият ми план е за трекове и шматкане около:

  • Тасмания - Cradle mountain, Hobart (Mt Wellington), Wineglass bay, Bay of fires, Launceston
  • НЗ - Wellington, Tongariro park, Hobiton, Rotorua и гейзерите

 

Ще бъда благодарна за мнения коя дестинация би била по-добре и препоръки какво още да отида да видя

 

Благодаря предварително!

 

 

Връзка към мнение

В Тасмания не съм била, но Нова Зеландия ме е впечатлила най - много до сега като природа. На Северни остров бих се върнала, защото за 6-7 дни не успях да видя всичко. На север има много интересни места. Препоръчва и полуостров Коромандел. Имам подробно описание тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси за предложението, много ми се хареса Коромандел и в частност това:

 

http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/places-to-go/coromandel/places/coromandel-forest-park/things-to-do/kauaeranga-kauri-trail/

 

Ще огледам за билети и конкретни дати, дано намеря нещо сностно!

Връзка към мнение

Бил съм и на двете места и ако въпросът е къде да отида първо, това би било северният остров на НЗ. Тасмания е интересно и красиво място, но го няма ефекта “Уау“, който го има на десетки места в НЗ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих се върнала отново в Тасмания. Невероятно красиво, диво и спокойно място. Природа, недокосната  от човека. А какви плажовеееее! Освен това, там има множество други острови и островчета, до които може да се отиде.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
1 hour ago, AlexandraKo said:

Аз бих се върнала отново в Тасмания. Невероятно красиво, диво и спокойно място. Природа, недокосната  от човека. А какви плажовеееее! Освен това, там има множество други острови и островчета, до които може да се отиде.

За мен най-интересното нещо в Тасмания беше, че така си представям Европа преди появата на хората. Девствени и непроницаеми гори в умерен климат, без никакво усещане за човешко присъствие в огромни територии.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 19.03.2018 г. в 3:31, anita82 каза:

... за 8-9 дни някъде в периода юни - август.

 

Тогава нали се пада зима там? Не съм много наясно, но ние ще ходим Ноември края в Нова Зеландия.

Връзка към мнение
6 minutes ago, boogy83 said:

Тогава нали се пада зима там? Не съм много наясно, но ние ще ходим Ноември края в Нова Зеландия.

Точно това е зимата, като в Тасмания е възможно и да има сняг и трудно проходими пътища в по отдалечените райони. В НЗ на северния остров е по малко вероятно да има сняг, но дори и да завали със сигурност ще го почистят по бързо.

Връзка към мнение

Зима е да, баш средата на зимата. Юли-август се пада по средата между предното ми пътуване и Декември (следващото), така ще имам 4-5 месеца да работя и точа лиги в очакване на следващото ходене нанякъде!

 

Снега ме притеснява, никога не съм карала с вериги така че НЗ печели по точки. Още точки за гейзерите, вулканите и Хобитите :lol:

 

@boogy83 Не знам за Ноември, но през Февруари на южния остров аз очаквах лято и нямах поларени фанели и подобни. Непромокаемото яке е задължително. Да го имате предвид ;)

 

Мерси за мненията, ще го мисля още но клоня към НЗ а Тасмания някоя пролет/лято че да има смисъл от плажовете 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Билетите са купени, програмата е (горе-долу) готова. Рент-а-кар е резервиран, плюс вериги за всеки случай

 

nz.png.20bef8fa90b30b5fc52ee211fabd03cc.png

 

Имам познати в Оклънд и Уелингтън, така че предполагам че на 11ти и 18ти ще се видим с тях и не съм планирала нищо. Ако обаче не се видим - някакви идеи какво си трува да се види за 1/2 ден в Оклънд и 1 ден Уелингтън?

 

Коромандел - дали да се пъна да качвам Pinnacles или да направя кръг надолу/нагоре до Whitianga?

 

Роторуа - какво не е за изпускане? Гейзера, термалното езеро, още какво?

 

Дни 15-17 програмата може да се променя/размества според времето. Мисля да оставя колата и да ползвам шатъли

 

Друго?

 

Мерси предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.