Прескочи до съдържание

В ПИЗА за четири дни


Пътешественичка

Препоръчани мнения

Пътешественичка

Здравейте отново,

 

Реших да се възползвам от намаленията на Райнеър и да полетя за Пиза. Планирам да преарам там дните от 17 до 21. Ще потувам със сина ми - на 7 и със свекърва ми - на 70.

Бих искала да помоля за помощ относно избора на място за спане като е важно да е нискобюджетно и да има лесна връзка с транспорт за към целия град, предвид това, че ще съм с малко дете и немлада жена.

Също така ще се радвам да споделите какво си струва да се посети и какво не толкова много, понеже не искам да харча много средства.

Полезно ще ми е да зная и как да се придвижа от летището до града.

 

Благодаря ви предварително. Съветите ви за Лондон бяха много полезни за мен и направиха пътуването ми по-ползотворно.

Редактирано от Пътешественичка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цялото това време за Пиза е много.Предвиди един ден за Лука - на 20 км е,има удобни влакове.Може и Флоренция за ден например.С две думи това време е много за Пиза.За нощувки - аз съм спал само в хостел Пиза.Много е удобен - пеш до летището, до гара и площада на чудесата.Чист е,има стаи с баня за четирима,но само легла.

Редактирано от traveler
Връзка към коментар

Летището е а-ха в града. На 10- 15 мин от Централна гара. Има автобуси, влакче до ЦГ (http://pisa-mover.com/)

Мога да Ви препоръчам апартамент за спане- на централно място. Лука е чудесно градче, на 20 мин и 7€ разстояние е. Флоренция е на около час път. Сиена също (или час и половина беше...). Самата Пиза много ми хареса. Всеки ден ходихме до кулата (че беше на 7-8 мин от апартамента).

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
преди 12 минути , Пътешественичка каза:

А какво интересно има в този град Лука?

Просто приятно градче, което си струва да бъде посетено. В Пиза всичко се разглежда за един следобед и после няма какво да се прави.

От Пиза за дневни екскурзии може да се отиде до Волтера или Лука. Вие  сте в такъв огромен възрастов диапазон, че нямам идея какво точно да ви препоръчам.

В Пиза аз обикновено спя около гарата, за да мога да се придвижвам пеш из града и до летището. На вас, обаче, може и да не ви е удобно, защото от летището до града е около 15-20 мин. пеша.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар
Пътешественичка

Много ви благодаря! Александрина да, ще се радвам да ми препоръчате апартамент.

Тъкмо прегледах нощувките в Лука -  на половин цена са в сравнение с Пиза. Чудя се къде би било по-добре да отседнем. Ще разгледам и за друите градове, за които ми пишете. Ако отседнем в Лука бихме могли да ходим на еднодневни екскурзии до Пиза и Волтера и така да инвестирам сто и петдесет евро в разходки вместо в спане. Казвате че има удобни и не скъпи влакове между градовете.... Трябва да посмятам.

 

               Иначе в Пиза резервирах едно местенце за 635 лв. - четири нощувки за трима души. Струва ми се не лоша цена.

 

 

Връзка към коментар

Погледнах- апартаментът е зает за тези дати (нали за април става въпрос?). Цена на билетите може да видите тук: http://www.trenitalia.com/tcom-en

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
9 minutes ago, Пътешественичка said:

Иначе в Пиза резервирах едно местенце за 635 лв. - четири нощувки за трима души. Струва ми се не лоша цена.

О, има и по- евтини. Вижте този сайт: www.wimdu.com

Имам няколко резервации там и след първата дават някакви $ за следваща- 15, 25, 40 ,50 $

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.