Прескочи до съдържание

Мароко, 7-10 дни през май


suteofilova

Препоръчани мнения

Здравейте, драги магеланци! 

 

И аз планирам пътуване до Мароко с приятеля ми. Понеже проучването и организацията никога не са ми били силата (най-вече поради липсата на търпение) бях решила да прибегна към тур. агенция. Една приятелка, обаче, ме укори за това ми решение и аз отделих 4 часа да чета мнения във форума. Не само, че ми беше интересно и времето мина неусетно, но и извадих и групирах различни ваши мнения от темите и ги събрах в презентация, за да мога накрая да се ориентирам по-лесно. 

 

Ще сложа линк тук, ако на някой не му се четат цели 15 страници :) Като държа да подчертая, че все пак съм събирала информация, която е релевантна на моята визия за пътуването - а именно между 7-10 дни Мароко през Май с разглеждане на няколко по-интересни града и пустинята. 

 

Ето каква програма съчиних на база презентацията: (Приемам съвети за ъпгрейд)

1. Полет от Милано / Бергамо до Маракеш

2. От Маракеш към водопадите Узуд и плажа с арките (моля за съвет дали са съчетаеми двете в един ден) Не искаме да взимаме кола, по скоро гид, който съм го отбелязала в презентацията.

3. 1 или 2 свободни дни в Маракеш

4. От Маракеш тур през пустинята, който приключва във Фес

5. Фес мисля, че няма да му отделяме време, а направо отиваме към Шефшауен с 1 нощувка с автобус/ влак

6. Връщаме се във Фес и летиме обратно, докъдето имаме билети ;) 

 

Приемам всякакви идеи :)

 

Връзка към презентацията: https://docs.google.com/presentation/d/1Fo4wDGU9D_iNjzI4Z2Pf2ugmxfzA7rcPWxB3r_zvKgQ/edit?usp=sharing 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Плажът  с арките (едната се срути преди около 2 години ) - ние ходихме от Маракеш , за един ден, с кола,  сигурно бяха 800 км...Не съжалявам, но не препоръчвам за един ден...По - добре с нощувка там някъде.  А арките и Узуд  в един ден - абсолютно невъзможно.

 

За Фес - може да отделите няколко часа на Медината,  най  - голямата запазена, 90 км малки улички, така ни казаха. И после да тръгнете към Шефшауен. Само багажа трябва да измислите къде да оставите...

 

Маракеш - и три дни може да напълните, един съвсем няма да ви стигне...

 

И браво, че сте послушали пишещите тук за Казабланка и Рабат...:)

 

С тези места, които сте си харесали, нещо такова излиза сметката:

3 дни - Маракеш (и Узуд включвам)

2 - Арките  ( с пътя до там и обратно )

3 - турът в пустинята

1 - Фес и към Шефшауен (ние бяхме с кола, пристигнахме ранния следобед, разгледахме и на другата сутрин си тръгнахме, по - голяма част от багажа си оставихме в риада във Фес, където спахме преди Шефшауен и след това, преди полета)

1 - Шефшауен

 

така стават 10 дни , ако няма нощен влак към Фес и полетът е преди обед, ще трябва още един ден

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз смятам, че на Фес трябва задължително да се отдели един ден. Макар и не толкова атрактивен, той е много по-автентичен от Маракеш и от двете медини, тази Фес ми е оставила по трайно впечатление. Разбира се това не значи да се игнорира Маракеш, но аз бих взел един ден от престоя там заради Фес.

 

Надявам се пътуването от Маракеш до Фес да включва яздене на камили и спане в пустинята. Това е топ преживяване

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 3/26/2018 at 9:41 PM, Ивайла said:

 

 

За Фес - може да отделите няколко часа на Медината,  най  - голямата запазена, 90 км малки улички, така ни казаха. И после да тръгнете към Шефшауен. Само багажа трябва да измислите къде да оставите...

 

 

И браво, че сте послушали пишещите тук за Казабланка и Рабат...:)

 

С тези места, които сте си харесали, нещо такова излиза сметката:

3 дни - Маракеш (и Узуд включвам)

2 - Арките  ( с пътя до там и обратно )

3 - турът в пустинята

1 - Фес и към Шефшауен (ние бяхме с кола, пристигнахме ранния следобед, разгледахме и на другата сутрин си тръгнахме, по - голяма част от багажа си оставихме в риада във Фес, където спахме преди Шефшауен и след това, преди полета)

1 - Шефшауен

 

 

 

Ивайла, а ти също си била на тур през пустинята от Маракеш към Фес, нали? Как протича всъщност тура? Взимате си багажа, товарят ви в бусче/ кола? Кога се включват камилите и колко дълго  всъщност се язди през пустинята? Късно вечерта ли пристигнахте във Фес? 

 

За момента намираме само скъши полети и може би ще летим вместо до Фес, до Танжер в едната посока, а в другата до Маракеш. И планът се променя съответно.

 

2 дни Маракеш, тур до Узуд, тур през пустинята до Фес, 1 ден Фес, 1 ден Шефшауен и от там към Танжер за полет, като успеем да го намерим. Или ако намерим по-изгодни билети за Танжер на отиване, разменяме подредбата ;) 

Търсим ги от 2 май до 13 май плюс минус , като нямаме проблем да нощуваме в европресйки столици.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Силно се съмнявам, че може да осъществите обиколка на Мароко с обществен транспрот. Най-добре е да си наемете кола. Не е скъпо, освен, че трябва да осигурите в кредитна карта около 1100  евро  за депозит, който се блокира. Особено ако пътувате през пустинята. Пътя от източната част на Атласките планини Маракеш -Фес, по -точно Уарзазат (Варзазат) - Фес, че е пустиня, пустиня е, но  каменна, не пясъчна т.е няма дюни, също а камили.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.