Прескочи до съдържание

Новогодишни празници ЮИ Азия 2018/9г


Препоръчани мнения

Много изгодно предложение за хотел в Сингапур, в това число и за НГ, според мен де, през индийците се получава цена два пъти по-ниска от букинг. Много добра локация, нов, 4зв, резервиран и платен за 31 декември - 03 януари. Нова година в Сингапур. Ако има и други...

 

https://www.booking.com/hotel/sg/the-great-madras-singapore.bg.html?aid=357023;label=gog235jc-hotel-XX-sg-theNgreatNmadrasNsingapore-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsS7-B%3Achrome-N%3Ayes-S%3Abo-U%3Asalo-H%3As;sid=ca18f1ebd143603a61ec17ebe51afd0a;all_sr_blocks=289430707_108850775_2_1_0;bshb=2;checkin=2018-12-31;checkout=2019-01-03;dest_id=-73635;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=289430707_108850775_2_1_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1523341058;srfid=915afff831f09e43dea099d644d70981a7c1e3c3X1;srpvid=74b32c3f74110426;type=total;ucfs=1&

 

Сингапур е доста скъпо място за спане, изключвам общите спални, двойна стая на читава цена и на добра локация е мисия почти невъзможна 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , stefanrusev каза:

Някой наясно ли е дали може да се изкара VOA когато се влиза в Тайланд по море - в случай от Ланкауи в Липе? Аз поне след кратко ровене не открих информация..

03 - 10 януари, като че ли ще се ориентирам към Тайланд/от Сингапур/, заради дъждовния период в Бали, може да се засечем някъде. Като си готов сподели си програмата. Водещото ще ми бъде 4/5 дни море/шнорхелинг и 2/3 дни Бангкок.

 

Линк за топ 5 на най-добрите места за Шнорхелинг в Пукет:

 

http://www.phuket.com/phuket-magazine/phuket-snorkelling-beaches.htm

 

  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Kamen каза:

03 - 10 януари, като че ли ще се ориентирам към Тайланд/от Сингапур/, заради дъждовния период в Бали, може да се засечем някъде. Като си готов сподели си програмата. Водещото ще ми бъде 4/5 дни море/шнорхелинг и 2/3 дни Бангкок.

 

Линк за топ 5 на най-добрите места за Шнорхелинг в Пукет:

 

http://www.phuket.com/phuket-magazine/phuket-snorkelling-beaches.htm

 

  

27.12-10.01 - Твърдо сме се решили да поемем на север от КЛ. По груби сметки Нова Година ще се посреща на Ко Липе. Препоръчително е новогодишната нощ да се посрещне на вътрешния плаж че духало.  От няколко разговора оставам с впечатлението че острова е нещо като Траванан срещу Бали.  В района има доста островчета както и че се предлагат два еднодневни тура с обикалянето им + и шнорхелинг( нещо подобно на ЕлНидо). Наблизо е и Tarutao NP който може да се посети с наета лодка.    От там може би ще импровизираме с "от остров на остров". Твърдо пропускаме и Сунгапур, и КЛ, и БКК. Единствената ми въпросителна  е дали да се задържим на Ланкави но това ще се реши на срещата другата седмица, надявам се на помощ от  @lesy  и @куфар 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 52 минути , stefanrusev каза:

Някой наясно ли е дали може да се изкара VOA когато се влиза в Тайланд по море - в случай от Ланкауи в Липе? Аз поне след кратко ровене не открих информация..

От това, което прочетох, не може да се изкара voa на Ко Липе. Много държави имат освобождаване от визи за 15 дни, с опция за удължаване при заплащане. Но за българи сякаш единственият вариант за влизане с ферибота от Ланкави е да се изкара виза оттук.

 

Edit: Ние все пак ще отделим по два-три дни за КЛ и Банкок... Ако тръгнем, де. Че жена ми тия дни за не знам си кой път се разболя по време на пътуване и не  ще и да чуе за ходене в ЮИ Азия... По цял ден само чете какви болести и натравяния върлували там...

Редактирано от master_of_germs
  • Шок 1
Връзка към коментар
1 hour ago, stefanrusev said:

Някой наясно ли е дали може да се изкара VOA когато се влиза в Тайланд по море - в случай от Ланкауи в Липе? Аз поне след кратко ровене не открих информация..

 

Не, не може! За българи трябва да се изкара виза предварително. Иначе островчето е много хубаво. Засега е доста по-спокойно от другите известни дестинации в Тайланд, но и това много бързо се променя. А за Лангкави какво се има предвид под "застояване"? 2-3 дни са ок, особено ако след това следват малки и красиви тайландски острови.

 

 

Надявам се тези дни да ми остане време (имахме доста гости от БГ последно време) и да синтезирам малко полезна информация за Куала Лумпур.

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, stefanrusev каза:

27.12-10.01 - Твърдо сме се решили да поемем на север от КЛ. По груби сметки Нова Година ще се посреща на Ко Липе. Препоръчително е новогодишната нощ да се посрещне на вътрешния плаж че духало.  От няколко разговора оставам с впечатлението че острова е нещо като Траванан срещу Бали.  В района има доста островчета както и че се предлагат два еднодневни тура с обикалянето им + и шнорхелинг( нещо подобно на ЕлНидо). Наблизо е и Tarutao NP който може да се посети с наета лодка.    От там може би ще импровизираме с "от остров на остров". Твърдо пропускаме и Сунгапур, и КЛ, и БКК. Единствената ми въпросителна  е дали да се задържим на Ланкави но това ще се реши на срещата другата седмица, надявам се на помощ от  @lesy  и @куфар 

Само да споделя, че аз бях на Лангкави точно за нова година. Покрай плажа има много хотели и ние си избрахме един и си платихме куверт. Нещо от порядъка на 20-30 долара. Храната беше - невероятна и разнообразна , танци, песни , програма.... на самия плаж. Стархотно изживяване. Такива фоервеки не бях виждала до тогава. Целия град е на брега , общинта отделно е организирала веселба на плажа -безплатна храна и програма( това го разбрахме в последствие, разхождайки се ). Важното,което трябва да се знае, че тъй като местните са мюсюлмани в новогодишното меню не присъства алкохол, НО.... Лангкави е безмитна зона и има огромни магазани за алкохол на много ниски цени. Управителя на ресторанта ни каза , да си купим и донесем какъвто искаме алкохол и колкото искаме  за празника. Иначе обичайно по ресторантите - бира.

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние сме се настроили 27-31 Бали, на 31 вечерта Сингапур, 1 вечерта Банкок. На 3.01 летим обратно.

Ако 27-31 се заформи група за Лангкави може да сменим Бали.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Kamen каза:

Много изгодно предложение за хотел в Сингапур, в това число и за НГ, според мен де, през индийците се получава цена два пъти по-ниска от букинг. Много добра локация, нов, 4зв, резервиран и платен за 31 декември - 03 януари. Нова година в Сингапур. Ако има и други...

 

https://www.booking.com/hotel/sg/the-great-madras-singapore.bg.html?aid=357023;label=gog235jc-hotel-XX-sg-theNgreatNmadrasNsingapore-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsS7-B%3Achrome-N%3Ayes-S%3Abo-U%3Asalo-H%3As;sid=ca18f1ebd143603a61ec17ebe51afd0a;all_sr_blocks=289430707_108850775_2_1_0;bshb=2;checkin=2018-12-31;checkout=2019-01-03;dest_id=-73635;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=289430707_108850775_2_1_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1523341058;srfid=915afff831f09e43dea099d644d70981a7c1e3c3X1;srpvid=74b32c3f74110426;type=total;ucfs=1&

 

Сингапур е доста скъпо място за спане, изключвам общите спални, двойна стая на читава цена и на добра локация е мисия почти невъзможна 

Здравейте,

Бихте ли ми споделили какво имате предвид под "индийците"?

Кой е сайта за резерваций?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 8 минути , neliml каза:

Здравейте,

Бихте ли ми споделили какво имате предвид под "индийците"?

Кой е сайта за резерваций?

Благодаря предварително!

makemytrip, код - WOWHOTEL или GRABHOTEL,.... има цяла тема  

Връзка към коментар
преди 33 минути , Дани Магелани каза:

Уиз вече продава билети за януари Копенхаген-София за членове на Дискаунт клуб.

Не мисля да бързам с покупката, още повече че от снощи когато ги пуснаха, наблюдавани от мен цени сега са по-ниски. А и с често пусканите 20%.....  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Kamen каза:

Не мисля да бързам с покупката, още повече че от снощи когато ги пуснаха, наблюдавани от мен цени сега са по-ниски. А и с често пусканите 20%.....  

 

Всеки си решава. Аз само информирам.

Връзка към коментар
преди 1 час, Дани Магелани каза:

 

По сто лева (толкова гледах снощи) е твърде много за еднопосочни от Копенхаген до София през зимата. Че то по-добре да ида на гости при другарчетата от Скопие за през уикенда след Тайланд ;)

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар

За тези, които ще са в Банкок през уикенд ден, две идеи за посещение:

Chatuchak Weekend Market (https://www.chatuchakmarket.org/), както и посещение на плаващи пазари почти в самия град - Taling Chan Floating Market и оттам още два за 99 бата. Инфото е оттук - https://www.facebook.com/richardbarrowthailand/photos/a.66974613 … ype=3&theater
 

Била съм на Chatuchak, наистина е огромен и няколко часа не стигат да се обиколи. Има типичните за Тайланд сувенири, ароматни масла, свещи и т.н. Добре е да се отиде рано, някъде към 9-9:30 сутрин, защото към обяд започват да се сипят адски тълпи и става невъзможно да се разхожда човек нормално. Освен това сутрин правят и много добри отстъпки, нали си първи клиент, та алъш-верижът върви добре. ;)

На плаващ пазар също съм ходила с организиран тур, защото беше извън града. Наистина е твърде туристическо, но си има и собствен чар и си заслужава едно такова посещение. А до този пазар по-горе, може и сам да отиде човек, не е нужно организиран тур (малко повече инфо тук: http://www.bangkok.com/magazine/taling-chan.htm)

 

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , Kamen каза:

nok air са обявили промо до 6 май с пътуване до 30 март 2019г. През търсачките цените падат още,  връщането е през Банкок.

Пукет - Банкок 4.50лв 

Къде ги намираш такива цени? В сайта на nok air  цените са по 22 долара от 7 януари насетне.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Къде ги намираш такива цени? В сайта на nok air  цените са по 22 долара от 7 януари насетне.

През търсачките, jetcost.com.co/br цените са еднакви, купих по 1 билет от двете, при 2бр цената скача, иначе в сайта цената е 650THB/33лв/.  

 

Редактирано от Kamen
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Jetstar празнуват ЧРД и до 7 май са обявили промо цени. Възможности много, погледнах Сингапур - Пукет 46 австрл. долара, поне аз не намирам по-добра цена директно, без търсачките.

 

Моята програма на 99% е:

28-30 декември КЛ

30 дек - 3 януари Сингапур

3 януари - 8 януари Пукет/Kata beach и Kata Noi beach, дават го в официалния сайт на Пукет за едно от 5-те най-добри места за шнорхелинг/

8 януари - 9 януари Бангкок и вечерта на 9 януари към летището за на обратно.

 

Ако има някой по тези отсечки.....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 32 минути , Kamen каза:

Jetstar празнуват ЧРД и до 7 май са обявили промо цени. Възможности много, погледнах Сингапур - Пукет 46 австрл. долара, поне аз не намирам по-добра цена директно, без търсачките.

 

Моята програма на 99% е:

28-30 декември КЛ

30 дек - 3 януари Сингапур

3 януари - 8 януари Пукет/Kata beach и Kata Noi beach, дават го в официалния сайт на Пукет за едно от 5-те най-добри места за шнорхелинг/

8 януари - 9 януари Бангкок и вечерта на 9 януари към летището за на обратно.

 

Ако има някой по тези отсечки.....

На 31 ще сме в Сингапур и след това ще летим за Банкок. Още не сме купували билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 37 минути , Дани Магелани каза:

На 31 ще сме в Сингапур и след това ще летим за Банкок. Още не сме купували билети.

Хвърляй поглед и на scoot, за 1 януари Синг - Бангкок те дават най-ниска цена 102 сингапурски долара. Без да обявяват промота, считам че цените им са много ниски.

 

За scoot имам един ваучер за -40% намаление, но не важи за седмицата покрай Нова година. На който му трябва го пращам изтича на 18 май.

Друго с тях, при регистрация дават друг ваучер за - 15%, но пак не важат за НГ.  

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 34 минути , Kamen каза:

Хвърляй поглед и на scoot, за 1 януари Синг - Бангкок те дават най-ниска цена 102 сингапурски долара. Без да обявяват промота, считам че цените им са много ниски.

 

За scoot имам един ваучер за -40% намаление, но не важи за седмицата покрай Нова година. На който му трябва го пращам изтича на 18 май.

Друго с тях, при регистрация дават друг ваучер за - 15%, но пак не важат за НГ.  

До кой декември важи?

Връзка към коментар
преди 53 минути , Дани Магелани каза:

До кой декември важи?

До цената трябва да пише SCOOT INSIDER VOUCHER*

Около НГ не стават. Отделно се регистрирай в сайта им за insider и ще ти пратят код за 15% намаление, то реално не е 15, защото е намаление без таксите. И след 3-5 дни ми пратиха и другия код за 40%, но за моите дати не става. 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.