Прескочи до съдържание

Летище Атина (ATH) прекачване


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Ще пътувам лятото до Крит с прекачване в Атина. Полета ми на връщане е с Раян и Уиз, като между двата има 55 минути разлика. Постижимо ли е прекачването на това летище, за толкова кратко време? Раян кацат в 21:55, а Уиз излизат 22:50 ч.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Христиан каза:

Здравейте,

 

Ще пътувам лятото до Крит с прекачване в Атина. Полета ми на връщане е с Раян и Уиз, като между двата има 55 минути разлика. Постижимо ли е прекачването на това летище, за толкова кратко време? Раян кацат в 21:55, а Уиз излизат 22:50 ч.

Не те съветвам да го правиш,  полетите от островите много често закъсняват, още повече колкото по-късен е полетът, толкова по-голям е шансът да закъснее. Поне два- три часа си остави. Подобни рискове са обосновани, само ако полетите са на един билет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Asya Assenova каза:

Не те съветвам да го правиш,  полетите от островите много често закъсняват, още повече колкото по-късен е полетът, толкова по-голям е шансът да закъснее. Поне два- три часа си остави. Подобни рискове са обосновани, само ако полетите са на един билет. 

Проблемът е, че другите полети не ме устройват изобщо.

Връзка към коментар

Много добре те разбирам, но това е положението. Има някакъв шанс да успееш, но е минимален. Аз не бих рискувала.  Вариант е да спиш на легището и да се прибереш с райнни полет на Райън.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Варианта от снимката също ме устройва. Така ще са на една авиокомпания. Така гарантираха ли ми, че ще се кача? Помня, че Раян променяха нещо. Или просто ще ми върнат парите ако го изпусна?

image.png

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 3 минути , Христиан каза:

Вариант от снимката също ме устройва. Така ще са на една авиокомпания. Така гарантираха ли ми, че ще се кача? Помня, че Раян променяха нещо. 

image.png

Никаква гаранция, тъй като Ryanair не продава отделни отсечки на 1 билет. Всеки полет си е самостоятелен.

 

80-90% ще изпуснеш връзката в тази конкретна ситуация, горещо те съветвам да не си го причиняваш. А и освен всичко останало атинското летище хич не се слави с добра организация и бързина на опашките.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Георги Матеев каза:

А и освен всичко останало атинското летище хич не се слави с добра организация и бързина на опашките.

Аз съм виждал от мястото, в което оставят пътниците преди паспортните проверки, кодидори за транзит. Ако е само с ръчен багаж и няма чувствително закъснение, би трябвало да успее със сутрешния.

За вечерния съм съгласен, че е рисковано, въпреки че риска от закъснения важи и за двата полета.

Преди 1 час, Asya Assenova каза:

Вариант е да спиш на легището и да се прибереш с райнни полет на Райън.

Знаеш ли нещо подходящо наоколо или имаш предвид буквално на самото летище?

Връзка към коментар

Имах предвид буквално на летището, но има едно село на 10 км, което предлага и платен трансфер. Не помня името, но го има във форума.Нощувката беше около 50 евра,а трнсфера по 20 на посока.

Връзка към коментар

Автобусите до летището са през 20 минути, денонощни и струват 6 Евро посоката. В идеалния център, до парламента, където е и първата  спирка, може да се спи за 50 Евро двойна стая.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , desislavna каза:

Автобусите до летището са през 20 минути, денонощни и струват 6 Евро посоката. В идеалния център, до парламента, където е и първата  спирка, може да се спи за 50 Евро двойна стая.

С лашкането насам-натам, не остава много време за сън, мисля за случая на Христиан - кацане (с евентуално закъснение) след 22:30, настаняване в хотел в полунощ, ставане в 6, на летището да е към 7 за полета в 8:30. Струва ли си парите? (70тина евро мин.)?

Връзка към коментар
преди 22 минути , cck каза:

Хотелът не зная, но селото е Rafina Ραφήνα (credits: @makler) :)

Не беше Рафина, но и това става:)

преди 15 минути , Боби каза:

С лашкането насам-натам, не остава много време за сън, мисля за случая на Христиан - кацане (с евентуално закъснение) след 22:30, настаняване в хотел в полунощ, ставане в 6, на летището да е към 7 за полета в 8:30. Струва ли си парите? (70тина евро мин.)?

Не си струва. Или спане на летището, или връщане с Wizzвечертс, поне ще се наспиш,това е според мен.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Боби каза:

С лашкането насам-натам, не остава много време за сън, мисля за случая на Христиан - кацане (с евентуално закъснение) след 22:30, настаняване в хотел в полунощ, ставане в 6, на летището да е към 7 за полета в 8:30. Струва ли си парите? (70тина евро мин.)?

 

Аз дадох информацията, с каквато разполагам за избор на хотел, а не на полет. Сега поне има и вечерен вариант за прибиране. 

Другото е въпрос на възможности, интереси, предпочитания и разполагаемо време. :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, cck каза:

Хотелът не зная, но селото е Rafina Ραφήνα (credits: @makler) :)

Там има хотел с безплатен двупосочен трансфер за около 65 евро по Букинг.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.