Прескочи до съдържание

Въпроси за придвижване от/до летището в Мадрид


adventure87

Препоръчани мнения

Здравейте!
Здравейте!
Нови сме във форума и не знам дали пиша на правилното място, моля да ме извините, ако не е. Ще ви помолим за малко помощ. :)
Предстои ни пътуване със съпругата ми до Мадрид за първи път. Организираме го сами и имаме няколко въпроса.
Ще кацнем на терминал 1 късно вечерта. Кой е най-бързия и удобен начин за придвижване до Calle de Fuencarral, 18, 28004 Madrid. Това е адресът на мястото за настаняване, което сме избрали Hostal Sonsoles.
Като вариант за транспорт от летището ние сме избрали метрото, но малко се оплетохме с тези линии...
Като хванем линия 8 от летището после къде трябва да прекачим и т.н., за да се озовем на метростанция, която е максимално близо до хотела ни? 
И да попитам на самото летище като кацнем на терминал 1, лесно ли ще се ориентираме да влезем в метрото?
Също, ако имате съвети, е се радваме да ги чуем. Четохме доста във форума, но пак оставаме на тъмно с транспорта конкретно за нашата ситуация :(

Благодарим предварително за информацията Simple Smile
Връзка към коментар

Вижте експреса, директно пред терминалите спира:

http://inmadrid.org/Madrid/madrid-airport-to-city-madrid-bus-line/

 

Хващате го до Plaza Cibeles и оттам е на 12 минути пеша:

 

madrid.png.b53bc8afa08c0671e1a1e56da6672d09.png

 

Airport-line-bus-return1.jpg

Редактирано от anita82
Връзка към коментар

Този експрес има ли го след 23:00 часа вечерта(видях, че пише 24 часа, че ги има, но все пак да попитам?

Как се плащат билетите...и как се разбира на коя спирка да слезем...обявяват ли ги или(виждам, че уж са обявени само няколко, само тези ли са...?

Колко струва билетът?

И тези шатъли имат ли номера...

Питам, защото виждам някакви автобуси 200 и 203 ми дава през ггугъл.

 

И все пак ни интересуват маршрути с метрото...някой може ли да даде информация за метрото от летището до нашия хотел?

Редактирано от adventure87
Връзка към коментар

Само тези спирки са, мисля че имаше табло което светкаше на коя спирка си

 

5 евро, денонощно, кеш:

http://www.emtmadrid.es/Bloques-EMT/Aeropuerto.aspx?lang=en-GB

 

Няма номер, имаше голям жълт надпис Express Auropurto

 

Не знам за метро, аз ползвах това и после пеш навсякъде

Връзка към коментар

Сега видях на картинката със спирките, че пише, че от 23:30 до 6:00 няма бус от летището, тръгват от сибелес. Питам, защото на нас ни е късен полета и ще сме на летището след 23:00 ...

Тези 5 евро на шофьора ли се плащат директно?

Бусчетата се намират като излезем навън от терминал 1, правилно ли разбирам, не трябва да ходим пред друг терминал...?

И багажа си е при нас в буса, няма багажно?

Редактирано от adventure87
Връзка към коментар

Благодарим ви много, Ани и Боби.

Бусът го има точно пред терминал 1, не се налага да ходим пред друг терминал? Или някъде да търсим определена маркировка...

Ако няма паркирани бусове пред терминала...чакаме да дойдат или?

 

Извинявам се за малоумните въпроси, просто искаме да сме подготвени :)

Редактирано от adventure87
Връзка към коментар

Всичко е повече от цивилизовано, още в терминала ще видиш накъде да излезеш за автобусите, като си отвън се огледай за табелите за спирката на този автобус, няма как да се объркаш.

Връзка към коментар
Преди 1 час, adventure87 каза:

Благодаря, значи търсим Express Auropurto.

 

Сега се надявам някой да се включи и да разясни за метрото как стоят нещата, да го имаме и този вариант.

Няма смисъл, с метрото ще ви е значително по-сложно. Ползвайте автобуса.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

От Т1 на летището следваш табелите за метрото , които изглеждат като на снимката по-долу и се качваш в посока 8Nuevos Ministerios ( То е само тази линия на летището). 

 

Спирате на последната спирка Nuevos Ministerios ( обявяват спирките в метрото).

 

След като слезете там следвате табелите към линия 10Puerta del Sur и се качвате на нея.

 

На третата спирка , която е Tribunal слизате и от там до хостела ви има 550м пеш ( около 7 минути)

 

12836989583_9bf94c4a24_b.jpg

Screen Shot 2018-03-29 at 08.32.32.png

 

Билети за метрото се купуват на автоматите на метростанциите, като има автомати и за монети, и за карти.

 

Билета се купува до крайна спирка. В случая избирате от монитора спирка Tribunal, избирате брой билети и ще ви покаже цената и съответно ще ви даде билета/билетите.

Този един билет (на човек) ще ползвате и за двете линии ( в случая).

 

 ПП. Както са ви и посъветвали по-горе, по-лесния вариант е с бус Express Auropurto (или 203 номер , както го водят по номер). По-кратко е и по-удобно. Билета се купува директно от шофьора.

Автобусната спирка е на нивото на багажите ( ниво 0 Arrivals area) на Пристигащи и като излезете извън летището тръгвате на дясно, подминавате стоянката на такситата и ще видите и самите табели на автобусната спирка.

Този автобус се движи през 15-20 минути от 6:00 до 23:30 и през 35 минути в часовете от 23:30 до 6:00.

Редактирано от funny
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Значи да се оплача във връзка с темата, че мене ме цакаха 7 евро за три спирки с метрото от летището до първата свързочна спирка (1.50 базисна тарифа + 3.00 такса летище + 2.50 такса пластика).

Иначе метрото на летището се намира лесно - само по маркировката и си там, но примерно аз търсих станцията на градската железница, която се оказа че била на терминал 4, но никъде не видях упътващи знаци из другите терминали (без да съм търсил толкова старателно, ама все пак).

 

  • Шок 1
Връзка към коментар

Таксата от 3.00 евро е на човек и се заплаща и на връщане. Наричат я суплименто. Ако ползвате метрото и за обратния полет, също ще заплатите билет + суплименто за всеки един човек. Ние не бяхме заплатили таксата летище на връщане и я платихме преди да излезем от метростанцията. За пластика не сме плащали, тъй като бяхме взели десятка билети.

Редактирано от Stefanovam
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи все пак тези шатъли, бусчета имат номера и трябва да гледаме за номер 203?

През гугъл ми изписва и номер 200, той също ли е от тези експресни бусчета?

 

И за метрото, билети само с монети ли може да се купят или машините приемат и банкноти...защото едвали ще имаме дребни евро в нас...?

 

Благодарим много на всички за бързите отговори :))) Страхотни сте!

Връзка към коментар
преди 29 минути , Meidj каза:

Значи да се оплача във връзка с темата, че мене ме цакаха 7 евро за три спирки с метрото от летището до първата свързочна спирка (1.50 базисна тарифа + 3.00 такса летище + 2.50 такса пластика).

Иначе метрото на летището се намира лесно - само по маркировката и си там, но примерно аз търсих станцията на градската железница, която се оказа че била на терминал 4, но никъде не видях упътващи знаци из другите терминали (без да съм търсил толкова старателно, ама все пак).

 

Различните терминали са свързани с безплатен шатъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , adventure87 каза:

Значи все пак тези шатъли, бусчета имат номера и трябва да гледаме за номер 203?

През гугъл ми изписва и номер 200, той също ли е от тези експресни бусчета?

 

И за метрото, билети само с монети ли може да се купят или машините приемат и банкноти...защото едвали ще имаме дребни евро в нас...?

 

Благодарим много на всички за бързите отговори :))) Страхотни сте!

От това, което разгледах, автобус номер 200 също  тръгва от терминал1, също е от тези експресни бусчета, но той отива на Avenida de América. Според мен, ако ползвате автобус, за вас е номер 203 до Сибелес и оттам пеша, както ви препоръча Anita82. 

Поставям линк от сайта на летището, където са подробно обяснени връзките с автобус, метро и влак.

http://www.aeropuertomadrid-barajas.com/transportation/madrid-airport-bybus.htm

 За метрото билети могат да се закупят и с монети, и с банкноти.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да благодарим пак за полезната информация и доброто отношение :)))

Ще се възползваме от съветите ви.

Можем ли да ползваме тези бусчета и, когато си тръгваме, за да отидем до летището...къде спират те? На гран виа на същото място, имат ли спирка? Или евентуално от Аточа дали можем да го хванем за към летището...

 

Дали можем да развием темата и да попитаме още неща.

В момента организираме пътуването си и ще ни изникват въпроси, с които, ако не досадим ще сме много благодарни да ни помогнете :)

Искаме да отскочим до Толедо, прочетохме, че до там се стига от гара аточа с бърз влак.

 

Билетите за влакът кога трябва да си ги купим, колко често ги има тези влакове, трябва ли да купим едновременно и билета за връщане...да фиксираме час или можем да преценим кога да си тръгнем сами от Толедо(в същия ден)?

И колко струва пътуване до Толедо в едната посока?

Това ли е най-добрият вариант за Толедо, с влак?

Редактирано от adventure87
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Картата на мадридското метро: http://subway.umka.org/map-madrid.html - на хартия изглежда по абсолютно същия начин.

И официалния туристически сайт на Мадрид https://www.esmadrid.com/en - из града има павилиони, ще ги видите, със същото име и лого, където предоставят безплатна туристическа информация.

В този сайт има всичко, например туристически и транспортни карти: https://www.esmadrid.com/en/maps-and-essential-guides

 

Транспортът до Толедо е коментиран много в съществуващите теми, аз пътувах до там с кола. Разписанието на влаковете и цените можеш да видиш на сайта на Ренфе : https://venta.renfe.com/vol/home.do?c=_cQv4

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само пак да попитам за придвижване от Мадрид към летището за обратния полет, какво ще ни препоръчате да използваме като транспорт? Пак ли същия бус 203 и къде спира точно?

 

А за Толедо, прочетохме темата с бързи въпроси за Испания и разгледахме сайта на ренфе. Видяхме цената, че е 10,30 евро в посока. Въпроса ни е дали можем да си купим билета за отиване към Толедо сутринта на гарата Аточа и после билета за връщане да си изберем в гарата в Толедо, за да не бързаме за часове и да си разполагаме с времето, да отидем и да си тръгнем, когато сме разгледали всичко...

Смисъл удачен ли е този план или има риск да останем без билети за връщане от Толедо например, ако не си вземем билет за връщане, когато купуваме този за отиване...

Май го пооплетох, надявам се разбирате смисъла на въпроса :)

Връзка към коментар

Влаковете са огромни, много ме съмнява да се напълнят и да няма билети в която и да е посока

 

Аз лично взех двупосочни билети един ден предварително, пристигнахме в Толедо в 11 сутринта и си тръгнахме в 7 вечерта. Всичко разгледахме и време ни остана

 

Само имайте предвид, че гарата Аточа е огромна, дайте си време да намерите гишето за билети и перона за влака ви

Редактирано от anita82
Връзка към коментар
преди 10 часа, adventure87 каза:

Само пак да попитам за придвижване от Мадрид към летището за обратния полет, какво ще ни препоръчате да използваме като транспорт? Пак ли същия бус 203 и къде спира точно?

Използвай същия начин за връщане до летището , който си използвал на идване за да ти е по-спокойно.

От където си слязъл от там и ще се качиш.

 

Не се притеснявайте толкова от градския транспорт. Дали сте в Мадрид , или в София , принципите са едни и същи. Метростанцията на пристигане е еднаква с тази на тръгване, просто хващаш метрото в обратна на посоката която си ползвал на идване. 

По същия начин и с автобуса.

 

Редактирано от funny
Връзка към коментар

За мен много по-удобен вариант за Толедо е с автобусите. Едното, че са два пъти по-евтини, а другото, че разлика във времето няма. И трето- най-важното, че вървят на 15-ина минутки и времето, което се губи на Аточа е колкото самия път. Изобщо като съм ползвала и двата варианта автобусите печелят убедително.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ани и funny, благодарим :)

 

Тони, автобусите от гара Сол ли се хващат и може ли малко повече информация за тях от опита ти...

Колко струва в едната посока, трябва ли по-рано да си вземем билети или може същата сутрин, в която искаме да пътуваме...?

Връзка към коментар

От Plaza Eliptica. Слизате от метрото и има указателни табели надолу по едни асансьори и сте в паркинга на автобусите. Понеже са на няколко фирми и вървят през 15 минути аз не бих си взела билет предварително. Отивате, взимате за следващия и се качвате. Разлика има във времетраенето на пътуването-1,00 час или 1,30 минути. Може да обърнете внимание на това. Цените са около 5-7 евро, така че избирате на място и се качвате. За връщане същото. Отивате и си взимате за най-скорошния заминаващ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!
Дали мога да ви попитам за информация относно лифта в Мадрид...четем, че е много приятно, но срещнахме и информация, че не работел.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Също да ви попитаме за идеи за ресторанти, кафета, тераси с изгледи...? :)

 

Поздрави,

Боби и Ани

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.