Прескочи до съдържание

Затварят Мая Бей за 4 месеца


П.Кръстев

Препоръчани мнения

Правилно звучи, въпреки че, ако точно сега си бях планирал екскурзията там, щеше да ме е доста яд.

Имах щастието да го посетя с група от 7-8 човека, без други туристи, спахме на плажа....ярък спомен 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 17 минути , Oshko каза:

Правилно звучи, въпреки че, ако точно сега си бях планирал екскурзията там, щеше да ме е доста яд.

Имах щастието да го посетя с група от 7-8 човека, без други туристи, спахме на плажа....ярък спомен 

И аз имах щастието да го заваря пуст B)

 

5abc8d132a962_ThailandApr2014-001.jpg.d6292ab30ff87df325df127711b5bb3b.jpg

  • Харесвам 3
  • Смея се 17
Връзка към коментар

Oshko, домосед  може ли да издадете трика как да се посети този залив без тълпи от туристи. Винаги съм искала да го видя, но тълпите от хора са ме спирали до сега :( 

Връзка към коментар

По мое време, преди 9 години, имаше само една фирма, на която и е разрешено да води групи с пренощуване. И така, нашата група беше от 7-8 човека. Празното време е късен следобяд и ранна сутрин, естествено и цялата нощ.

5abc9246ad9e3_PhiPhiLei4.JPG.ee3ac724560fb3e2365b5d3af796de92.JPG

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Допреди 2-3 години фирмата още беше една, нищо чудно пак да е само тя. Местен, който губи жена си след цунамито 2004 и властите издават известни количества такива нишови разрешения да могат местните донякъде да се отърсят от шока.

Връзка към коментар
2 hours ago, Oshko said:

Правилно звучи, въпреки че, ако точно сега си бях планирал екскурзията там, щеше да ме е доста яд.

Имах щастието да го посетя с група от 7-8 човека, без други туристи, спахме на плажа....ярък спомен 

Може ли да споделиш малко повече подробности? Къде ходихте на тоалетна, готвихте, имахте ли палатка и т.н.? До сега 2 пъти съм бил на Пи пи Лей, но само през деня със значително по малко туристи спрямо Домосед.

Къде се намира фирмата която предлага пренощуване? Аз до сега не съм видял такава оферта въпреки че веднъж 4 дни останах на Пи Пи Дон.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

Къде се намира фирмата която предлага пренощуване

Ако Лео във "Плажа" чакаше на фирма да му уреди нощуването, никакъв филм нямаше да излезе :)

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

Може ли да споделиш малко повече подробности? Къде ходихте на тоалетна, готвихте, имахте ли палатка и т.н.? До сега 2 пъти съм бил на Пи пи Лей, но само през деня със значително по малко туристи спрямо Домосед.

Къде се намира фирмата която предлага пренощуване? Аз до сега не съм видял такава оферта въпреки че веднъж 4 дни останах на Пи Пи Дон.

 

Фирмата вероятно беше тази:

http://www.mayabaytours.com/ , за съжаление не си откривам имейли от тях, за да видя цена и подробности.

Имаше мисля някакви тоалетни, тип химически.

Също имаше и палатка, но само жената и детето стаха в една, другите си спаха на плажа.

По принцип има и рейнджъри на острова, те са си там нон стоп в една къщичка във вътрешността.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
10 minutes ago, домосед said:

Ако Лео във "Плажа" чакаше на фирма да му уреди нощуването, никакъв филм нямаше да излезе :)

Така е, но като неканен гост стреляха по него :) Аз обичам приключенията, но не чак толкова. ;) До колкото знам по принцип е забранено да се нощува на острова, освен ако не отидеш с някой, който има разрешение. Спане в тайландски затвор не е сред приключенията, които съм планувал :lol:

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
14 minutes ago, Oshko said:

Фирмата вероятно беше тази:

http://www.mayabaytours.com/ , за съжаление не си откривам имейли от тях, за да видя цена и подробности.

Имаше мисля някакви тоалетни, тип химически.

Също имаше и палатка, но само жената и детето стаха в една, другите си спаха на плажа.

По принцип има и рейнджъри на острова, те са си там нон стоп в една къщичка във вътрешността.

Цена е около 90 евро на човек, което за Тайланд си е доста :( Толкова ли платихте и вие или на място може да се пазариш?

Връзка към коментар
преди 20 минути , Topfly каза:

Цена е около 90 евро на човек, което за Тайланд си е доста :( Толкова ли платихте и вие или на място може да се пазариш?

Явно скоро не си ходил на Пукет, там цените се вдигат ежечасно. Едно от най-превъзбудените места в ЮИ Азия. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Цена е около 90 евро на човек, което за Тайланд си е доста :( Толкова ли платихте и вие или на място може да се пазариш?

Не помня със сигурност, но 90$ ми се върти в главата, може би детето е било без пари. Доста пари си бяха за тогава, но това се и очакваше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото моя приятелка от Филипините ми каза вчера, че Дутерте е наредил да затворят и Боракай. И току-що се порових и открих повече информация: http://www.themalaymailonline.com/travel/article/philippines-poised-to-close-its-crowning-jewel-boracay-island-this-summer

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 6 минути , xligon каза:

Едва ли ще го затворят с тези тълпи от китайски туристи. Там си е яко мафия и парата се гони много яко.

Затварят го за няколко месеца. Хотелите канселират резервации вече, а авиокомпаниите редуцират полетите до там.

Връзка към коментар
преди 15 часа, yordanov каза:

Затварят го за няколко месеца. Хотелите канселират резервации вече, а авиокомпаниите редуцират полетите до там.

Може и така да е. Ще споделя лятото дали е така :)

Струва ми се странно да се канселират резервации и полети заради един плаж. Все още има десетки подобни атракции около Пукет, пък и съм сигурен, че находчивия тайландец ще измисли начин да ги показва. 

Но със сигурност опазване на природата не е причината за затваряне, защото те тайците уж много са загрижени на дума, но на дела хич ги няма, а тези проблеми не са от вчера.

Връзка към коментар

Боливуд са го наели да снимат сериал. :D Това в кръга на шегата. Иначе за Пукет няма особена истерия само заради Майа бей, там има доволно какво друго да се прави, но има такава заради Боракай, защото целият остров затварят. За там вече наистина е истерия с канселиране на полети и протести.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Боливуд са го наели да снимат сериал. :D Това в кръга на шегата. Иначе за Пукет няма особена истерия само заради Майа бей, там има доволно какво друго да се прави, но има такава заради Боракай, защото целият остров затварят. За там вече наистина е истерия с канселиране на полети и протести.

Ами то си трябва да ги затварят, ни не мисля, че от туристите идва проблема. Вижте само каква кочина е по крайбрежието на Бали >> 

 

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , xligon каза:

Ами то си трябва да ги затварят, ни не мисля, че от туристите идва проблема

Точно така. Туристите ги водят местни, на които не им пука за друго освен директните приходи. И ако няма ред за опазване на чистотата, по-добре да затварят, за да се изчисти поне малко само.

Връзка към коментар

Добре са го измислили, ще го затворят по време на ниския (дъждовния) сезон.

Едно от най-любимите ми места от всички тропическите морета, които съм виждал.  За последно ходих през 2006 г. и в 07:00 сутринта имаше две дългоопашати лодки освен нашата. После се появиха някои моторници, но до около 08:30 ч си беше още супер. Ако искат да го запазят, трябва да блъснат някаква много висока такса за посещение след като го отворят наново, нещо от порядъка на 250-300 долара на човек. Държавата Ботсвана си пази делтата на Окаванго със забранителни цени и то супер успешно.

Снимки от Януари 2006 г.

 

201434_1820163257804_5540353_o.jpg

 

 

1410696_10201391565445054_38600268_o.jpg

 

 

201434_1820163457809_1678935_o.jpg

 

 

201434_1820163337806_2546795_o.jpg

 

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не мисля, че сте прави за това, че местните не ги интересува дали се пази или не. Поне това няма как да се каже за всички. Точно на Мая Бей като бяхме и обикаляхме из района гида, който ни беше на екскурзията многократно повтаряше да се внимава много и всички отпадъци да се изхвърлят на предназначените за това места.

По едно време, като бяхме спрели за шнорхелинг, един льольо си метна  празна пластмасова чашка през борда. Тая мацка го направи луд. Обясни му,  че достатъчно много пъти е предупредила и няма да тръгнем докато той или някой, който желае отиде и вземе чашката.

Така че обобщенията като цяло не ги одобрявам. :lol::lol:

Редактирано от Тони
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.