Прескочи до съдържание

Резервиране на полет с Air Malta през посреднически


Препоръчани мнения

Обикновено резервирам билети за полети през посредници, а не директно от страницата на авиокомпанията, защото в повечето случаи е по-евтино. 

В момента съм харесала полети с Air Malta за отсечката Мюнхен - Малта и търсенето през сайтове като momondo, skyscanner и kayak ми дава по-добри цени отколкото, ако резервирам билети директно от сайта на Air Malta. Но в сайта имам опция за избор между три Economy тарифи, като сама една от тях не включва багаж. В сайтовете посредници няма такъв избор, а само възможност да резервирам билети без багаж и да купя такъв след това, но никъде не намирам цена колко ще струва на човек и посока.

Аз ли недоглеждам или наистина опциите за избор на вид Econcmy тарифа (Go Smart, Go Light, Go flex) е само през официалния сайт? Някой пътувал ли е наскоро с тях и да може да сподели опит?

Връзка към коментар

Конкретно с Еър Малта не мога да кажа, но обикновено посредника си пише (или има иконка) дали се включва багажа. На сайта на Еър Малта трябва да пише колко струва да се добави багаж след покупката на билета, какъвто е вашия случай.

Ако е много трудно да се оправиш, вземи от сайта на компанията.

Връзка към коментар

Аз последно взимах на Air Malta през колумбийския jetcost --》 edreams. По принцип на втората стъпка пита дали искаш да добавиш багаж. Ако не избереш нищо, билетът ти е от първата тарифа с включен само ръчен + малка чанта. 

Ако взимаш, имай предвид, че трява да се регистрираш в checkmytrip. Оттам ще си видиш номера на букинга, който се въвежда на сайта на Air Malta.

Иначе багаж след покупката не съм добавяла, но би трябвало да има опция като си вкараш резервацията на сайта. 

Връзка към коментар
4 hours ago, neuromancer said:

Конкретно с Еър Малта не мога да кажа, но обикновено посредника си пише (или има иконка) дали се включва багажа. На сайта на Еър Малта трябва да пише колко струва да се добави багаж след покупката на билета, какъвто е вашия случай.

Ако е много трудно да се оправиш, вземи от сайта на компанията.

Посредниците ясно пишат, че е без багаж тяхната цена. Въпросът ми беше дали мога да добавя такъв преди да купя билети или поне да разбера цената. На страницата на Air Malta за съжаление намирам само цени за excess багаж - добавяне на екстра куфар към тарифа с багаж, цената при тарифата без багаж е n/a.

 

14 minutes ago, Алекс said:

Аз последно взимах на Air Malta през колумбийския jetcost --》 edreams. По принцип на втората стъпка пита дали искаш да добавиш багаж. Ако не избереш нищо, билетът ти е от първата тарифа с включен само ръчен + малка чанта. 

Ако взимаш, имай предвид, че трява да се регистрираш в checkmytrip. Оттам ще си видиш номера на букинга, който се въвежда на сайта на Air Malta.

Иначе багаж след покупката не съм добавяла, но би трябвало да има опция като си вкараш резервацията на сайта. 

Интересно, че на теб ти е давана такава опция. И през edreams пробвах и ми излиза съобщение, че ще мога да добавя багаж след закупуване на билета. Пробвах стъпките до края и никъде нямаше за добавяне на багаж, а само за избор на специално меню и програма за често пътуващи. 

 

Аз тъкмо реших, че се опитват с въвеждането на тези тарифи да накарат пътниците да купуват директно от тях. Но това, че ти си успяла да добавиш багаж преди да купиш билети, ще ме накара да поръчам още малко.

Връзка към коментар

Ама не аз не съм добавяла багаж. Сега видях на резервацията от edreams ми пише clase Turista, което е първата им тарифа Go light и има включен ръчен. Погледнах и наистина не дава опции за добавяне на багаж, но все пак си мисля, че това е тарифата с включен ръчен багаж. За съжаление полетът мина и не мога да вляза в резервацията, а предстоящите са купени директно през сайта на компанията, но също са по тарифа go light. Това са условията на тази тарифа. 

No Free Bag

Standard seat selection against a fee

Special seat selection against a fee

Drop off bag up to 1.30 hours prior departure

Check-in online Included (where applicable)

Flight change from €50 + fare difference

Non - refundable

Change name for €60 + fare difference (per ticket)

1 Piece hand baggage max 10 Kg

 

Интересно че никъде не намирам опция за добавяне на багаж към съществуващите ми резервации, които са купени директно през сайта.

Успях :) Ето това са цените, които дава от сайта към тарифа Go light.

 

image.png.321fe3f7139a9d5880275b62ca97e70e.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за отделното време да провериш цялата тази информация. А цената от 60 евро на отсечка ли е или е за на отиване и връщане. Ако е първото, 120 евро само за куфар в дввете посоки ми се струва много.

Връзка към коментар

Това е на посока на човек. Разликата между go light и go smart обикновено е 20 евро, така че който иска чекиран багаж си купува по-скъпата тарифа. Не зная с посредниците как работи. Ако искаш пробвай да им пишеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.