Прескочи до съдържание

Колумбия, разказ със закъснение


slujitel

Препоръчани мнения

На 4/9/2018 в 13:44, slujitel каза:

Няма продължение, това беше, другото е в Еквадор, бях ги съчетала двете държави. Логистиката, нищо особено, самолетни билети и автобуси, има всякакви и за навсякъде. Хостели от Букинг. 

Да очакваме ли и разказ за Еквадор? :)

Връзка към коментар
преди 37 минути , zhivko7 каза:

Да очакваме ли и разказ за Еквадор? :)

Еквадор....сутринта минахме границата без проблеми и хванахме колективо до Тулкан. Там много исках да посетим Cementerio Del Tulcan, но точно в тази неделя в Еквадор имаше избори и транспорта беше много под въпрос. На автогарата ни казаха, че няма да има скоро друг автобус до Отавало, всъщност не можаха да ни кажат кога ще е другия автобус и ние се качихме на този, който предстоеше да тръгне. Отавало е известен с автентичната култура на местните и с цветните си пазари.

 

IMG_1960.JPG

IMG_1969.JPG

IMG_1970.JPG

IMG_1971.JPG

IMG_1972.JPG

IMG_1977.JPG

IMG_1979.JPG

IMG_1939.JPG

IMG_1940.JPG

IMG_1942.JPG

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Старата част на Кито е известна с църквите и манастирите, в които има много красиви олтари, декорирани с тонове злато. Особено известна е la iglesia de la compañía de jesús, където снимането е строго забранено. И знам, че сега много хора ще ме осъдят, но ще помоля да е наум, защото иначе нямаше да видите тази красота.

IMG_2221.JPG

IMG_2222.JPG

IMG_2223.JPG

IMG_2224.JPG

Тази църква съвсем не е единствената в Кито, манастира Свети Франциск не отстъпва по красота.

IMG_2034.JPG

IMG_2043.JPG

IMG_2046.JPG

IMG_2047.JPG

IMG_2050.JPG

IMG_2051.JPG

IMG_2052.JPG

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Отидохме и до Митад дел Мундо с автобус от Кито, където има паметник и музей посветени на екватора. Линията не минава точно от там, но едно време, когато е нямало GPS да засекат точните координати така са го сметнали.

IMG_2118.JPG.cd383ee89d076e4f36a70f858b3f9555.JPGIMG_2145.JPG.f6f4fb9e67d7f79f721f1538050aef0c.JPGIMG_2149.JPG.679553f0eaf5b26f10ab7e14b4c9879f.JPGIMG_2153.JPG.45976fb99783af75294b73ef650d88f0.JPGIMG_2155.JPG.6e1b91401629cb3a79dc409b395e0ce7.JPGIMG_2168.JPG.5f5f0fa5644c9991fa91fccb114f3b80.JPGIMG_2178.JPG.7aeeda0bb37c8c5395d51cd221080cf7.JPG

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

Старата част на Кито е известна с църквите и манастирите, в които има много красиви олтари, декорирани с тонове злато. Особено известна е la iglesia de la compañía de jesús, където снимането е строго забранено. И знам, че сега много хора ще ме осъдят, но ще помоля да е наум, защото иначе нямаше да видите тази красота.

IMG_2221.JPG

IMG_2222.JPG

IMG_2223.JPG

IMG_2224.JPG

Тази църква съвсем не е единствената в Кито, манастира Свети Франциск не отстъпва по красота.

IMG_2034.JPG

IMG_2043.JPG

IMG_2046.JPG

IMG_2047.JPG

IMG_2050.JPG

IMG_2051.JPG

IMG_2052.JPG

Много красиво и внушително :) Аз не се престраших да снимам в катедралата със златния интериор в Порто, защото активно избягвам всякакви предпоставки за неодобрителни погледи в посещаваните страни, но се радвам, че не всички са като мен :) 

После ще разкажеш ли и за Етиопия? Иска ми се да знам повече за придвижването, условията и емоциите от тази дестинация :) 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Много красиво и внушително :) Аз не се престраших да снимам в катедралата със златния интериор в Порто, защото активно избягвам всякакви предпоставки за неодобрителни погледи в посещаваните страни, но се радвам, че не всички са като мен :) 

После ще разкажеш ли и за Етиопия? Иска ми се да знам повече за придвижването, условията и емоциите от тази дестинация :) 

Ахаааа, ще ме уморите, сега за Етиопия, ама това го имам написано. Никой не разбра, че снимам, бях сама в църквата и 4 гида се залепиха за мен. Аз все им казвах, че не знам английски и испански и не ги разбирам и те се махнаха накрая и ме оставиха да се разхождам сама. Държах апарата в ръце и снимах без да гледам, насочвам и снимам пък каквото стане. Просто не се въздържах, където има картички не правя така и си купувам, но там няма, а аз искам спомени.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , slujitel каза:

Ахаааа, ще ме уморите, сега за Етиопия, ама това го имам написано. Никой не разбра, че снимам, бях сама в църквата и 4 гида се залепиха за мен. Аз все им казвах, че не знам английски и испански и не ги разбирам и те се махнаха накрая и ме оставиха да се разхождам сама. Държах апарата в ръце и снимах без да гледам, насочвам и снимам пък каквото стане. Просто не се въздържах, където има картички не правя така и си купувам, но там няма, а аз искам спомени.

 

Къде е написано? Аз си чета уж като се появи тази дестинация. 

И аз искам визуални спомени, особено когато съм много впечатлена. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lindt каза:

Къде е написано? Аз си чета уж като се появи тази дестинация. 

И аз искам визуални спомени, особено когато съм много впечатлена. 

Не е тук, другаде го публикувах, но като имам време ще го копирам и тук.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Slujitel, много красиво пътешествие. Жалко, че е минало много време и липсва емоцията от пътешествието, но пък снимките са много добри.

Понеже знам, че готвиш Андалусия, та да ти кажа, че и в Гранада има "златна църква".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, mililia каза:

Slujitel, много красиво пътешествие. Жалко, че е минало много време и липсва емоцията от пътешествието, но пък снимките са много добри.

Понеже знам, че готвиш Андалусия, та да ти кажа, че и в Гранада има "златна църква".

И в Севиля има! 

Аз съм много доволна, че прочетох за това пътуване. Но и съжалявам, че не го написа по-рано и с всички подробности.

Ще те замоля да пуснеш и тук писанията за минали пътувания, защото си от хората, избиращи нестандартни места. За мен, вярвам и за други ще е много интересно. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

...и в Гранада има "златна църква".

 

преди 27 минути , Цвете каза:

И в Севиля има! 

 

И в Бразилия - помня как му увиснаха всички видове ченета, когато видях църквата в Салвадор.

И от тази също...

Никога не съм считала Колумбия за дестинация в ''краткия'' ми списък, но виждам, че съм грешила...

Връзка към коментар

Благодаря за хубавите думи. Андалусия не е моя тип пътуване, отиваме на почивка заради мъжа ми, етиопското ми приключение му дойде в повече и каза, следващото задължително нормална дестинация и почивка. Аз много обичам църкви, дворци и всякакви архитектурни неща, и искрено се надявам красивата архитектура на Андалусия да компенсира липсата на приключение. 

преди 10 часа, mililia каза:

Slujitel, много красиво пътешествие. Жалко, че е минало много време и липсва емоцията от пътешествието, но пък снимките са много добри.

Понеже знам, че готвиш Андалусия, та да ти кажа, че и в Гранада има "златна църква".

Коя е църквата, аз уж четох, но съм пропуснала това?

преди 9 часа, Цвете каза:

И в Севиля има! 

Аз съм много доволна, че прочетох за това пътуване. Но и съжалявам, че не го написа по-рано и с всички подробности.

Ще те замоля да пуснеш и тук писанията за минали пътувания, защото си от хората, избиращи нестандартни места. За мен, вярвам и за други ще е много интересно. Благодаря!

И тази в Севиля коя е?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Убедена съм, че в Андалусия много ще ви хареса. Не знам в кои части на Андалусия ще бъдете, но отделете си време за Севиля. Този град притежава един специфичен дух и красива архитектура, до които и Колумбия, и Еквадор много се доближават. То и оттам е тръгнало всичко, де.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , DaBo каза:

Не знам, тази няма как да я пропусна, но да няма друга. Цвете да каже.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

Коя е църквата, аз уж четох, но съм пропуснала това?

 

Андалусия ще ти хареса. Уникално място е!

В Гранада златната църква е Basilica of San Juan de Dio. Имаше обаче много странно работно време и е малко късмет да влезеш в нея. Ние спахме на 2 мин. от нея, та ми беше лесно да притичвам и проверявам, кога е отворена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Севиля точно Катедралата имах предвид. Олтарът е от немнайсет тона злато и има легенда, че като са го строили са се надявали поколенията след тях да възкликват: "Тези са били луди!"

Цяла Андалусия е прелест. Ще ви хареса, но Севиля е един от най-красивите градове, които съм виждала.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 34 минути , mililia каза:

Андалусия ще ти хареса. Уникално място е!

В Гранада златната църква е Basilica of San Juan de Dio. Имаше обаче много странно работно време и е малко късмет да влезеш в нея. Ние спахме на 2 мин. от нея, та ми беше лесно да притичвам и проверявам, кога е отворена.

Оф, много е красива, дано да успея да вляза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

@slujitel Определено си имала впечатляващи мечти като дете. Мисля, че съм ти го казвала 🙂 

 

Харесва ми маршрута ти много. 

 

Ще споделиш ли за маршрутките - има ли някаква информация онлайн или всичко е на място? 

 

Връзка към коментар
преди 40 минути , Rainy каза:

@slujitel Определено си имала впечатляващи мечти като дете. Мисля, че съм ти го казвала 🙂 

 

Харесва ми маршрута ти много. 

 

Ще споделиш ли за маршрутките - има ли някаква информация онлайн или всичко е на място? 

 

Почти всичко е на място. Тогава поне беше така, сега вече може и да има информация в нета, не знам. Ама то няма как да се объркаш, отиваш на автогарата и те като те видят и започват да те канят, има и табели. Единственото, което трябва да знаеш е, че в Меделин трябва да се сменят автогарите. От Гуатапе пристигнахме на северната, а за Саленто тръгнахме от южната. Сменихме с метрото в час пик и беше голям екшън, обаче хората ни помогнаха, абе като ни видеха, че сме чужденци и всички правиха всичко възможно за нас, аз съм с много хубави впечатления. Чакаме си маршрутката на скалата в Гуатапе, и спира един джип и мъж и жена ни предлагат да ни вземат и да ни закарат до селото без пари, просто ей така, разни такива мили неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.