Прескочи до съдържание

С кемпер/бус из Исландия - 28.07 - 05.08


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Виждам, че темите за Исландия са много и не мога да смогна да изчета цялото това инфо. Бих се радвала да помогнете.

 

Понеже 28-ми и 5-ти ги губим в път, то остават останалите 7 дни. Смятаме да вземем кола под наем. Моля за:

 

1. Препоръки за фирма за кола под наем.

 

2. Примерен маршрут за тези 7 дни.

 

3. Места за спане/отсядане. Ясно ми е, че Исландия е скъпа, така че очаквам приемливи budget friendly опции. 

 

Мерси много, поздрави! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен е добре да прочетеш темите, точно по тези въпроси е пълно с доста информация. Все пак:

 

1. Аз препоръчвам Thrifty, за мен те предлагат най-добрите условия. Тук съм обяснил защо. Може да прочетеш цялата тема и да видиш плюсовете и минусите на различните компании.

 

2. 7 дни е минимумът, при който бих посъветвал да направите пълен кръг на страната. Има ужасно много места, които да се видят. Пътеписите на всички от форума ще са ти от помощ да отсееш какво точно искаш да видиш. Пускам и една карта, която бях правил за нашето пътуване, на нея са нанесени много забележителности с информация за тях, както и  магазини и бензиностанции. Цък.

 

Едино грубо предложение за план:

 

 Ден 1 - Златния кръг, нощувка около Selfoss.

 Ден 2 - Selfoss до Vik и всичко между тях.

 Ден 3 - Vik до Höfn.

 Ден 4 - Höfn до Myvatn. Доста карана ще е този ден, като включим и спиранията по пътя, ще пристигнете вечерта.

 Ден 5 - Myvatn и околността. Нощувка пак на същото място или в Akureyri

 Ден 6 - (Myvatn) - Akureyri - Reykjavik. Отново доста път и доста места за спиране, вероятно пак ще пристигнете вечерта.

 Ден 7 - Разглеждане на Рейкявик, синята лагуна, полуостров Reykjanes.

 

Както казах в началото, това е груб план. Не знам кога пристигате и кога излитате. Възможно е да разделите ден 4 или 6 на две и да разполагате с повече време по някоя от тези отсечки.

 

3. Тук не мога да помогна особено, бяхме на палатки.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Относно колите, ще се наложи да ги преслушаш всички фирми за да видиш коя ще даде най-добрата цена. Пътуването ти е в пиков период, така че не очаквай чудеса. Ако ще правите пълен кръг, нямате достатъчно време да се забивате по чукарите, така че игнорирай 4х4 - и обикновените малки колички ще ви свършат работа. 

 

Алтернативно, може да останете само на юг, да вземете 4х4 и да видите например това: https://guidetoiceland.is/travel-iceland/drive/landmannalaugar От моята камбанария при четвърто ходене бих направил точно това, но може би за първи път е по-добре да си се видят класиките с една обиколка по път 1. 

Връзка към коментар

Аз съм за пълна обиколка по път 1.

Без четене няма да минеш. Темите на @Георги и тази на @П.Кръстев като минимум, както и пътеписите. Прехвърли поне по-новите - този на @Raybeez и, разбира се, моя. ;)

Ние направихме обиколката за 9 пълни дни, но може да се вмъкнете и в 7.

Картата на @П.Кръстев ти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА.

И се опитай да свикнеш с мисълта, че  "budget friendly" опции и Исландия са взаимоизключващи се понятия.

Като сглобиш първия драфт на 7-дневната програма - пускай я тук. Ще помагаме.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Happy_Traveler каза:

Мерси много. Идеята на палатка звучи наистина страхотно. Как беше при вас? Има ли специални места за къмпингуване? Единствено ме притеснява студ/вятър/дъжд...

Ами на нас много ни допадна, пак бих го направил ако имам възможност. В страната има много къмпинги, които предлагат сравнително добри условия. С тази карта имате включени над 40 къмпинга (нанесени са и на моята карта, възможно е да има промени) в цялата страна срещу ~160 евро за 2-ма души за период до 28 нощувки.

През този период от годината очаквайте да плащате толкова на вечер за 2-ма души в къщи за гости, а като се има предвид, че вече е средата на Април и не сте запазили нищо, даже ще имате късмет ако се впишете в тази сума.

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси много за съветите. Тотално почвам да си променям мнението.

 @Георги моля те преименувай ми темата на " С кемпер/бус из Исландия".

 Като гледах цял ден цени на храна и нощувки наистина съм втрещена, че то в Atlantis The Palm Dubai е по-евтино... Притеснява ме палатката при ниски температури и вятър през нощта.

 Гледах в гугъл разни кемпери под наем, те са си точно бусове де, има с места за спане за 2-ма, 3-ма, 5-ма...

 Мисля, че това е най-разумният вариант за мен. 2-местен излиза към 1200 евро наем, 5-местен 1400 евро. Разходът никъде не им е описан, какво да очаквам...10 на 100 например? Ако сме 5 човека цената пада наистина значително. Някой да има подобен опит?

 

 Изчетох повечето теми, сега пък други колебания се появиха... Дали да съкратя малко времето и само на юг ли да седя - примерно 5-6 дена трип или целия остров и на север? 

 Ако сме само на юг, кое точно изпускам? 

@Георги тази местност на юг за дневен трек ли е? Колко е ходенето? Аз целенасочено избягвам дълги преходи на места, където може да е студено и дъждовно, макар и лято. Повече от 1 час ходене - не.

Редактирано от Happy_Traveler
Връзка към коментар

Започни с пътеписите и ще добиеш представа какво точно изпускаш на север и дали си струва или не.

Кемперите ми се струват доста евтини, 5-местен за 1400 евро, това от коя компания е и включва ли застраховки ?

 

Относно палатката, ако имате качествена такава и хубави чували няма да имате никакви проблеми. Повечето къмпинги са направени на такива места, които не са ветровити, отделно като паркираш колата до палатката, така че да пази от вятъра става още по-добре. Температурите през нощта ще падат до 4-5 градуса.

 

Ето две снимки:

 

image.png.102165ba0da194e43184a9b2ee045ab7.png

 

image.png.c8ab0b1cb04014aabee5503a3f5419a8.png

 

 

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Това с кемпера - внимавай. В повечето случаи това е една баничарка или бусче, което е приспособено за спане. Синът ми ходи два пъти в Исландия все по този начин. Първия път беше лято и беше много доволен, но втория път беше сега, през февруари, и каза, че бая студ са брали. А и си е малко мизерия. Нямаш много условия за хапване - топла закуска/вечеря, баня, ... вечер не можеш да се отпуснеш, да си отпочинеш, ...

Но то си зависи от човека. Едни се кефат на такъв вид почивка/екскурзия, ..., палатки, ... Други не. Аз съм от вторите. :) 

Връзка към коментар

Да, точно това гледах - баничарки и бусчета, ама вътре оборудвани с доста неща. Баня нали може да се ползва по къмпингите?

 А, аз в Исландия зимата нямам никакво намерение, поне на този етап. На мен и лятото ми е студено, камо ли зима :)

 

http://www.campervaniceland.com/camper-van-iceland

 

Тук гледах, вариантът за 5-ма изглежда приятен, както и за 2-ма/3-ма. Има прибори, завивки, котлонче. Направо си се представям Бай Ганьо тръгнал от БГ с куфар луканки, суджуци, кашкавали, спагети, консерви със сосове и т.н. Винаги съм мечтала за такова пътуване и си мисля, че Исландия е правилното място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е програмата ни, която направихме за 7 дни с дете на 10 години през октомври 2017. Ние търсихме повече къпане, по-малко ходене и неща, които да запомни.

Ден 1

Ранен полет до Рейкявик от Лондон и вземане на кола под наем

Разглеждане на Рейкявик:

Perlan Museum and Nautholsvík 

Hallgrimskirkja Church, Reykjavík City Hall and city center

Нощувка в апартамент в Рейкявик близо до Hallgrimskirkja Church

Ден 2

SNAEFELLSNES PENINSULA – има много места за посещение и разглеждане, но не всички ходят в Vatnshellir Cave- лавова пещера на три нива

Нощувка в Рейкявик.

Ден 3

Golden circle

Нощувка в близост до Flúðir и посещение на Secret Lagoon

Ден 4

South Iceland:

Lava Centre –Hvolsvöllur

Seljalandsfoss и Glufrafoss

Eyjafjallajökull Visitor Center

Skógafoss

Skogar Museum

Crash US plane

Dyrhólaey arc

Reynisfjara

VIK

Fjadrárgljúfur - пропуснахме поради влошаване на времето

Laufskálavarða

Нощувка в къща за гости Frakkur Guesthouse. В близкия град Kirkjubæjarklaustr с непроизносимо име има магазин и открит басейн.

Ден 5

Foss á Síðu

Skaftafell

HOFSKIRKJA

Fjallsárlón

Jökulsárlón Lagoon

Vestrahorn

Нощувка в къща за гости Frakkur Guesthouse.

 

Ден 6

Обратна към Кефлавик - Reykjanes

Kleifarvatn

Brimketill

Gunnuhver

Bridge between Europe and North America

Blue Lagoon

Нощувка в Кефлавик

Ден 7

Връщане на колата и полет към Лондон

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мерси Елена, този план ми е с твърде много време в Рейкявик, а аз Осло хич не харесах, та за там не ми се рискува и не смятам повече от няколко часа и то на връщане само. На отиване искам максимално бързо да потеглим и да гледаме природа, повече обиколки първите дни, понеже предполагам, че умората ще се насъбере към краят.

 

 За момента разглеждам всякакви опции за Motorhome или по-хубав кемпер-бус, така че

СПОДЕЛЯЙТЕ ВСЯКАКВИ използвани от вас фирми, от които сте доволни. Видях, че някой имат опцията и за heating system през нощта, някой ползвал ли го е и как е?

Връзка към коментар
На 4/12/2018 в 10:09, Happy_Traveler каза:

@Георги тази местност на юг за дневен трек ли е? Колко е ходенето? Аз целенасочено избягвам дълги преходи на места, където може да е студено и дъждовно, макар и лято. Повече от 1 час ходене - не.

Не мога да ти кажа, беше странична препоръка не от личен опит, но мисля че ходенето беше целодневно. При поставените от теб ограничения, твърдо си стой около път 1 и без далечните екзотики :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Happy_Traveler каза:

.......

 За момента разглеждам всякакви опции за Motorhome или по-хубав кемпер-бус, така че

СПОДЕЛЯЙТЕ ВСЯКАКВИ използвани от вас фирми, от които сте доволни. Видях, че някой имат опцията и за heating system през нощта, някой ползвал ли го е и как е?

Ето тук (стр. 1)

 

https://magelanci.com/forums/topic/5101-особености-на-колите-под-наем-в-исландия/?page=1

 

бях правил някакъв обзор на фирми, рентващи motorhome в Исландия т.е. това, до което аз бях достигнал.

Дано да не съм прав, но цените за твоите дати ще са обезсърчителни.

Успех.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Тази тема я гледах, там са предимно коли. 

Да, така е,;) но аз имах предвид това:

 

----------------------------------------------------------------------------------

Ето резултатите от моето търсене до момента:

https://www.campericeland.is

 

Букинг формата не им работи коректно, но имат обявени цени на сайта си, както и възможните екстри и застраховки.

 

http://caravan.is/

Самоучастието може да е до 500

 

https://www.ideamerge.com

Самоучастието може да е до 400

 

http://www.motorhomeiceland.com

Самоучастието може да е  0

 

www.motorhomerepublic.com

Всъщност тези са посредници и предлагат на https://www.campericeland.is  , но с една идея  по-евтино

 

www.mcrent.eu

Тези са с около 20% по-евтини от всички останали.

 

 Самоучастието може да е до 500

----------------------------------------------------------------

 

Когато ги проучвах и 6-те компании предлагаха motorhome-и.

 

Виж и тези:

https://www.touringcars.eu/

С тях водех имейл кореспонденция - сайта им нещо не работеше тогава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.