Прескочи до съдържание

Доминикана, Хаити и още какво наоколо?


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 1 октомври заминаваме за Доминикана. Оттам ще отидем в Хаити.

Приемам всякакви съвети, какво да се разглежда. Къде другаде може да се литне от Доминикана, да не е твърде далече, / на 8 часа път сас самолет/ и пак да има какво да се види.

Китове, акули и делфини не ме интересуват, достатъчно сме гледали, ще има плаж+хубава храна и почивка. Гледат ми се градски и природни красоти.

До Хаити може и сухоземно, как е по- добре - със самолет или по земя, колко време отнема.

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

@AlexandraKo, казвала си, че четеш руски сайтове, нищо не искам да кажа с това, което поствам, само го поствам:)

 

https://lenta.ru/articles/2018/03/01/haiti_hell/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ходила още по други сайтове, рекох, първом, тука да питам.:O

Видях, че има няколко магеланеца, които са били там.

Надявам се @Здравко Ангел да се включат и да кажат нещо.

И хич ли няма, поне в столицата нещо интересно?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

В Доминиканската, ако искате релакс и плаж най-добре е мисля Пунта Кана в някой ресорт да се джвакате по цял ден.

 

За природни красоти:

- Saona Island - задължително!

- Cayo Levantado (Обаче е до Самана), мисля че има дневни трипове и от Пунта Кана.

Градски красоти....Може би в Santiago de los Caballeros ми се стори красиво. Има една висока кула там (Monument to the Heroes of the Restoration) и от нея се вижда целия град и околностите. Иначе не мисля, че в другите градове има кой знае какво красиво да се види. Аааа като се замислих може би от островчето пред Самана (свързано е с пешеходен мост към сушата) също е красиво да се види града.

 

Там Октомври не е ли още сезон на ураганите? Не съм сигурен.

 

Отностно Хаити....миселхме да отидем, но се отказахме след видените снимки в интернет. Аз имах желание, но имаше момиче с нас (доста страхливо :lol: ). Здравко и Ангел имаха някакъв пътепис за Хаити. Прочети го ако имаш време, ще ти се изясни какво е горе долу там.

 

Редактирано от boogy83
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , bulpa каза:

Предполагам си чела пътеписа на @Здравко Ангел

 

 

Не съм, че не го намерих. Само за Доминикана прочетох. Много ти благодаря!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравко и Ангел заминаха за Индия вчера и не знам доколко ще е удобно да пишат сега, но до октомври има време :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Polina каза:

Здравко и Ангел заминаха за Индия вчера и не знам доколко ще е удобно да пишат сега, но до октомври има време :)

Ееее, хич не ми е спешно, сега започвам да събирам информация. Ама се амбицирах - не може да няма хич пък, нищо интересно. Почвам да ровичкам по сайтовете.:rtfm:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Ееее, хич не ми е спешно, сега започвам да събирам информация. Ама се амбицирах - не може да няма хич пък, нищо интересно. Почвам да ровичкам по сайтовете.:rtfm:

Аз го написах, за да не се чудиш защо не отговарят след тагванията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Polina каза:

Аз го написах, за да не се чудиш защо не отговарят след тагванията. 

Благодаря!

Връзка към мнение

леле! прочетох горния пътепис и за секунди си представих @AlexandraKo и д-р Лектър как оглеждат подозрително заслона за нощуване и адресират безапелационно растата да ги отведе в местната Melia :biggrin: Алекс, дано не се обидиш от майтапа, честно казано, би ми било много интересно да прочета пътепис за там и от твоята гледна точка, ако идете :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 55 минути , AlexandraKo каза:

Не съм ходила още по други сайтове, рекох, първом, тука да питам.:O

Видях, че има няколко магеланеца, които са били там.

Надявам се @Здравко Ангел да се включат и да кажат нещо.

И хич ли няма, поне в столицата нещо интересно?

Според това, което мисля, че харесваш, не виждам какво ще правиш в Хайти. Ще е твърде хард преживяване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo, аз пък бих ти препоръчала - за райски (и истински, не изкуствени) плажове, малки семейни вилички, вкусна местна храна и тотален релакс в Доминиканската да пропуснете Пунта Кана и да се насочите директно към Лас Теренас.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , mililia каза:

Според това, което мисля, че харесваш, не виждам какво ще правиш в Хайти. Ще е твърде хард преживяване.

И аз мисля същото. 

Връзка към мнение

И отгоре като минете със самолет, се вижда разликата между Доминикана и Хаити.

А защо не помислите да минете през Маями след Доминикана - на няма и 2 часа със самолет е от Доминикана, времето ще е приятно и няма да е топ сезон, когато е огромна лудница. ;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , akair каза:

И отгоре като минете със самолет, се вижда разликата между Доминикана и Хаити.

А защо не помислите да минете през Маями след Доминикана - на няма и 2 часа със самолет е от Доминикана, времето ще е приятно и няма да е топ сезон, когато е огромна лудница. ;)

 

Идеята ти е чудесна, но трябва да се клечи за американска виза.

Пък имам едно неприятно преживяване миналия път, като ми отказаха и хич не мога да преодолея психологическите си задръжки, отново да кандидатствам.:(

Връзка към мнение

Аз бих казала Доминиканска република и Пуерто Рико или Ямайка - близо са, но не знам колко би струвало да прехвръкнеш до там. 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , Ерика каза:

@AlexandraKo, аз пък бих ти препоръчала - за райски (и истински, не изкуствени) плажове, малки семейни вилички, вкусна местна храна и тотален релакс в Доминиканската да пропуснете Пунта Кана и да се насочите директно към Лас Теренас.

Подкрепям идеята.

 

Иначе за градски пейзажи Санто Доминго е задължителен. Аз много харесах парка с пещерите и езерата Los Tres Ojos, които са в града. Щеше ми се и до ботаническата да стигнем, но времето не стигна. Изглеждаше приятно на снимки.

Редактирано от Lirea
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , lyusi каза:

Аз бих казала Доминиканска република и Порто Рико или Ямайка - близо са, но не знам колко би струвало да прехвръкнеш до там. 

А, то не пречи и това, и онова.;)

Връзка към мнение

Бях в Хаити и Доминикана през 2016, като пресякох границата с автобус от Кап Хаитиен до Сантяго. Хаити е дестинация за по-корави пътешественици, контрастите с Доминикана са големи и затова си мисля, че е по-добре да се започне с Хаити.

Човек трябва да е по-внимателен вечер в Порт о Пренс, но иначе в Жакмел и Кап Хаитиен човек може да се чувства сигурен..

Ето и малко снимчици

 

Редактирано от Димо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
51 minutes ago, AlexandraKo said:

Идеята ти е чудесна, но трябва да се клечи за американска виза.

Пък имам едно неприятно преживяване миналия път, като ми отказаха и хич не мога да преодолея психологическите си задръжки, отново да кандидатствам.:(

Ако не си поискаш, със сигурност няма да ти дадат :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.