Прескочи до съдържание

Доминикана, Хаити и още какво наоколо?


AlexandraKo

Препоръчани мнения

3 minutes ago, Емика said:

Извинявам се, че се намесвам в темата. @Димо какви са тези топки?

Гюлета за топовете? :) Подобни на тези в Монако:

image.png.0f36e8e7229a642b8b8fbea5d15de3c0.png

Връзка към мнение
Преди 1 час, Димо каза:

Бях в Хаити и Доминикана през 2016, като пресякох границата с автобус от Кап Хаитиен до Сантяго. Хаити е дестинация за по-корави пътешественици, контрастите с Доминикана са големи и затова си мисля, че е по-добре да се започне с Хаити.

Човек трябва да е по-внимателен вечер в Порт о Пренс, но иначе в Жакмел и Кап Хаитиен човек може да се чувства сигурен..

Ето и малко снимчици

 

Подсети ме нещо: питам кубинския ни гид, дали, ако се шматкам по улиците нощес из Хавана /че едно време си беше опасно, дали се е променило/, пък той ме погледна, малко се позачуди, пък рече: “ а, за вас не е опасно”. Та стоплих, че човекът се чуди дали да е толкова директен...Че било опасно за младите дИвойки:))))

Преди 1 час, Димо каза:

CapHaitien_girl.JPG

DSC_0104.JPG

DSC_0127.JPG

DSC_0228.JPG

DSC_0242.JPG

DSC_0252.JPG

Много хубави снимки! Благодаря ти, че се включи.Точно информация от първа ръка ми трябва.

То, от дума на дума, ще излезе, че не е чак , толкова лошо в Хаити.;)

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

През 2007 жяхме в Никарагуа и мъжът ми отскочи до Хаити.тогава той каза че е пълна мизерия ,боклук навсякъде и няма никаква растителност.Ураганите са между Юни и Ноември .Също мисля че е задължителна ваксина за жълта треска и малария но това го проверете допълнително.Това което ми е попадало за Хаити е че в последните години акостират круози по бреговете на Хаити и големи хотелски вериги строят хотели.Доколкото си спомням на юг има хубави плажове.

 

Връзка към мнение

За ДР забележителностите са ясни. От споменатите по- горе липсват само островите Саона и Каталина, които са много красиви и за тях екскурзиите са най- евтини от Bayahibe. Според мен не трябва да се пропускат. Фирмата , която прави най-хубавите турове и с най- висок рейтинг за района е seavis (https://www.seavisbayahibe.com). 

@AlexandraKo  включва ли програмата ти евентуален круиз ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , liliya каза:

За ДР забележителностите са ясни. От споменатите по- горе липсват само островите Саона и Каталина, които са много красиви и за тях екскурзиите са най- евтини от Bayahibe. Според мен не трябва да се пропускат. Фирмата , която прави най-хубавите турове и с най- висок рейтинг за района е seavis (https://www.seavisbayahibe.com). 

@AlexandraKo  включва ли програмата ти евентуален круиз ?

За ДР си имам програма, благодаря ти. Не, не включва круиз.

Събирам информация за Хаити от тези, които са били.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен ДР е основно за хубави плажове и релакс. Няма много къде да се ходи и какво да се гледа. Екскурзии до островите, които си заслужават, Санто Доминго и парка, евентуално Коко Бонго/но аз а пропуснах, защото съм ходила два пъти в Мексико/. Ако обичате круизите и това не е ураганният период се огледайте за обикаляне на другите острови, но на мен не ми е попадало нещо интересно от там.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Доминиканска република освен гореспоменатите забележителности препоръчвам катедралата в Игуей (ние я видяхме само отвън, като част от организиран тур от @Iva_a)За  Хаити, като част от остров Испаньола, нищо не мога да препоръчам, но през нашият престой в  ДР постоянно бяхме предупреждавани да се пазим от хаитяните.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Алекс,  освен пътеписа, където съм писал за нашите преживявания,  една приятелка отиде до Кап Хаитиен и беше доволна,  каза, че не е чак такава мизерия като в столицата. Освен това ние отидохме без никаква подготовка,  ти все пак може да намериш някой местен водач. Така че няма да казвам да не ходиш,  може пък да намерите ваше кътче,  въпреки мизерийката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Здравко Ангел каза:

Алекс,  освен пътеписа, където съм писал за нашите преживявания,  една приятелка отиде до Кап Хаитиен и беше доволна,  каза, че не е чак такава мизерия като в столицата. Освен това ние отидохме без никаква подготовка,  ти все пак може да намериш някой местен водач. Така че няма да казвам да не ходиш,  може пък да намерите ваше кътче,  въпреки мизерийката.

Много ви благодаря, че се включихте!

Аз и така го мисля - не самостоятелно, а с с местна фирма. Тепърва почвам да ровя из форумите и да събирам мнения. Ама първо питам Магеланци, пък после останалия свят:))))

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Много ви благодаря, че се включихте!

Аз и така го мисля - не самостоятелно, а с с местна фирма. Тепърва почвам да ровя из форумите и да събирам мнения. Ама първо питам Магеланци, пък после останалия свят:))))

Алекс, вие сте свикнали на лукс и комфорт. Моето мнение е, че с Хаити си създавате проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.