Прескочи до съдържание

Синая, Румъния за 1 ден


Препоръчани мнения

Според сайта на Автогара Юг в Русе има автобус на Груп от Букурещ в 6:30 ч сутринта. Следващият е на Пегасус в 10:15 ч. Те имат и рано сутрин в 4:30 ч.; по-евтини са от Груп.

Връщане от Русе има с Пегасус в 17 ч.

http://www.avtogararuse.org/razpisanie.cgi

 

http://www.etapgroup.com/

 

http://www.pegasusbg.com/

 

Мисля, че по-популярни са споделените таксита от Русе.

Иначе има и влак от Русе в 16:10 ч, но пътува почти три часа до Букурещ.

Аз навремето съм пътувал Русе-Гюргево с корабче и оттам споделено такси. Но не знам дали тия корабчета все още ги има.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 5/19/2018 at 8:31 AM, Алекс said:

Моят план за Синия рязко се промени и стремглаво е на път да се провали. Приятелите ми от Канада, на които кумувахме изведнъж решиха, че се прибират за 2 седмици във Варна и замъкът Пелеш не е основателна причина да не се замъкна до Русе, за да се видим. 

Та:

1. Подарявам нощувката си в Синая на 24-ти вечерта, тъй като наскоро си я прибукнах без право на канселиране. За първи и последен път правя такава глупост :) Явно колкото и да е сигурно нещо, никога не е късно да се прецака. Евентуално, ако няма желаещи за тази дата, мога да пробвам дали от хотела ще искат да сменят датите. 

2. И по-важно - някой да ми препоръча фирма (автобус или такси за споделено пътуване), с който да стигна от Букурещ до Русе на 25-ти рано сутринта (примерно към 8-9 да съм в Русе) и да се прибера късния следобед в Букурещ. 

http://www.pegasusbg.com/?mode=tickets

Връзка към коментар

Едно време имаше една Дачия с Чичо Манчо за шофьор, но някой писа, че вече я няма. Ованесови или нещо подобно се казваше компанията, която я оперира.

Аз лично бих пропуснал опцията влак...

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте ! 
Планирам пътуване Букурещ-Синая-Бран за 1 ден като графикът е следният

08:00 тръгване от Букурещ – 10:00 – пристигане в Синая

Обиколка на двата замъка +  градския парк в градчето + обяд = приблизително 4 часа.

14:00 тръгване от Синая – Бран, около 50км със задръстванията да кажем час път до 15:00

15:00 обиколка на замъка на Дракула до 16:00, когато затварят.

От там връщане в Букурещ.

 

От мненията, които чета има доста задръствания по пътя и затова искам да ви питам според вас възможна ли е обиколката и на 3-те замъка в двете населени места в съботен ден ? Някакви препоръки за маршрут, по който да се избегнат евентуални задръствания. На връщане към Букурещ и да има няма значение, важното е да изпълним програмата за деня. 🙂

Редактирано от Kosta Grudov
Връзка към коментар

Аз точно така съм ги гледала. Доста почакахме в Синая, но използвах времето да надничам през оградата на парка.

Ако ви притесняват задръствания,тръгнете в 7:30. Този половин час ще ви се отрази добре на плана. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
On 2/13/2019 at 7:32 PM, Kosta Grudov said:

Здравейте ! 
Планирам пътуване Букурещ-Синая-Бран за 1 ден като графикът е следният

08:00 тръгване от Букурещ – 10:00 – пристигане в Синая

Обиколка на двата замъка +  градския парк в градчето + обяд = приблизително 4 часа.

14:00 тръгване от Синая – Бран, около 50км със задръстванията да кажем час път до 15:00

15:00 обиколка на замъка на Дракула до 16:00, когато затварят.

От там връщане в Букурещ.

 

От мненията, които чета има доста задръствания по пътя и затова искам да ви питам според вас възможна ли е обиколката и на 3-те замъка в двете населени места в съботен ден ? Някакви препоръки за маршрут, по който да се избегнат евентуални задръствания. На връщане към Букурещ и да има няма значение, важното е да изпълним програмата за деня. 🙂

Здравейте,

в събота задръствания в Букурещ почти няма, осване ако няма стачка, мач или някакво събитие. за сметка на това замъците са доста посещавани, но сега не още започнал сезонът. Ако искате да им се насладите в пълната им красота, трябва да отидете май, когато е зелено, ще се почувствате като в приказка. за по -добър ефект първо посетете замъкът в Бран, след това тези в Синая. аз лично не препоръчвам тазие кскурзия за 1 ден.Най-добре е с преспиване в Брашов или Синая, има много места наоколо за посещаване, както и един по-малък замък Кантакузино в Бущени, който разкрива изумителни гледки към Карпатите. Приятно изкарване. надявам се да съм ви била полезна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 13.02.2019 г. в 19:32, Kosta Grudov каза:

Здравейте ! 
Планирам пътуване Букурещ-Синая-Бран за 1 ден като графикът е следният

08:00 тръгване от Букурещ – 10:00 – пристигане в Синая

Обиколка на двата замъка +  градския парк в градчето + обяд = приблизително 4 часа.

14:00 тръгване от Синая – Бран, около 50км със задръстванията да кажем час път до 15:00

15:00 обиколка на замъка на Дракула до 16:00, когато затварят.

От там връщане в Букурещ.

 

От мненията, които чета има доста задръствания по пътя и затова искам да ви питам според вас възможна ли е обиколката и на 3-те замъка в двете населени места в съботен ден ? Някакви препоръки за маршрут, по който да се избегнат евентуални задръствания. На връщане към Букурещ и да има няма значение, важното е да изпълним програмата за деня. 🙂

Часовете на пътуване са неизпълними според мен. Един камион на тесния път и цялата програма отива по дяволите. А камионите са много, събота и колите са много. Не помня ние колко време пътувахме, но максималната скорост рядко е над 50 км/ч. Колоните са километрични, пътят е тесен. Ако трябва да се пропусне едното, бих елиминирал Бран. Синая си заслужава много повече.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Благодара ви за мненията!

Така и направихме, имаше време само за Синая, понеже попаднахме в задръстване, което забави пътуването около час. А и тръгнахме около 10 сутринта. Но поне имахме цялото време на света и за двата замъка, единият от които е изумителен, наистина. 🙂
Доста приятни впечатления и от Синая като цяло, много симпатично курортче, една зимна ваканция там, няма да е лоша, определено. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.04.2019 г. в 13:36, Kosta Grudov каза:

Благодара ви за мненията!

Така и направихме, имаше време само за Синая, понеже попаднахме в задръстване, което забави пътуването около час. А и тръгнахме около 10 сутринта. Но поне имахме цялото време на света и за двата замъка, единият от които е изумителен, наистина. 🙂
Доста приятни впечатления и от Синая като цяло, много симпатично курортче, една зимна ваканция там, няма да е лоша, определено. 🙂

Късно ти видях поста колега, иначе щях да ти кажа, че плана ти е неизпълним. Синая -Бран

се прави най удачно с нощувка в Брашов, хем ще разгледаш и него, а има време и през Раснов да се мине.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.