Прескочи до съдържание

Другарче за Милано (езерата или нещо друго) 14-16 юли


Препоръчани мнения

Здравейте :bye:

 

В калабалъка на безогледното грабене на билети от "черния петък" ми беше останала една "грешка" - билет за връщане от Милано до София - бързи пръсти го бяха маркирали за 16 юли вместо за 16 август. И понеже беше на скандалната стойност от 0.80 паунда така си и остана - сгрешен и пренебрегнат. След като вихъра на безразборното пазаруване стихна се замислих като какво да го правя тоз билет. Никакъв смисъл няма да ти върнат парите за нещо, дето е без пари, нали? А и кой магеланец, поставен пред дилемата "да пътувам или да си седя в къщи" би избрал второто? С малко ровичкане и като абсолютна самоцел, се сдобих с билет и за отиване на 14 юли на тежката цена от 6 евро.

 

Та така - билети има, план - няма. Да бях жена като хората - два дни в Милано - такъв щопинг щях да спретна, ехехеей. Ама аз съм с лек дефект, вродено е - не обичам шопинг :resent:(моля не ми се подигравайте, доста часове терапия ми трябваха за да мога да призная проблема си и да говоря свободно за него). Само два дни са : 14-16 юли - или да разгледам Милано, или, както ми се иска повече - да разгледам езерата - Lago Maggiore в точност.

Нямам претенции, нямам изисквания. Мога както да обикалям от сутрин до вечер така и да се изпружа на терасата на някой хотел и да хапвам брускети загледана в корабчетата пред мен. Харесвам всичко, единствената мизеря, която не понасям е духовната.

 

Бих се радвала на всякакви идеи - било то за частично или цялостно пътуване заедно, просто предложения как да си оплзотворя Миланото или споделени мисли от всякакъв сорт. Благодаря!

 

Ей, не се представих :

Жена на няма и толкоз (е, малко повече са де...), семейна, космополитна с разнообразни интереси, ценител на храна и търсач на истина.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Ииии,.... точно се засилих и като погледнах цените за тези дати от София и почти ме втресе. Е, не е  страшно ама някак несправедливо, да му се не види. (особено като ги сравнявам с твоите ;) )

Ще го помисля и в рамките на следващите няколко дни ще пиша :) И без това малко съм пътувала из Италия. А и компанията ми се струва очарователна ;) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Лаго Маджоре е чудесен избор и препоръчвам в пъти пред разглеждане на Милано. Най-близо е и от еднодневките, които сме правили от Милано - Комо, където не ми хареса кой знае колко (може би е имало и по-добър начин да се организираме, но Лаго Маджоре ми хареса доста повече), Лугано, Венеция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , Victoria каза:

Лаго Маджоре е чудесен избор и препоръчвам в пъти пред разглеждане на Милано. Най-близо е и от еднодневките, които сме правили от Милано - Комо, където не ми хареса кой знае колко (може би е имало и по-добър начин да се организираме, но Лаго Маджоре ми хареса доста повече), Лугано, Венеция.

И Комо не е лошо. Пак е в пъти по-добре от Милано.  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Значи правилно съм се насочила към езерата:)

 

@Lyubina , ще ми бъде много приятно да споделим уикенд в Италия. Съжалявам, билетите ми не трябва да са никаква база за сравнение, все едно съм ги спечелила от лотария. Но затова пък нямам никаква цел на посещението и нямам против да прекарам времето си там по какъвто и да било начин.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Което и от езерата да избереш, все е хубаво :)

Може би, малко повече ми хареса Стреза, Мотароне, Боромеовите острови, Варена на езерото Маджоре, отколкото Комо и Беладжио на езерото Комо. Всичките са достъпни с обществен транспорт от Милано.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз само да кажа, че това е супер време за посещение точно на Италия. Същия уикенд е финалът на световното по футбол, пък Италия този път не се класира за световно ;)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Колкото повече мисля за тази възможност, толкова повече се виждам редом до теб - Самурайка. Как искам да се запознаем! Запази ми място. Ще попитам дали ще ме пуснат. Няма магеланец, който да не иска да е в твоята компания. Това е златен шанс да се срещнем и то по такъв интересен начин.  

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, rdd каза:

Как искам аз! 

С удоволствие! Ще се радвам да се запознаем, дори да не е в Милано - това лято се надявам да посетя цели две! магелански сбирки.

@patilana@Дани Магелани без плачещи емотиконки, нали съм ви обещала, че ще се видим. Дани, не мога да местя дати, за съжаление. Ако се наложи промяна - просто билета гори.

 

Не разбрах това за финала, футбола и класификациите - какво да очаквам? Да няма мъже по улиците (лошо)? Или да има повече карабиниери (добре :) )?

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , lyusi каза:

Е, все някакви мъже ще има по улиците, пък може и карабинери да са :)

Че какво им е на карабинерите? 

;)

Връзка към мнение

@samuraika, с огромно съжаление и надявайки се достатъчно "рано" оттеглям пътуването си за Милано, че съпружеското тяло имало други планове за този период от лятото :( 

Надявам се да се видим когато прескочиш до България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

@samuraika, ако мен ме приемеш за другарче, навита съм. ;)

С най-голямо удоволствие! Приемаме ли и други "другарчета"? Колкото повече-толкова повече, както казва Мечо пух. :)

 

С другите ще се видим на юлската или августовската сБирки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз летя с Раян, 14-16 юли, София Милано- в 11.15, наобратно (Милано-София) в 8.05.

@mililia много се радвам, че ще сме заедно.

@rdd чакаме и теб, дано да имаш възможност да се включиш.

Аз лично клоня към Маджоре - може би Варена или от сорта. Но наистина всичко ще ми е приятно и интересно. Какви идеи имате вие?

Връзка към мнение
преди 28 минути , samuraika каза:

Аз летя с Раян, 14-16 юли, София Милано- в 11.15, наобратно (Милано-София) в 8.05.

@mililia много се радвам, че ще сме заедно.

@rdd чакаме и теб, дано да имаш възможност да се включиш.

Аз лично клоня към Маджоре - може би Варена или от сорта. Но наистина всичко ще ми е приятно и интересно. Какви идеи имате вие?

Благодаря много. Аз още не съм сигурна-до ден два ще реша. Аз ако реша, ще летя от Варна-Милано Бергамо с Wizzair, на 14 юли -пристигане около 15 часа тяхно време. Връщането може би с вас до София. Всичко останало, като настаняване, разходки, турове, обяди, вечери, както вие организирате. Но дали...........

Връзка към мнение

Аз ще ходя точно един месе по-рано, ще пиша как е минало всичко.

Последно взехме кола под наем и ще обиколим около Комо, по-точно Lecco, Belaggio, Como.

Връзка към мнение

@samuraika, все още не съм купила билетите, но идеята ми е да летя по същия начин като теб.

Ще следвам това, което ти си набележиш. От езерата не съм посещавала Маджоре, така че за мен е ок, каквото избереш.

Понеже съм посещавала Италия многократно, този път ми се ще пътуването да не е по мой план. Т.е. каквото решите, все ще е ок. Ако има проблем с организацията, казвайте да помагам. Говоря италиански, така че ще помагам, където е необходимо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.