Прескочи до съдържание

Другарче за Милано (езерата или нещо друго) 14-16 юли


Препоръчани мнения

За този хотел какво ще кажеш? За 14ти. А на 15ти май някъде на летището трябва да сме. Ако е възможно да се придвижим в ранните зори до Малпенса, бих останала и две нощи, ама ме съмнява...

Връзка към мнение

Значи си се спряла на езерото Комо, така ли е?

По-добър и по- евтин хотел в Беладжио трудно би се намерил. Проблемът е, че стаите са само двойни, а ние може да сме три.

Може би трябва да се огледа и AirBnb, аз по принцип май основно от там съм буквала.

 

Последната нощувка ще се наложи да е в Милано. До Малпенса имаме час път, така че трябва да спим около района на жп гарата. Имам няколко идеи,  но нека първо видим колко човека сме. 

 

Връзка към мнение

Моля, посещавалите лаго Маджоре да подскажат, логистично къде е най-добре да се отседне и евентуално кое от градчетата там си заслужава най-много.

Погледнах транспорта до там, включително и от Малпенса. Появяват се някакви директни автобуси до Домодосола от летището и после автобуси до Стреза например. Вижда ми се леко тегаво и като ги знам италианците ще се вкараме в чудо за връщането вечерта в неделя в Милано. Някакви идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-удобно е може би настаняване в Стреза, тъй като има най-много корабчета за посещение на Боромеовите острови, а и градчето е доста приятно. Там е и лифта за Mottarone:

http://www.stresa-mottarone.it/

Ако имате един свободен ден може да пробвате това (наистина си заслужава):

http://www.lagomaggioreexpress.eu/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко стрез получих от цените в Стреза. Но @mililia е абсолютно права - по-добре с възможност за още другарчета. Какво ще кажете за този апартамент? Има 4 легла и ми се вида на удобно място (не знам обаче доколко ще е лесно достъпен от гарата).

Балгодаря на всички за съдействието!:wub:

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , samuraika каза:

 Какво ще кажете за този апартамент? :wub:

 

Този апартамент не е в Стреза. Хубаво е да знаете, че терена около езерото не е равен и не е изключено да има сериозно изкачване пеша. От Бавено също има корабчета до островите и може да е по-евтино. Също така и Арона става (въпреки, че е малко по-отдалечено, но има къде да се разходите). Най-бюджетното настаняване, за което се сещам е това:

https://booki.ng/2FB8Flg

но май няма места за вашите дати. Предимствата са, че от една страна има безплатен двупосочен трансфер от летището, а от друга в селото има гара с директна връзка за 30-40 минути до Стреза. Все пак може да си намерите друго подобно място в същото село. Не е най-удобното, но е максимално бюджетно според мен.

Редактирано от koliob
Връзка към мнение

До Стреза съм ходила с директен влак от Милано. цък

Освен посоченият лифт за връх Мотароне, може да се разходите в гр. Вербаня (Verbania). Мисля, че с корабчета се стига до там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На ‎01‎.‎05‎.‎2018‎ г. в 16:09, mililia каза:

Значи си се спряла на езерото Комо, така ли е?

По-добър и по- евтин хотел в Беладжио трудно би се намерил. Проблемът е, че стаите са само двойни, а ние може да сме три.

Може би трябва да се огледа и AirBnb, аз по принцип май основно от там съм буквала.

 

Последната нощувка ще се наложи да е в Милано. До Малпенса имаме час път, така че трябва да спим около района на жп гарата. Имам няколко идеи,  но нека първо видим колко човека сме. 

 

 

На ‎01‎.‎05‎.‎2018‎ г. в 15:27, samuraika каза:

За този хотел какво ще кажеш? За 14ти. А на 15ти май някъде на летището трябва да сме. Ако е възможно да се придвижим в ранните зори до Малпенса, бих останала и две нощи, ама ме съмнява...

samuraika, mililia все още не съм взела решение, така че не ме чакайте. Направете организацията както вие удобно. Страхувам се, че няма да ви намеря, поради пътуването ми от Варна до летище Бергамо самостоятелно, което е единствената възможност. Ще се видим някой ден, да сме живи и здрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.