Прескочи до съдържание

Виза за Тайланд (и съвети за Тайланд и Сингпапур)


wilks

Препоръчани мнения

Засрамих се, права си

Ние сме ходили три пъти в тази посока и не сме ползвали ваксини. Тези страни са във високорисковата зона според СЗО ама ние не вярваме в това

 

На мои приятелки, живеещи в Англия, с които ще пътуваме са им направили 3 вида ваксини и са им изписали хапчета за малария, тъй като според тяхните медици Ява си била високо рискова зона за маларията конкретно. Знам, че няма изисквания за ваксини, та ме интересуваше дали все пак е нужно превантивно да се вземат мерки и дали просто при тях нещата не са малко пресилени?

Наша приятелка сподели следното: Тя  пътува основно с една нейна приятелка - германка. Та германката не тръгва без ваксини поне 3-4 предварително. Точно тя конкретно си хвана Денга на Ява и поседяха на острова седмица повече докато се оправи. На следващото им ходене по Тайландските острови имаше пак някаква треска за 3-4 дни.

В последното им пътуване из Индия, да се има предвид че девойките се бакпекърки и нощуват във всевъзможни кюмезарници, девойчето германчи имаше 4 ваксини. Така здраво си бъгна имунната система че на три четири пъти са търсили доктор. Нашата мома  нито веднъж.

Нашият опит показва пази се от комари, това винаги го правим с разни мазила и не пий водата от Ганг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пропуснах за комарите, видях, че bay_kolio го е написал, само да допълня за мазилата - много е важно да съдържат активните съставки DEET или Icaridin. От първата концентрация от поне 20%, но не съветвам повече от 30%. Това е най-ефективно, проблема е, че леко разтваря пластмаса - очила и разни други пластмасови неща трябва да се пазят.

 

Байер са разработили през 1980-те алтернатива - Икаридин. Ние носихме и от двете, но ползвахме това с Икаридин само. Това, което се намира в БГ е Autan Protection Plus - внимавай да е Protection Plus, защото другите серии на Аутан не вършат работа в тропиците. Останалите препарати против комари, които са ОК за Европа и Северна Америка по принцип, също не вършат особена работа в тропиците - разни гривни и други мазила. Маже се по откритите части на тялото след залез слънце и ако ставате много рано сутрин преди изгрев.

 

Това само ако ходите в маларийни зони, разбира се.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, благодаря за отговорите.

Хипатит А, тетанус и още нещо са им направили, ще провери точно какво, аз ще ги закупя и сложа. Хапчетата за малария  ще ми ги пратят от там същите като техните, а за това за мазане ще видим, може също от там да купят нещо.

Надявам се това да е достатъчно, макар аз да имам проблеми с ухапванията от насекоми и от нищо нещо става при мен. :)

Връзка към коментар

Досега из Ю и ЮИ Азия не сме ползвали ваксини. Не искам да изпадам в подробности - може и да има гнусливи. Единственото условие е да не се ползва небутилирана вода, въпреки че на о-в Флорес се оказа че сме си мили зъбите с дъждовна вода..  Най-необходимото е репилент против комарите че тамошните са миркоскопични а хапят много болезнено.

Преди да тръгнем за Индия бях чел че в тяхната вода има някаква амеба към която индийците имат изграден имунитет. Не било нещо страшно, за 4-5 дни минавало стомашното неразположение.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние също не сме си правили ваксини за тези райони на Азия и не сме имали проблеми досега, но пък миналата година в Бали ме сполетя някаква треска - денги фивър, за която ваксината все още е в процес на разработка. Причинява се от ухапване от комар, активен само денем. Гада му с гад ми докара 40 гр. температура, обриви по цялото тяло и.... сериозно изпразване на кредитната ми карта :mad: 

Добре, че имахме още няколко дни престой там, та установиха от какво е причинено заболяването, щото ако беше ме хванало по пътя на връщане и трябваше тук да установяват причината, едва ли щяха да разберат за какво става въпрос. А неправилното лекуване, както после прочетох, в доста случаи води до най-лошото.

 

п.п. Сега да не вземеш да се изплашиш, ей ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сравни по сайтовете какво препоръчват за ЮИ Азия (районите, където ще си ти) и какво за България. Аз така правя честно казано... Примерно Гватемала и Южна Африка съвпадат с България по тея сайтове, дето и лекарите гледат (освен, ако не са супер светнати, в БГ по-скоро не са или поне не съм срещал). И затова никви ваксини не правя, щом съм ОК в България, ще да е ОК и там... Може да ми е супер грешна логиката, но това съм аз.

Звънял съм там в центъра за тропически и т.н. болести, питал съм... Отговор - елате тука и ще видим... Ми не, мерси...

 

Ако е наистина малариен район си действам с малароне, но това досега ми се е налагало само в Замбия и Зимбабве...

 

Ще ходя към Тайланд през април и няма да си правя никакви ваксини, нито ще се занимавам с хапчета. Но това е собствен избор, не е препоръка в никакъв случай...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.