Прескочи до съдържание

4 часа в Барселона през юли


SLX

Препоръчани мнения

Здравейте, дружинка. 

На връщане от Африка през юли се оказа, че ще имам около 4 ефективни (извън трансфер от и до летището) часа в Барселона. Моля за препоръка къде да ги прекарам, като нямам за цел да покриват максимален (колко па максимален за това време) брой туристически забележителности. Нещо Барселонско, лежерно, типично, по възможност не туристическо, но характерно местно, да, може да е само едно :) . Ако става за снимане, още по-добре. Ще ударите ли едно рамо? 

Връзка към коментар

Аз бих предложила хълмът Монтджуик с крепостта и на слизане надолу може според интересите или да се отбиете в Ботаническата градина, или в Олимпийския стадион или в Испанското село. За Испанското село, ако не искаш аудиогайд и да слушаш за всяка къща, час и половина стигат, за 2 часа ще имате време и да си купите някакви неща или да погледате как ги правят. Както слизате надолу по хълма малко под Олимпийския стадион е  Националната галерия с пеещите фонтани. Аз нямах удоволствието да ги видя, но май след 12 часа на обяд до към 18 часа ги пускат. Но гледката от крепостта е прекрасна и според мен най-много си струва, защото на парк Гюел, Саграда и двете къщи на Гауди ще гъмжи от туристи и трябва предварително да си купите билети, пък и даже с определен час и кой знае, може и да чакате доста. От 

Ето една снимка от крепостта:

29664720_10216180663210240_7711073762042

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , mary_shery каза:

Аз бих предложила хълмът Монтджуик с крепостта и на слизане надолу може според интересите или да се отбиете в Ботаническата градина, или в Олимпийския стадион или в Испанското село. За Испанското село, ако не искаш аудиогайд и да слушаш за всяка къща, час и половина стигат, за 2 часа ще имате време и да си купите някакви неща или да погледате как ги правят. Както слизате надолу по хълма малко под Олимпийския стадион е  Националната галерия с пеещите фонтани. Аз нямах удоволствието да ги видя, но май след 12 часа на обяд до към 18 часа ги пускат. Но гледката от крепостта е прекрасна и според мен най-много си струва, защото на парк Гюел, Саграда и двете къщи на Гауди ще гъмжи от туристи и трябва предварително да си купите билети, пък и даже с определен час и кой знае, може и да чакате доста. От 

Ето една снимка от крепостта:

29664720_10216180663210240_7711073762042

Хубава програма, но ще се справи ли за 4 часа? 

Аз бих избрала разходка по Рамбла, пазарчето, някоя вкусна кръчмичка. Да усети духа на Барселона, мириса на морето. И фонтаните. Зариби ли се, ще има още много пъти.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

подобни четири часа проиграх пред малко повече от месец на връщане от Тенерифе.

Дори нашите бяха 3,5часа извън трансферите от и до летището.

Ако се качите на аеробус А1 или А2 /в зависимост на кой терминал кацате/ последната спирка е на пл. Каталуния.

От там пеша около 200 метра  до сп. Universitаt , където се качвате на метрото и  слизате на Саграда Фамилия на едноименната спирка. Разглеждате Саграда отвън, правите си селфита и след 30 мин. се качвате отново на метрото до пл. Испания.

Разглеждате площада, фонтаните, площада пред Националния дворец /едно от най-красивите места в града/, любувате се на една от най-прекрасните гледки отвисоко в Барселона. Престой 1 час.

След това отново на метрото и слизате на спирка Диагонал. Тръгвате пеша по големия булевард Passeig de Gràcia към пл. Каталуния. разстоянието е около 1,2км. Като се любувате на невероятно красивия булевард, невероятната архитектура и две от къщите символи на Барселона-Casa Mila и Casa Batlló. Това ще ви отнеме около 40 минути. След което от пл. Каталуния се спускате по Ла Рамбла към паметника на Колумб. Тук имате около 1,4км. и обратно толкова. Ако не Ви се ходи толкова много просто минете половината Ла Рамбла и както Дани Магелан е написала седнете на кафе или бира и се любувайте на Барселона в най-хубавата и част. Или всичко с пътуванията с метрото - 4 часа, през които ще успеете да видите доста от забележителностите на Барселона.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

аз 4 часа бих ги уплътнила чудесно без излишно трамбоване така - Mercato de la Boqueria  и Barri Gotic, с лежерно хапване на едното от двете места - аз така я запомних Барселона, въпреки че посетихме по-голямата част от емблематичните й забележителности :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз бих те посъветвал за Plaza de España. Вземи рейс или метро до там. Фонтаните отпред са добре поддържани и винаги красиви на снимка. Можеш да коленичиш отдолу точно пред двете кули и да хванеш двореца в цялостта му. Разходи се нагоре по стълбите до самия дворец (в момента функциониращ музей), имаше много интересен арт по стълбовете на лампите и по самите лампи, които са от двете ти страни по време на изкачването - перфектно за снимане, ако се интересуваш от urban photography.  След като разгледаш, пресичаш улицата и в съседния мол Arenas най-отгоре има 360 градуса панорамна гледка от ресторанта, плащаше се някаква символична сума за асансьора, който те качва до горе. Можеш след това с метро до Рамблата и да се пуснеш зад паметника на Колумб до плажа, буквално на 5-10 минути от самия паметник има един много приятен пристан. Взимаш си една cerveza в ръчичка и отдъхваш мъничко, взирайки се в морето и мислейки си как от тая точка са тръгвали да изследват света и тем подобни философски размисли. Наобратно към летището както дойде с транспорта :)

Иначе за ядене - мушни се в някое малко ресторантче в малка пряка. Само че ги подсети, че гониш полет, защото имат навика да не си дават абсолютно никакъв зор. Задължително пробвай сангрията, ако сядаш да ядеш.

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.